Zoet en zout /I AMZ Tunnel Sluiskil Provincie Zeeland Milieuprijs 2002 Milieutijdingen Officiële Mededelingen Laat ze niet vallen DEVUEGER^pSmHISS: Kubofo BORSSELE BUSCHAUFFEUR m/v DUM) Woensdag 5 september 2001 FAAM/VLISSINGER 9 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 36/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij In beroep Provinciale staten beslissen 26 oktober over een krediet van 2,5 miljoen gulden of 1,135 miljoen euro ter voorbereiding van de tunnel bij Sluiskil, onder het Kanaal van Gent naar Terneuzen. In het voorstel aan de staten schrijft het dagelijks bestuur van de provincie dat de minister van verkeer en waterstaat het goed vindt dat alvast wordt begonnen met het opstellen van een milieu effectrapportage voor de tunnel. Het ministeriële akkoord is nodig doordat de tunnel een schakel wordt in het rijkswegennet. De nv Westerscheldetunnel in Goes gaat het voorbereidende werk doen. Bovendien draagt de exploitant van de tunnel tussen Ellewoutsdijk en Terneuzen voor de andere helft in de kosten bij, want het totale voorbereidings krediet wordt geraamd op 5 mil joen gulden/2,27 miljoen euro. Tegelijk met de opzet voor de milieu-effectrapportage wordt een tracébesluit voorbereid. Voor de Westerscheldetunnel zijn die twee zaken destijds ook gecombi neerd. Andere werkzaamheden zijn het maken van een draaiboek, waarin alle planologische werkzaamhe den op een rijtje worden gezet, zoals het aanpassen van bestem mingsplan en streekplan, de aan vraag van vergunningen en de grondverwerving. Er moeten een of meer tunnel varianten worden uitgewerkt, inclusief functionele eisen en een basisontwerp bij elke variant. Eventueel kunnen ook al detail ontwerpen worden ingediend. De nv Westerscheldetunnel ver plicht zich verder tot het maken van een concept-contract met voorwaarden voor de Sluiskiltun nel en tot het organiseren van de Europese aanbesteding. De werkzaamheden worden gecom pleteerd met het maken van een projectplan en een concept-be stuursakkoord. In het projectplan wordt duidelijkheid verschaft over de planning, de kosten, de risi co's, de organisatie, de kwaliteit en de veiligheid van de tunnel. Nieuws De adviescommissie bezwaar schriften houdt dinsdag 11 sep tember openbare zitting in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. De Rabobank West Zeeuws- Vlaanderen in Sluis wordt om 14.00 uur gehoord over haar bezwaarschrift tegen het besluit over bodemsanering aan de Sint Annastraat, ook in Sluis. De heer of mevrouw Kooien uit Terneuzen heeft bezwaar ge maakt tegen het onttrekken aan het openbaar verkeer van de zuidelijke aansluiting van de Eerste Verkorting en van twee aansluiting van de Tweede Ver korting op de Langeweg in Axel. De zitting over dit bezwaar is om 14.30 uur. De Boerderijenstichting Zeeland in Goes wordt om 15.00 uur gehoord over haar bezwaar te gen het gs-besluit op een subsi dieverzoek voor informatiepane len en een symposium. De heer M.C. Warrens treedt op namens Logistic Netherlands in Vlissingen in het bezwaar tegen het niet tijdig nemen van een gs- beslissing op een verzoek tot medewerking aan de inrichting van een blikfabriek. De zitting is om 15.30 uur. De heer en mevrouw Van Oeve- ren uit Yerseke zijn het niet eens met de weigering van gs een ver gunning te verlenen voor de op slag van spisulaschelpen. Zij lich ten hun bezwaar toe in de zitting van 16.00 uur. De provincie heeft al gespaard voor de Sluiskiltunnel. Het voor bereidingskrediet kan uit die re serve worden betaald. Voordat provinciale staten beslis sen komt het voorstel aan de orde in de commissie verkeer en vervoer van 24 september en van algemeen bestuur op 1 okto ber. Beide commissies hebben spreekrecht voor het publiek. De Deltawerken zijn klaar, maar zijn we ook klaar met de Delta? Het beantwoorden van die vraag staat centraal bij de totstandkoming van de integrale visie Deltawateren. Dat blijkt uit de begrotingsbrief 2002, waarin gedeputeerde sta ten aangeven welk beleid het komende jaar moet worden ge voerd en wat dat gaat kosten. Het maken van de integrale visie Deltawateren is een samenwer kingsproject van de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid- Holland. Vorig jaar werd ermee begonnen; in 2003 moet de visie door de staten van de drie pro vincies worden vastgesteld. In de tussentijd zal er veel vergaderd en gestudeerd moeten worden. Enkele partijen die erbij zijn be trokken zijn de waterschappen, de gemeenten en diverse direc ties van het ministerie van ver keer en waterstaat. Problemen die zich in de Delta voor doen zijn onder meer de blauwalgen in het Volkerak/Zoom meer, de zeesla in het Veerse Meer en de zandhonger in de Oosterschelde. Ook de zee spiegelrijzing, de bodemdaling en de verhoogde afvoer van rivier water komen aan bod. Visie stroomgebied In de eerste helft van 2002 wordt een stroomgebiedsvisie gepre senteerd. Het wordt een gemeen schappelijk product van de pro vincie en de twee Zeeuwse water schappen. In het waterhuishou dingsplan van de provincie 'Sa men slim met water' is de basis gelegd voor het maken van de visie. Zicht moet worden geboden öp hoe het water kan worden vast gehouden, hoe het kan worden geborgen en hoe het moet wor den afgevoerd. Daarbij moet dan meteen worden aangegeven hoe veel hectares nodig zijn voor elk onderdeel, inclusief voor milieu vriendelijke oevers. i i sd üm Het aanzien van de provincie zal aan de hand van de maatregelen die uit de visie volgen, verande ren. Daarom ook moet een streekplanherziening worden voorbereid. Uiterlijk in 2005 moet die herziening er zijn. Waterkeringen Samen met rijkswaterstaat en de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen heeft de provincie bemoeienis met het integraal kustbeheer en met de zorg voor de dijken en duinen. Gs kondigen aan dat volgend jaar verder gegaan wordt met de ver betering van de steenglooiingen van de Deltadijken. Onderzocht gaat worden of de mogelijkheden voor informatie voorziening en de onderlinge communicatie moeten worden verbeterd voor wie moet optre den als zich kritiek hoge water standen voordoen. Verder is een advies in voorbereiding over de zandsuppleties op de stranden. Het opbrengen van het zand is nodig om de kustlijn te kunnen handhaven. De begroting en begrotingsbrief 2002 zijn verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, fax 0118-631592 of e-mail: infocentrum@zeeland.nl. De begrotingsbrief is gratis; de begroting zelf kost 19,90 gulden of 9,03 euro. De provincie reikt ieder jaar een Milieuprijs uit voor het beste milieuproject. De prijs is bedoeld als stimulans om activiteiten van de grond te krijgen die voordeel opleveren voor het milieu. Hierbij kan wor den gedacht aan het vergroten van het milieubewustzijn en het verbreden van het maatschappe lijk draagvlak voor de uitvoering van het milieubeleid. Andere mogelijkheden zijn vernieuwende ontwikkelingen of werkwijzen om de kwaliteit van het milieu duur zaam te maken. Het ontwikkelen van activiteiten op het gebied van natuur- en milieueducatie en duur zame landbouw horen er ook bij. De prijs is verder bedoeld als waardering voor de geleverde prestaties. Prijzen Er zijn ieder jaar maximaal drie winnaars. De eerste prijs bestaat uit een uniek kunstwerk, ontwor pen door een Zeeuwse kunste naar, en een geldprijs van 4.000 gulden. Het is nog niet bekend wie de Milieuprijs 2002 gaat ontwerpen. De tweede en derde prijs bestaan respectievelijk uit een geldbedrag van 2500 en 1000 gulden. De jury bestaat uit voorzitter en milieugedeputeerde mr. drs. A.J.G. Poppelaars, twee leden uit de statencommissie ruimte, milieu en water en drie andere deskundigen. De juryleden be oordelen de inzendingen op ver nieuwend karakter, mate van milieubesparing, uitstralingseffect en op de wijze van samenwerking binnen het project. Particulieren, bedrijven en orga nisaties kunnen projecten van anderen, maar ook van zichzelf, voordragen voor de prijs. De voorzitter van de jury zal de Milieuprijs in het begin van het jaar 2002 uitreiken aan de win naars. Indienen Om mee te dingen naar de prijs voor 2002, kunnen projecten vóór 15 november worden inge diend bij: Gedeputeerden Staten van Zeeland t.a.v. de heer L. van Dijk, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Vragen over de Zeeuwse Milieuprijs kunnen bij de heer Van Dijk worden ingewon nen, telefoon 0118-631739 of bij de heer S. Bleyerveld, telefoon 0118-631734. Milieutijdingen nummer 70 is uit. Onder de kop Tussenrapport W Zeeuwsch-Vlaanderen' wordt per sector ingegaan op de gewenste ontwikkelingen in het gebied. De landbouw blijft belangrijk. Deze sector zal veruit het grootste deel van de ruimte in beslag nemen en daarmee ook het land schap bepalen. De sector recre atie en toerisme vormt de belan grijkste inkomstenbron. Er staat nog niets vast in het tussenrap port. De keuze voor de toekomst is er een van beter, niet van meer: kwaliteit wordt verkozen boven kwantiteit. Verder onder andere in dit num mer: Inspraak milieu-effectrap portage Westerschelde contai- nerterminal, opening van natuur- en recreatiegebied de Cletems- polder, gasfabrieken, plattelands- toerisme en een klanttevreden- heidsonderzoek. Milieutijdingen is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail:infocentrum@zeeland.nl. Bij het informatiecentrum is ook een gratis abonnement te bestellen. Milieu Besluit accepteren melding Atofina Vlissingen B.V. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Atofina Vlissingen B.V. te Vlissin gen. De melding heeft betrekking op het dusdanig aanpassen van het bestaande proces voor de fabricage van de MBTC/DBTC (dibutyltindichloride), dat het pro ces zonder gebruik van oplosmid delen en water verloopt. Hiertoe is het nodig om een hogere tem peratuur en een dieper vacuüm te verkrijgen. Een nieuwe va- cuümpomp, een nieuwe desti llatiekolom en een elektrische verwarmingseenheid moeten in de bestaande fabriek worden geplaatst. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 10 oktober 2001 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 oktober 2001 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 43330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P.Wattel (tel. 0118-631773). BETON GARAGES »fc. I TUINSCHUREN HOUT SCMniNGEN I Oolc voor zelfbouw. Tevens sleenmotief (grijs, rood,of geel). Betonplaten in houtmotief (rabatdelen). NIEUW! Nu ook betonplaten in vlechtmotief. Bel 040-2261605 E-mail: aenb@iae.nl voor folder ering door ledenand. O/v. modellen te bezichtigen aan de fabriek Ie Heeze, Heipoldersslraot 6 Kantoor: Postbus 9544 (Fax040-2263805). 5602 LM EINDHOVEN Website: a-en-b.nl In ons land wordt I op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlich ting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantie activiteiten, individuele hulp en cpilepsicprojecien in V ontwikkelingslanden. .—TT-. Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270,3990 GB Houten www epilepsiefonds.nl Word donateur. Er Is nog zoveel te doen. Giro 222.111 Postbus 290 n 4460 AR Goes Nijverheidsstraat 8 Industrieterrein 'Eindewege' 4458 AV 's-Heer Arendskerke Telefoon 0113-567500 Fax 0113-568550 E-mail: info devliegerheftrucks. nl Internet: www.devliegerheftrucks.nl REPARATIES I VERHUUR LEASING Intern transport materiaal Veegmachines Minigravers DA'S PAS SERVICE! Til d=t jdijynïd Auto- en Touringcar Bedrijf Bedrijfsvoertuigen Schadelierstel U zoekt leuk, afwisselend en zelfstandis werk in een boeiend bedrijf? Wij hebben de volsende vacature: Parttime contract voor ca. 20 uur per week. Voor deze functie zijn flexibiliteit, enthousiasme en sevoel voor service belangrijke eigenschappen! Woonachtig zijn in het stadsgewest Vlissingen/Middelburg is een pluspunt Naast een prima salaris bieden wij aantrekkelijke secundaire arbeidsvoorwaarden. Belangstellenden worden verzocht contact op te nemen met dhr. A. Spruit, tel 0113-351551 Quistenburg 8 info@amz.nl 0113-351551 4454 PZ Borssele www.amz.nl GARAGES, BERGINGEN, SCHUTTINGEN EN PAARDENSTALLEN Kies voor mooie prefab betonelem Ook dubbelwandige bouw. Met degelijke rabatdelen. Vlijmscherpe' prijzen. r>r~vrT a SYSTEEMBOUW^/ BOHA BETON-& HOUTBOUW BV De Huufkes 42, (Industrieterrein Ecncind II) 5674 TM Nuencn, fax (040) 283 92 73 VAN HAAREN uurwerken reparatie-restauratie WIJ ZIJN WEER OPEN!! &/i pfouUfe zec/t meet dan duizend ^MFo/izatfea zegyyen... Tl fa/ J/oo.ne ^nteueiizi Joosse Interieurs Langstraat 2-4, Arnehuiden, tel. 0118-601273 Geopend van maandag t/m zaterdag en vrijdagavond.

de Faam | 2001 | | pagina 9