FILM Rob Willy Enzo neemt cd op in Café De Reutel Leerlingen 'het Kompas'schenken 8oo gulden voor reuzenpanda Film en feest met de Faam/Vlissinger EUROPEES PARLEMENT BYIrIE Het EP in Vlissingen faam vlissinger Chaos en anarchie zijn niet direct de woorden die je bij de gemiddelde vijftigplusser be denkt. Maar de muzikanten Rob Meijer en Willy Beattie benadrukken zelf met klem dat deze woorden het best passen bij hun muziekstijl. Wat ooit begon als een geintje wordt aanstaan de zaterdag bekroond met de opname van al weer de zesde cd. Rob Willy, beiden vijftig- plus, maken samen al jaren pubfolk, ofwel Schotse en Ier se folkmuziek dat wordt afge wisseld met af en toe een Hol lands deuntje. Hun optredens trekken keer op keer stamp volle cafés. Ondanks deze populariteit besloot het duo er vorig jaar toch mee te stop pen. Rob Meijer: „Gaandeweg ging de muziek steeds meer tijd van ons eisen en onze privé-omstandigheden lieten dat eigenlijk niet meer toe. Dus namen we zoals dat hoort vorig jaar met een goed be zocht laatste concert afscheid. Een periode van rust volgde, maar al snel sloeg dat om in onrust. De drang om te spelen kwam steeds heftiger terug. En dus hebben we in mei dit jaar de instrumenten weer op gepakt en wat nog leuker is: er is spontaan een muzikaal ge zelschap bij ons aangesloten." DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, introductie dans avond, 19.30 u. VRIJDAG Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Cur sus Poppen maken, 9.30 u. Computerles, 13.30 u. Buurt huis Aldegonde Vlissingen, jongerendisco, 12 t/m 15 jaar, 20 u. Markt Middelburg, Hot Summer Groove Night, diver se live optredens, 16 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, maandelijkse bijeen komst NVBS, 19.45 u. Mensa Campus de Ruyter Vlissingen, open lesavond Squaredance- groep, 20 u. ZATERDAG Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, dansavond, 20 u. Ont- moetingskerk Middelburg, koor- en samenzangavond, 19.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandel tocht 'De Ruytermars', 5, 10,15, 25 en 40 kilometer, van af 9 u. ZONDAG MAANDAG Naar eigen zeggen zijn de mu zikanten net zo chaotisch als Rob en Willy zelf. Maar, be langrijker nog is dat zij tevens de diepgewortelde liefde voor de muziek delen. Het gezel schap kreeg de naam 'Enzo' en bestaat uit Aagje Feldbrug- ge (mandola viool), Peter Wessel (mandoline), Ramon de Nennie (banjo penny- whistle) en Arie Bouwmeester (accordeon pennywhistle). In harten nieren De aanduiding 'chaos' wordt duidelijk als het gezelschap de instrumenten oppakt en spon- Rob Meijer en Enzo, Willy poseerde niet in levende lijve voor de foto, wel was er een foto van hem voor handen. foto: Jaap Wolterbeek taan begint te spelen terwijl in stamcafé De Reutel de muziek volop speelt. „Het zijn muzi kanten in hart en nieren", lacht Meijer vrolijk. „En we zijn vanavond voor het eerst compleet dus dan moet er ook even gespeeld worden." Dat compleet klopt overigens niet helemaal, want het wachten is nog steeds op zanger Willy. „Het is heel typerend voor Willy, en eigenlijk ook voor de band, dat hij er niet is. Dat is dat ongeorganiseerde waar ik het over had", legt Meijer uit. „Willy heeft een fantastische stem, vergelijkbaar met schuurpapier nr. 5, maar je weet nooit precies of hij wel op komt dagen." Ondertussen wordt er vanuit 'De Reutel' een taxi richting Willy ge stuurd, die helaas zonder de zanger weer terugkeert. Nie mand lijkt erg van de afwezig heid van de zanger onder de indruk en zonder aarzeling wordt het gesprek vrolijk voortgezet. Wie even niet aan het woord is speelt heel re laxed een deuntje met de cafémuziek mee. Zaterdag 15 september vanaf 21 uur wordt dus in het stamcafé van Rob Willy Enzo de nieuwe cd opge nomen. „Het wordt gewoon weer een hele gezellige avond", weet Meijer. "We improviseren de num mers ter plekke. Het enige ver schil met onze andere optre dens is dat we nu van tevoren hebben bepaald welke num mers we gaan spelen. Nor maal doen we dat nooit, dan zien we wel wat er bij ons op komt." De cd opname in Café- Kanaalzicht (de officiële naam van De Reutel, red.) is, net als andere optredens, gratis bij te wonen voor het publiek. Want dat is een voorwaarde die het gezelschap altijd aan een op treden stelt, de toegang moet gratis en vrij voor iedereen zijn. Om met de woorden.van Meijer te spreken: muziek mag geen drempels hebben. Fort Rammekens Ritthem, luis teren naar verhalen uit de kin derboeken van Wim Hofman, 14.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandel tocht 'De Ruytermars', 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer, vanaf 9 Op woensdag 5 september heeft Willemien 'van Nassau, teamcoördinator van het We reld Natuur Fonds in Zeeland, symbolisch 800 gulden in ontvangst genomen van de leerlingen van basisschoolhet Kompas' in Oost-Souburg. Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11-17 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., volks dansen MbvO, 10.45 u., coun try line-dance voor beginners, 11.45 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door E.W.H. Laman Trip-Kleinsta- rink, 'Dante en zijn Divina Commedia', 19.30 u. Eerder dit jaar werd er op de school een fancyfair gehou den. Een deel van de opbreng sten komt ten goede aan het natuurbeschermingswerk van het Wereld Natuur Fonds. Het is de wens van de leerlingen dat het geld ten goede komt aan de bescherming van de panda, het symbool van het Wereld Natuur Fonds. In haar dankwoord vertelde Wille mien van Nassau dat het geld zeer welkom is. De reuzenpan da, al sinds de oprichting van het Wereld Natuur Fonds in 1962 het symbool, is nog steeds een zeer bedreigde diersoort. De versnippering van de ruige Chinese bergbos sen waar de reuzenpanda leeft, is de grootste bedreiging voor de met uitsterven be dreigde reuzenpanda. Een re cent statusrapport van de soort wijst uit dat in de pro vincie Sichuan in China, waar de meeste panda's voorko men, het pandaleefgebied tus sen 1974 en 1989 rriet 50% is verminderd en in een deel van Sichuan sinds 1987 met 30%. Er is ook goed nieuws: door het houtkapverbod dat de Chi nese regering in 1998 na de overstromingen van de Yang- tse-rivier heeft uitgevaardigd, is aan het verdwijnen van het bergbos een halt toegeroe pen. En ook al leeft het dier in gevangenschap langer, de voortplanting in het wild is ve len malen succesvoller. Er zijn ongeveer nog 1000 reu- zenpanda's in het wild. De reuzenpanda is op kleine ei landjes bos teruggedrongen door het oprukken van de be volking in de bergvalleien en de commerciële houtkap door staatsbedrijven. Deze versnip pering van het leefgebied is vooral gevaarlijk omdat de reuzenpanda's zich moeten aanpassen aan de levenscy clus van hun enige voedsel bron, bamboe. Bamboe komt één keer in de 30-120 jaar tot bloei en sterft dan massaal af. Wanneer dat gebeurt in een klein gebied waar nog maar één bamboesoort voorkomt, dreigt de hongerdood voor de panda. Ook krijgen de geïsoleerde populaties te maken met in teelt, wat leidt tot verminde ring van de weerstand en de vruchtbaarheid van de panda. Pandasnelwegen WWF startte in 1980 als eerste natuurbeschermingsorganisa tie met veldwerk in China en heeft de afgelopen 21 jaar di verse projecten ondersteund, waaronder pandatellingen, het opzetten van reservaten en trainingen voor parkwach ters en resërvaatbeheerders. Sinds het houtkapverbod richt de natuurbeschermingsorga nisatie zich in toenemende mate op het ontwikkelen van 'pandavriendelijke' bronnen van inkomst, zoals ecotoeris- me. Reuzenpanda's hebben al leen een toekomst als ze leven in grote ongerepte bosgebie den en de mensen die in hun nabijheid wonen een zekere bron van inkomsten hebben. Die twee moeten samen kun nen gaan, vindt het Wereld Natuur Fonds. Er zijn initiatie ven van de overheid nodig om de huidige reservaten goed te bewaken en pandagebieden met elkaar te verbinden door middel van pandasnelwegen. Geen snelwegen van asfalt, maar brede dichtgegroeide stroken bos waardoor de pan da's van het ene naar het an dere gebied kunnen trekken. Daarnaast dringt het Wereld Natuur Fonds er bij de Chine se regering op aan een finan cieel fonds te creëren om de chronische financiële tekorten van de pandareservaten aan te vullen. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Cur sus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. Cursus Fotografie, 14 u. Kamphuis Het Veersegat Vee- re, excursie door het Veerse bos, 19.30 u. Buurthuis Al degonde Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, rondleiding door de bibliotheek, 19 u. Wijkcentrum De Zwaan Oost- Souburg, bingo, 19.30 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 9.15 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, proef les Salsa, 21.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, rond leiding door de bibliotheek, 10.15 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, recreatie- wandelmiddag, 5 en 10 kilo meter, 13.30 u. De Faam/Vlissinger heeft met de organisatoren v van Film By The Sea een speciaal lezers arrangement samengesteld waarmee u Film By the Sea kunt bezoeken en tevens de Cubaanse Avond mee kunt maken! Het arrangement houdt in dat na de filmvoorstelling krijgt u u op vrijdag 14 september een twee consumptiemunten, film bezoekt uit de voorstel- waarmee u in het CineCafé lingsronde van 18.45 uur. Voor een drankje kunt gaan drin ken. Om 22.45 uur begint de Cubaanse Avond met een op treden van de Cubaanse Estrella's Guajira Band. Tij dens dit swingende Cubaanse feest biedt de Faam/Vlissinger u een mix naar keuze met Ha vanna Club Rum aan. The Score Een film waar we U op willen wijzen is The Score. Nick Wells, gespeeld door Robert DeNiro, is de eerzame eige naar van een jazzclub in Mont real. Naast zijn 'gewone' werk heeft hij nog een bezigheid: het kraken van kluizen en het vervolgens stelen van de in houd. Eigenlijk wil hij hiermee stoppen maar zijn vriend en heler Max, Marlon Brando, heeft nog een laatste klus waarmee een bedrag van zes nullen is gemoeid. Voor deze klus moet Nick alleen samen werken met Jackie, Edward Norton, een jonge gangster die het liefst alles op zijn ei gen manier doet. Het is de vraag of deze samenwerking probleemloos zal verlopen. 'The Score' is een misdaad thriller met een topcast. De film is geregisseerd door Frank Oz die eveneens verant woordelijk was voor de kome die 'Bowfinger' waarin Steve Martin en Eddy Murphy de hoofdrol spelen. Oz regisseert niet alleen maar verleent ook zijn stem aan de groene, oude Jedimeester Yoda uit de Star Wars-films en speelde tevens rollen in onder andere 'The Blues Brothers' (1980) en 'La byrinth' (1986). Ook was hij verantwoordelijk voor het fa- miliepoppenspektakel 'The Dark Crystal' uit 1982. Naast deze film zijn er nog zeven an dere titels waaruit u kunt kie zen. Normaal kost dit volledige ar rangement (filmticket, 2 con sumptiemunten en een rum- mix) 28 gulden. Wij bieden u dit aan voor maar 21,50 gul den per persoon! Dit aanbod geldt eventueel ook voor meerdere personen. U kunt dus met uw partner en/of vrienden van dit Faam/Vlissinger arrangement gebruik maken. Het enige wat u hoeft te doen is onderstaande bon uitknip pen, invullen en meenemen naar de kassa. Kabouterfeest peuterspeel zaal 'Ons Polderhuisje'- Peuterspeelzaal 'Ons Polder huisje' in Vrouwenpolder houdt zaterdag 15 september een ka bouterfeest. Dit feest begint om 10 uur op het voetbalveld aan de Oranje Nassaulaan te Vrou wenpolder en duurt tot 12 uur. Deze dag kunnen kinderen hun eigen spullen verkopen, een plaatsje op het veld kost 5 gul den. Ook kan kleding en speel goed ter verkoop ingebracht worden, waarbij de helft van de opbrengst naar de peuterspeel zaal gaat. Behalve de verkoop zijn er uiteraard meerdere activi teiten en om 11 uur is er pop penkastvoorstelling. Meer infor matie bij Mariëlle Wattel, Prins Willem Alexanderlaan 3 te Vrou wenpolder, 0118-593833. Werkweekend amateur kunst - Voor Zeeuwse ama teur-kunstenaars is er in het weekend van 15 september een werkweekend. Deelnemers uit de drie zuidelijke provincies ko men dit weekend in aanraking met verfrissende mogelijkheden in aanraking. Het weekend is in het Kamphuis te Veere en be langstellenden zijn bij de werk bespreking tussen 10 en 16 uur op zaterdag en zondag van harte welkom. Bingo bij De Doordouwers- In Clubhuis Olympus aan de Vlissingse Irislaan houden 'De Doordouwers' zaterdag 15 sep tember een bingo. De avond be gint om 20 uur. Activiteiten Scheldebuurt- Wijkcentrum Scheldebuurt aan de Verkuijl Quakkelaarstraat 95 in Vlissingen is weer open en biedt veel activiteiten voor buurtbewoners. Iedere dinsdag middag kan er koersbal ge speeld worden, er wordt verder gesjoeld, gekaart, gebiljart, darts gespeeld en gewoon gezellig gepraat. Zondag 25 november is er een klaverjasmarathon. Meer informatie over dit alles in het buurtcentrum of via 0118- 411458. Inloopmiddag Gestalt en Psychosynthese- De praktijk voor Gestalt en Psychosynthese aan de Breestraat 83 in Middel burg houdt donderdag 13 sep tember van 13 tot 15 uur een in formatie-inloopmiddag. De cur sussen die de praktijk geeft, worden gegeven in samenwer king met de Zeeuwse Volksuni versiteit. Sing Inn- In de gereformeerde kerk aan het Klein Vlaanderen 75 te Middelburg is zaterdag 15 september vanaf 19.30 uur een Sing-lnn. Samen met het gos pelkoor Glorify en de praiseband Still Learning wordt er deze avond samen gezongen. Na af loop is er gelegenheid na te pra ten onder het genot van een kopje koffie of thee. Lustrum koersbalclub- Koersbalclub TOP uit Vlissingen bestaat dinsdag 18 september 20 jaar. De club is destijds ge start in het voormalig Bachten Poorte en viert die dag haar feest in de Kwikstaart aan de Nagelenburgsingel 2 te Oost- Souburg. Voor leden is er een optreden van het Westkappels Kwartet en een koud buffet. Aanmelden bij Mw. G. Joosse via 0118-466727. Werken op de kinderboer derij- Kinderboerderij De Klep perhoeve aan het Meiveldpad in Middelburg Zuid houdt woens dag 19 september een middag 'werken op de boerderij'. Kinde ren van 6 tot en met 12 jaar kun nen deze middag, onder leiding van medewerkers van de kin derboerderij, helpen met hokken schoonmaken en dieren voeren. De activiteit duurt van 13.30 tot 15.30 uur en deelname kost 1 gulden per kind. Lezing over handanalyse- De Spirituele Sociëteit Zeeland verzorgt zondag 16 september een lezing getiteld 'Handanaly se, een middel tot zelfinzicht'. Spreker Mr. Paul Bles is hiertoe van 10.30 tot 13 uur te gast in de Stadsschouwburg aan het Molenwater 99 te Middelburg. Hengelsportwedstrijd- Hen gelsportvereniging Middelburg en Brammetje Dump houden een zondag 23 september een wedstrijd. Op het strand van Dishoek wordt er van 10 tot 14 uur gestreden om een fraai prij zenpakket. Er zijn prijzen tot 1000 gulden te winnen. Er kan ingeschreven worden bij de win kels van Brammetje Dump en op de dag van de wedstrijd van 7.30 tot 9 uur in De Couburg aan de Duinstraat 4a te Koude- kerke. Haptonomie- De praktijk voor Haptonomie aan het Oostkerk plein 22 te Middelburg start donderdag 13 september om 9.15 uur een cursus 'kennisma ken met haptonomie'. Op 11 ok tober start de vervolgcursus haptonomie aan de hand van het thema 'aanraken'. De bege leiding van beide cursussen is- in handen van Gusta Zuiderduin, bij wie ook aangemeld kan wor den voor beide cursussen. Ze is bereikbaar onder telefoonnum mer 011-566138. Cursussen Zeeuwse Volks universiteit- De komende week start de Zeeuwse Volks universiteit een tweetal cursus sen in de Engelse taal. Maandag 17 september start de cursus Cambridge Certificate in Advan ced English. Dinsdag 18 sep tember start de cursus Conver satie 'Time Magazine' Aan de hand van artikelen uit Times Ma gazine wordt er geconverseerd. Meer informatie over deze en andere ZVU-cursussen is ver krijgbaar op het bureau aan de Spanjaarstraat 51 te Middelburg of via 0118-634800. Zaalvoetbaltoernooi De Noormannen- Voor jongens en meisjes van 5 tot en met 12 jaar houdt voetbalvereniging De Noormannen in de herfstvakan tie een zaalvoetbaltoernooi. Dit toernooi wordt maandag 15 ok tober in sporthal De Belling aan de Molenwal te Westkapelle ge houden. Meer informatie en in schrijven bij André Toutenhoöfd, Noorkerkepad 11Westkapelle. 35e De Ruytermars - Dit jaar wordt voor de 35e keer de De Ruytermars gehouden. Zaterdag 15 en zondag 16 september wordt er gewandeld over 5, 10, 15, 25 of 40 kilometer. De start van de 25 en 40 kilometer is tus sen 9 en 10 uur, de overige af standen vertrekken tussen 10 en 13.30 uur vanaf het clublokaal. Dit is gevestigd in het welzijns- centrum aan de Adriaan Coorte- laan 1 te Vlissingen. Voor meer informatie kan men terecht bij 0118-418236 en 0118-416295. Open lesavonden square- dancegroep- Squaredance- groep North Sea Dancers uit Vlissingen houdt, voordat de nieuwe danscursus start, een drietal open lesavonden. Deze zijn op de vrijdagen 14, 21 en 28 september, steeds om 20 uur. ledereen die graag wil leren squaredansen is deze avonden welkom op Campus De Ruyter, Van Hogendorpweg 58a in Vlis singen. Voor meer informatie kan men terecht op www.north- seadancers.nl. Inloopavonden FIOM - Het FIOM Zeeland start dinsdag 11 september met inloopavonden voor mensen die op zoek.zijn, op zoek willen of gezocht heb ben naar hun biologische moe der, vader of kinderen. Eens in de twee weken kunnen ervarin gen en vragen uitgewisseld worden, onder begeleiding van Caroline Hoek en Christian Nieu- wenhuize. De avonden worden gehouden van 19'.30 tot 21.30 uur in de Bellinkstraat 8 te Mid delburg en deelname is gratis. Voor informatie kan men terecht op het bovengenoemde adres en telefonisch op 0118-627311 (advertentie) Ik ga graag met de Faam/Vlissinger naar een film op vrijdag 14 september 2001 om 18.45 uur en maak gebruik van het Faam/Vlissinger arrangement. Postcode en woonplaats: Het arrangement kost 21,50 gulden per persoon. Ik kom metPersonen en betaal dus gulden X 21,50 gulden) Donderdag 20 september a.s. organiseert het Voorlichtingsbureau van het Europees Parlement een publieke discussie met de volgende EP-leden: Bert Doorn (CDA) Elly Plooij (WD) Jan Marinus Wiersma (PvdA) Joost Lagendijk (GroenLinks) Hans Blokland (Christenunie) Erik Meijer (SP) (discussieleider Peter Joosse van Omroep Zeeland) Wilt u wel eens weten wat die Europarlementariërs in Brussel en Straatsburg allemaal doen, kom dan op 20 september naar Grand Hotel Ariori, Boulevard Bankert 266 in Vlissingen. U bent van harte welkom om mee te discussiëren of mee te luisteren. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Hebt u nog vragen of opmerkingen, dan kunt u altijd contact opnemen met het Voorlichtingsbureau van het Europees Parlement in Den Haag. U kunt ons bellen op telefoon 070 - 362 49 41 of een e-mail sturen naar epdenhaag@europarl.eu.int

de Faam | 2001 | | pagina 15