GEMEENTE MIDDELBURG li ILiAiuiMlMhiMl Open Monumentendag Zwembad Poelendaele in twee maanden weg Voetballen voor de Molukken Delta profronde 4 fiiliiiiÉ Bewonersavond Magistraatwijk P-garages tijdelijk gesloten Inschrijven plan Hazenburg Vergaderdata raadscommissies Woensdag 5 september 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 36 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Kantoren gesloten Vanwege een personeelsbijeen komst zijn de Sectie Belastingen en de Afdeling Communicatie op woensdag 12 september vanaf 11.30 uur gesloten. Op donderdag 13 september staan de medewer kers vanaf 08.00 uur weer voor u klaar. Werkzaamheden Dwarskaai Op maandag 10 september aan staande start de firma Moerland uit St. Annaland met bestrating werkzaamheden op de Dwars kaai en Damzuidzijde. Voor de uitvoering van de werkzaamhe den wordt de straat voor verkeer afgesloten. De werkzaamheden worden in 4 fa sen uitgevoerd: Fase 1kruising Damplein tot Damzuidzijde pand nr 34 Fase 2: Damzuidzijde pand nr. 34 tot pand nr. 52 Fase 3: Damzuidzijde pand nr. 52 tol de Dwarskaai Fase 4: Dwarskaai tot de kruising Rouaansekaai/Dwarskaai De werkzaamheden zullen indien het weer toelaat (regen en vorst) op vrijdag 21 december 2001 afgerond zijn. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer J. Ga- briëlse van de dienst Stadsbeheer. Hij is te bereiken onder telefoon nummer 675333. Hij is belast met het dagelijks toezicht. Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Vliegveld Midden-Zeeland is gele gen nabij hel recreatiegebied Oran- jeplaal en camping "De Witte Raaf'. Een gevolg van de ligging en het gebruik van het terrein is dat er geluidhinder kan optreden voor omwonenden en aanwezige recre anten. Klachten over het vliegver keer van het vliegveld kunnen tele fonisch worden ingediend bij de havendienst van het vliegveld, klachtentelefoon: (0113)-67Ü018. De havendienst draagt zorg voor ontvangst, registratie en beantwoor ding van de klacht. Daarnaast wor den de ingediende klachten doorge geven aan de Commissie 28 Lucht vaartwet. Schriftelijke klachten kunnen wor den doorgegeven aan het secretari aat van de commissie 28, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Het se cretariaat zal voor een juiste beant woording van de klacht altijd terug koppelen naar de havenmeester van het vliegveld. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 10 september tot en met zondag 16 september 2001 Maandag Varkensschnitzel met spruitjes 'naturel' gestoofde aardappelen Dinsdag Gehakt in pepersaus met aardappelen en sperziebonen Woensdag Gemarineerd rundvlees in jus met rozijntjes rode kool Donderdag Gegrilde kippenpoot met ge mengde groente en a ardappelpuree Vrijdag Visschotel Neptunes, broccoli, wortelen, bloemkool, aardappelen en aardappelpuree Zaterdag Nasi met kipsateh Zondag Wat de pot schaft. Middelburg heeft vele honderden monumenten. Normaal is het meren deel nauwelijks toegankelijk. Behalve op de Open Monumentendag. Op zaterdag 8 september wordt die weer gehouden. Ook op de rest van Walcheren zullen veel monumenten geopend zijn. Komt u ook een kijkje nemen? De Open Monumentendag heeft als doel iedereen de gelegenheid te ge ven kennis te maken met het cultu rele erfgoed van de Nederlandse steden. Tussen 10.00 en 17.00 uur openen vele monumenten hun deu ren. Toegang is gratis. De opengestelde monumenten zijn herkenbaar aan de gele Open Monumentendagvlag. Iedereen kan op de Open Monu mentendag een kijkje nemen in de ze gebouwen. Soms wordt er iets extra's georganiseerd, zoals een tentoonstelling of een rondleiding. Wandeling Op de Open Monumentendag wor den gratis rondleidingen door het Middelburgse centrum gegeven. Een ervaren gids neemt u mee door de mooie Middelburgse binnenstad. De rondleidingen vangen aan om 10.15, 11.30 en 12.45 uur cn starten voor het VVV/ANWB-kantoor aan de Nieuwe Burg 40. De rondleiding is een absolute aan vulling op uw dag! Ook de Oostkerk opent de deuren op de Monumentendagffoto: F. Viergever) De monumenten Gedurende de dag kunnen belang stellenden een bezoek brengen aan de volgende Middelburgse monu menten: Het Abdijcomplex cn de Lange Jan: 207 treden de hoogte in! Engelse Kerk, Bodenplaats: een overblijfsel van het Cellebrocders- klooster dat daar tussen 1471 en 1484 gevestigd was; Kloveniersdoelen, Achter de Hout tuinen 30: de jongste van de drie Middelburgse schutterijen; Van de Perrehuis, Hofplein 16: een unieke combinatie van oud en nieuw; Kuiperspoort, een van de meest schilderachtige plekjes van Middel burg; Den Vliegende Herdt, Dam 61: eenvoudige en harmonische archi tectuur van oudheidkundige waar de; Oostkerk, Oostkerkplein: een gaaf voorbeeld van classicistische barok uit de 17e eeuw; Stadhuis, Markt: een van de mooi ste stadhuizen van het land staat in Middelburg. Het stadhuis is op Mo numentendag tussen 14.00 en 17.00 uur geopend; Baron Chassee, Gortstraat 30: fraaie schoorstenen, betimmeringen en schilderingen in dit mooie patri ciërshuis; Molen Buiten Verwachting, Nieuw-en Sint Joosland: een uit 1874 daterende korenmolen; Lutherse Kerk, Zuidsingel 60: een eenvoudige bakstenen zaalkerk met een mooi orgel; Pakhuis de Kemel, Kinderdijk 88, terug naar de 17-eeuw in dit VOC- pakhuis; Villa de Sprenck, Seissingel 4: dit gebouw vertoont in details veel overeenkomsten met de stijl van Berlagc; Civiliën, Molstraat 13: een fraai pand uit de 16-18e eeuw. Om meer te weten te komen over de geopende monumenten kunt u een gratis exemplaar van de Wal- cherse monumentenfoldcr ophalen bij de afdeling Communicatie, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Pendelbus Tussen de Bachtensteene in Mid delburg en het Bellamypark in Vlis- singen rijdt op deze dag een antieke museumbus, die monumentenbe zoekers gratis tussen de twee ste den vervoert. Na ruim 45 jaar is vorige week vrijdag voor het laatst gezwommen in het zwembad Poelendaele. Om 18.00 uur - met de vlag halfstok en een traan in de ogen van medewerkers en zwemmers - gingen de deuren dicht. Binnen twee maanden zal ons nog weinig herinneren aan het zwembad. Per 1 november moet de kavel bouwrijp zijn voor de bouw van het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat directie Zeeland. Alsof het niet anders kon regende het die vrijdag behoorlijk. "Donke re wolken boven Middelburg", was het inkoppertje dat een aantal keer werd uitgesproken. Het aantal zwemmers op deze laatste dag viel dan ook mee. Voor hen stond ten te ken van afscheid wel een kop koffie met bolus gereed. Gelukkig brak la ter op de dag toch ook het zonnetje door. En laten we het spreekwoord "na regen komt zonneschijn" dan ook maar noemen. Want na de zwembadloze periode (de regen) hebben we een fantastisch zwem bad (het zonnetje)! Zover is het he laas nog niet. Maar de bouw van het nieuwe stadsgewestelijke bad is wel al begonnen. Regelingen Voor Middelburgse zwemmers, scholen en zwemverenigingen zijn een aantal regelingen ingevoerd om de zwembadloze periode zo gunstig mogelijk te laten verlopen. Die zijn samengevat in een folder. Deze is te verkrijgen bij de afdeling Communi catie aan de Stadhuisstraat 2 in Mid delburg (tel. 0118 - 675 458). Ook is er een speciaal informatiecentrum in gericht aan de Koestraat 28. Dit is geopend op maandag- en donderdag ochtend van 10 tot 12.00 uur en op dinsdag- en donderdagmiddag van 14 tol 16.00 uur. U kunt er ook naar bellen via telefoon 0118 - 626 451 In het kort.... We begrijpen dal niet iedereen blij is met de zwembadloze periode, maar het kan helaas even niet an ders. In het kort komen de regels op het volgende neer: - voor abonnementhouders, men sen met meerbaden kaarten en mensen met leskaarten gewoon gebruik kunnen maken van het zwembad in Vlissingen. Het ver schil in prijzen krijgen de men sen vergoed. - Voor een aantal specifieke doel groepen geldt hel volgende: Aquafit wordt voortgezet in de reguliere aqualït-groepen in Vlissingen. 55+ zwemmen (MB- VO) en het damesuur worden verplaatst naar het Vlissingse bad. Hel dagelijks recreatief zwemmen van een aantal oudere zwemmers blijft ook in Vlissin gen in de ochtenduren mogelijk. - Voor verenigingen zijn ook op lossingen gevonden. Meer infor matie hierover is bij de verschil lende verenigingen te verkrijgen. Vervoer Aan de hand van het gebruikrooster zal een busverbinding worden on derhouden naar het bad in Vlissin gen. Na een proefperiode van één maand wordt de vervoerregeling geëvalu eerd cn zonodig aangepast. Per (les)kind kan één ouder eveneens gebruik maken van de bus. Men kan alleen gebruik maken van het busvervoer, indien men in het bezit is van een geldig toegangsbewijs voor het zwembad. Voor het ver voer van Middelburg naar Vlissin gen v.v. zal aansluitend op de roos- tertijden voor deze groepen een bus ingezet worden. Deze bus vertrekt vanaf de stand plaats voor de toeristenbus op de Nieuwe Haven in Middelburg. Be taald parkeren kan op hel naastlig gende parkeerterrein. Op dit terrein is ook een fietsenstalling aanwezig. De vertrektijden van de bussen staan in de folder. De folder staat overigens ook op de website van de gemeente Middelburg, www.middelburg.nl/actueel/nieuws. Het personeel zegt liet zwembad gedag. (foto: Frank Viergever Op dinsdag 11 september a.s. vindt een bewonersavond plaats over het project "Buitengewoon Veilig" in de Magistraatwijk. Dit project geldt voor de hoven en di recte omgeving. De mensen in des betreffende straten zijn persoon lijk uitgenodigd. Andere belang stellenden zijn natuurlijk ook van harte welkom. De bewonersavond begint om 20.00 uur (deuren open vanaf 19.30 uur) en wordt gehou den in kerkgebouw de Hoeksteen, Roo/.enburglaan 22. Gemeente, Woongoed Middelburg, Politie en de wijkvereniging geven de aanwezigen tekst en uitleg over het project Buitengewoon Veilig" dat in het kader van de herstructure ring van de Magistraatwijk wordt uitgevoerd. Een bijzonder onder deel van de herstructurering was in dertijd het "ploffen" van de fiats. Gemeente, Woongoed en politie willen zorgen voor vernieuwing van de wijk, maar nu zijn ook bewoners aan de beurt om hun steentje bij te dragen aan een betere leefbaarheid in de Magistraatwijk. De bewoners kunnen namelijk een heel belangrij ke bijdrage leveren aan verbetering van de wijk. Buitengewoon Veilig" bestaat uit een aantal verschillende onderde len. Zoals het herstratcn van achter paden, het aanbrengen van achter padverlichting, hel opknappen van voor- en achtertuinen, buurtpreven tie etc. Al deze onderwerpen zijn aan het licht gekomen tijdens het leefbaarheidsonderzoek dat aan het begin van de herstructurering is ge daan. Met het project "Buitenge woon Veilighopen Gemeente, Woongoed en Politie dat de leef baarheid in de Magistraatwijk, met medewerking van de bewoners, ver betert. In verband met het vernieuwen van alle apparatuur is de par keergarage aan de Kousteense- dijk van 10 t/m 19 september ge sloten. De Geere-garage wordt in week 38 (van 20 t/m 28 septem ber) onder handen genomen. Betaalwijzen De nieuwe apparatuur die in de ga rages geplaatst wordt, is geschikt voor de Euro. Ook is hel in hel ver volg mogelijk om met de Chipper of Chipknip in en uit te rijden. U komt dan bij de parkeergarage aan, stopt uw pas in de kaartjesauto maat, de slagboom gaat open. Ver volgens parkeert u de auto en op het moment dal u de garage weer wilt verlaten, rijdt u met uw auto naar de uilgang. Dan stopt u uw pas weer in de kaartjesautomaat en drukt op 'ja'. U heeft dan betaald en de slagboom gaat voor u open. U krijgt dan dus geen parkeerkaart meer. Naast de Chipper en Chip knip, kunt u ook uw Mobiliteitspas van de ANWB hiervoor gebruiken. Andere aanpassing Naast het plaatsen van de nieuwe betaalapparatuur worden in de Gee re-garage ook zogenaamde 'speed- gates' geplaatst. De garage is dan niet meer afgesloten door middel van een slagboom, maar met een hek. Hierdoor kunnen alleen nog maar automobilisten in de parkeer garage. De openingstijden van de parkeergarages blijven onveran derd, namelijk van maandag t/m za terdag van 08.00 tot 23.00 uur en op zon- en feestdagen gesloten. Tijdens de sluitingsperiode kunnen abonnementhouders hun auto wel gewoon in de garages blijven parke ren, voor anderen is dal absoluut niet mogelijk. Wij vragen hiervoor uw begrip. Abonnementhouders zijn persoonlijk geïnformeerd over de werkzaamheden en de daaruit voort vloeiende veranderingen. Wanneer u vragen heeft over de werkzaamheden aan de parkeergara ges dan kunt u contact opnemen met de heer Hilleman. Hij is telefonisch te bereiken op (0118) 67 53 40. Herfstronde Wijktafels Binnenkort worden in de verschil lende wijken van Middelburg weder om de wijktafels gehouden. Het wijkoverleg tussen de gemeente, de bewoners en allerlei instellingen gaat over onderwerpen die u als bewoners direct aangaan. Onderwerpen zoals de leefbaarheid in uw wijk, de ver keerssituatie, spelen, het voorzienin genniveau, en bijvoorbeeld de nieu we plannen voor uw wijk. Herfst-ronde Wijktafels 10 sept.: Amemuiden, Ver. gebouw "de Ame" 17 sepl.: Noord, Stadsschouwburg 26 sepl., West, Kerk. Centr. "de Morgenster" 27 sept.: Zuid, Ontm. Centr. Dauwendaele 4 okt.: Dauwendaele, Ontm. Centr. Dauwendaele (wijziging) De te bespreken onderwerpen kun nen door de gemeente, door bewo ners of door instellingen op de agen da geplaatst worden. Individuele klachten van bewoners worden in principe niet in de wijktafel bespro ken, tenzij duidelijk is dat iemand al van alles geprobeerd heeft om een oplossing te bereiken voor haar of zijn klacht en de wijktafel de zaak vlot zou kunnen trekken. Zijn er za ken waar u klachten over heeft, dan kunt u vrijwel dagelijks terecht bij een van onze wijkbemiddelaars. De wijkbemiddclaars zijn bereikbaar in het wijkondersteuningspunt in uw buurt. De adressen van de WOP's vindt u in de gemeentegids Thuis in Middelburg. Agenda's en verslagen van de bijeenkomsten van de wijkta fels vindt u ook op internet onder vvww.middelburg.nl/digitale loketten/wijkbeheer. Collectes Het gemeentebestuur heeft toe stemming gegeven voor de volgen de collectes: 3 t/m 8 september: Nederlandse Kankerbestrijding/ Koningin Wilhclmina. 10 t/m 15 september: Prinses Bealrixfonds 17 t/m 22 september: Nier Stichting Nederland. Wethouder Bruinooge op de middenstip (foto:Frank Viergever) Jong Ambon speelde afgelopen zaterdag een benefietwedstrijd te gen de Limburgse profclub Roda JC. Met de opbrengst van de wedstrijd levert Jong Ambon een bijdrage aan de hulpverlening voor de kinderoorlogsslachtoffers op de Molukken. Wethouder Bruinooge leverde voor aanvang van de wedstrijd alvast zijn bijdrage door een bedrag van f 2500,- namens de gemeente Mid delburg aan de voorzitter van Jong Ambon, de heer De Kubber, te ge ven. De selectie van Jong Ambon werd voor deze bijzondere wed strijd versterkt door de bekende sterspelers Simon Tamahata en Bart Latuheru. Voor de eindstand mocht dit niet balen. Jong Ambon verloor met 16-1. Begin 2002 bezoekt PSV Middel burg. Vorig jaar won Leon van Bon de Delta prof ronde fotoHenk Theuns). De eenenveertigste Delta profronde wordt gehouden op zaterdag 8 sep tember aanstaande. De start is om 12.30 uur op de Markt in Middel burg. Een bekende oud-renner is gevraagd het startschot te lossen. We verldappen niet wie dat is. In de lange historie van de enige Zeeuwse profwedstrijd hebben vele 'grote' wielrenners de ronde op hun naam geschreven. Zoals Eric Zabel. Gcrrie Kneteman, Joop Zoetemelk, Servais Knaven en vorig jaar won Leon van Bon.Dit jaar zal er weer een sterk deelnemersveld zijn. De volgende ploegen verschijnen 8 sep tember aan de start: Landbouwcre- dit, Bankgiro-Batavus, Codofis, Kr- ka Telekom, Team Fakla. Zetelhal- len, Flanders, CollstropPalmans, Lotto Adecco, Rabobank, Axa vvz, Csc Tiscali, Ville de Charleroi, Do mo Farm Frites, Wustenrol zvvz, Mercury vilatel en Comnct. Start is dus om 12.30 op de Markt in de Zeeuwse hoofdstad. Naar ver wachting zullen de renners rond 17.00 uur finishen in Goes in de An ton Fokkerstraat. De gehele maand september kun nen particulieren zich -kosteloos en vrijblijvend- inschrijven als ge gadigden voor bouwgrond in de tweede fase van het plan Hazen burg te Amemuiden. In deze fase kunnen in totaal 30 wo ningen worden gebouwd, waarvan er 10 projectmatig. De overige 20 bouwkavels stellen wij beschikbaar aan particulieren, te weten: 4 kavels voor de bouw van halfvrijstaande woningen; 12 kavels voor de bouw van vrijstaande woningen; 4 kavels voor de bouw van vrijstaande woningen met het pro gramma op de begane grond. De ze kavels zijn speciaal bestemd voor ouderenhuisvesting en bedoeld voor senioren of mindervaliden. De woningen, die op de vrije kavels zullen worden gebouwd, zijn be stemd voor eigen bewoning. Echte lieden en samenwonenden op één adres kunnen zich slechts voor één kavel aanmelden. Belangstelling? Indien u belangstelling heeft, dient u de voorbedrukte aanmeldingsformu lieren (zo volledig mogelijk) in te vullen en voor 1 oktober 2001 in te leveren bij de afdeling Economische Ontwikkeling en Grondzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing- sestraat 21, 4331 KT Middelburg. Op werkdagen geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16,00 uur. De aanmeldingsformulieren zijn te verkrijgen bij bovenstaande afde ling en bij het wijkondersteunings punt in hel voormalige stadhuis aan de Langstraat 35 te Amemuiden, ge opend op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10.30 lot 12.00 uur. Begin oktober zal via lo ting door een notaris de volgorde van belangstellenden worden vastge steld. In die volgorde kan dan een keuze worden gemaakt uit één van de aangeboden bouwkavels in de tweede fase. De ingeschreven ge gadigden krijgen hiervan bericht. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer P. van den Broek van de gemeente Middelburg, tel.: (0118) 67 52 04. De vergaderingen van de gemeenteraad van Middelburg worden voorafgegaan door vergaderingen van de vaste Raadscommissies van Advies en Bijstand. Normaal gesproken beginnen de vergaderingen om 19.30 uur en vinden ze plaats in de Raadzaal van het Stadhuis. Deze vergaderingen zijn openbaar en kunnen dus door iedere geïnteres seerde vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. De eerstkomende commissievergaderingen: Datum raadsvergadering Commissie ABZ Commissie WPOM Commissie CORT Commissie ESI Commissie VRSF Portefeuille Burgers Van Dijk-Sturm Visser Luitwieler Bruinooge Secretaris Mw. Beije 0118-675434 Mw. de Nooijer 0118-675531 Mw. de Nooijer 0118-675531 Dhr. de Wolf 0118-675304 Mw. Vermast 0118-675289 24 sept. 11 sept. 12 sept. 13 sept. 17 sept. 18 sept. Spreekrecht Tijdens de vergaderingen van de raadscommissies kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Tn eerste instantie krijgt iedereen tijdens commissievergaderingen de kans om zich maximaal vijf minuten lang uit te spreken over één van de agendapunten. Vervolgens krijgt men de gelegenheid om na de opmerkingen van de commissieleden en de portefeuillehouder nogmaals te spreken gedurende maximaal drie minuten. Spreekrecht geldt nooit voor de maandelijkse raadsvergadering. Het spreekrecht dient voor de vergadering te worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. Namen en te lefoonnummers van desbetreffende secretarissen slaan in bovenstaande tabel vermeld.

de Faam | 2001 | | pagina 3