GEMEENTE MIDDELBURG iiiliMit/iitfllltfiiiftltMitlmllfifeiiilK. ii. Wat gebeurt in het Geere-gebied? Monumentendag groot succes Buitengewoon Veilig" van start in de Magistraatwijk Ziektekostenverzekering voor de minima in Middelburg Vergaderingen verplaatst Rooiaanvragen P-garages tijdelijk gesloten Werkzaamheden Dwarskaai Klantenbegeleidingssysteem bij Burgerzaken Wijktafels Warenmarkt in Nieuw- en Sint Joosland 12 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 37 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl Info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De commissievergadering Welzijn, Personeelszaken, Onderwijs en Mi lieu van woensdag 12 september is éénmalig vervroegd van 19.00 naar 16.30 uur. De geplande vergadering van de commissie Cultuur, Ouderenbeleid, Recreatie en Toerisme van don derdag 13 september is verschoven naar maandag 17 september. De vergadering begint om 17.00 uur. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vrucht bomen, kweekgoed en uitdunning van. groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Drie wilgen aan de Herculesweg Een populier aan de Scheldepoortstraat Drie populieren aan de Smaragd Een populier aan de Vreedenburg f Een berk aan de Noordweg Drie populieren, vier essen en een veldesdoom aan de Koudekerkseweg Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118-675312. In verband met het vernieuwen van alle apparatuur Ls de parkeergarage aan de Kousteensedijk nog tot en met 19 september gesloten. De Geere-garage wordt van 20 t/m 28 september onder handen genomen. De nieuwe apparatuur die in de garages geplaatst wordt, is geschikt voor de Euro. Ook is het in het ver volg mogelijk om met de Chipper of Chipknip in en uit te rijden. U komt dan bij de parkeergarage aan, stopt uw pas in de kaartjesautomaat, de slagboom gaat open. Vervolgens par keert u de auto en op het moment dat u de garage weer wilt verlaten, rijdt u met uw auto naar de uitgang. Dan stopt u uw pas weer in de kaartje sautomaat en drukt op 'ja'. U heeft dan betaald en de slagboom gaat voor u open. U krijgt dan dus geen par- keerkaart meer. Naast de Chipper en Chipknip, kunt u ook uw Mo biliteitspas van de ANWB hiervoor gebruiken. Naast het plaatsen van de nieuwe betaalapparatuur worden in de Geere-garage ook zogenaamde 'speedgates' geplaatst. De garage is dan niet meer afgesloten door middel van een slagboom, maar met een hek. Hierdoor kunnen alleen nog maar au tomobilisten in de parkeergarage. Wanneer u vragen heeft over de werkzaamheden aan de parkeer garages dan kunt u contact opnemen met de heer Hilleman. Hij is tele fonisch te bereiken op (0118) 67 53 40. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 17 september tot en met zondag 23 september 2001 Maandag Varkensschnitzel 'cordon bleu', bloemkool, gestampte aardappelen. Dinsdag Gehakt in pepersaus, sperziebonen en aardappelen. Woensdag Belgische stoofschotel, andijvie, aardappelpuree. Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten, rijst. Vrijdag Alaska visfilet, kruidensaus, erwten en wortelen, aardappelen. Zaterdag Macaronischotel en ham en kaas. Zondag Wal de pot schaft. De herinrichting van het kernwinkelgebied van de Middelburgse bin nenstad verloopt prima en ligt krap twee weken voor op het schema. Achtereenvolgens zijn de laatste twee jaar de Markt, de Gravenstraat en de Nieuwe Burg onder handen genomen. Nu wordt het Geere-ge bied aangepakt. Het doel van de herinrichting van het kemwinkelgebied is zogezegd 'de binnenstad een smoel te geven'. Daarom is een samenhangend plan gemaakt. Zo krijgen alle straten en pleinen die worden heringericht dezelfde nieuwe stenen en klinkers. Maar ook de lichtmasten, prullen bakken, bankjes, fietsbeugels zijn straks overal hetzelfde. U kunt dat nu al zien in de straten die al klaar zijn. De Geere in We wandelen met Rob Baarends van de dienst Stadsontwikkeling door het Geere-gebied. Hij vertelt over wat de komende tijd nog op stapel staat en wat de afgelopen maanden al is gedaan. Dat is niet mis. Vanaf 12 mei jongstleden zijn ze al bezig. Het werk begon in dc Korte Geere. Eerst werd de straat vanaf de Gortstraat tot aan de Geere-passage heringericht. Daarna de Lammerensteeg. Rob vertelt: "Hier in de Korte Geere mag ge fietst worden. Zoals je weet mag je' niet door de Geere-passage fietsen dus sla je op het laatst linksaf of rechtsaf de Lange Geere in. Omdat bij de herinrichting de goten zijn aangelegd met een diepte van 1 cen timeter gaat dal nu nogal vervelend. Daar hebben we terecht op- en aan merkingen op gehad. Daarom gaan we deze goten in de Korte Geere iet sje breder maken, om daarmee dc overgang van straat naar goot te minimaliseren. We stoten ons liever niet twee keer aan dezelfde steen dus in alle goten die straks nog wor den aangelegd, bijvoorbeeld op het plein van de Lange Geere. maar ook in de Langeviele en de Vlasmarkt, wordt deze wijziging doorgevoerd"! Het voorlaatste gedeelte van de her inrichting van het Geere-gebied wordt nu uitgevoerd. Dat wil zeggen dat het stuk vanaf de Langeviele tot aan de Rabobank wordt heringericht. Pal naast het café restaurant De Geere komen drie bomen te staan. Die worden in hel voorjaar neergezet. In de. Lange Geere, vanaf hel bruggetje bij de Konmar tot aan de toegang van de parkeergarage, worden de puntjes op de i' gezet. De straat heeft daar een hoogteverschil. Er komen nog twee trapjes ter hoogte van de en trees van de winkels en twintig fiets beugels langs de verhoging. Plein Lange Geere Begin november wordt het laatste deel van het Geere-gebied, het blaasvormig pleintje Lange Geere aangepast. "Waarom pas dan begin nen", vraag ik Rob Baarends, "als jullie voorlopen op het schema en eigenlijk al begin oktober kunnen starten?". Hij antwoordt: "Eerst gaan we het plein helemaal leeg maken. In november staan de zes bomen daar niet meer vol in blad, zodat ze verplaatst kunnen worden. Het is nog niet bekend waar deze bomen worden teruggezet. Als die bomen weg zijn kunnen we begin nen. We gaan dan eerst de riolering verleggen. Daarna volgt de rest en half december zijn we klaar". Het ontwerp voor het plein is - mede door de inspraakmogelijkheden - in overleg met diverse winkeliers bepaald. Er moest ook rekening worden gehouden met een hoogtev erschil van ongeveer een halve me ter. Baarends: "Daarom delen we het bij wijze van spreken in twee.' Het hoge deel is dan het winkelgedeelte langs de Geere-pas sage. Parallel daarvan komt een muur - met twee trapjes - in de vorm van een halve maan. Langs de muur worden in het voorjaar weer bomen geplant. Daarlangs loopt straks de Lange Geere: een lange straat die loopt vanaf de Langeviele tot aan de Aldi. Zover zijn we nog niet, maar het gaat wel heel snel". Voor eventuele vragen kunt u zich richten tot de heer Pekaar van de dienst Stadsontwikkeling (tel. 0118- 675210) die het werk heeft voor bereid of de heer Baarends (tel. 0118-675212) die het werk buiten namens de gemeente begeleidt. Stratenmakers aan het werk in de Geere (foto: afd. Communicatie) De bestratingwerkzaamheden op de Dwarskaai en Damzuidzijde zijn in volle gang. Voor de uitvo ering van de werkzaamheden wordt de straat voor verkeer afgesloten. De werkzaamheden worden in vier fasen uitgevoerd: Fase 1: kruising Damplein tot Damzuidzijde pand nr 34 Fase 2: Damzuidzijde pand nr. 34 tot pand nr. 52 Fase 3: Damzuidzijde pand nr. 52 tot de Dwarskaai Fase 4: Dwarskaai tot de kruising Rouaansekaai/Dwarskaai De werkzaamheden zullen indien het weer toelaat (regen en vorst) op vrijdag 21 december 2001 afgerond zijn. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de dienst Stadsbe heer. Hij is te bereiken onder tele foonnummer 675333. Hij is belast met het dagelijks toezicht. Bij de afdeling Burgerzaken is in plaats van de nummertjesautomaat een klantenbegeleidingssysteem in gebruik genomen. Directe aanlei ding voor de aanschaf van dit systeem is dat vanaf 1 oktober nieuwe regels gelden voor het aanschaffen van een reisdocument. Maar nog meer wil de afdeling de klantvriendelijkheid vergroten. Er kleven namelijk een flink aantal voordelen aan het nieuwe systeem. Vanaf 1 oktober moet iedereen die een reisdocument (paspoort of identiteitskaart) wil aanschaffen twee keer langskomen bij Bur gerzaken. Eén keer om de aanvraag in te dienen en later nog eens om het reisdocument op te halen. Hier door zal hel bezoekersaantal van de afdeling toenemen met ongeveer 7000 per jaar. Reden genoeg om over te stappen op een modern systeem om u als klant zo snel en goed mogelijk van dienst te zijn. Hoe werkt het? Voor u als klant heeft de invoering tot gevolg dat u zich eerst moet melden bij de receptie. De recep tiemedewerker informeert of u alles bij u heeft om het door u gewenste product te kopen. Bij voorbeeld pasfoto's als u een paspoort wilt, of een identiteitsbe wijs als u een uittreksel uit het persoonsregister wilt. Als dat niet zo is, krijgt u dat direct te horen zodat u niet voor niets in de rij hoeft te gaan staan. Als u wel alles bij u heeft, krijgt u een bonnetje met een nummer erop. Dit nummer is afhankelijk van het product waarvoor u komt. Als u aan de beurt bent, verschijnt in de display uw nummer met ver melding van het balienummer waar u terecht kunt. De mede werker die u vervolgens gaat helpen, weet dan al waarvoor u komt. Vooral in de nieuwe situatie -dus als u twee keer moet komen voor uw paspoort of identiteitskaart- is er een aanzienlijk verschil in de afhandelingstijd. Om die reden gaan we met een snelbalie werken, waar u terecht kunt voor het afhalen van een reisdocument en andere kortdurende handelingen. Op deze manier zal de doorstro ming verbeteren en de wachttijd verminderen. Dit kan overigens ook betekenen, dat als u komt voor een product dat veel tijd vergt, iemand die later dan u voor een snel-klaar-product komt, eerder geholpen wordt. Als zich dat voordoet, ligt het dus puur aan het product waar iemand voor komt. De medewerkers moeten nog wen nen aan het nieuwe systeem, dat lijkt logisch. Ook voor hen betekent het een nieuwe manier van werken. De verwachting is toch dat het systeem al spoedig zijn vruchten zal afwerpen. Alles is erop gericht om de dienstverlen ing te verbeteren. En mocht u toch nog wat langer moeten wachten: in dc wachtruimte wordt ook een koffieautomaat geplaatst waar u gratis een kopje koffie kunt ne men! Folder Over de gewijzigde regels voor het kopen van een reisdocument is een folder beschikbaar. Die kunt u ophalen bij de afdeling Burgerzak en of - er recht tegenover - bij Communicatie. Drukte in de spanjaardstraat. Foto: Frank Viergever) Afgelopen zaterdag was het de landelijke Open Monumentendag. Met de monumentenfolder in de handen gingen vele monumentenliefheb bers ook in Middelburg -de monumentenstad bij uitstek - op pad. Een groot aantal monumenten open den gratis hun deuren. Tussen Mid delburg en Vlissingen kon een gratis ritje met een echte oldtimerbus wor den gemaakt. Vanaf de Lange Jan was goed te zien dat het druk was in de Middelburgse binnenstad. Duizenden mensen waren op de been om een bezoek te brengen aan de Middelburgse monumenten. Middelburg kon dit jaar met trots een nieuw opengesteld pand presen teren: het pand "Civiliën" aan de Molstraat 13. Het pand waar de Stichting Welzijn Ouderen Middel burg is gehuisvest. Misschien bent u ook in het bezit van een monu- mentenpand en wilt u volgend jaar meedoen aan de Monumentendag. Voor deelname aan de Open Monu mentendag 2002 of voor vragen kunt u zich wenden tot Chris Marijs van de gemeentelijk afdeling Com municatie, tel.: 675532. De komende weken worden in de verschillende wijken van Middelburg de wijktafels gehouden. Het wijkoverleg tussen de gemeente, de bewoners en allerlei instellingen gaat over onderwerpen die u als bewoners direct aangaan. Onderwerpen zoals de leefbaarheid in uw wijk, de ver keerssituatie, spelen, het voorzienin genniveau, en bijvoorbeeld de nieuwe plannen voor uw wijk. 17 sept., Noord, Stadsschouwburg 26 sept., West, Kerk. Centr "de Morgenster" 27 sept., Zuid, Ontm. Centrum Dauwendaele 4 okt., Dauwendaele, Ontm. Centrum Dauwendaele (wijziging) De te bespreken onderwerpen kun nen door de gemeente, door bewo ners of door instellingen op de agenda geplaatst worden. Agenda's en verslagen van de bij eenkomsten van de wijktafels vindt u ook op internet onder www.middelburg.nl/digitale loketten/wijkbeheer. Een deel van de bewoners uit de Magistraatwijk is gisteren geïn formeerd over de start van het project Buitengewoon Veilig" Maandag 17 september om 16.00 uur wordt door wethouder Van Dijk- Sturm het project officieel in werking gezet op de school De Leeuwen heuvel, Keurhove 3. Het project Buitengewoon Veilig is opgezet om de leefbaarheid in de Magistraatwijk te verbeteren. Ge meente, Woongoed Middelburg en Politie willen daarom nauw samen werken met de bewoners om dit doel te bereiken. Het genoemde project maakt on derdeel uit van de herstructurering van de Magistraatwijk, net zoals de bouw van de nieuwe school, het winkelcentrum en de nieuwe woningen. De verschillende onderdelen van het project "Buitengewoon Veilig" worden hieronder toegelicht: Rondkomen van een minimuminkomen valt niet mee. Onverwachte kosten zijn al helemaal niet welkom. Omdat de zorgverzekeraar lang niet alles vergoedt, sluiten veel mensen een aanvullende ziektekostenverzekering af. De premie van de aanvullende verzekering is afhankelijk van het gekozen verzekeringspakket. Ook de eigen bijdrage in de gemaakte kosten is afhankelijk van het gekozen pakket en de maandelijkse premie. Bijna altijd blijkt dat de verzekering niet alles vergoedt en u toch voor extra kosten komt te staan. De AZG is er nu voor iedereen De Aanvullende Ziektekostenverzekering Gemeenten (AZG) is er nu voor iedereen. Uitkerings gerechtigden van de gemeente Middelburg konden al gebruik maken van de AZG en nu kan iedereen met een laag inkomen in aanmerking komen voor de nieuwe aanvullende ziek tekostenverzekering. Het soort inkomen maakt niets uit. Alleen studenten komen niet in aan merking voor de AZG. De AZG wordt aangeboden door CZ Zorgverzekeringen en de gemeente Middelburg levert ook een financiële bijdrage. Hierdoor is het mogelijk een zeer uit gebreid aanvullend verzekeringspakket aan te bieden met in veel gevallen 100% vergoedingen. In de brochure van CZ kunt u precies zien hoe uitgebreid het verzekeringspakket is! Waarom vindt de gemeente Middelburg dat u mee moet doen? Belangrijke voordelen van de AZG. zijn dat u minder premie betaalt en toch voor meer ver goedingen via CZ Zorgverzekeringen in aanmerking komt. Voor plusverzekerden is er een uit zondering ten aanzien van de vergoeding voor de eerstelijns psycholoog of alternatieve ge neeswijzen. U mag natuurlijk zelf bepalen of u voor de AZG kiest of niet. Daar bent u helemaal vrij in. Aan de andere kant is het zo dat de gemeente Middelburg deze verzekering als minimaal noodzakelijk beschouwd. Om die reden is het niet vanzelfsprekend dat aan u bijzondere bij stand wordt verleend voor kosten die in de AZG zijn opgenomen terwijl u daar niet aan deel neemt. Slechts als u met goede redenen kan aangeven dat de aangeboden ziektekostenverzeke ring voor u geen risico's afdekt, kan daar op individuele basis van worden afgeweken. De hoogte van de premie De premie voor de AZG bedraagt 11,75 5,32) per volwassene per maand. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meeverzekerd. Daarnaast moet iedereen, net als nu, uiteraard de verplichte no minale ziekenfondspremie van 24,75 11,23) per volwassene per maand blijven betalen. Wie komen in aanmerking voor de AZG? Om in aanmerking te komen voor de AZG moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: u woont in Middelburg. u bent 21 jaar of ouder. u bent al verzekerd bij CZ groep (zo niet, dan kunt u mogelijk per 1 januari aanstaande meedoen). uw netto (gézins)inkomen per maand (exclusief vakantietoeslag) bedraagt niet meer dan: f 1.748,26 793,33) voor alleenstaanden tot 65 jaar f 1.815,90 824,02) voor alleenstaanden van 65 jaar en ouder f 2.240,51 (€1.016,92)' voor alleenstaande ouders lol 65 jaar f 2.308,17 1.074,65) voor alleenstaande ouders van 65 jaar en ouder f 2.461,28 1.116,88) voor gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar f 2.597,91 1.178,88 voor gehuwden/samenwonenden van 65 jaar en ouder f 2.552,04(€ 1.158,07) voor gehuwden/samenwonenden waarbij 1 van de partners jonger is dan 65 jaar. Deze bedragen gelden per 1 juli 2001. Uw vermogen als alleenstaande is lager dan f 10.300,00 4.674) of als eenoudergezin/gezin lager dan f 20.600,00 9.348). u betaalt uw maandelijkse premie voor de AZG en de verplichte nominale ziekenfondspremie door middel van automatische incasso en u bent bereid hiervoor een machtiging af te geven aan CZ Zorgverzekeringen. Wanneer u een achterstand heeft in de premiebetaling bij CZ Zorgverzekeringen van twee maanden of meer, kunt u alleen deelnemen in de AZG als u een uitkering heeft van de gemeente. Daaraan is dan de voorwaarde verbonden dat deze schuld wordt gesaneerd door de gemeente en de premies voortaan rechtstreeks vanuit uw uitkering aan CZ Zorgverzekeringen worden betaald door de gemeente. Wanneer eindigt de AZG? De AZG kan op verschillende manieren worden stopgezet: als uw netto maandinkomen te hoog is geworden. Aan het einde van elk jaar wordt er aan de hand van uw inkomensgegevens door Sociale Zaken gecontroleerd of uw AZG het volgende jaar kan worden voortgezet of moet worden beëindigd. Bij beëindiging zal CZ Zorgverzekerin gen u een aanvullende verzekering aanbieden zonder medische keuring of wachttijd. Hierop is één uitzondering: de medische keuring geldt wel voor de aanvullende verzekering tand+. de AZG eindigt per direct als u geen inwoner meer bent van Middelburg; de AZG wordt beëindigd als u zelf uw deelname stopzet of als u niet langer verzekerd blijft voor het ziekenfonds bij CZ Zorgverzekeringen. Hoe kunt u zich aanmelden voor de AZG? Bij de afdeling Sociale Zaken liggen de aanmeldingsformulieren voor u klaar. U kunt het daar ophalen, maar als u belt met telefoonnummer 675668 kunt u ook een aanvraagformulier thuis gestuurd krijgen. Wanneer gaat de AZG in? Als u zich nu aanmeldt en u voldoet aan de voorwaarden, kan de AZG per 1 november 2001 ingaan. Heeft u vragen? Als u vragen heeft over het verzekeringspakket, dan kunt u bellen met CZ Zorgverzekeringen, telefoon 0113 274555. Heeft u vragen over de aanvraagprocedure, neem dan contact op met de afdeling Sociale Zaken, telefoon 675668. Noot: dit telefoonnummer kunt u alleen bellen voor de AZG, voor andere vragen moet u gebruik maken van het gratis nummer 0800 - 0231865. Herstraten achterpaden De achterpaden worden met de reeds aanwezige stoeptegels op nieuw bestraat. Hel doel hiervan is onder andere dat de afvalcontainers beter naar de inzamelpunten gere den kunnen .worden en dat de afwatering van de brandgang ver betert. Aanbrengen achterpadverlichting Mede om de gevoelens van vei ligheid te versterken, worden de achterpaden op strategische plekken verlicht door er lichtpalen te plaat- Opknappen voor- en achtertuinen Uit het leefbaarheidsonderzoek kwam naar voren dat bewoners zich storen aan het soms slechte onderhoud aan tuinen van buurtbe woners. Om bewoners te stimu leren bij het onderhoud aan hun tu in, is een uitleen-service van tuin gereedschap gestart. Dit tuin gereedschap is te leen bij het WOP aan de Rentmeesterlaan 4. Aanpak schuttingen en erfafscheidingen De schuttingen, tuinhekken en ha gen in dc achtertuinen vormen een bonte mengeling van kleuren, ma terialen en staat van onderhoud. Bewoners wordt verzocht deze goed te onderhouden en in slechte staat verkerende schuttingen op te knappen of te verwijderen. Aanpak illegale bouw en aanbouw Het blijkt dat bouwwerken en aan bouwen aan de woning of in de tuin niet altijd voldoen aan de bouwkundige eisen en voor schriften. Bewoners worden in de gelegenheid gesteld om, indien mogelijk, alsnog hel bouwwerk te legaliseren. Is dit om bijv. bouwkundige rede nen niet mogelijk, dan wordt be trokken bewoner verzocht het (aan)bouwsel te verwijderen. Verbeteren veiligheid achterpaden en toegangen Op enkele strategische plaatsen worden de toegangen tot de achter paden afgeschermd met een hek. Hierdoor zal ongewenst bezoek in de achterpaden beperkt kunnen worden. Buurtpreventie Verschillende onderdelen van het project vragen inzet en een bij drage van bewoners. Bijvoorbeeld 'buurtpreventie'. Dit project krijgt de komende maanden vorm en te zijner tijd informeren wij u weer op de pagina. De gemeenteraad van Middel burg heeft besloten om een warenmarkt in te stellen in Nieuw- en Sint Joosland. De warenmarkt zal iedere woens dagmorgen op het Kerkplein gehouden worden van 9.00 tot 12.00 uur. We houden u op de hoogte wanneer de eerste waren markt wordt gehouden. Dat zal pas zijn als zich voldoende marktkooplui hebben aange diend. Het maximum aantal standplaatsen op de warenmarkt bedraagt vier. Op alle standplaatsen mag stand plaats ingenomen worden met een verkoopwagen of eigen materiaal. De branchelijst voor dc waren markt in Middelburg is van toepassing. Per branche wordt maximaal één standplaats toegewezen. Belangstellenden voor een stand plaats kunnen een aanvraagfor mulier opvragen bij mevrouw A.J. van Niculande-Rijksen of de heer J.A.W. dc Wolf van de Gemeente Middelburg, tel. 0118-675310 of 675304. De standplaatsen worden met in- achtnamc van de branchelijst in volgorde van aanmelding toe gewezen. Als de aanmelding van kandidaat standplaatshouders op dezelfde dag plaatsvindt, beslist het lot over de volgorde van toewijzing.

de Faam | 2001 | | pagina 3