1 Music House wordt Music Store Volop fietsen voor elke beurs Réco Computer weg uit centrum STORE music Woensdag 19 september 2001 FAAM/VLISSINGER 9 De Vlissingse cd winkel Music House aan de Walstraat is onlangs aangesloten bij een nieuwe landelijke muziekwinkelketen onder de gezamenlijke merknaam Music Store. De 150 winkels van deze nieuwe formule komen voort uit de ketens Music House, The Music Store, Music Centre en Music Shop. ILLEGAAL BRANDEN HEEFT GEEN INVLOED OP VERKOOP CD'S" De vier winkelketens zijn bij elkaar gebracht door Rigu Sound B.V. uit Roelofarends- veen, welk bedrijf de keten Music House kocht van pla tenmaatschappij CNR Re cords, De Nederlandse Music Shop Groep overnam van Ex pert Holding Nijkerk, het van Arcade Music Company af komstige The Music Store kocht van Silverninds Retail en Music Centre overnam van de familie Scheppink. Door deze overnames is een combi natie ontstaan van 350 bij Ri gu Sound aangesloten cd-win- keliers met een consumenten- omzet van 230 miljoen gulden per jaar. Hiermee is de Music Store Groep in grootte de tweede cd verkoper in Neder land. In eerste instantie zullen er ca 150 winkels toetreden tot de Music Store formule. De overige bij Rigu Sound aange sloten winkels opereren voor alsnog onder eigen naam maar kunnen in een later sta dium instappen in de winkel formule. Formule De ombouw van de winkels naar de naam Music Store heeft deze zomer plaatsgevon den. De formule Music Store richt zich op entertainment voor het hele gezin (cd-rom, playstation, dvd, video en mu- ziek-cd) met de nadruk op mu ziek. Eigenaar en store ma nager Edward Wimmers van de Vlissingse Music Store is blij met de keten: „Met zoveel winkels in het land hebben we veel meer inkoopkracht. Kijk maar eens naar de openings aanbiedingen van onze nieu we folder: stuk voor stuk mini maal een tientje voordeel. „Daarnaast kunnen we als grotere organisatie steeds meer service bieden. Onze in kopers op het hoofdkantoor zoeken voor een door een klant speciaal bestelde cd de gehele wereld af. Die service is ons sterke punt." Wimmers heeft tot nu toe veel positieve reacties op de ombouw gekre gen. „Mensen willen prettig winkelen in een aangename sfeer, we merken steeds dat we ook daarin in een behoefte voorzien." Van het thuisbran- den van cd's zegt Wimmers in de verkoop niet veel te mer ken. „Natuurlijk gebeurt dat, maar dat was voorheen met cassettebandjes niet anders. Onze Music Store organisatie verkoopt nog steeds zo'n 8 miljoen cd's per jaar. Dat be wijst dat de consument toch graag de echte originele cd wil hebben. Daarnaast neemt de verkoop van de DVD, de vi deo in cd-vorm, een enorme vlucht, ook daarin hebben wij een grote collectie." Op de vraag of de cd prijs door de grotere inkoop ook lager zal worden bij Music Store ant woordt de Algemeen directeur Rick Guurink: „Helaas verho gen de platenmaatschappijen als gevolg van steeds duurde re artiestencontracten de prij zen nog jaarlijks. Maar feitelijk gelden prijsverhogingen voor alle producten in Nederland. Door de grote inkoop zijn wij wel in staat om veel goede cd's in de buitenbak al voor rond een tientje uit te bren gen. Veel oudere toppers heb ben wij scherp op rond de 25 gulden. Van de toppers kopen wij soms zo groot in dat daar op een tientje voordeel te be halen valt." Maar geeft Guur ink toe: „Alles wordt duurder en dat geldt helaas ook voor veel cd's." N A M E N N E G L I G E D O F I H M V T B A K O 0 O O O M N E A E R E G T F O H T I O F R l E A F E N R D S H G G O R L I P A K B A T D A N T R R L M A N E A N F A S I D M R A A U I R E E D R N G A E O K D T E A N N A M B I B E T D A B A M A U M E E U E L E T L D N A T E R N N B D K S E M A D D D T E z I F W E S P I T S I G S V O G A R L E Z E J K N A R D R B R G N I N E I D E B E N G A K I u D U D I V I D N I T Aandrift Diva Informeel Afbuiging Drankje Knudde Apart Duik Kwab Armenzorg Emaillak Landstreek Arrestatie Entstof Mimi Barman Ezel Namen Bediening Gage Neglige Beraad Genet Ober Bergaf Hoeve Spits Brood Hoon Steunen Damar Idem Tand Dame Individu Edward en Simone Wimmers zijn heel tevreden over de ombouw. Sinds dit voorjaar is Ben Erwich met zijn Rij wielhandel Ben gevestigd in de Vlissingse Kasteelstraat. Op nummer 192 koopt en ver koopt hij tweedehandsfietsen en verricht hij kleine reparaties. Voornamelijk studenten en mensen die geen geld hebben voor een nieuwe fiets van over de duizend gulden vormen zijn klantenkring. Erwich heeft jaren gevaren en later een opleiding tot huis schilder gedaan. Maar is ook altijd bezig geweest met fiet sen opknappen na werktijd. Toen het schuurtje écht te klein werd voor het grote aan tal tweewielers dat er een plaatsje moest krijgen, werd het tijd om het anders aan te pakken. Het pand in de Kas teelstraat kwam te huur en daarmee meer dan genoeg ruimte om.de verfkwast in te ruilen voor de kettingspanner. En het loopt want vraag naar tweedehandsjes is er altijd. „Kinderfietsen worden vaak Ben Erwich: Voor elke fiets is een koper.foto:Frank Husslage pas nieuw gekocht als een kind naar de middelbare school gaat", weet Erwich. „Je hoort ouders vaak zeggen dat die gasten er toch maar wat mee aanrotzooien dus waarom dan een dure nieuwe fiets kopen. Dat is één groep. Studenten hebben vaak niks of heel weinig te besteden. Die zoeken een fiets met een bel en een lamp en verder geen flauwekul. Als het maar rijdt. Daar zet ik niet eens een slot op; dat regelen ze zelf wel. En dan zijn er toch veel mensen die gewoon het geld niet hebben voor een nieuwe fiets en ook niet voor een tweedehands van vijfhonderd gulden. Dan vinden ze hier al tijd wel iets in hun prijsklasse." Als om zijn gelijk te onderstre pen koopt een mevrouw ter plekke een Opoefiets voor tweehonderd gulden. Dat lijkt duur, maar zoals Erwich ver zucht, er is haast niet aan die fietsen te komen en zoals overal vormen ook hier vraag en aan bod de handel. Linke inkoop Erwich betrekt zijn fietsen uit partijen van rijwielhandelaren die soms gewoon teveel in- ruilfietsen hebben staan en er van af moeten. Ook de politie heeft van tijd tot tijd openbare inschrijvingen op partijen ge vonden fietsen die nooit op- In deze mengelmoes van letters zijn al de genoemde woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden nog een woord. In deze woordzoeker zijn alle bovenstaande woorden verbor gen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden de oplossing van deze woordzoeker. Stuur uw oplossing vóór woensdag 26 september naar de re dactie van de FaamA/lissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissin- gen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 3 oktober be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 5 september luidt: 'Nummerplaat'. De vrijkaar ten van Cine City gaan naar A.C. Karelse uit Oostkapelle. De winkel van Réco Compu ter aan de Segeersstraat in Middelburg is geïntegreerd in het gelijknamige Service Center aan de Oude Veerse- weg in Middelburg. Dus niet langer van uit de stad maar vanaf het industrieterrein worden nu de computers en aanverwante apparatuur ver kocht en servicediensten ver leend. De verhuizing van de winkel naar het Service Center is ei genlijk uit nood geboren ver telt eigenaar René Riemens. „Ik zocht al twee jaar naar ie mand die de zaak in de Se geersstraat zelfstandig zou kunnen draaien, maar helaas is dat nooit gelukt. En omdat ik zelf heel druk ben met het Service Center en daar ook het grootste gedeelte van de tijd ben heb ik maar voor een heel praktische oplossing ge kozen: alles onder één dak." Snelle levering Met de verhuizing hoopt René Riemens zijn klanten een nog betere service te kunnen bie den. De winst zit volgens hem sowieso al in een snellere le vering van bestellingen, door dat er op het Service Center direct vanuit het magazijn ge leverd kan worden. „En daar komt nog eens bij dat de showroom van het Service Center veel meer ruimte biedt dan de winkel in de Segeers straat en er dus meer deskun digen zijn die de klanten kun nen helpen", vertelt Riemens. Het industrieterrein waar Rie mens de winkel naartoe heeft verplaatst mag dan een beetje achteraf liggen, maar de loca tie heeft als grote voordeel dat je hier geen parkeerproble men hebt. Verkoop en service De service van Réco Compu ter richt zich zowel op de zake lijke als de particuliere markt. Wel is er volgens Riemens een duidelijke tweedeling. „De za kelijke klanten hebben andere behoeften en wensen dan de particulieren. Bij particulieren gaat het vooral om verkoop en daar kunnen zij ook hier uitstekend voor terecht. Het is weliswaar geen echte winkel meer, maar alles wat in de Se geersstraat stond is ook hier leverbaar. Wel is het zo dat er niet de hele week verkopers zijn. De particuliere klant die direct deskundig geholpen wil worden kan dan ook het best op donder dag, vrijdag of zaterdag tussen 10 en 17 uur langskomen." Databases De zakelijke dienstverlening richt zich met name op net- Klussondienst start derde seizoen In het Vlissingse Middengebied is de Stichting Klussendienst actief. Deze ideële organisatie levert diensten aan de minderbe deelden in onze samenleving. Tegen een uurtarief dat afhanke lijk is van bet inkomen van de opdrachtgever worden door de klussendieinst kleine klussen in- en om het huis in het Midden gebied verricht. Daarnaast beheert de Klussendienst een winkel in gebruikte goederen en kleding aan de President Roosevelt- laan 650 in Vlissingen. Mensen die gascomfoorts, meubelen en kleding over hebben, kunnen deze daar afgeven op laten halen. Deze zaken worden zonder winst doorverkocht. De klussen dienst is, het liefst 's ochtends tussen 9 en 11 uur, bereikbaar op 0118-417467. Lingerie Express, mis hem niet De trein krijgt tijdens de komende 'week van de lingerie' een hoofdrol toebedeeld. De Lingerie Express rijdt gedurende vier dagen door alle Nederlandse provincies en doet zo'n veertig plaatsen aan. In 16 plaatsen kan, met een speciaal kaartje, wor den in- en uitgestapt. Op de tussenliggende stations kan men de Lingerie-Express van nabij bewonderen en daar waar moge lijk vinden er op de perrons kleine bodyfashion presentaties plaats. Kaairtjes voor de Lingerie-Express, die rijdt op 29, 30 en 31 oktober en op 1 november, zijn te bestellen via www.week- vandelingerie.nl of via 0297-262714, maar ook bij de winkels van Livera, Lindessa, LinChérie, Hunkemöller, Vroom en Drees- mann, de EJijenkorf en andere lingeriespeciaalzaken in het land. Pampers Easy Up: leren van baby's Je kunt het aantrekken, openscheuren en het is ontwikkeld voor baby's die op eigen benen kunnen staan. Pampers introduceert het Pampers Easy Up broekje. Het is net zo droog als alle ande re Pampers Premium Luiers, met als belangrijkste verschil dat het verschonen van baby's die al kunnen staan, een stuk makke lijker gaat. Op het moment dat een baby kan staan en lopen wil hij niet neergelegd worden voor de verschoning van de luier. De baby ziet de wereld vanuit een nieuw perspectief en wil alles zelf ontdekken. Het verschonen van een luier. Het verschonen van een luier wordt dan een aangename onderbreking tijdens deze ontdekkingsreis van de baby. Het broekje hoort bij deze nieuwe fase en maakt het verschonen voor ouder en baby een stuk plezieriger en makkelijker. Pampers Easy Up broekjes wor den verkocht in de supermarkt en drogisterij naast de bekende andere Pampers producten. Ze zijn leverbaar in twee maten en twee verpakkingen. foto: Frank Husslage geëist zijn. En daarnaast bie den ook particulieren fietsen aan. „Daar ben ik wel een stuk voorzichtiger mee geworden", vertelt Erwich. „In het begin heb ik twee vervelende akke fietjes gehad met fietsen die achteraf gestolen bleken te zijn. Dan ben je ineens heler en dat is wel schrikken. Kijk, de meeste junks die hier fietsen voor vijfentwintig gul den aanbieden ken ik wel. Wegwezen jongens, is dan de enige reactie. Maar als ie mand een hele mooie fiets aanbiedt en daar niet veel voor wil hebben, dan bel ik te genwoordig even de politie of zo'n fiets niet op een lijst staat met aangiftes. Mensen kun nen natuurlijk ook financieel even een tegenslag hebben en dan desnoods maar hun fiets verkopen. En wat moet je met twee fietsen die je bij aankoop van een zithoek cadeau krijgt, terwijl je ze niet nodig hebt. Erg lang staan de fietsen hier nooit en dan nog; het eet geen brood. Soms duurt het wat langer, zoals bij racefietsjes waar maar net jouw frame- maat tussen moet zitten, maar weg gaan ze altijd. Ik zeg al tijd: voor elke fiets is een ko per." En dat geldt andersom natuurlijk ook, voor elke koper is een fiets. Rijwielhandel Ben is zes dagen per week geo pend van negen tot vijf. Specsavers opticiens focust op Nederland Specsavers opticiens, marktleider in Groot-Brittannië, focust zich in de komende periode op een sterke uitbreiding van haar positie op de Nederlandse markt. In 2003 zal het totaal aantal winkels vain Specsavers op 55 komen. Bij gebleken succes moet de rest van Europa volgen. Vorig jaar opende Specsavers 12 nieuwe winkels. Specsavers betrad in 1997 de Nederlandse markt met een eerste pilotwinkel en heeft inmiddels, naast de winkel in Middelburg, vestigingen in Alkmaar, Almelo, Amers foort, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Bergen op Zoom, Bre da, Emmen, Enschede, Gouda, Groningen, Haarlem, Hengelo, Hilversum, Leeuwarden, Leiden, Leidschendam, Nijmegen, Oosterhout, Oss, Tilburg, Venlo en Waalwijk. In Groot-Brittannië was Specsavers grotendeels verantwoordelijk voor een aan zienlijke verlaging van de kosten voor oogzorg. Specsavers is van plan om hetzelfde te bewerkstelligen in Nederland. Het is niet de eerste keer dat een grote Britse retailer ons land kiest als bruggenhoofd naar het Europese vasteland. Nederland is popu lair als proefmarkt: de concurrentie is groot en de Nederlandse consument is kritisch, maar niet wezenlijk anders dan de Britse consument. Kortom, als het hier lukt, dan moet het in de rest van Europa ook lukken. Pedigree geeft iedere hond zijn eigen voeding René Riemens bracht de winkel en het servicecentrum onder één dak. foto: Frank Husslage werkonderhoud, integratie van databases in websites en verhuur van serverruimte met vast IP-adres op de Réco Ser ver. En dan is er natuurlijk voor beide markten de ver koop van onder andere com putersystemen, laptops, vi deo-editing systemen, onder delen, telefooncentrales, en beamers. Maar er is sinds kort nog meer mogelijk. Met het oog op de verhuizing maakte Riemens ook gelijk een spe cialisatieslag. Tal van nieuwe activiteiten werden ontwikkeld. Zo biedt het computerbedrijf nu ook in tra netontwerp, de koppeling van huidig netwerk aan be staande internetsite en de ver zorging van e-mail voor be drijven met eigen domein. Riemens heeft de afgelopen maanden dus absoluut niet stilgezeten. Alle inspanningen worden in het weekend van 23 novem ber bekroond met een feeste lijke opening van de ver nieuwde showroom. Voor de zakelijke relaties is er vrijdag 23 november vanaf 16 uur een borrel en zaterdag 24 novem ber zijn alle overige belang stellenden vanaf 16 uur van harte welkom om kennis te maken met het vernieuwde Réco Service Center aan de Oude Veerseweg 22 c in Mid delburg. Deze dag is er tevens een leuke en leerzame video- editing presentatie. Steeds meer hondenbezitters zien zichzelf als een soort 'verzor gende ouder'. Ze beschouwen hun hond als een echt gezinslid en willen graag nog beter waken over de algehele gezondheid en welzijn van het dier, zodat ze zo lang mogelijk kunnen genie ten van hun trouwe huisgenoot. Daarom heeft Pedigree een compleet nieuw assortiment hondenvoeding ontwikkeld dat ge heel aansluit op de levensfase, levensstijl en grootte van iedere hond. De nieuwe samenstelling zorgt er bovendien voor dat ie dere hond voortaan lekker in zijn vel zit. Zo is de voedingswaarde van de droogvoeding verhoogd met meer hoogwaardige eiwitten en vetten, en zorgt een combinatie van linolzuur, zink en biotine voor een gezonde huid en glanzen de vacht. Alle producten bevatten bovendien een speciale mix van anti-oxidanten, zoals vitamine C en E. Gebleken is dat deze toevoeging meer weerstand geeft en een positieve werking heeft op het immuunsysteem. Dat betekent een langer en ge zonder leven voor uw hond. Nieuw tenue voor Swift Swift in het nieuw. Korfbalvereniging Swift uit Middelburg werd afgelopen vrijdag door hoofdsponsor Citybloem uit Middelburg van een hele nieuwe kledinglijn voorzien. De vijf selectieteams van Swift zijn door subsponsoren aangekleed, waarmee een uniforme kle dinglijn is gerealiseerd. Doe-dag kaarten maken Creativiteitscentrum Multi Color aan de Torenweg 4a in Middel burg houdt zaterdag 22 september een doe-dag kaarten maken. De doe-dag is voor iedereen vrij toegankelijk, opgeven is niet nodig, en de dag duurt van 10 tot 16 uur. Er wordt, aan de hand van voorbeelden, gewerkt met de nieuwste vellen en kaarten en er is voor zowel de gevorderde als de beginner interessant ma teriaal. De eerste workshop van Multicolor in dit nieuwe seizoen is woensdag 3 oktober en er worden dan groendecoraties ge maakt.

de Faam | 2001 | | pagina 9