C S B Premiere: Moulin Rouge I N E C I T Y EEST Première: The fast and the furious Tweede editie Blues by the Sea Muis en Leeuw nemen afscheid CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant voor midden-zeeland Prinsessenverkiezing F I L M W E E l< THE FAST AND THE FURIOUS premièr MOULIN ROUGE SWORDFISH RAT RACE NYNKE DOWN BLOW ©0©0 DRIVEN ANIMAL PLANET OF THE APES ©0 JURASSIC PARK III PEARL HARBOR KEIZER KUZCO SCARY MOVIE SNEAK PREVIEW F I L M W E E K BIN ICH SCHON? MALENA PREFERISCO IL RUMORE DEL MARE ABRE LOS OJOS F I L M W E E K CiRKELIENTJE ROOD FAAM/VLISSINGER Woensdag 19 september 2001 VLISSINGEN www.cinecity.ni Donderdag 20 september t/m woensdag 26 septemb' Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur een agent gaat undercover in een groep van straatracers om deze te onftnasïïe- Dagelijks 19.00 21.45 uur musical drama met Ewan McGregor en Nicole Kidman premiere Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur actiefilm met John Travolta en Hugh Jackman Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur komische taferelen om de inhoud van een kluis Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur film gebaseerd op het leven van jeugdboekenschrijfster Nynke van Hiichtum Zaterdag 24.00 uur de supersnelle liften in een wolkenkrabber raken ontregeld met alle gevolgen van dien Dagelijks 19.00 uur Zaterdag 19.00 24.00 uur waargebeurd levensverhaal van de legendarische Amerikaan Georgia Jung Dagelijks 16.15 uur uitgerangeerde coureur ziet kans om terug te komen op het racecircuit Dagelijks 13.45 uur als er per ongeluk dierlijke organen in Marvin worden getransplanteerd wordt hij een superagent Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur astronaut wordt gevangen genomen wanneer hij neerstort op planeet waar apen heersen Dagelijks 16.15 uur derde film over het ontwaken van Dino's ir e tijd. Dagelijks 20.45 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Dagelijks 13.45 16.15 uur 3ÜREK (Nederlands gesproken) Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwende draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Zaterdag 24.00 uur De moderne horrorfilms worden op de hak genomen verrassingsfilm voor de liefhebber MIDDELBURG Donderdag 19.30 uur Moviezone Donderdag 22.00 uur Vrijdag en zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur Woensdag 20.00 uur Malena wordt door alle mannen bewonderd ook door de dertien jaar oude Renato Vrijdag 22.00 uur Zondag en maandag 20.00 uur zakenman neemt de verzorging van een tiener op zich Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.00 uur schitterende film van Aménabar GOES Zaterdag 14.00 uur Cirkelientje beleeft allerlei avonturen met haar twee muizenvriendjes Zaterdag 20.00 uur videofilm over en door Zeeuwse jongeren breed WÊ&SMm- v/vv N BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (,5cpm) Deze film is een meeslepend actie-avontuur over streetgangs in Los Angeles. De auto knutselaar Dominic Tortetto voert over dag de auto's op, waarmee hij en zijn bende 's avonds heer en meester zijn in de ruige straten- races die ze zelf organiseren. Die sprintraces zijn spectaculaire, sexueel geladen feesten van speedfreaks en petrolheads en Dominic is daar dé ster. Brian wil ook lid worden van zo'n groep en ook dé ster zijn. Hij daagt Do minic en nog een paar ervaren straatracers uit. Dominic wordt geaccepteerd als bendelid, maar pas later komt zijn ware aard boven. The fast and the furious De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 11 van dit blad. verwacht: Captain Correlli's mandolin Een meesterwerk over schoonheid, vrijheid, waarheid maar bovenal liefde. Een verhaal over de poëet Christiaan (Ewan McGregor) die terechtkomt in de wereld van sex en drugs en een gepassioneerde liefdesre- Aguilera, Lil'kim, Mya en Pink. latie begint met hat paradepaardje Satin (Nico le Kidman) van de befaamde nachtclub Moulin Rouge. Een film met fantastische muziek, waaronder 'Lady Marmelade', gezongen door Christina Satine (Nicole Kidman) in Moulin Rouge Tijdens het filmfestival Film by the Sea ging zaterdag 15 september de familiefilm 'Princess Diaries' in première. Aansluitend op de voorstelling was er een 'Koninklijk Bal' waar dansschool Van Eijkeren Dancemasters de koninklijke dansstijlen presenteerde en een heuse prinsessenverkiezing. Vive la Fête en 80s elektrowave synthipop party Om hun éénjarige muzikale romance te vieren brehgen dEUS- bassist Danny Mommens en zangeres Els Pynoo een nieuwe cd, Republique POPulaire, uit. De nieuwe cd wordt 22 september in 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes gepresenteerd. In een op treden dat zich een weg baant tussen 'electro dancefood' en 'in ternational sexy party music' geven de musici, versterkt door dEUS drummer Jules de Borgher, onder de naam Vive la Fête acte de présence. Het optreden begint om 21 uur, de entreeprijs bedraagt 2,27 euro (5 gulden) en de avond wordt afgesloten met muziek uit de 80's en hedendaagse klonen daarvan. Benefietconcert Viforoasa Ter ondersteuning van het kleine plaatsje Viforoasa in Roe menië is er zaterdag 22 september om 19.30 uur een benefiet concert in de Middelburgse Oostkerk. Dit concert wordt ver zorgd door Bram Beekman op orgel, de zangeressen Marja de Waard en Lonne Smit, het harpensemble The Young Harpists onder leiding van Ineke Vente en de 16 zangeressen en zangers van Voci Miste. Uiteraard ontbreekt op een avond als deze de panfluit niet. De Panfluitgroep onder leiding van Simon Christi- aansen en de beroeps panfluitspeler Nicolae Pirvu uit Roemenië completeren het muzikale spectrum van deze avond. Bherman live in De Waterput De Belgische artiest Bherman geeft zaterdag 22 september een akoestisch optreden in CD-winkel 'De Waterput' aan de Middel burgse Nieuwe Burg. Bherman is een half Belgische en half En gelse singer/songwriter extra ordinaire. Op zijn twee, relatief kort na elkaar verschenen, albums The Corridor en The Row ontplooit hij zich als een intimistische verteller, een poëtisch be schrijver en denker. Bherman mag dan momenteel erg produc tief lijken, met zijn dik veertig lentes is de introverte zanger/gita rist ook een typische laatbloeier. Het optreden in De waterput begint om 14 uur en de toegang is gratis. Piekweekend: Cassiopeia We The Gods Het jamseizoen is weer begonnen bij de Piek in Vlissingen. De eerste jamsessie van het nieuwe Piekseizoen is vrijdag 21 sep tember om 21.30 uur. Zaterdag 22 september verzorgt Cassio peia een optreden, waarbij meteen de nieuwe cd gepresenteerd wordt. Het voorprogramma wordt deze avond verzorgd door 'We The Gods'. Dit concert begint om 22 uur, de deuren aan de Vlissingse Hellebaardierstraat gaan open om 21 uur en de en tree bedraagt 6 euro (13,42 gulden), met passen 4,5 euro (10,66 gulden). De drie gekroonde prinsessen. Foto: Lex de Meester Een d.eskundige jury met on der andere Miss Zeeland en de organisator van de Miss verkiezingen koos uit de be zoekers de drie mooiste prin sessen. Thomas Siahaya zorg de voor een koninklijke pre sentatie van de verkiezing. De drie prachtige meiden kregen de Prinses-sjerp Film by the Sea 2001, twee gratis filmtic kets en vanzelfsprekend wer den zij gekroond met een schitterende tiara. In het Arsenaaltheater te Vlissingen wordt za terdag 22 september de tweede editie van het festival 'Blues by the Sea' gehouden. Ook dit jaar wordt het evenement georganiseerd door Robèrt Brunke van het Vlissingse café 2X Bellen! uit John Amor, voormalig gi tarist bij The Hoax, Matt Be- able, basgitaar en Wayne Proctor, drums. Amor combi neert de lef en emotie van bluesmuziek met frisse beats en ambiance. De muziek heeft duidelijke in vloeden van Jeff Beck en Len ny Kravitz maar vormt toch een geheel eigen mix van 'deep grooves, hip loops and funked up sound'. Wie van Blues houdt, en die de blues in deze moderne tijd wil zien groeien, moet Amor beslist li ve in concert zien. Cirkelientje in 't Beest Tino, een van de favoriete gi taristen van Carlos Santana. Op het festival spelen dit jaar de formaties 'Coupe de Grace, 'Tino Gonzales' en 'Amor'. De openingsact, Coupe de Grace, is een jonge, veelbelovende Nederlandse band. Zij spelen stevige en vermakelijke blues. Na deze pittige opwarmer be treedt Tino Gonzales het podi um. Tino heeft gespeeld met muzikale grootheden als B.B.King, Robert Gray en is één van de favoriete gitaristen van Carlos Santana. Tino Gon zales speelt heerlijke blues in de stijl van John Mayall en Walter Trout. Zijn muziek com bineert blues, jazz, funk en La tijnse invloeden tot een ge heel eigen stijl. Kortom: een aanrader voor wie een cocktail van al deze muziekstijlen wil. Amor Live Dit jaar wordt Blues by the Sea afgesloten door de Engel se band Amor. Amor bestaat Toegangskaarten voor Blues by the Sea zijn verkrijgbaar bij de VVV/ANWB, De Drvkkery te Middelburg, Enteny's Music Shop en Café '2x Bellen' te Vlissingen of 22 september aan de zaal vanaf 19.30 uur. De êntreeprijs bedraagt 30 gulden in de voorverkoop en 35 gulden aan de zaal. Ze kondigden het een poos geleden al aan: Muis en Leeuw zouden stoppen met op treden. Nu is het dan echt zo ver. Na acht jaar van optredens neemt het bekende Zeeuw se duo definitief afscheid van hun publiek. Zij doen dat op zondag 30 september in de Stads schouwburg te Middelburg. In de film Cirkelientje beleeft een klein meisje allerlei avonturen met haar vrienden, de muisjes Jack en Freddy. Cirkelien is zo klein, dat ze in een luciferdoosje kan slapen en bevriend is met allerlei kleine dieren in haar omgeving. Op de meest rare voor werpen reist ze met de muizen door de stad. De ene keer zit ze op een rolschaats, een andere keer gaat ze via de waslijnen, die als kabelbaan gebruikt worden. De film is voor kinderen van 5 tot 10 jaar en speelt zaterdag 22 september om 14 uur in 't Beest aan de Beestenmarkt te Goes. De toegangsprijs is 5 gul den. Frederik wordt wel heel erg rustig De tweedejaars leerlingen van 't Jeugdtheaterhuis spelen zater dag 22 september in 't Beest in Goes het stuk 'Frederik'. Frede rik woont met zijn ouders en zusje Melissa in een paleis. Frede rik is een leuke jongen, maar bezorgt zijn ouders nog al eens wat problemen. Er moet een oplossing gevonden worden. Dok ter A.D.H.D. Jansen schrijft hem roze pilletjes voor en een prikje in zijn bil, waar hij een stuk rustiger van wordt. De lakei vindt het prima zo, maar Melissa vindt er niets meer aan. Na verloop van tijd wordt het wel erg stil in het paleis. Aanvang 12.30 uur, locatie 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes. Toegangskaarten kunnen gereserveerd worden via 0113-233285. Schots-Veerse avond in Veere De Heemkundige Kring Walcheren presenteert vrijdag 21 sep tember een Schots-Veerse avond in de Kleine Kerk te Veere. Na een ontvangst op traditioneel Schotse wijze vanaf 19.30 uur, houdt drs. Tiny Polderman een inleiding over 'Nieuw leven voor eeuwenoude betrekkingen', daarbij doelend op de al 700 jaar oude betrekkingen tussen Veere en Schotland. Na de pauze ver zorgt Peter Blom, stadsarchivaris van Veere, een diapresentatie over Schotten in Veere door de eeuwen heen. De avond wordt opgeluisterd door harpmuziek van mevrouw Van Nieulande. De toegangsprijs voor deze avond is 5 gulden en de ingang van de Kleine Kerk is aan de Kapellestraat. Bassie en Adriaan in Goes j Twee uur lang genieten van de grappen en grollen van het ko- j mische duo Bassie en Adriaan. Dat kan op zaterdag 6 oktober j in Sportpunt Zeeland in Goes. Vanaf 14 uur laten de clown en acrobaat de kinderen weer lachen, gieren brullen met hun 'Lachspektakelshow'. Spanning is er ook want Adriaan zal de- i ze middag zijn kunsten als scherpschutter vertonen. En de kinderen mogen zelfs een kijkje achter de schermen nemen j tijdens de opname van een spannend hoorspel. Kaarten zijn te koop bij de kassa van het zwembad aan de Zwembadweg 1-5 in Goes. Amor sluit het festival Blues by the Sea af met hedendaag se blues. Eigenlijk was er maar 1 voor stelling gepland, maar omdat die al heel snel uitverkocht was besloten Muis en Leeuw die middag nog een extra voorstelling te geven. De kaartjes voor de show van 15 uur zijn uitverkocht, maar wie snel reserveert kan misschien nog een kaartje voor de voor stelling van 13 uur bemachti gen. Zoals we van Muis en Leeuw gewend zijn worden de kinderen ook bij deze allerlaat ste voorstellingen weer volop betrokken. De bekende mee zingers als 'Leeuwemuizenis sen', 'Dromen mag' en 'Stam pertje' zullen zeker niet in de show ontbreken. Nog één keer een feest voor jong en oud dus! Muis en Leeuw hopen iedereen nog een keer te zien om afscheid te nemen. Kaarten kosten 15 gulden voor kinderen en 20 gulden voor volwassenen en zijn te bestellen via tel. 0118- Bassie en Adriaan l .e M Muis en Leeuw

de Faam | 2001 | | pagina 10