J Dertig jaar Ruitersportvereniging De Scheldestad J Kien modezaken worden Vögele Mode Uitzendbureau voor banen op het water Duifhuizen Lederwaren maakt winkel leeg SCHOONENBERG Woensdag 5 september 2001 FAAM/VLISSINGER 19 door Inge Adriaansen De Vlissingse Ruitersportvereniging 'De Scheldestad' viert aanstaande zaterdag haar 30-jarig jubileum. De hele dag lang wor den er op de manege aan de Gerbrandijstraat 180 in Vlissingen tal van activiteiten gehouden voor leden, belangstellenden en genodigden. Het feestprogramma begint om 11 uur met spelletjes en ponyrijden voor de kinderen. Aansluitend zijn er diverse de monstraties te bewonderen en 's middags is er ringrijden, ook weer gevolgd door diver se demonstraties. Vooral het ochtend en middagprogram ma is gericht op kinderen en volwassenen die nog geen lid zijn van de vereniging maar die wel graag een kijkje willen nemen op de manege. Tussen alle gezelligheid van het jubi leumfeest door kunnen zij zien en horen hoe de lessen in el kaar zitten, de accommodatie verkennen en kennis maken met de paarden en pony's. Verder is er een spannende lo terij met leuke prijzen en voor de kleintjes een grabbelton. In de namiddag is er een recep tie voor genodigden en 's avonds is er een feest met muziek voor alle leden. Doorzetters Een gesprek met de huidige voorzitter van de ruitersport vereniging leert dat 'De Schel destad' een gezellige vereni ging is, met vooral veel door zettingsvermogen. Want 30 jaar draaien op vrijwilligers is überhaupt al een bijzondere prestatie, neem daarbij het al tijd krappe budget, dan weet je dat je het alleen redt met tweehonderd procent inzet en echte liefde. „Het begon alle maal in 1971 toen een groepje enthousiaste paardenliefheb bers het plan opvatte om zich te organiseren in een vereni ging", weet voorzitter Paul Cramer. Zelf was hij toen nog niet bij de vereniging betrokken maar enig speurwerk in het archief leverde hem toch wel een glo baal overzicht van de geschie denis. „De activiteiten vonden in die beginjaren plaats op een veldje in de buurt van de sauna. Het was allemaal heel primitief maar de groei zat er al snel in. Eind jaren '70 toen, de vereniging al enige poten tie had leefde er bij de ge meente het idee om de toen malige gehandicapten paar densportvereniging samen te voegen met onze club, maar wegens het ontbreken van ge schikte accommodatie is dat plan toen weer afgeblazen." Na de niet altijd even makke lijke, maar beslist wel gezelli ge beginjaren vond de vereni ging in 1980 bij de boerderij van Tinus Vos aan de Ger brandijstraat een nieuw on derkomen. Ook hier werd nog 7 jaar volstaan met alleen een buitenbak. En in 1987 kon dan eindelijk de lang gewenste binnenbak gerealiseerd wor den. Op dit moment telt 'De Scheldestad' 390 leden, waar van er zo'n 120 actief zijn in de wedstrijdsport. Passen en meten „Het gaat dus redelijk goed met de vereniging", conclu deert Cramer. „We zijn in staat om zowel voor de recreanten als de wedstrijdrijders leuke evenementen te organiseren. Maar het blijft altijd passen en meten waar het om de centen gaat. De subsidies zijn de laat ste paar jaar zo'n beetje gehal veerd en de kosten stijgen al leen maar. Er ligt dus een be hoorlijke belasting bij de vrij willigers. Gelukkig is 'De Scheldestad' een hele hechte vereniging waar de liefde voor het paard en het verenigings leven zeer groot is. We heb ben een vaste club vrijwilli gers die bestaat uit 20 man nen en vrouwen. Zij houden de boel op een fantastische manier overeind." Volgens Cramer zijn die vrijwilligers goud waard voor de vereni ging. Dankzij hun inzet hoeft De Scheldestad, voorlopig al thans, nog niets af te doen aan de basis uitgangspunten: een laagdrempelige gezellige ruitersportvereniging waar ie dereen lid van kan worden en waar zorg en liefde voor de dieren centraal staat. „Dat laagdrempelige komt ook tot uiting in de accommodatie. Luxe en chique vindt je hier niet, daar is eenvoudigweg geen geld voor. Alle beschik- Liefde voor het paard staat centraal bij De Scheldestad. bare middelen worden ingezet voor de activiteiten voor onze leden en de zorg voor onze 16 eigen paarden." Naast het feit dat een 30-jarig bestaan echt wel een feestje waard is hoopt de ruitersportvereniging met deze jubileumdag ook nieuwe leden te werven en wat extra inkomsten te genereren. „Het gaat nu redelijk met de vereni ging, maar het kan altijd beter. Je hebt eigenlijk wat reserves nodig. Zo zijn we de afgelopen twee jaar al drie keer getroffen door zadeldieven. Dat is een enor me strop. En we zullen ons ook echt op de toekomst moe ten gaan richten want in 2003 moeten we weg van de Ger brandijstraat. Dan loopt de De komende tijd zet Vögele Mode in Zeeland een belangrijke stap op weg naar 5 filialen van een nieuwe modewinkel voor de hele fami lie. De internationale modeketen Vögele heeft alle 106 winkels, inclusief medewerkers, van Kien overgenomen en begint nu met een grote ombouwoperatie. De eerste stap is een grondi ge verbouwing van de huidi ge Kien winkels. Sinds 27 au gustus wordt er in de voor malige Kien-winkels' in Goes en Middelburg hard gewerkt aan de metamorfose. Donder dag 6 september zullen de deuren van de beide winkels weer voor het publiek ope nen. De tweede stap is dat in de komende tijd de Kien-col- lectie uit de winkels zal ver dwijnen om plaats te maken voor de internationale mode collectie van Vögele. Deze be staat uit zowel dames- als kin derkleding als ook uit herèn- mode. Het aanbod is zeer di vers, van klassiek tot modern, Het interieur van de nieuwe Vögele Modewinkels. M E N N 0 B 0 N D S M A N A U N T E E 1 L E O F E W L D 0 1 M 1 1 E c M 1 S E E F 1 L R E A O s G T A N N J 0 E s A M A O O s P K E M s M R P M L N 1 A E E L M E 1 R E 0 K u E K N N E T A E E R B H L R R T T V V S R T R N R N O A U O E A P s G E R E O 1 K 1 O N L A L T L 0 E R O U N L S K U R K s 1 M 1 E V J V O F A K E B T s L Z G N A L A A s U N K 1 T O E A O K A T R E S U M E T O L V L E T U E L s J U L 1 P P Sinds kort heeft Vlissingen er een uitzend- en detacheringsbureau bij. Op nummer 308 aan de Boulevard Banckert streek het Maritiem Uitzend- en Detacheringsbureau TOS neer. En TOS staat dan voor Transport Offshore Servi ces. Een uitzendbureau voor zeevarenden dus. Aaien Juli Nevelen Ageren Kaartenhuis Omloop Ajuin Karkas Onvoorbereid Apentuin Klok Plezierreisje Arglist Klos Resume Astrologie Knots Sleutel Bekaf Knus Smet Bies Kruk Stiel Bondsman Lies Valk Compres Malen Vloot Foelie Marine Vlot Foto Molm Wenken Het Vlissingse maritieme uit zendbureau is een vertakking van het in Rotterdam gevestig de hoofdkantoor. De keuze om in Vlissingen de uitbreidingsbe hoefte gestalte te geven ligt voor de hand. Maritiemer dan Vlissingen kan bijna niet. Maar voor de nieuwe vestiging ook nog een manager vinden die Klaas Kapteijn heet, dat moet pas echt speurwerk zijn ge weest. Het vestigingshoofd van het Vlissingse bureau heeft de ze grap natuurlijk al vaak moe ten aanhoren, maar hij kan er nog steeds om lachen. Kapteijn heeft zelf ook een maritieme achtergrond, tot voor kort was hij zelf ook op zee te vinden. Weliswaar niet als kapitein, maar wel werkte hij 9 jaar lang als machinist. En een vreemde voor TOS was hij ook al niet want tijdens zij vaartijd was hij 2 jaar lang gedetacheerd via de Rotterdamse vestiging. Een man die weet wat er speelt in de scheepvaart en de uitzend en detacheringsbranche dus. „TOS begon in 1992 haar activi teiten in de scheepvaartsector met het verzorgen en beman nen van ship deliveries (het af leveren van nieuw gebouwde schepen van de werf naar de afnemer) en sleepreizen", ver telt Kapteijn. Gaandeweg ver schoof de nadruk meer en meer naar maritieme personeelsdien sten en uitzendactiviteiten. Te genwoordig heeft TOS gemid deld bijna 200 mensen aan het werk en heeft een groot aantal werknemers in de scheepvaart al eens onder de vlag van TOS gevaren. Uitzendkrachten van TOS zijn te vinden bij bekende maritieme bedrijven als Smit Internationale, Heerema, Ste- mat Marine Services, Kotug, Wagenborg, P&O Nedlloyd, Fairplay en vele andere. Ook verzorgen wij het tijdelijk perso neel voor het Nederlands Loodswezen." Daarnaast is TOS nog steeds actief op ande re terreinen van maritieme dienstverlening: behalve ship deliveries verzorgen zij ook proefvaarten, kompasstellen en wereldwijde levering van scheepsonderdelen. En om de service naar haar uitzend krachten verder te verhogen en Vrijwilligerscentrale Walcheren digitaal De Vrijwilligerscentrale Walcheren brengt sinds december vorig jaar vrijwilligers en organisaties met elkaar, in contact en stemt hun behoeftes op elkaar af. De informatie van de vrijwilligerscen trale is nu ook digitaal bereikbaar via www.spui.nl/vrijwilligers. Er is informatie over vrijwilligerswerk te vinden, men kan zich als or ganisatie of als vrijwilliger aanmelden en er zijn vacatures voor vrijwilligers te bekijken. Behalve in cyberspace is de Vrijwilligers centrale Walcheren ook traditioneel, in levende lijve te bezoeken aan hun balie in 't Spui te Vlissingen. Dit kan op maandag van 13 tot 18 uur, dinsdag, woensdag en donderdag van 10 tot 18 uur, vrijdag van 10 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur. Diervriendelijkste ei in Middelburg te koop De diervriendelijkste eieren van Nederland komen van het be drijf van de familie Vredevoogd uit Drempt. De stichting Wakker Dier zette deze biologische kippenboer in het zonnetje met een beloning van honderden koolplanten, die de boer zijn kippen te eten kan geven. De diervriendelijke eieren zijn in Middelburg te koop bij natuurvoedingswinkel 'De Tuin Van Broeder Ludovicus' aan de Korte Delft 2a. Emotion van Laura Biagiotti De nieuwste geur van Laura Biagiotti omschrijft zij zelf als 'een eerbetoon aan de Moderne Romantiek'. Het is een romantische, levendige geur die speciaal is gecreëerd voor de vrouw die haar hart volgt en iedere dag vult met romantiek door haar emoties de ruimte te geven. Emotion is een verklaring van de liefde die het leven brengt. Het is een uitnodiging om te leven naar je hart en om de mooie dingen van het leven iedere dag opnieuw te ontdekken. De geur, die samengesteld is uit een boeket van bloemen, fruit en zeldzame houtsoorten is verkrijgbaar in een complete lichaamsverzorgingslijn, zoals shower gel, body lo tion, roll on deodorant en eau de parfum. Alles over internet in Internet Idee foto: Jaap Wolterbeek erfpacht af en de uitbreiding van de wijk Lammerenburg sluit ons als het ware hele maal in. Een manege past niet bepaald in een woonomge ving. We zijn al druk in over leg met de gemeente over een nieuwe locatie. Het ziet er naar uit dat we richting de duinen zullen gaan, in de om geving van park Westduin." de groeiende vraag naar mari tiem personeel nog beter op te kunnen vangen, heeft TOS be sloten naast haar hoofdkwartier aan de Rotterdamse Westerka de ook een vestiging in de Zeeuwse havenstad Vlissingen te openen. Natuurlijk werd er gezocht naar een locatie met uitzicht op de golven." TOS is geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17 uur. Het telefoonnummer is 0118- 440911. De website (www.tos.nl) geeft een uitge breid overzicht van de werk zaamheden van het maritiem uitzend- en detacheringsbureau. In deze woordzoeker zijn alle bovenstaande woorden verbor gen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden de oplossing van deze woordzoeker. Stuur uw oplossing vöör woensdag 12 september naar de re dactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissin gen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijs winnaar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 19 septem ber bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 22 augustus luidt: 'Vloedgolf'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar M. Wassenaar uit OostfSouburg. De laatste toeristen pikken nog net een graantje mee, de scholieren hebben hun slag al geslagen. Slimme schenkers doen er ook alvast hun voordeel mee...De totale oprui mingsuitverkoop van Duifhuizen Lederwaren in Vlissingen. De speciaalzaak voor tassen en an dere lederwaren aan de Lange Zelke 7 is de he le winkelruimte aan het 'opschonen'. De zaak wordt in de week van 22 oktober grondig ver bouwd en hoe leger het pand is hoe beter. Duifhuizen Lederwaren hoort tot de eerste generatie on dernemingen van het in 1992 vernieuwde Vlissingse win kelhart. „We zitten hier nu al weer een poosje dus het wordt wel eens tijd vooTiets nieuws", legt filiaalhouder Jochem Schmetz uit. „Het wordt een grondige verbou wing, al het interieur gaat eruit tot aan het plafond toe. We hebben gekozen voor frisse kleuren met wat war me houtelementen en hier en daar wat metaal. En de zaak wordt ook wat ruimer in de nieuwe opzet, de etalage aan de zijkant van de winkel ver dwijnt waardoor het binnen groter wordt." Maar voordat Schmetz zich in die grootscheepse verbou wing kan gaan storten moet hij eerst zorgen dat de zaak leeg raakt. En daar heeft hij zijn handen vol mee. „Het is echt hart stikke druk, het loopt als een trein, die uitverkoop, en dat was de bedoeling", lacht Schmetz. „Het zijn natuurlijk ook hele aantrekkelijke prij zen: de kortingen varieren van 10 tot 70 procent. Waar- Websites en de mogelijkheden van internet zijn te ontdekken in het nieuwe maandblad Internet Idee. Hierin staat namelijk alles wat men weten moet over internet. Helder en toegankelijk be schreven, praktisch en makkelijk. Internet Idee maakt van inter netten meer dan alleen surfen op het web. Want het tijdschrift beantwoord allerlei praktische vragen zoals „Hoe kom ik snel aan een eigen e-mail adres? Of: Hoe bouw ik mijn eigen homepa ge?". Er is nu een abonnement te winnen als uw homepage tot de mooiste van Nederland behoort. Door de homepage te mailen naar mailbox@internetidee.nl dingt u mee naar dit gratis abon nement. Het eerste nummer van Internet Idee ligt in de winkel voor de aantrekkelijke kennismakingsprijs van 2,50 gulden. De onschatbare klassieker jaarboek is uit van vrijetijdskleding tot zake lijk, van kleine tot grote ma ten. Een kortingssysteem voor vaste klanten maakt de Vögele collectie extra voorde- Op 13, 14 en 15 september is er een groot openingsfeest in alle Vögele filialen in heel Ne derland. Dan is alle Kien mo de uitverkocht en komt de naam Vögele Mode promi nent op de gevels te staan. De onschatbare klassieker, jaarboek nummer 12-2001, de gids voor de automobielliefhebber, taxateur, verzekeringsmaat schappij en zelfs de douane, is uit. Er staan 5.000 klassiekers met foto en taxatieprijs beschreven in de meest uitgebreide overzichtscatalogus van de Benelux. De complete set van twee delen is te koop voor 34,95 gulden 15,90 euro. Zeeland Seaports steunt Maritiem Museum De Zeeuwse Havenschappen, nu verenigd in Zeeland Seaports, bestaan dit jaar 30 jaar. Om dat te vieren heeft het bestuur beslo ten een tweetal unieke lustrumschenkingen toe te kennen aan twee voor de Zeeuwse cultuur belangrijke projecten. Het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen en het Scheldetheater in Terneu- zen ontvingen afgelopen woensdag uit handen van de heer Bruin- ooge, voorzitter van het bestuur van Zeeland Seaports, beiden een bedrag van 300.000 gulden als bijdrage in de inrichtingskosten. Technowijzer: wegzwijzer in techniekland De eerste uitgave van de Technowijzer is in voorbereiding. De Technowijzer is een initiatief van Technocentrum Zeeland te Vlis singen. Het in Brabant door Si-tech ontwikkelde informatiepro duct is door meerdere technocentra in het land in hun diensten pakket opgenomen. De Technowijzer is een inventarisatie van promotieactiviteiten en projecten gericht op techniek in Zeeland. Het initiatief om de Zeeuwse activiteiten transparant te maken is uniek en in het belang van de techniekbranche in de provincie. Technocentrum Zeeland is een organisatie die op initiatief van Zeeuwse bedrijven, onderwijsinstellingen en overheden is opge richt om knelpunten in de Zeeuwse scholings- en arbeidsmarkt aan te pakken. Het Technocentrum Zeeland maakt deel uit van een landelijk netwerk van 15 Technocentra. Een belangrijke taak is het promoten van techniekonderwijs en technische beroepen. 'Leef je uit met groenten en fruit' voor kids online De site www.groentenenfruit.nl bestaat nog maar pas, maar nu al wordt speciaal voor kinderen een nieuw onderdeel aan de website toegevoegd: 'Leef je uit met groenten en fruit' voor kids. Boordevol leuke wetenswaardigheden en tal van spelele menten. Spelenderwijs komen kinderen meer te weten over de rol van groenten en fruit binnen een gezond voedingspatroon. Hierin hoort iedere dag 2 ons groenten en twee keer fruit. Sur fen naar 'leef je uit met groenten en fruit' kan via de website van het Voorlichtingsbureau Groenten en Fruit www.groente- nenfruit.nl of rechtstreeks via www.kids.groentenenfruit.nl. (advertentie) Klaas Kapteijn als zeewaardig kapitein van de Vlissingse vestiging van TOS. foto: Jaap Wolterbeek bij het meeste toch al snel voor de helft van de originele prijs weggaat. Trendy mer ken als Mexx en Kippling gaan als warme broodjes over de toonbank. Er zijn zelfs heel veel mensen die nu gelijk maar twee of meer tas sen kopen." De leegverkoop duurt nog een kleine 4 weken en zonder uitzonderingen is alles wat nog in de winkel staat of hangt afgeprijsd. Het lijkt misschien nog wat vroeg in het jaar, maar de cadeau- tjestijd blijkt bij de slimme shoppers toch al volop te le ven. En geef ze eens ongelijk, zij hoeven in de dure december maand niet meer op stap. Twijfelt u ook aan uw gehoor? U bent van harte welkom voor een gratis hoortest en een vrijblijvend persoonlijk hooradvies^ ZO HOORT 'T Goes, Lange Vorststraat 106, tel. (0113) 270306. In de winkel van Groeneveld Opticiens. j._l

de Faam | 2001 | | pagina 19