mwLM U vo^)nhid,Ëü"ze®!;and Normaal en Surrender in Zeelandhallen INECITY Koninklijk Gala met Prinsessenverkiezing in Cine City Première Ratrace dé uitgaanskrani ^MÊÊB 1 CHUTTERSHOF Première Swordfish F I L M W E E K SWORDFISH 00® RAT RACE 0 NYNKE0 CRAZY/BEAUTIFUL 0 DOWN BLOW 0©0© DRIVEN §0 ANIMAL §00 PLANET OF THE APES 00 JURASSIC PARK III ©00 PEARL HARBOR 000 SHREK {Nederlands gesproken) KEIZER KUZCO SNEAK PREVIEW SF I L M W E E K LES CONVOYEURS ATTENDENTS BRIDGET JONES'S DIARY CALLE 54 Woensdag 12 september 2001 FAAM/VLISSINGER 9 Maandag 17 september t/m woensdag 19 september BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) VLISSINGEN www.cinecity.nl hrpod 1 I f Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur actiefilm met John Travolta en Hugh Jackman Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur komische taferelen om de inhoud van een kluis Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur film gebaseerd op het leven van jeugdboekenschrijfster Nynke van Hichtum Maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur twee middelbare scholieren uit totaal verschillende milieus worden verliefd op elkaar Maandag en woensdag 21.45 uur de supersnelle liften in een wolkenkrabber raken ontregeld met alle gevolgen van dien Maandag 19.00 uur Dinsdag en woensdag 19.00 21.45 uur waargebeurd levensverhaal van de legendarische Amerikaan George Jung Maandag en woensdag 19.00 uur uitgerangeerde coureur ziet kans om terug te komen op het racecircuit Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 19.00 uur als er per ongeluk menijke organen in Marvin worden getransplan teerd wordt hij een superagent Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 16.15 19.00 21.45 uur astronaut wordt gevangen genomen wanneer hij neerstort op planeet waar apen heersen Maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur derde film over het ontwaken van Dino's in onze tijd. Maandag, dinsdag en woensdag 20.45 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 16.15 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de liefhebber MIDDELBURG Donderdag 19.30 uur Moviezone Donderdag en vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 20.00 uur Renee gaat op zoek naar 'de ware' Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Maandag en woensdag 20.00 uur documentaire van Fernando Trueba Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. John Dallessi en Jos Gielen in de Bloedbank te Goes Bij de bloedbank te Goes is tijdens de openingsuren nog tot 13 november een expositie te zien van werk van John Dalessi en Jos Gielen. Tijdens deze tentoonstelling zijn onder andere acryl- schildérijen en sculpturen te zien. In Dalessi's acrylschilderijen worden verzamelingen van uiteenlopende dingen verwerkt tot vreemdsoortige stillevens. Onder de noemer 'samen sterk' gaan de sculpturen van Jos Gielen over zijn oeuvre-beheersende the ma vierkant, driehoek en cirkel. The New Orpheans in Vrouwenpolder Net als vorig jaar speelt ook dit jaar tijdens Jazz by the Sea The New Orpheans jazzband in de Rosenhof te Vrouwenpolder. Met bigband-swing, latinjazz, soul en ballads en met medewerking van zangeres Marjon van Iwaarden van 2Unlimited wordt het weer een echte jazzy avond. Het optreden is zaterdag 15 sep tember van 20.30 tot 0.30 uur en het restaurant is te vinden aan de Fort den Haakweg 15b te Vrouwenpolder. Met de jubileumtour van vorig jaar van Normaal nog vers in het geheugen staan deze feest- en muziekbeesten samen met de jongens van de Zeeuwse groep Surren der zaterdag 22 september in de startblokken om er weer een dolle avond van te maken. In een cocktail van bier en zweet vol akoestische en elektrische muziek wordt deze avond de vijf de CD van Surrender gepresenteerd. Deze cd, met de titel Zeeuwse produceerd door de^drummer Klei is opgenomen in de Nor- van de Achterhoekse band, maalstudio te Zelhem en ge- Fokke de Jong. Op diverse nummers zijn de muzikanten van Normaal te horen en er staat zelfs een gecombineerd Zeeuws-Achterhoeks nummer op de nieuwe 'schieve'. Nor maal bracht tijdens de MKZ- crisis de single 't is stil' uit, waarvan de opbrengst naar het steunfonds voor de boe ren gaat. Waaruit maar weer blijkt dat het nog steeds gewoon boe renjongens zijn die vol nieuwe energie klaar staan om Zee land te laten hpken, brekken en angoan. De zaal gaat open om 19.30 uur en om 20.15 uur stroomt het eerste bier uit de luidsprekers. Kaarten a 32,50 gulden zijn verkrijgbaar in de voorverkoop op de bekende adressen: Café Flora in Goes, VVV Goes, Bruna Postkantoor Kapelle, Platenbaas Middel burg, Touristshop Middelburg, VVV Yerseke, Delta Discs Zie- rikzee, The Music Store Ber gen op Zoom en aan de kassa van de Zeelandhallen zelf. Normaal zet samen met Surrender de Zeelandhallen op stelten. Open dag Aeroclub Zeeland De Aeroclub Zeeland houdt zaterdag 15 september een open dag. Vanaf 10 uur is de accommodatie op het vliegveld Midden- Zeeland geopend voor belangstellenden, omwonenden en toe risten. Tot 17 uur zijn er allerhande activiteiten gepland en daar na blijft het clubgebouw nog geruime tijd open om gezellig na te praten en informatie en ervaringen uit te wisselen. Tijdens de open dag zijn er verschillende workshops voor leken en ken ners. Om 10 uur is er een workshop over luchtverkeersregels, om 12 uur vluchtvoorbereiding, om 14 uur navigatie en om 16 uur vliegveiligheid. Ook is het mogelijk om die zelf te vliegen of een rondje met een ervaren piloot mee te vliegen voor een ken- nismakingsvlucht. Verder zijn er natuurlijk vliegtuigen te zien, video's, computersimulatieprogramma's en een demonstratie internet en vliegen. Stanley Jobson is een arme arbeider die niet meer in de buurt van computers mag komen omdat hij één van de beste hackers ter wereld is en al twee jaar heeft vastgezeten nadat hij een beveiligingssys teem van de FBI vernielde. Op een dag wordt hij bena derd door de bloedmooie Ginger. Zij lokt hem in de wereld van de computercriminaliteit en brengt hem in contact met Ga briel Shear. Deze gevaarlijke spion wil Stanley inhuren om geld te stelen uit de Ameri kaanse overheidskas. Eenmaal in de wereld van Ga briel realiseert hij zich dat niets in deze operatie is wat het lijkt. Hij is een pion geworden in een complot dat veel onheilr spellender is dan een cyber- bankberoving. Operation Swordfish is begonnen... Zes geluksvogels winnen een prijs in het meest opzichtige casino in Los Vegas. Eigenaar Donald Synclair laat ze weten dat ze mee mogen doen aan een race waarbij daadwerke lijk alles is toegestaan. De eer ste die in Silver City, New Mexico, aankomt zal twee mil joen dollar winnen. Omdat er geen regels bij dit spel zijn, worden de gekste capriolen uitgehaald om het doel te bereiken. Wat de deel nemers echter niet weten is dat zij onderdeel van een wed denschap zijn. De casinobaas heeft enkele hoge pieten laten wedden wie van de kandida ten de race zal winnen. Tijdens het filmfestival Film by the Sea gaat zaterdag 15 september om 14.15 uur de familiefilm 'Princess Diaries' in première. Met in de hoofdrollen Julie Andrews en Anna Hathawey. •Vooral jonge meiden zullen gecharmeerd zijn van het eigentijd se verhaal over Mia, een 16-jarig meisje dat van haar excentrie ke oma te horen krijgt dat ze eigenlijk prinses is. Oma geeft haar prinsessenlessen en Mia moet besluiten of ze wel of geen ko ninklijk leven gaat leiden. Een film voor jong en oud met veel humor en emotie. Aansluitend op de voorstelling is er een 'Koninklijk Bal' met prinsessenverkiezing. De deskundige jury bestaat onder andere uit de pas verkozen Miss Zeeland, Daphne Goessye en de orga nisator van de Missverkiezingen, Nicole Wieme. Uit het publiek wordt de mooiste prinses (verkleed in prinsessencreatie) geko zen en zijn wordt uitgeroepen tot 'Prinses van Film by the Sea 2001'. Dansschool Janvier laat tijdens het bal allerlei koninklijke dansstijlen zien en er is een modeshow met Jonge Najaarsmo de van Didi en SPS. Princess Diaries. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 8 van dit blad. Rectificatie Rectificatie: In het artikel over Film by the Sea in de Faam/Vlis- singer van 5 september stond dat Anton Corbijn de ontwerper is van de Zilveren Meermin. Anton Corbijn is echter de ontwer per van het Film by the Sea affiche, niet van het zilveren beeld je. Het genoemde zilveren beeldje zal overigens niet worden uit gereikt, de genoemde geldprijs wel. Stephen Frears bezoekt Film by the Sea De Britse regisseur Stephen Frears zal op zaterdag 15 septem ber aanwezig zijn bij de Nederlandse première van zijn nieuw ste film 'Liam' in Vlissingen. Frears heeft na een reeds lange en succesvolle carrière als regisseur zowel kleinere producties als grote Hollywoodsuccessen op zijn naam staan. In dit kader be sloot de organisatie van Film by the Sea de filmmaker dit jaar in het voetlicht te zetten en een retrospectief aan hem te wijden. Voor dit programmaonderdeel maakte Film by the Sea een se lectie van maar liefst negen spraakmakende werken uit Frears' oeuvre. Frears staat bekend om zijn geliefde sociale thema's die hij vaak in zijn films verwerkt, zoals armoede, katholiek schuld gevoel en fascisme. Deze thema's zijn tevens de rode draad in zijn laatste film 'Liam'. De aanwezigheid van oscarwinnaar John Madden ('Shakespeare in Love') tijdens de openingsavond, met zijn nieuwste film 'Cap tain Corelli's Mandolin' als openingsfilm, is reeds in een eerder stadium bevestigd. Zo maakte de organisatie van het festival ook al het bezoek van Jan Harlan bekend. Harlan maakte de do cumentaire over het leven van filmmaker Stanley Kubrick; 'Stanley Kubrick, a Life in Pictures'. Harlan zal op vrijdag 14 sep tember in Vlissingen aanwezig zijn. Onderhandelingen met an dere filmmakers, acteurs en actrices zijn nog in volle gang. Optreden More Subiet in 's Gravenpolder De band More Subiet geeft vrijdag een optreden in 's Graven polder. Het wordt een popconcert van vier enthousiastelingen, voor wie muziek meer is dan een covertje spelen. More Subiet verrast met arrangementen van nummers van onder meer She- ryl Crow, Brian Adams, Joan Osborne, Ilse de Lange, Sting.... De nummers worden op de bühne gezet met passie, beheersing en muzikaliteit. De positieve reacties laten er geen twijfel over bestaan: een avondvullend optreden. Zin in een feestje met lek ker swingende live muziek? Kom dan vrijdag 14 september su biet naar de Brandpit. Opening Piekseizoen met The Bootleg Doors Het nieuwe seizoen van De Piek aan de Vlissingse Hellebaardier straat, start zaterdag 15 sep tember met een optreden van The Bootleg Doors. Deze band bestaat sinds 1997 en hun re pertoire bestaat uit meer dan 40 Doors-klassiekers en diverse authentieke improvisaties. Bij de herdenking van de dertigste sterfdag van Jim Morrisson in Parijs, in juli van dit jaar, werd The Bootleg Doors tot 's we relds beste Doors- Tribute act verkozen. Het optreden begint om 22 uur, entree is 8 euro (17,90 gulden) en met passen 7 euro (15,66 gulden). Toegangs kaarten zijn te reserveren via 0118-416791. The Bootleg Doors. Manifestatie kunst en Cultuur in Vlissingen Vlissingen is zondag 16 september, letterlijk, het podium voor een groot aantal culturele activiteiten. Deze dag geldt start van het culturele seizoen 2001-2002. Deze dag wordt tevens de ThermPhos Cultuurprijs 2001 uitgereikt en het filmfestival Film By The Sea afgesloten. Van 12.30 tot 14 uur is er jazz-kerkdienst in de Sint Jacobskerk. In het dijktheater geven Concertina en Zeeuwse Muzikanten van de stichting Arduin tussen 14 en 16 uur een familieconcert en om 15 uur begint in het CineCafé het Cineconcert door 12 vrouwelijke violisten uit Nederlandse or kesten. Om 15 uur wordt in de Watertoren AK een programma gepresenteerd met deelnemers uit Italië en Schotland met on der meer een cello-performance door Tony Moore. Om 17.30 uur wordt in het theater Vestzak99 in de Willem3 de ThermPos Cultuurprijs uitgereikt, welke uitreiking muzikaal omlijst wordt door Scwar met aanstekelijke Nederpop. Deze band geeft om 18.30 nog een keer een optreden op dezelfde locatie, waar om 21 uur het programma afgesloten wordt door de filmvoorstel ling Snatch van de stichting IdeeFix uit Breda.

de Faam | 2001 | | pagina 9