shirts lifestyle past bij Vrouwen kiezen mode die leefstijl Van naar merk Van Gils: casual, mannelijk en stoer Mei ka Uw mi Ml m forty five degrees NIEUW - NIEUW Woensdag 19 september 2001 FAAM/VLISSINGER 19 IDSKLl 1)IM li VOOR I\1 Zn tui XTRA JIÏAXSSPliCIAAIXVAK liADHIIIS,STItAAT 105 vussiA(;i;x ikhmki fortyfive@zeelandnet.nl N/OF IAMVFX Plein 1940 - nr. 20 - 4331 LH Middelburg "S 0118-612508 Hoe uiteenlopend de stijlen dan ook mogen zijn, over een ding zijn de modebewuste vrouwen het eens en dat is de kwaliteitseis. Luxe stoffen en perfecte pas vorm is wat er geëist wordt, of dat nu om een shirtje gaat of over een chique mantelpak. Dus veel kasjmier, zijde, imitatiebont, wol en tweeds. Deze winter zien volop decadentie: mantelpakjes, Ie herenpakken voor dames en chique blouses. De glamour en sexy look van de filmsterren uit de jaren 40 en 50 is helemaal terug, zij het aangepast aan de leefstijl van de moderne vrouw. In deze stijl voeren de kleu ren goud, camel, zwart ivoor en bescheiden ge bruik van metallics de bo ventoon. Van een heel ander genre is de stroming die het best aan geduid kan worden met het woord 'provocatie'. En dan positief bedoeld uiteraard. Wie durft experimenteert met de mix van couture en punk. Klas sieke basisstukken als de ge plooide knielange rok en wijduitlopende broeken worden gecombineerd met op vallende dessins, stoere riemen en veel gespen. De kleuren zijn wat feller, of zwart-wit en Bourgeois of punk? Het is in om te laten zien dat je het goed hebt. Genieten mag weer en de status symbolen worden zon- der gêne tentoonge spreid. Ook in de kle ding is dit duidelijk te herkennen. uiteraard mogen in deze stijl de leren kledingstukken niet ontbre ken. De collegelook met onder an dere spencers, warme stoffen en mannenoverhemden, geeft aan het sfeerbeeld van klasse en elegantie uit het verleden een totaal nieu- k we interpretatie. Even als afgelopen zo- Meer dan ooit lijkt de na- jaars- en wintermode te zijn gebaseerd op menselijke behoeften. We trekken niet meer zo maar alles aan, hoe trendy en hip het dan ook mag zijn. Nee, er wordt vooral ge zocht naar een stijl die past bij persoonlijk en levensomstan digheden. Daarbij kan worden opgemerkt dat de moderne vrouw zich meer kleedt naar leefstijl dan naar leeftijd. Van uit die gedachte werd het nieu we modebeeld samengesteld: een mix van diverse stijlen, va riërend van klassiek tot een provocerende mix van couture en punk. mer, zijn burgerlijk heid en trut tigheid ook de fx ze winter geen KVS 11 vieze woorden in de modewe reld. Let wel, dat geldt natuur lijk alleen als de vrouw deze stijl ook op de juiste manier weet te dragen. Ook hier gaat het er niet zozeer om wat je draagt, maar hoe je het draagt. Combineren is hier het sleutelwoord. En daar zijn volop mogelijkheden voor met een mix match van strepen, ruiten, cijfers en let ters. Multifunctionele winterjas Als we kijken naar de eisen van de mo derne vrouw ten aanzien van mode neemt de winterjas een aparte plaats in. Functionaliteit staat hier voorop. Gemid deld schaft de Nederlandse vrouw zich om het jaar een nieuwe winterjas aan. En aan die jas worden nogal wat eisen ge- steld, we willen eigenlijk een multifunc tionele jas die past bij verschillende draagmomenten. Dus een jas waarmee je op de fiets kunt stappen, gekleed kunt zijn en die ons ook nog eens lekker warm houdt tijdens een najaarswandeling op het strand. najaar cje hoofdrol. Hunkemöller speelt in op de trend 'dress to express'. Ofwel la ten zien wie je bent en waar je voor staat. In zes nieuwe lingerie-nachtkleding- en homewear modethema's zijn veel herin neringen aan vervlogen tijden terug te herkennen. Het Amerikaanse merk Gant stond ooit synoniem voor The American Dream. Oprichter Bernard Gantmacher is er niet meer, maar Gant bouwt uit als nooit te voren. Dit najaar en winter combineert het bedrijf oude kwali teitswaarden met mo dern draagcomfort en exclusieve stoffen. De geschiedenis van Gant gaat terug tot het jaar 1914. Toen emigreerde een berooi de Bernard Gantmacher, een Russische kleermaker, samen met zijn vrouw naar het land van de onbegrensde mogelijk heden. Wonend op verschil lende goedkope huurkamer- tjes in het textieldistrict van New York probeerde het kers verse Amerikaanse echtpaar aan de kost te komen. Bernard Gantmacher reali seerde zich al vrij snel dat zijn achternaam een struikelblok zou vormen in zijn carrière, omdat zijn nieuwe collega's die niet uit konden spreken. Hij liet zijn Russische verleden achter zich en veranderde zijn naam in Gant, dat op zijn En gels uitgesproken lekker Ame rikaans klonk. De eerste jaren in New York waren niet gemakkelijk, maar samen met zijn twee zoons El liot en Marty wist Bernard door keihard werken en de no dige dosis lef een succesfor mule te ontwikkelen. Toen in 1949 beide zoons wa ren afgestudeerd lanceerde hij samen met hen het bedrijf Gant Shirtmakers. Een Ameri kaanse Droom werd werkelijk heid. Drie jaar geleden ver wierf een Zweeds bedrijf, Py ramid BV, de rechten van het Gant merk voor alle landen (advertentie) Van Gils zet met de kleurrijke casualcollec- tie een stoere, mannelijke look neer. Aan sprekende kleurgroepen zijn aubergine/paars, rood/bordeaux en oranje goud/roest. De truien die vooral in het oog springen zijn de stoere pullovers met colour blocking en die met een grof jacquard des sin. Het basisprogramma is van een hoge kwaliteit honderd procent iambswool, ma chine wasbaar en in vele kleuren leverbaar. Binnen de casual shirts zijn button down, brushed en was hed de sleutelwoorden. Een highlight is het zeer functionele wollen overshirt, hetgeen zowel binnen als buiten gedragen kan worden. Bij de broek is vernieuwing van materiaal ge koppeld aan vernieuwing in model. De vijf-pockets zijn net even anders dan anders en de fancy modellen kennen intelli gente details. Materialen als corduroy, opgebrushte rib en denim zijn dit seizoen belangrijk. Shirts Revival van klassiekers speelt ook bij de shirts. Zeer opval lend is een groep klassieke strepen en ruiten die opnieuw geïnterpreteerd zijn, zoals brutale multi-colour strepen, vi- chy-ruitjes en pied de poule dessins in heldere kleuren. Ge koppeld aan nieuwe modellen, zoals een jonge versie van het klassieke hemd met dubbele manchetten, zullen zij een inspiratie zijn voor de man die zich durft de onderscheiden. Qua kleur staan binnen de range businesshemden volle pas teltinten centraal, waarbij de nadruk ligt op prachtige mau ve- en lilaschakeringen. Bij de trendhemden zien we een die per, geraffineerd kleurenbeeld met aubergine, violet en tau pe. De dassen sluiten qua kleur uiteraard aan op de hemden en kostuums. Een verrassend samenspel van structuur en kleur geeft de dassen een nieuwe, rijke uitstraling. Kostuum Het kostuum is de komende winter helemaal terug. Dres- sing-up, daar draait het om. In de winter van 2001 geeft Van Gils de tailorlook een verrassend en individueel uiterlijk. Het silhouet is slank met een scherpe schouder. De collectie is opvallend door de combinatie van chique, krachtige en man nelijke uitstraling. Met een verrassend kleurrijke casual col lectie zet Van Gils een stoere look neer voor de man die zich durft uit te spreken en tegelijkertijd hoge eisen stelt aan zijn kleding. De combinatiemogelijkheden zijn ongekend, waar door er met gemak voor ieder moment een individueel beeld gecreëerd kan worden. Met dit veelzijdige collectiebeeld, van so ber tot sexy en van sportief tot elegant is het voor iedere vrouw mogelijk om te dragen wat zij wil. Ook Schiesser sluit zich aan bij de veel zijdigheid van de vrouw en start het na jaar eveneens met een uitgebreide col lectie ondermode. 'Alles mag en kan' van Schiesser, van nonchalant of kitchy tot aan pure verleiding. De nieuwe collectie ademt een exoti sche stijl, dankzij warme kleuren en kleuren en energieke dessins. ten een eigen collectie met een Amerikaanse look maar afgestemd op de Europse markt neer. Er werden natuur lijk allang niet meer alleen shirts gemaakt maar ook broeken, jacks, jassen, jeans, pullovers, sweatshirts, bla zers, caps en zelfs dassen, shawls, hand schoenen, under wear en kos tuums. Elliot Gant, de enige nog levende Gant, is inmid dels professor in de marketing en verbonden aan de universiteit van Flori- Gant-team liefkozend 'my Dutch family'. Kleding voor elke gelegenheid De collectie voor het najaar en de winter 2001 laat een mooie Formeel Klassiekers herleven op een eigentijdse manier. Zo is het streepkostuum een verrassende eyecatcher. De toon is tradi tioneel Engels en ingetogen, maar de kleur van de streep is opvallend, met strepen in rood, violet en blauw in de busi- nesskostuums. Een sportieve kostuumlijn zorgt voor een verfrissend beeld, en de variatie in kostuums wordt dit sei zoen gecompleteerd met de nieuwe interpretatie van de double breasted. Kleur vormt een belangrijke invalshoek voor de winter en het kleurgebruik is zeer vernieuwend. Vooral de roodbruinen vormen een belangrijke steunpilaar binnen de formele collectie. Verder kan er gesproken wor den van een come-back van het colbert. Voor de colberts kan bijna alles deze winter. Het programma is zeer veelkleurig en heeft vaak een ruig karakter. Het klassieke Engelse beeld is vertaald naar een eigentijdse tweedlook of knitlook. Het sportieve deel van de collectie omvat colberts in een ribcord of flockprint met streepdessin, beïnvloed door de jaren ze ventig. De nieuwe lengte, de mantel tot op of net over de knie biedt die bewegingsvrijheid en sluit naadloos aan bij de nieuwe rok lengte. Wat sportiever oogt de lengte tot op dij, een model dat eveneens deze win ter volop gedragen mag worden. Dress to express Ook op het gebied van ondermode speelt leefstijl dit buiten de USA. Drie enthou siaste mensen, twee de signers en een mar keting man, zet- Op zijn 75e doceert hij nog steeds drie dagen per week. Hij volgt nog steeds nauwlet tend wat er rondom Gant gebeurt. Regelmatig is hij -in Nederland en dan noemt hij het Nederlandse balans tussen fashion en tradi tie zien. Nieuw in dit seizoen is het gebruik van onderschei dende thema's die inspelen op verschillende bezigheden en gelegenheden, maar die het ook mogelijk maken om op een moeiteloze manier een exclusieve Gant-garderobe op te bouwen. 'Park Avenue', bij voorbeeld brengt sportswear tot een luxueus hoogtepunt. Heel zachte suede jacks of klassieke quilted jacks in de meest exclusieve stoffen heb ben een losse en comfortabe le uitstraling. De collectie rond het thema 'Wall Street' be staat uit slimme kledingstuk ken met klasse. Speciaal ge maakt voor het snelle tempo van het zakenleven en naar de eisen van de zakenman van deze tijd. Tijdloze items, zoals wollen blazers van topkwaliteit, klas sieke broeken, dress shirts en dassen in moderne snit en coupes zijn hier voorbeelden van. De kleuren zijn klassiek: navy, grijs, licht blauw, maar ook rose en paars. 'Country Weekend' beli chaamt het bui tenleven en weerspiegelt de sfeer van New England en tradi tionele sporten als ja gen en vliegvissen. 'Jeans' in alle re soorten bouwt voort op de.nog steeds popu laire five pocket denim en tassen. Ook schoe nen, brillen en verzorgingsproduc ten voor mannen spelen hun eigen rol in de Gant lifestyle die zoveel De wintercollectie van Mc Gregor Sportswear is geba seerd op Anglo-Amerikaanse invloeden met thema's' als University, Heritage, Club en Explorer. Er wordt in deze se ries voornamelijk gebruik ge maakt van Europese kwalitei ten gecombineerd met een sportieve Amerikaanse sty ling. Heel veel jacks deze winter, met een enorme keur aan keu ze. Van nautische jacks tot de klassieke loden caban. Bij de shirts is vooral ruitentroef, waarbij de meest voorkomen de accentkleuren terugkomen in de ruiten. Veel jacquard-effecten zijn te rug te vinden in de lamswol len pulls, vesten en fleece anoraks,evenals in het ac- cessoire-pakket bij de mut sen, shawls en handschoe nen. accessoires, zoals hand schoenen, shawls, mutsen trouser-look. De najaars/wintercol- lectie van Gant wordt gecomple teerd met een breed assorti ment

de Faam | 2001 | | pagina 19