STOP SM NU alléén in de GERBRANDYSTRAAT 4 iO Provincie Zeeland Commissies Provinciale Staten Cultureel Erfgoed mm Officiële Mededelingen pers. auto's Woensdag 19 september 2001 FAAM/VLISSINGER Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 38/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), opgericht 1 april 2001, is ontstaan door de sa menvoeging van provinciaal wer kende organisaties op het gebied van het cultureel erfgoed. De Monumentenwacht, het Bureau Provinciaal Museumconsulent Zeeland, het Provinciaal Archeo logisch Centrum Zeeland en de Regionale Geschiedbeoefening Zeeland, aangevuld met nieuwe steunfuncties op het gebied van streektaal, behoud van en zorg voor monumenten vormen de nieuwe stichting. Doelstelling Van cultureel erfgoed is geen de finitie te geven. Verhalen in streektaal, streekgebruiken, wandtapijten, archeologische vondsten, kapelletjes en muur ankers behoren allemaal tot het Zeeuwse erfgoed. De SCEZ le vert een bijdrage aan het instand houden van het cultureel erfgoed in de provincie Zeeland en streeft ernaar het publiek zoveel moge lijk daarbij te betrekken. SCEZ wil het aanspreekpunt zijn voor alles op het gebied van cultureel erf goed. Samenwerking met onder ander het Zeeuws Archief, de Zeeuwse Bibliotheek en het Zeeuws Museum is niet alleen gewenst, het is een voorwaarde om het doel te bereiken. Monumentenwacht Het vroegtijdig opsporen van gebreken aan monumentenpan den is de belangrijkste taak van de monumentenwacht. Adviezen over grotere reparaties en onder houd worden in een rapport ver werkt, zodat de eigenaar weet wat er moet gebeuren. Kleine gebreken worden door de monu mentenwachters ter plekke her steld. Ongeveer 800 eigenaren van monumenten maken gebruik van de diensten van de monu mentenwacht. Huisstijl Een van de onderdelen van het opbouwen van herkenbaarheid is het invoeren van een huisstijl. Op de bussen van de archeologie en de monumentenwacht is het logo van de stichting goed te zien. De feestelijke onthulling van het logo vond plaats tijdens de opening van de Open Monumentendag in Zeeland op 8 september jl. voor het stadhuis van Veere. De pro vinciale coördinatie van de Open Monumentendag is een van de activiteiten die SCEZ verricht in het kader van het Stimulerings programma Cultuurparticipatie 2001 - 2004 in de provincie Zeeland. Voor meer informatie over SCEZ kunt u terecht op telefoonnum mer (0118) 631051, e-mail scez@zeeland.nl of op de web site www.scez.nl. Milieu Ontwerp-meerjaren- programma bodem sanering 2002-2004 Het ontwerp-meerjarenprogram- ma bodemsanering 2002-2004, onderdeel van het Jaarprogram ma Ruimte, Milieu en Water 2002 van de provincie Zeeland, ligt vanaf 20 september tot en met 20 oktober 2001 voor een ieder ter inzage. In het programma wordt aange geven op welke locaties in de periode 2002-2004 onderzoek dan wel sanering van de (moge lijk) vervuilde bodem is gepland. Het zal onder andere afhankelijk zijn van de beschikbare financiën in relatie tot de werkelijke kosten welke projecten daadwerkelijk in deze periode aangepakt kunnen worden. Het programma bevat ook het provinciale beleid in het kader van de Wet bodembescherming. Voorts bevat het ontwerppro gramma een stand van zaken van de onderzoeken en saneringen Statenvergadering Aanstaande vrijdag, 21 septem ber, is er in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg een vergade ring van Provinciale Staten. De vergadering is openbaar en be gint om 10.00 uur. Op de agen da staan onder andere Streek planherziening Technopark Schoondijke; structurele en inci dentele ondersteuning Zeeuws Museum; koepelconvenant her structurering bibliotheekwerk; herinrichting Schouwen-West; verordening vervoersvoorwaar- den etc. PSD 2001; wettelijke taken rampenbestrijding; her huisvesting bedrijfskantine; finan ciële verordening; verlenen ontslag/benoemen vertrouwens personen voorkomen en bestrij den van ongewenste omgangs vormen. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland. De informatie is ook te vinden op de web site van de provincie, www.zeeland.nl. De Vrijblijvendheid Voorbij De provincie Zeeland heeft in samenwerking met de Belgische provincies Oost- en West- Vlaanderen het initiatief genomen om op 20 en 21 september een conferentie te organiseren over huiselijk geweld. De conferentie is een van de activiteiten van de provincie Zeeland in het kader van de beleidsnotitie over huise lijk geweld 'De Vrijblijvendheid Voorbij. De conferentie is bedoeld voor mensen die o.a. werkzaam zijn in de hulpverlening, gezondheids zorg en overheid. Daarnaast is de conferentie ook bedoeld voor personen die op andere wijze betrokken zijn bij het thema 'huiselijk geweld'. Deze tweedaag se conferentie vindt plaats in de Stadsschouwburg en op andere plaatsen in Middelburg. op de overige (mogelijk) veront reinigde locaties. Het ontwerpprogramma ligt ter inzage in de Zeeuwse gemeente huizen, de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg, de openbare biblio theken in Axel, Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tholen, Vlissin- gen en Zierikzee. Het ontwerpprogramma met de op het moment beschikbare rap porten ligt ter inzage bij de Direc tie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, en de gemeentehuizen, voor wat betreft de onderzoeken op de locaties die zijn gelegen op het grondgebied van deze gemeente. Een ieder kan van 20 september tot en met 20 oktober 2001 ge motiveerde schriftelijke be zwaren tegen het ontwerppro gramma indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten zullen daar na het bodemsaneringsprogram ma, als onderdeel van het Jaar programma Ruimte, Milieu en Water 2002, vaststellen. Het ontwerpprogramma kan wor den aangevraagd bij het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg (tel.0118-631400). Deelsaneringsplan terrein Koninklijke Schelde Groep B.V. te Vlissingen Oost Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een onderzoeksrap port en een deelsaneringsplan ontvangen van de Koninklijke Schelde Groep B.V. te Vlissingen met betrekking tot bodemveront reiniging op het bedrijfsterrein Scheldepoort te Vlissingen Oost. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het deelsaneringsplan in te stemmen (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 19 september tot en met 17 oktober 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in de Nieuws Voorafgaand aan een vergadering van Provinciale Staten (PS) bespreken diverse commissies onder andere de door Gedeputeerde Staten (GS) ingediende voorstellen. De commissievergaderingen .zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreekrecht voor het publiek. Welzijn Maandag 24 september, aanvang 09.00 uur, vergadert de commis sie Welzijn. Na de opening en het spreekrecht staan de ontwikkelin gen bij het Zeeuws Museum op de agenda. Daarna volgen onder andere de subsidietoekenning aan Stichting Omroep Zeeland, de herstructurering jeugdzorg, IPO-ontwikkelingen en de elfde wijziging van de provincie begro ting voor 2001. Verkeer en Vervoer De commissie Verkeer en Ver voer vergadert ook op 24 sep tember. Deze vergadering begint om 13.30 uur. Op de agenda staan PSD-zaken, de voortgang Westerscheldetunnel, de elfde wijziging begroting 2001 en een statenvoorstel over de voorberei- dingskosten voor de aanleg van een tunnel bij Sluiskil. De minister van Verkeer en. Waterstaat heeft positief gereageerd op de door de provincie aangedragen finan- cieringsopzet en ingestemd met de start van voorbereidende werkzaamheden. Het opstellen van een Milieu Effect Rapportage, het voorbereiden van een trace- besluit, het uitwerken van tunnel varianten, het organiseren van een Europese aanbestedingspro cedure en een projectplan ma ken deel uit van de voorberei ding. De NV Westerscheldetunnel doet het voorstel de helft van de voorbereidingskosten te betalen. De voorbereidingskosten worden momenteel geraamd op vijf miljoen gulden. Economie Woensdag 26 september is er een vergadering van de com missie Economie. Deze begint om 15.30 uur. Op de agenda van deze commissie staan het staten voorstel inzake het verlenen van een bijdrage voor het project "Innovatie in de regio", de elfde begrotingswijziging 2001 en een statenvoorstel inzake voorzienin gen duiksport. Gedeputeerde Staten stellen voor maximaal 50.000,- subsidie beschikbaar te stellen voor het "reefballpro- ject' in de Grevelingen. Bij Den Osse, Scharendijke en Dreischor worden kunstmatige riffen van beton aangelegd. Ruimte, Milieu en Water De commissie Ruimte, Milieu en Water vergadert op vrijdag 28 september, aanvang 09.00 uur. De agenda vermeldt onder ande re het statenvoostel regeling Reserve Natuur, Milieu Eco nomie, wijziging waterschapsre- glementenAiesreglement, een verzoek van EnergieServiceDelta om subsidie voor het project "Actie Zon in Zeeland" ten beho eve van standaard zonne-energie- systemen voor particulieren, agenda ontwikkeling samenwer kingsverband Scheldemondste- den, tussenevaluatie experiment landschapscampings, de nieuwe overeenkomst budgetfinanciering Stichting Het Zeeuws Landschap en het Natuurgebiedsplan Zee land en Antwoordnota. De Provinciale Commissie Milieubeheer en Waterhuis houding (PCMW) vergadert op donderdag 20 september vanaf 10.00 uur in Hotel Arneville, Bui tenruststraat 22, Middelburg. De vergadering is openbaar maar er is geen spreekrecht voor publiek. Op de agenda staat het bijge steld preadvies inzake de ontwerp-streekplanherziening en milieueffectrapportage Wester- schelde Container Terminal. Informatie De volledige agenda's en bijbe horende stukken liggen ter inza ge bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001,4330 LA Middel zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-be schikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Vergunningen Wm/Wvo Autobedrijf Van Veen te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van Autobedrijf Van Veen te Middelburg om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewa teren voor het in werking hebben van een autodemontagebedrijf, handel in tweedehands auto's, verkoop van onderdelen die bij demontage vrijkomen, garage werkzaamheden en het verwer ken van wasmachines. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het da gelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. De vergunningen liggen van 21 september 2001 tot en met 1 november 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeente huis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur; en bij de receptie van het water schap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werk dagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten burg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Provinciale web site voor het onderwijs Sinds enkele dagen is er op Inter net een web site te vinden die speciaal voor het onderwijs aller lei informatie verschaft over de provincie: www.provincies.nl Het is een gezamenlijk initiatief van de Nederlandse provincies, met als doel goed gestructureer de informatie aan te bieden aan onderwijsinstituten, leerlingen en studenten die zich willen ver diepen in het fenomeen 'de pro vincie'. De web site is ontwikkeld door een instituut dat veel ervaring heeft op educatief gebied, het NIAM. Provincies.nl is zeer doelgroep gericht. Men kan kiezen uit infor matie voor basisonderwijs, basis vorming of studiehuis. In het aan bod is rekening gehouden met gangbare vakkenpakketten en leermethoden. De web site heeft een algemeen deel, maar men kan ook door klikken naar de provincie van eigen keuze. Toegesneden op leeftijd en onderwijsvorm wordt (wat Zee land betreft) informatie aangebo den over de geschiedenis, Delta plan, handel en industrie, recrea tie, visserij enz. enz. Ook wordt meegedeeld welke interessante boeken er verkrijg baar zijn over allerlei Zeeuwse onderwerpen. Op diverse niveaus zijn kennis- testen beschikbaar, waarbij voor het basisonderwijs vooral wordt ingehaakt op het vak aardrijks kunde. Leerlingen kunnen hun test doorsturen aan het infor matiecentrum van de provincie. De goede inzenders krijgen dan een aardigheidje toegestuurd. Scholen die geïnteresseerd zijn kunnen een gratis CD-Rom krij gen die prima bij de web site past. Op een speelse manier wordt met tientallen dia's, geluid en commentaar de provincie Zeeland gepresenteerd en wordt uitgelegd wat het Provinciaal Bestuur te maken heeft met het landschap, het water, de recrea tie, cultuur, economie. Bestellen bij: informatiecentrum provincie Zeeland, tel. 0118 631400 of via infocentrum@zeeland.nl. De CD wordt per omgaande toegestuurd. In de loop van de maand ontvangen alle Zeeuwse scholen gedetailleerde informatie. Voor drie gulden met de bus mee Op zaterdag 22 september wordt voor het derde achtereenvolgen de jaar de Europese autovrije dag gehouden, is het Openbaar Vervoerpromotiedag en Lande lijke Fietsdag. De provincie Zee land heeft met ConneXXion en de BBA overleg gepleegd op welke wijze een bijdrage kon worden geleverd aan de promotiedag van het openbaar vervoer. De provin cie Zeeland en ConneXXion heb ben afgesproken dat op deze dag de mogelijkheid wordt gebo den om voor drie gulden een hele dag gebruik te maken van het openbaar vervoer per bus. De speciale Zeelandkaart, een dag kaart, is bij de chauffeur verkrijg baar. De festiviteiten die in bij voorbeeld Goes en op Zuid- Beveland ter gelegenheid van de autovrijedag worden gehouden kunnen op deze wijze bezocht worden. De kust-VW-kantoren van Walcheren geven op deze dag extra informatie over fiets-, bus- en wandelroutes. De rege ling van ConneXXion geldt dus niet op Tholen, waar de BBA het openbaar vervoer voor haar re kening neemt. De BBA heeft voor de regio Tho len invulling aan de actie gegeven door een tweede persoon gratis mee te laten rijden. De actie is van toepassing op de buslijnen 102 Tholen-Oude Tonge w, 107 Stavenisse-Tholen-Bergen op Zoom w, 108, St. Annaland- Tholen-Bergen op Zoom w. ■HHHH geen bedenkingen te hebben in gebracht tegen de ontwerp-ver- gunning(en) kunnen tot en met 2 november 2001 tegen de vergun ningen) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 3 november 2001 van kracht, ten zij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.M. Witkam (tel. 0118-631749). Ontwerp-vergunning N.V. Delta Nutsbedrijven Gedeputeerde Staten van Zee land hebben van Oranjewoud te Goes, namens N.V. Delta Nutsbe drijven te Middelburg een aan vraag ontvangen om een vergun ning Grondwaterwet voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van het uit-voeren van een grondwatersanering ter plaatse van de voormalige gas fabriek nabij de Commandoweg te Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de vergun-ning ver lenen met voorschriften ter be scherming van de bij het Grond- waterbeheer betrokken be langen. De ontwerp-vergunning ligt van 20 september tot en met 17 oktober 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en in het gemeente huis van Vlissingen, op werkda gen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 17 ok tober 2001 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun- ■HHHHHHI ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 10 oktober 2001 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisse-ling over de ontwerp-vergunning (0118- 631168). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de ge legenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden-kingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot W. Buizer, (tel. 0118- 631168). XX UT OBEDRIJf> APK 69 Tel(0118) 46 46 44 Afmeldkosten f 19.50 - prijzen incl. BTW VLISSIIMGEIVr Tel.: (0118) 46 46 44

de Faam | 2001 | | pagina 7