li GEMEENTE MIDDELBURG iiImII Koopovereenkomst waterschap en Gemeente over bouwgrond 4 Wijktafels Rooiaanvragen Onderhoud aan Schroebrug in week 39 uw Dag van de raad over dualisering Herinrichting Langeviele P-garages gesloten Onderzoek kwaliteit riooloverstort Inschrijven plan Hazenburg Arnemuiden Roemenen komen naar Middelburg Vakantie- rooster 2001 Gezocht: marktkooplui Commissie bezwaar- en beroepschriften Gemeenteraads vergadering Woensdag 19 september 2001 FAAM/VLISSINGER 3 I Week 38 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg. nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De komende weken worden in de verschillende wijken van Middelburg de wijktafels ge houden. Het wijkoverleg tus sen de gemeente, de bewoners en allerlei instellingen gaat over onderwerpen die u als bewoners direct aangaan. 26 sept., West, Kerk. Centr "de Morgenster" 27 sept., Zuid, Ontm. Centrum Dauwendaele 4 oktober. Dauwendaele, Ontm. Centrum Dauwendaele (wijzi- ging) De te bespreken onderwerpen kunnen door de gemeente, door bewoners of door instellingen op de agenda geplaatst worden. Agenda's en verslagen van de bijeenkomsten van de wijktafels vindt u ook op internet onder www.middelburg.nl/digitale lo ketten/wijkbeheer. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1,30m bo ven het maaiveld, maximaal 3 bo men per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Twee populieren aan het Joh. Postkwartier Een kers op de Oranjeplaat Een ceder aan de Arnelaan Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Grocnbèheer, 0118- 675312 In de periode van maandag 24 sep tember tot en met dinsdagmorgen 2 oktober aanstaande verricht de pro vincie Zeeland onderhoudswerk zaamheden aan de Schroebrug. Daarom zal deze brug in deze pe- riode op werkdagen 's nachts van 120.00 lol 06.00 uur in beide richtin gen worden afgesloten voor alle verkeer. Verkeer wordt deze week omgeleid via de Stationsbrug. De, Schroebrug zal in verband met het weekend vanaf vrijdagmorgen 28 september 06.00 uur lot en met maandag 1 oktober 20.00 uur niet worden afgesloten. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge- hamdicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 011 8-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 24 septem ber rot en met zondag 30 septem ber 2001 Maandag Varkensvlees in fijne saus, appel, rode kool en aardappelpuree Dinsdag Runde rgehaklballcn, spinazie a la creme, aardappelen Woens dag Varken slapje, aardappelen en bietjes Donderdag Kalkoen in mosterdsaus, groente- rijst en krootjes Vrijdag Gegrilde visfilet, wortelen en ge stampte .aardappelen Zaterdag Bami goieng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft Het gemeentebestuur gaat veranderen. Volgend jaar, direct na de verkiezingen, treden namelijk een aantal wetten in werking die voor de gemeentepolitiek ver gaande gevolgen kunnen hebben. We hebben dit te danken aan professor Elzinga en zijn commissie die voor de regering het rapport over 'Dualisering en lo kale democratie' heeft geschreven. Om de gemeenteraadsleden alvast aan hun nieuwe rol te laten wennen, vond 1 september jongstleden een speciale trainingsdag plaats in het Stadhuis. Voor het programma waren twee bureaus, IPP - Instituut voor po litiek en publiek - en Debat en dia loog - uitgenodigd het programma te leiden. Dertien (van de 29) raadsle den, zes direct betrokken ambtenaren en de burgemeester waren aanwezig. Dualisering en lokale democratie De (landelijke) politiek maakt zich zorgen over de politieke betrokken heid van de bevolking. Steeds min der mensen gaan stemmen of zijn überhaupt lid van een politieke par tij. Dat heeft verschillende oorza ken maar om het lij te keren is eind jaren negentig een staatscommissie aan de slag gegaan om te onderzoe ken hoe de overheid daar zelf iets aan kan doen. Inmiddels ligt er een pakket aan maatregelen. Ook voor de lokale politiek. Maart 2002 wor den deze ingevoerd. Dualisering in de praktijk De gemeenteraad en het college van b w zullen meer zoals de Tweede Kamer en de ministerraad in Den Haag gaan functioneren. Met ande re woorden: hel college krijgt het dagelijks bestuur (met bevoegdhe den) en de raad gaat (net zoals de Tweede Kamer de ministers) het college controleren. Dit betekent dat wethouders niet langer raadsle- dea zijn en dus na de verkiezingen ook van buitenaf kunnen worden aangezocht. Verder mogen de colle geleden geen voorzitter van raads commissies zijn (dit is in Middel burg al het geval). De burgemeester zal jaarlijks een burgerjaarverslag uitbrengen over onder andere de kwaliteit van de dienstverlening aan burgers, klachtenbehandeling en burgerparticipatie en inspraak. De Commissie Elzinga doet nog een aantal voorstellen om de ge wenste dualisering te bereiken. Want als de raad en het college uil elkaar worden getrokken dan heeft de gemeenteraad beleidsinstrumen ten nodig om het college goed te kunnen controleren. Elzinga noemt voor de raad nog het recht op amb telijke ondersteuning en een perio diek mondeling vragenuur met het college. Het is nog niet duidelijk of deze in Middelburg worden inge voerd. Dat geldt ook voor het voor stel om de raad extra budget voor contra-expertise te verstrekken en het toelaten van niet raadsleden als leden van de raadscommissies Actie Om de inwoners meer bij de ge meentelijke politiek te betrekken wordt van de politieke partijen en raadsleden wel hel een en ander verwacht. Zo zal de gemeente meer moeten doen om burgers invloed te laten hebben op lokaal beleid. In Middel burg kan dat al door de wijktafel en het spreekuur met het college en de inzetbaarheid van de Zeeuwse Om budsman. In de toekomst wordt het mogelijk om een lokaal referendum te organiseren. Uiteindelijk blijven het natuurlijk de burgers zelf die ook gebruik moeten maken van de mogelijkheden. AI deze maatregelen moeten er voor zorgen dat hel weer spannend wordt in de politiek met meer discussie in de raad en op straat. De verwach ting is dat dit niet van de ene op de andere dag gaat. In de loop van een aantal jaar zal de nu ingezette ver nieuwing van het lokale bestuur zijn vorm vinden. Er is dus nog veel werk aan de winkel. We houden u op de hoogte! Vorige week hebben we uitge breid stilgestaan bij de herinrich ting van hel kernwinkelgebied rondom de Geere. Vooruitlopend op de herinrichting van de Lan geviele en omgeving wordt sinds vorige weck in die straat gewerkt aan hel vernieuwen van de ka bels en leidingen. Ondernemers, bewoners en win keliers in het winkelgebied dat nu onder handen wordt genomen - Langeviele en omgeving - zijn per brief geïnformeerd over deze werkzaamheden. Eerst worden de kabels/leidingen vernieuwd door aannemer Nijkamp. Daarna worden de huisaansluitingen door Deltan overgezet van de ou de op de nieuwe kabels/leidin gen. Om de overlast zo kort mo gelijk te laten duren wordt ge werkt in fases (ofwel per straat of een gedeelte van een straat). Het gaal om de volgende straten: Langeviele, Krommcwcele, Ach ter de Houttuinen, Vlasmarkl, Tympaanplein, Helm, Lange Noordslraal deel Markt - Bach- ten Steene. Zodra deze werkzaamheden zijn voltooid, naar verwachting half november, zal de daadwerkelijke herinrichting van de straten begin nen. Omwonenden zullen hierover nog worden geïnformeerd. In verband met het vernieuwen van apparatuur is de parkeergarage aan de Kousteensedijk nog tot en met vandaag, woensdag 19 september, gesloten. De Geere-garage wordt van 20 t/m 28 september onder han den genomen. Maandag 10 september jl. ondertekenden burge meester Burgers van Middelburg en dijkgraaf Gosselaar van water schap Zeeuwse Eilanden de koopovereenkomst voor het perceel grond aan de Kanaalweg-Oost. Op die plek in het Mid delburgse Stationsgebied komt het nieuwe hoofd kantoor van het water schap. Eerder dit jaar hebben Provincie Zeeland en HBG Vastgoed de gron den aan de Kanaalweg overgedra gen aan de gemeente. Op 9 mei jl. zetten het waterschap, de gemeente. HBG Utiliteitsbouw en HBG Vastgoed al de handteke ning onder de intenticovereenkomst voor de realisatie van de gezamen lijke nieuwbouw van het water- Foto: burgemeester Burgers van Middelburg en dijkgraaf Gosselaar van waterschap Zeeuwse Eilanden feliciteren elkaar met de onder tekening van het koopcontract schapskantoor, de parkeerkelder en het stadskantoor. Aannemer HBG Utiliteitsbouw is momenteel bezig een raming te maken van de bouw kosten, evenals een gedetailleerde bouwplanning, een logistiek plan inclusief bouwplaatsinrichling en een voorbereidings- en beslissin- Frank Viergever) genschema met startdatum voor de uilvoering. HBG Utiliteitsbouw zal naar ver wachting nog dit jaar kunnen star ten met de bouw van de parkeerkel der en aansluitend met de bouw van het stadskantoor en waterschaps- kantoor. In de wijk Kiarenbeek in Middelburg gaat ingenieursbureau VVitte- veen&Bos voor waterschap Zeeuwse Eilanden de waterkwaliteit uit de riooloverstortplaats onderzoeken. De metingen worden gedurende eni ge maanden uitgevoerd en starten dit najaar. De riooloverstortplaatscn zijn be doeld om water op oppervlaktewa ter te lozen als het rioolstelsel over belast wordt tijdens hevige regen buien. Hel waterschap gaal nu de kwaliteit van de overstort in Kiarenbeek laten onderzoeken. Die bevindt zich bij de kruising van de Generaal Hake- will Smithlaan en de Adrie v Driellaan. Hierbij wordt gekeken naar de neer- slaghoeveelheid, de hoeveelheid en frequentie van de overstort, hel wa terpeil en de waterkwaliteit. De be doeling van het onderzoek is dat duidelijk wordt wal de effecten zijn van de overstort op het leven in en om de waterloop. Waterschap Zeeuwse Eilanden wil met dit onderzoek een bijdrage le veren aan de optimalisatie van de kwaliteit van hel oppervlaktewater. Hel onderzoek wordt uitgevoerd door hel ingenieursbureau Wilte- veen Bos en hel Laboratorium Zeeuwse Waterschappen. De gehele maand september kunnen particulieren zich -kosteloos en vrijblijvend- inschrijven als ge gadigden voor bouwgrond in de tweede fase van het plan Hazenburg te Arnemuiden. In deze fase kunnen in totaal 30 woningen worden gebouwd, waar van er 10 projectmatig. De overige 20 bouwkavels stellen wij beschik baar aan particulieren, te weten: 4 kavels voor de bouw van half- vrijstaande woningen; 12 kavels voor de bouw van vrij staande woningen; 4 kavels voor de bouw van vrij staande woningen met het pro- gramma op de begane grond. Deze kavels zijn speciaal bestemd voor ouderenhuisvesting en bedoeld voor senioren of mindervaliden. De woningen, die op de vrije kavels zullen worden gebouwd, zijn be stemd voor eigen bewoning. Echt lieden en samenwonenden op één adres kunnen zich slechts voor één kavel aanmelden. Belangstelling? Indien u belangstelling heeft, dient u de voorbedrukte aanmeldingsformu lieren (zo volledig mogelijk) in te vullen en voor 1 oktober 2001 in te leveren bij de afdeling Economische Ontwikkeling en Grondzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlis- singsestraat 21, 4331 KT Middel burg. Op werkdagen geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De aanmeldingsformulie ren zijn te verkrijgen bij boven staande afdeling en bij het wijkon- dersteuningspunt in het voormalige stadhuis aan de Langstraat 35 te Ar nemuiden, geopend op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10.30 tot 12.00 uur. Begin oktober zal via loting door een notaris de volgorde van belang stellenden worden vastgesteld. In die volgorde kan dan een keuze worden gemaakt uil één van de aan geboden bouwkavels in de tweede fase. De ingeschreven gegadigden krijgen hiervan bericht. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer P. van den Broek van de gemeente Middel burg, tel.: (0118) 67 52 04. Op initiatief van de Stichting Middelburg-Roemenië zal een delegatie onder leiding van de burgemeester van Simeria van 22 tot 26 september een bezoek aan Middelburg brengen. Eerder dit jaar bezochten Mid delburgers al de Roemeense steden Simeria en Teius. Behalve de gemeente Middelburg zullen ook de OLAZ, Waterzuive ring Rilthem, Kamer van Koophan del en ROC Zeeland worden be- Herfstvakantie 13 oktober tot en met 21 oktober Kerstvakantie van 22 de cember tot en met 6 januari 2002 Voorjaarsvakantie van 9 tot en met 17 februari 2002 Meivakantie van 27 april tot en met 5 mei 2002 Zomervakantie van 6 juli tot en met 18 augustus 2002 zocht. Verder zullen enkele bedrijfs bezoeken plaatsvinden. De Stichting Middelburg-Roemenië hoopt dat Zeeuwse bedrijven door de bezoeken de mogelijkheden om in Roemenië te investeren verder uitbuiten. Zo zijn al contacten ge legd tussen het bekende kuuroord Geoagiu Baj, dat geprivatiseerd gaal worden, en geïnteresseerden hier. De Stichting Middelburg-Roemenië spant zich op een aantal manieren in voor Roemenië. Men bekijkt de mogelijkheden om tot uitwisseling van studenten - en wellicht ook ge meente ambtenaren - te komen. Ook onderzoekt de stichting Euro pese subsidiemogelijkheden die zij zouden kunnen aanspreken om in Roemenië mee te helpen met aanleg van riolering en een cultureel cen trum. Ten slotte wil de stichting ook ande re Walcherse organisaties of indivi duen die voor Roemenië bezig zijn ondersteunen. Zo die er zijn, wordt hen gevraagd zich te melden bij de heer W. van Kooien, Gemeente Middelburg tel. 0118 - 675 484. De gemeenteraad van Middelburg heeft besloten om een warenmarkt in te stellen in Nieuw- en Sint Joosland. De warenmarkt zal iedere woensdagmorgen op het Kerkplein gehouden worden van 9.00 tot 12.00 uur. We houden u op de hoogte wanneer de eerste warenmarkt wordt gehouden. Dat zal pas zijn als zich voldoende marktkooplui heb ben aangediend. Het maximum aantal standplaatsen op de warenmarkt bedraagt vier. Op alle standplaatsen mag standplaats ingenomen worden met een ver koopwagen of eigen materiaal. De branchelijst voor de warenmarkt in Middelburg is van toepassing. Per branche wordt maximaal één stand plaats toegewezen. Belangstellenden voor een stand plaats kunnen een aanvraagformu lier opvragen bij mevrouw A.J. van Nieulande-Rijksen of de lieer J.A.W, de Wolf van de Gemeente Middelburg, tel. 0118-675310 of 675304. De standplaatsen worden met in- achlname van de branchelijst in volgorde van aanmelding toegewe zen. Als de aanmelding van kandi daat slandplaatshouders op de/,el file- dag plaatsvindt, beslist het lot over de volgorde van toewijzing. De commissie, die het gemeentebestuur adviseert over bezwaarschriften, komt op donderdag 20 sep tember 2001 bijeen om belanghebbenden te horen. Behandeld worden (onder voorbehoud) de navolgen de zaken: 16.30 uur: Bezwaarschrift van de Cliëntenraad Middelburg tegen het besluit van de gemeenteraad van 6 november 2000, waarbij een lagere subsidie voor 2001 werd toegekend dan was aangevraagd. 16.50 uur: Bezwaarschrift van de Regionaal Inspecteur Milieuhygiëne Zuid- West te Rijswijk tegen het niet posi tief beschikken (fictieve weigering) op een verzoek ex artikel 18.14, lid 1, Wet milieubeheer van 1 novem ber 2000 tot het treffen van be stuursrechtelijke maatregelen. 17.10 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 13 juni 2001, verzonden 19 juni 2001, kenmerk 2000/18514. waarbij een vergunning is verleend voor het bouwen van een bedrijfspand met een bovenwoning aan Noordstraat 25 te Arnemuiden. 17.30 uur: Pauze 19.00 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 5 juli 2001, verzonden op 10 juli 2001, kenmerk 2001/6088, waarbij een vergunning is verleend voor het bouwen van een woning op het per ceel, plaatselijk bekend als Jacob Catsstraat 10 te Middelburg. 19.20 uur: Bezwaarschriften tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 9 juli 2001, verzonden op 12 juli 2001, kenmerk 2001/7481, waarbij een vergunning is verleend voor het bouwen van een carpoorl/berging op het perceel, plaatselijk bekend als Walcherseweg 237 te Middel burg. 19.40 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 12 juni 2001, verzonden op 20 juni 2001, kenmerk 2001/4295, een ver gunning is verleend voor hel ver bouwen van de woning en stal tot woning en praktijkhuis op het per ceel, plaatselijk bekend als Noord- weg 376 te Middelburg. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in hel stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf wor den ingewonnen bij de waarne mend secretaris van de commissie, dhr. mr. A.D. Haja (tel. 0118- 675421). Maandag 24 september aanstaande is er weer een vergadering van de gemeenteraad van Middelburg. Deze vindt plaats in de Raadzaal in het Stadhuis en begint om 19.30 uur. Iedere belangstellende kan vanaf de publieke tribune de vergadering bij wonen. De publieke tribune is te bereiken via de toren van het Stad huis op de hoek van de Lange Noordslraal en de Markt. Personen die slecht ter been zijn, kunnen van tevoren contact opnemen met de boden. Zij zijn telefonisch te berei ken op nummer (0118) 67 54 03. De agenda voor deze vergadering is voorlopig als volgt: 1Beëdiging nieuw raadslid, me vrouw P.T.A. de Bont. 2. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad van de ge meente Middelburg, ge houden op 23 april 2001. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Aankoop panden Hofplein 22 en Wagenaarslraal 2 en 4 te Middelburg van de Staat dei- Nederlanden en verkoop van de panden aan de B.V. Monumen- tenbeheer Middelburg. 5. Aankoop perceel grond aan de Van Cittersweg te Arnemuiden. 6. Ontwerp-begroting 2001 Archi pel-scholen. 7. Aankoop van het perceel Kle- verskerkseweg 8. Vaststellen exploitatie-opzet Stationsomgeving. 9. Nieuw besluit subsidieaanvraag 1998 Zeeuwse Volksuniversi teit. 10. Vaststellen herziene exploitatie- opzet Veersepoort en beschik baarstellen krediet fase 3 en 4. 11. Verzoek artikel 19, lid 1 W.R.O. en te nemen voorbereidingsbe- sluit. 12. Het aanleggen van een fiets/voetpad van het AZC naar de Koudekerkseweg. 13. Wijziging Verordening premie beleid en vrijlating van inkom sten. 14. Beleidsplan Begraafplaatsen en crematorium Middelburg. 15. Verzamelvoorstel tot liet wijzi gen van de begroting 2001 en het verlenen van kredieten. 16. Vervroegd wijzigen legcstaricl gebruiksvergunning. 17. Gemeentelijke bijdragen aan re vitalisering Zeeuws Museum. 18. Extra oeververbinding ten be hoeve van het autoverkeer. 19. Extra oeververbinding ten be hoeve van hel langzaam ver keer. 20. Oprichting van en deelname in Stadsgewestelijk Zwembad Vastgoed B.V.; verstrekking geldlening aan deze B.V.. 21. Ontwerp-categorisering wegen net provincie Zeeland. De stukken behorende bij deze agendapunten liggen minimaal twee dagen voor de vergadering ter inza ge bij de afdeling Communicatie, Stadhuisslraal 2, geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 lot 16,00 uur. Na de raadsvergadering zal in de Burgerzaal op informele wijze al- scheid worden genomen van waar nemend burgemeester Burgers.

de Faam | 2001 | | pagina 3