- (OTff Jf Speels of strak: Goud en titanum Steeds meer comfort bij contactlenzen Twee kanten uit met monturen Woensdag 19 september 2001 Is FAAM/VLISSINGER 17 Goudkleurig kanten jurkje met de rok net over de knie, gecompleteerd met een jackje in dezelfde kleur, voorzien van een rits (Vera Mont). Puur titanium voor dit vierkan te horloge van het voor Ne derland nieuwe merk Boccia. Veel vierkanten bij de horloges Vierkant is het parool bij tal van horlogemerken. Zowel voor de vrouw, maar met name voor de man zijn het de rechthoekige modellen, die de toon zetten. Groot zijn de meeste horloges ook, opvallen is al evenmin verkeerd en laat het goud maar blinken. Want dat beleeft een come back aan de pols. Wanneer u een leesbril nodig hebt bent u een presbyoop. 't Is maar dat u het weet. Daar zijn er zeven miljoen van in Nederland en het gros van hen schaft zich dan probleem loos zo'n leesbril aan. Maar wordt na verloop van tijd ook het zicht in de verte minder, dan wordt er vaak aangehikt te gen bifocale glazen (met een verte- en een leesgedeelte) of multifocale (in de wandeling nog steeds Varilux genoemd). Vooral vijftigers van nu zitten te dubben: bril of contactlen zen. Waarbij we aantekenen, dat slechts drie procent van de 'presbyopen' voor de contactlens gaat Met die verte- en dichtbij lenzen wordt het de laatste tijd toch een wat ander verhaal, omdat de motivatie voor con tactlenzen juist in die leeftijdsgroep toeneemt. Ook voor hen hebben we (goed) nieuws, want zo heeft het bekende Bausch Lomb nu een zachte maandlens, die.minder eiwit Opneemt, dus veel langer helder blijft. Terwijl Johnson Johnson een bifocale lens brengt, die voor 100% voldoet in iedere kijkrichting. Je doet er veertien dagen mee. Naar een beetje geïnteresseerde weet kun je bij die snel te wisselen lenzen een contract afsluiten bij de leverancier-op ticien, waarin ook controle> schoonmaakvloeistof en andere service is inbegrepen. doorlopende rubberen zolen op, de combinatie van materialen en het vele gebruik van suède en nubuck. In de hoek van de mannen geven interpretaties van bowlingmodellen nog be hoorlijk de toon aan, zo zagen we in het Schoe nencentrum te Nieuwegein, hét trefpunt voor de vakhandel, waar we het laatste schoenmo- denieuws fotografeerden. Laat maar zien wat je op hebt of kies de 'non'-bril De bril mag worden gezien! In tegenstelling tot wat aan vankelijk werd verwacht zijn de modellen niet zo veel groter geworden, maar vooral door het vele gebruik van kunststof in bostinten zijn heel wat brillen behoorlijk aanwe zig op het gezicht. Ook al omdat de toepassing van twee tin ten in één montuur eerder toe- dan afneemt. Ivoorwit aan de achterzijde en een tijgerprint aan de voorkant, verrassend! Kunststof en metaal samen met dat metaal voor behoorlijk brede poten (veren zegt de opticien) is er net zo goed een voorbeeld van. Terwijl de comeback van de vliegeniersbril, ook wel druppel- of Lee Towers model genoemd, eveneens laat zien dat een montuur er mag zijn. Koele kleuren en pastels wisselen de boskleuren, zoals am ber, beige, havanna en mosgroen af. Tal van modellen heb ben een vierkante vorm. Zo komt Linda Lindström, de be kende Scandinavische modevrouw nu met vierkante montu ren en in pastels in roze, zacht lila of dat koele bleu met tus sen twee transparante lagen kunststof zijde of denim er in. Dat zorgt voor een apart effect. Terwijl je met een andere modelady, namelijk Vivienne Westwood als vrouw op de versiertoer kunt gaan, want zij laat aan één veer van een doublèkleurig montuur een kettinkje bungelen met daaraan haar beroemde beeldmerk: het kroontje met dat kruis. Zo kij ken we, net zoals dat bij de mode het geval is, met een oog naar het verleden zonder de technische verworvenheden van nu uit datzelfde oog te verliezen, Glasbril Laat maar zien dus, die bril met als net zo belangrijke tegen hanger wat wij de 'non-bril' noemen, 'n Kleine randloze glasbril, superlicht Van gewicht met z'n zeer flexibele titani um pootjes en neusbrug. Het merk Silhouette geeft daarbij de toon aan en er kunnen alle sterktes in. Die, je ziet 'm am per en voelt ze niet, monturen kun je bijna een rage noe men. In dat lichtgewicht zijn er heel wat tinten, zodat er een kleur kan worden uitgekozen, die staat bij je teint en of je haar. Modegrap: gekleurde glazen, die mee kleuren al naar gelang de lichtsterkte. Bleu wordt groen, roze wordt paars en geel oranje om maar een paar voorbeelden te noemen bij deze 'dègradè'-glazen, die uiteraard ook weer terugkleuren. De 'non'-bril weegt heel weinig en je ziet 'm amper (Silhouette). Cocktailkleding krijgt eigentijdse invulling We doffen ons weer op als we uitgaan om het eens populair te zeggen. Met niet zo maar wat uit de klerenkast, maar als 't even kan met een verzorgde, goed ogende en soms glamourvolle outfit. Het woord en vooral begrip cock tailkleding hoort er weer helemaal bij, want met dat non chalante, wat-kan- het-ons-schelen is het compleet over. Bij deTTederlandse vesti ging van '(/era Mont France bijvoorbeeld, een van de marktleiders op dit gebied, zien ze jaar na jaar de interesse voor uitgaanskleding groeien, dus de omzet stijgen. Dit van origine Duitse bedrijf, met ook voor de Nederlandse vrouw de goede ma ten, weet uit ervaring dat een beetje gesor- teerde modezaak rarte set in warm orani vaak het hele jaar e" «m de mouwen endenn^"" bordu, door er een hoekje voor in oe - u' de winkel heeft terwijl speciaalzaken over aan loop geen klagen hebben. pijpen (Vera de Voor het theater, dat diner, uiteraard een brui loft waar je te gast bent, sjieke ontvangsten: we kleden er ons ongeacht de leeftijd graag apart voor aan en hebben er tegenwoordig ook het geld voor (over). Dat jurkje Favoriet blijft het bekende zwarte jurkje, waar je met een stola, een aparte shawl, een bole- rootje of wat je zelf maar verzint steeds een an ders lijkend beeld oproept. Maar lila, goud, tur koois of pittig oranjerood: waarom niet. Ook heel wat pakken met pantalons vind je bij die cocktailmode, waarbij vooral de zogeheten zwierige 'Palazzo'-broeken voor schwung zorgen. In de jonge hoek zitten soms jack-modelletjes, flora en fauna kom je qua prints eveneens tegen. De man deelt trouwens ook letterlijk in de feestvreugde want het dragen van een mooi pak of een verzorgde combinatie is ronduit een gegeven, terwijl gelegenheden waar 'black tie' (smoking) is voorgeschreven ook al geruime tijd geen uitzonderingen meer zijn. Met voor beiden als top-periode de decembermaand met z'n vele feestelijke uitgaansmomenten. Titanium doet het overigens ook uitstekend met dit najaar het over de grenzen al (zeer) be kende merk Boccia bij de Nederlandse juwelier. Betaalbaar en van puur titanium. Speciaal voor mannen: het merk Carrera. Dun en lichtgewicht is tevens een duidelijk ge geven, zoals bij Casio met de veel functies be vattende Pela Film Watch als nieuwste model, terwijl Swatch pretendeert de dunste chrono graaf ter wereld te hebben uitgebracht. Aparte bandjes (pluche, spijkerstof, plastic) ge ven ook een visitekaartje af. Laarzenparade: Van links naar rechts: elegant met puntige neus (Dyva), nubuck met 'eskimo-look' (Clarks), stiksel als garnering (Dyva) en suède met geborduurde bloemen (Giorgio). Laarzen. En nog eens laarzen. Van hoog tot net over de enkel en alle lengtes er tussen. Sportieve en elegante. Op (dikke) rubberzolen of met ladylike hak. Zowel van leer in tal van tinten als suède: dit worden de maanden van de laars. Zelden waren er zoveel modellen. Ongeacht leeftijd en kleedstijl: voor iedere voet en leeftijd is er wel wat. Goud en zilver geven mode extra accent Je ziet het bij de kle ding, je ziet het ook bij sieraden: we gaan weer voor goud. Zelfs denim krijgt een gou den lurex mee, bij de sieraden hoeven we niet kinderachtig te doen als het om royaal uitgevallen coiliers, oorbellen en armbanden gaat. Handig om te combineren zijn de colliers, die aan de ene zijde goudgeel en aan de andere kant witgoud zijn. Die kunnen dus over al bij. Speelser of met de sfeer van design: er wor den door ontwerpers ook leuke dingen daan met zilver. Moder ne, strakke lijnen met een heel specifiek ka rakter zijn niettemin ac tueel ongeacht of we het nu over goud of zil ver hebben. r Een letterlijk gouwe °'''er en armband in ouwe: de slavenband (Uit de en die is weer helemaal terug in het beeld. Ook de klassieke schakel voor colliers en armbanden wordt royaal opgepakt en helemaal bij de tijd ben je met (grote!) oorringen, in de wandeling creolen geheten. Een tweede niet onbelangrijke invalshoek voor de vrouw is de comeback van de pump. Al vele jaren het onverslijtbare begrip voor elegante schoenen op hakken, maar dan getoonzet in de nieuwe modekleuren en belijning. De meeste neuzen zijn caré-vormig, versierin gen in de vorm van een extra contrastbandje of een gesp gaan we niet uit de weg. Shoots, qua lengte een kruising tussen een schoen en een boot, zijn er ook in representatieve belij ning. Bij de lekkere-loop-schoen vallen de Comeback pumps: Elegantie op aparte hakken met een pump in croco, een bandje of gesp als garnering (Mauro Teci), op deze foto gecom pleteerd met een veter-model in broques-uit- voering (Audley). Stappers: Gemakkelijke stappers met links ter- rakleurig suède op zwarte zool (Rockport), daarnaast een 'punker' met spijkerband (Dr Martens) en rechts met doorlopende zool easy-going (Clarks). Vooraan glanzend lakleer met suède en teensprong (Ecco).

de Faam | 2001 | | pagina 17