KeiMiet Artie! Kinderkamer Gezocht Statenvergadering GRANDO Spuitwerk? ...tig mogelijkheden Soortenbeleid Commissie Provincie Zeeland Officiële Mededelingen Keukens n beetje buur zs voor 'n verre buur Woensdag 12 september 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 37/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Op veel plaatsen in de Provincie Zeeland worden al maatregelen getroffen om natuurgebieden en landschapselementen te verbete ren. De oppervlakte aan natuur gebied is sinds de invoering van het Provinciaal Natuurbeleidsplan al sterk toegenomen. Met veel dieren en planten gaat het echter nog steeds bergafwaarts. Voor de boomkikker, de zandhagedis en de kleine parelmoervlinder wordt gevreesd dat ze verdwe nen zullen zijn voordat de ge plande maatregelen in natuurge bieden zijn uitgevoerd. Uit inventarisatie blijkt dat onge veer 200 aandachtsoorten, die voorkomen in ongeveer 35 ter reintypen, waaronder akkers, wei landen, dijken, muren, brakwater plassen, kreken, duinen en duin valleien, stranden, schorren, slik ken en ondiep zeewater, in de gevarenzone zitten. Actieprogramma De Provincie heeft het actiepro gramma ontwikkeld in nauwe samenwerking met de organisa ties die actief zijn in de soorts bescherming en in het natuur- en landschapsbeheer. Het actieprogramma maakt deel uit van de Provinciale Nota Soor tenbeleid die op 15 mei 2001 door Gedeputeerde Staten is vastgesteld. In het programma staan de maat regelen genoemd die de komen de tien jaar moeten worden uit gevoerd om de situatie van de aandachtsoorten te verbeteren. Een groot aantal aandachtsoor ten in Zeeland \s afhankelijk van het cultuurlandschap. De soorten waar het hier om gaat zijn niet zozeer gebaat bij grote opper vlakten natuurgebied, maar wel bij een grote afwisseling van groene elementen in het land schap. Om het broedbiotoop voor kust- broedvogels veilig te kunnen stel len moeten enkele aangroeistran- den in het broedseizoen plaatse lijk worden afgesloten en is het belangrijk om vogeleilanden te ontwikkelen in brakke en zoute binnenwateren. Activiteiten in 2001 Voor 2001 is een aantal maat regelen voorzien voor onder andere vleermuizen, muurplanten, kerkuil, steenuil, boomkikker, sterns en plevieren, oeverzwaluw, weidevogels en overwinterende ganzen. Op dit moment wordt een nieuw vogeleiland aangelegd in de Inlaag 's Gravenpolder op Noord-Beveland. Dit eiland moet een geschikt broedgebied ople veren voor visdieven en bontbek- plevieren. In Oranjezon worden enkele oude bunkers voor vleer muizen ingericht. Speciaal voor de boomkikker worden in Zeeuwsch-Vlaanderen weer veel drinkputten ingericht. Naast een waterplas worden er ook struiken aangeplant, die als zomerbiotoop voor de boomkikker dienen. Informatie De Nota Soortenbeleid (kleuren druk, 55 pagina's) is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) vergadert op 20 september 2001 om 13.45 uur in het kantoor van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De vergadering is openbaar. Op de agenda staan onder andere de ontwerp-streekplanherziening en Milieu-Effect-Rapportage Wester- schelde Container Terminal, de ontwerp-streekplanuitwerking con ceptnota Buisleidingenen de ont werp-streekplanuitwerking Cate gorisering van wegen en ontwerp Categoriseringsplan op hoofdlij nen Categorisering wegennet. De volledige agenda en de stukken die daarbij horen, liggen ter inza ge bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. Nieuws Vrijdag 29 juni, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Streekplanherziening Na de opening door de Commis saris der Koningin, drs. W.T. van Gelder volgen de ingekomen stukken en mededelingen van Gedeputeerde Staten. Het eerste voorstel dat behandeld wordt is de Streekplanherziening Techno- park Schoondijke. Door de streekplanherziening wordt het mogelijk dat op het voormalige IPC terrein (landbouwpraktijk- school) zogenaamde high-tech bedrijven zich kunnen vestigen. De reacties op de ontwerp- streekplanherziening en het advies van de Provinciale Plano logische Commissie hebben ge leid tot enkele aanpassingen. Op langere termijn is een aparte pntsluiting van het terrein wense lijk. De gemeente Oostburg opteert in dat geval voor een noordwestelijke ontsluiting op de provincialeweg N58, richting Breskens. Zeeuws Museum Het Zeeuws Museum wordt aangemerkt als het belangrijkste (provinciale) museum van Zee land. De provincie ziet het mede als haar verantwoordelijkheid het museum goed te laten functio neren. Door een onderzoeksbu reau is het rapport 'Nieuw Zeeuws Museum' opgesteld en uitgebracht. Naast aanbevelingen en bouwstenen voor het toekom stige beleids- en bedrijfsplan wordt een analyse'gegeven van de wereldwijde ontwikkelingen op het terrein van het museumbeleid versus de vrijetijdsmarkt. Gedeputeerde Staten zijn van mening dat door PS het am bitieniveau moet worden bepaald te aanzien van de verbouwing, de nieuwe inrichting en de verhoging van de structurele ondersteuning van het museum. GS stellen voor om 5.747.000,- beschikbaar te stellen voor de verbouwing en voor een inrichting nog eens 967.000,-. De jaarlijkse exploi tatiesubsidie wordt verhoogd met 246.000,-. Voor het wegwer ken van de tekorten wordt vol gens het GS-voorstel ruim een half miljoen gulden uitgetrokken. PS worden eveneens gevraagd in te stemmen met de voorgestelde nieuwe bestuursstructuur en de toekomstige provinciale beleids- aansturing van het Zeeuws Museum. Bibliotheekwerk Op landelijk niveaus is een Koe pelconvenant herstructurering bibliotheekwerk voorbereid. De provincie wordt gevraagd dit mede te ondertekenen. De uit gangspunten worden door GS onderschreven. Het college ziet hierin goede mogelijkheden om het herstructureringsproces van openbaar bibliotheekwerk in Zee land vorm te geven en aan te sluiten op de specifieke omstan digheden en ontwikkelingen m de provincie. Een andere mogelijk heid is het scheppen van voor waarden om de centrale positie van het Zeeuwse openbare biblio theekwerk in de publieke infor matievoorziening in de toekomst tè waarborgen. De Staten wor den gevraagd in te stemmen met het Koepelconvenant. Schouwen-West De gebiedscommissie voor de herinrichting Schouwen-West heeft het ontwerp-raamplan voor de herinrichting opgesteld. Het plan dient als toetsingskader voor de beoorde!ingvvan de door de gebiedscommissie op te stel len uitvoeringsmodules. Deze modules zijn op de landinrich tingswet gebaseerde deelplannen voor landinrichting, waaruit harde (financiële) verplichtingen voor de daarbij betrokken partijen voort vloeien. Gedeputeerde Staten, hebben het plan op 19 juni 2001 goedgekeurd. Vervoersvoorwaarden PSD De verordening vervoersvoor waarden, voorschriften en tarie ven moest onder meer door de komst van de euro worden gewij zigd. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om nog een aantal wijzigingen door te voeren. Als de verordening wordt vast gesteld is het verboden een alarminstelling in werking te heb ben of te houden aan boord van het schip. Ook zijn er bepalingen opgenomen voor de restitutie van waardekaarten als de veerdienst is opgeheven. Het restant van een waardekaart kan tot uiterlijk een jaar na de datum van ophef fing, onder inhouding van een kostenvergoeding van vijf euro, worden gerestitueerd. Rampenbestrijding Provinciale Staten hebben bij motie het college van Gedepu teerde Staten gevraagd om op korte termijn een overzicht te verstrekken van de wettelijke taken van de provincie op het gebied van de rampenbestrijding. Aan de hand van een landelijke rapportage van de Algemene Rekenkamer wordt een globaal overzicht van de stand van zaken in de provincie Zeeland gegeven. Daaruit blijkt dat een aantal on derdelen in de nabije toekomst bijzondere aandacht verdienen. Concrete voorstellen hierover moeten nog door Gedeputeerde Staten worden gedaan. Bedrijfskantine De huidige bedrijfskantine in het provinciehuis voldoet al jaren niet meer aan de eisen en wensen van deze tijd. Enkele jaren gele den is er een haalbaarheidson derzoek gedaan naar de ver plaatsing van de kantine naar de begane grond. Hiervoor zou een overkapping van een binnenplein de oplossing kunnen bieden. Voor de uitvoering van het ont werpplan werd iii 1999 door PS ruim vier miljoen gulden beschik baar gesteld. Mede als gevolg van constructiewijzigingen en prijsontwikkelingen op de markt voor glas en klimaatinstallaties zou er nog eens tussen de drie en vier miljoen gulden nodig zijn om de plannen te realiseren. GS vinden dat toch te duur worden, zodat een andere oplossing is gezocht. GS menen die gevon den te hebben door het Abdij restaurant om te bouwen tot kan tine. De huidige exploitant moet worden uitgekocht, waarvoor GS toestemming vragen aan de Staten. Over de verbouwingsplan nen wordt momenteel overleg gevoerd met de gemeente en de monumentencommissie. Overige voorstellen Als gevolg van wettelijke bepalin gen moet de provincie een finan cieringsstatuut vaststellen. Daarmee wordt de risicobeheer sing en doorzichtigheid van het beleid nagestreefd. Verwacht wordt dat de Staten straks beter in staat zijn inhoud te geven aan hun verordenende en controle rende bevoegdheid op financieel Het verlenen van ontslag en het benoemen van vertrouwensper soon voorkomen en bestrijden van ongewenste omgangsvormen is het laatste agendapunt van deze vergadering. Informatie De agenda van de Statenverga dering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Raadplegen kan ook via de web site van de provincie, www.zeeland.nl. Illll II lillik Milieu Saneringsplan Glacisstraat te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Glacisstraat te Vlissingen ern stig is en hebben met het deel- saneringsplan van de gemeente Vlissingen ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 13 sep tember tot en met 25 oktober 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 25 oktober 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 26 oktober 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). AGRILLA ARGENTO De ESA stukadoor, erkende betrouwbaarheid en perfectie. Herkenbaar aan het ESA-beeldmerk. tg Bel voor aangesloten bedrijven bij u in de buurt: 0318 - 51\ 20 67 iJj Grando designkeuken Solar Zoals afgebeeld 285 255 cm Verkrijgbaar in vele maten en kleuren Inclusief: - Fornuis r.v.s. met heteluclu - Grando r.v.s afzuigkap en achterwand - Grote koelkast - Volledig geïntegreerde vaatwasser - Granieten blad met r.v.s. spoelbak - 5 jaar garantie - Inclusief montage Van 8v-7957- Als finishing touch voor uw Grando keuken kunt u nu tijdelijk bij de ColleXion keukens kiezen voor een Granieten werkblad zonder meerprijs. i t e r n e t w w w .grando.nl Uw dichtsbijzijnde Grando: GRANDO KEUKENS ZIERIKZEE Haringvliet 7a, Zierikzee, 0111 -420646 GRANDO KEUKENS MIDDELBURG Buitenruststraat 20, Middelburg, 0118-643558 GRANDO KEUKENS OOSTBURG Veerhöeklaan 5c, Oostburg, 0117-454732 SOS-Kinderdorpen ...want ieder kind verdient een thuis... Bij oorlogen en (natuurrampen betalen de kinderen de hoogste prijs. Vooral degenen die hun ouders hebben verloren. SOS- Kinderdorpen geeft ze een nieuwe moeder, een huis, broer tjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons werk als HuisVriend voor 5 11,-) per maand? Bel (020) 408 01 90 of stuur de bon in voor meer informahe! GIRO 2280 SOS-Kinderdoipen www.soskinderdorpen. JA, stuur mij meer informatie over het werk van SOS-Kinderdorpen en hoe ik HuisVriend kan worden N.a.v. deze advertentie in: Naam:M V Adres: Postcode/plaats: Telefoon: Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM Home Plan giro: 236700 80 huizen voor alleenstaande moeders in de krottenwijken van Mexico. Meer informatie? Bel 076-573 67 36 of stuur een briefje naar HomePlan postbus 6849.4802 HV Breda.

de Faam | 2001 | | pagina 7