Stad en platteland Provincie Zeeland Wegen in soorten Officiële Mededelingen Giro 145 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 35/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws De Zeeuwse wegen worden naar hun aard en gebruik ingedeeld in drie categorieën: stroomwegen, gebiedsontsluitingswegen en erf- toegangswegen. De indeling is gebaseerd op het gebruik van de wegen, wat ook al min of meer uit de namen blijkt. Stroomwegen zijn de doorgaande wegen, de gebiedsontsluitingswe gen vormen de verbindingen tussen de dorpen en steden en geven aansluiting op de stroom wegen; de erftoegangswegen zijn de kleinere, doorgaans ook wat smallere wegen. Deze informatie blijkt uit het plan categorisering wegennet van de provincie. Het plan ligt van 31 augustus tot 28 september ter inzage bij de gemeenten, de waterschappen en de provincie. Voor adressen en tijden wordt verwezen naar de rubriek Verkeer en vervoer onder deze Abdij- Nieuws. De indeling is gebaseerd op het uitgangspunt van duurzaam veilig verkeer. Het doel is de verkeers veiligheid te vergroten en daar mee het aantal verkeersslachtof fers terug te dringen. Zoals iedereen het vanzelfspre kend vindt alleen met de auto de autosnelweg op te gaan en het wel uit zijn hoofd laat daar te gaan fietsen, net zo automatisch moet het gebruik van de andere wegen in de provincie worden. Zulk verkeersgedrag kan min of meer worden afgedwongen door de inrichting van de diverse we gen. Het maakt nogal uit hoeveel toe- en afritten in een weg zitten, of gelijkvloers of via tunnels of viaducten wordt gekruist en of verkeerslichten en aparte fiets paden of parallelwegen beschik baar zijn. Ook de toegestane snelheid voor het gemotoriseerde verkeer is van invloed. Op basis van het plan Categori sering wegennet is een streek planuitwerking met dezelfde naam gemaakt. Ook het ontwerp van de streekplanuitwerking ligt ter inzage door de hele provincie. Zowel tegen het ontwerp-plan Categorisering wegennet als tegen de ontwerp-streekplanuit- werking kunnen mondelinge en schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Infra structuur en Vervoer, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Mondelinge bedenkingen worden ingewacht bij de provinciaal Commissies De provinciale commissie milieu beheer en waterhuishouding ver gadert donderdag 6 september, 14.00 uur, aan Het Groene Woud 1, Middelburg. Bij de ingekomen stukken staat een brief van gedeputeerde sta ten over de vorming van een pro vinciale commissie omgevings beleid. De commissie komt in de plaats van de provinciale commis sie milieubeheer en waterhuis houding en de provinciale plano logische commissie. De nieuwe commissie zou per 1 januari van het komende jaar moeten aantreden. Het milieu-effectrapport en de ontwerp-streekplanherziening Westerschelde Container Termi nal staan op de agenda, evenals notities over het convenant werk gelegenheid Zeeland en over duurzaamheid en bereikbaarheid. De vergadering is openbaar. Internet Het provinciaal bestuur van Zee land presenteert zich op het inter net onder het digitale adres www.zeeland.nl. De actuele situatie van het zwem water is er op te vinden, evenals informatie over allerlei aspecten die bij Zeeland horen, zoals een stukje geschiedenis, de ontwikke ling van de havengebieden, recre atie en landbouw, de bemoeienis met de zeeweringen en de dienstregeling van de Wester- scheldeveren. De tekst van AbdijNieuws, pers berichten, nieuwsbrieven, achter grondinformatie van projecten, de vacatures die er bij de provin cie zijn - ook dat alles is te ach terhalen via www.zeeland.nl. medewerkers ing. W.J. Blom- maert, tel. 0118-631612 (voor de wegenindeling en het streek plan) en J.A. Wisse, tel. 0118- 631905 (uitsluitend voor het streekplan). Het provinciaal beleid is gericht op het versterken van de stad en het vitaal houden van het platteland. Zo begint het hoofdstuk Stad en platteland in de begrotingsbrief 2002. Leren voor duurzaamheid De uitdaging in het beleid is bei de zodanige aandacht te geven dat zij goed gedijen. Waar de ont wikkeling van het dorp ten koste gaat van de stad of andersom, daar is het beleid uit balans. Op stedelijk gebied wordt ge werkt aan samenwerking tussen de vier grote steden: Goes, Mid delburg, Vlissingen en Terneuzen. In de vijfde nota ruimtelijke orde ning van het rijk wordt gesproken van stedennetwerken; de vier Zeeuwse steden passen goed in de beschrijving van het rijksuit gangspunt, zo stellen gedepu teerde staten vast in de brief, waarbij zij de begroting 2002 aan provinciale staten aanbieden. De steden moeten in staat zijn de sociale, economische en culture le ruggengraat van de provincie te vormen, ledereen moet daar terecht kunnen voor bij voorbeeld ziekenhuiszorg, schouwburgbe zoek, een dagje winkelen. Tegelijkertijd moet worden ge werkt aan het leefbaar houden van het platteland. Enerzijds ge beurt dat via het project Vitaal Platteland, waar via subsidies allerlei activiteiten worden onder steund. Anderzijds is er de ge biedsgerichte benadering, waarbij een regio onder de loep wordt genomen en alle kwaliteiten op een rijtje worden gezet. Zodoen de ontstaan plannen, waarin de landbouw, de recreatie, het we gennet, het openbaar vervoer, de bedrijvigheid, natuurbehoud elk een plek krijgen, elkaar verster ken en de leefbaarheid vergro ten. Zorg Gs maken zich zorgen over het tekort aan huisartsen en medisch specialisten. Een probleem dat zich overigens niet alleen in Zee land voordoet, maar landelijk speelt. Als zich projecten aan dienen om de tekorten in de pro vincie weg te werken, willen ge deputeerde staten die financieel ondersteunen. Op provinciaal niveau wordt ge werkt met regiovisies voor de diverse vormen van zorg. Er zijn al van die visies voor verstande lijk gehandicapten, geestelijke ge zondheidszorg en verslavings zorg, voor lichamelijk gehandi capten en voor .ouderenzorg. Samen met de aanbieders en cliëntenorganisaties, de gemeen ten en het zorgkantoor wordt het beleid op die terreinen uitge voerd. Belangrijke elementen daarin zijn het wegwerken van wachtlijsten, uniforme en onaf hankelijke toewijzing van zorg of indicatiestelling en versterking van de positie van patiënten en cliënten. In de jeugdzorg wordt een nieuwe wet van kracht; in Zeeland wordt vooruitlopend op die wet al hard gewerkt om de veranderin gen op tijd door te voeren. Verdraagzaamheid De provincie blijft zich inzetten voor Vrijheid en verdraagzaam heid, wat zich onder meer uit in het subsidiëren van het Antidis criminatiebureau Zeeland. Jaarlijks wordt ook meegewerkt aan de Maand van de vrijheid. Volgend jaar is die maand extra in de belangstelling in Zeeland doordat de nationale viering van 5 mei hier wordt gehouden. Mei volgend jaar worden bovendien de Four Freedoms Awards in Middelburg uitgereikt. De vier vrijheden, zoals president Roose velt die in 1941 uitsprak in het Congres in Amerika, worden elke twee in Middelburg gevierd met de uitreiking van onderscheidin gen aan wie zich heeft ingezet voor de vrijheid van meningsui ting, de vrijheid van godsdienst, de vrijwaring van vrees en de vrijwaring van armoede. Ook is er Met een bijdrage van de rijks overheid streeft de provincie naar een duurzame en leefbare samenleving. Een samenleving waarin iedereen kan genieten van bijvoorbeeld natuur, natuurlijke hulpbronnen, schoon water en vruchtbare landbouwgronden. Het ontstaan hiervan gaat niet van zelf. De provincie wil bedrijven, overheden, maatschappelijke organisaties en onderwijsinstellin gen financieel ondersteunen in hun activiteiten om duurzaamheid in hun dagelijks werk door te voeren. Subsidie Als ondersteuning van de uitvoe ring wordt subsidie beschikbaar gesteld aan projecten die passen binnen het programma "Leren voor duurzaamheid". Projecten moeten vernieuwend zijn, ande ren stimuleren om hetzelfde te gaan doen en passen binnen het provinciale beleid. Projecten mo gen internationale, multiculturele, mondiale aspecten van duur zaamheid bevatten. Voorbeelden De gemeente Schouwen-Duive- land heeft al subsidie ontvangen voor een Masterclass "Leren voor duurzaamheid". Een aantal men sen gaat zijn visie in groepsver band weergeven over duurzaam heid en leefbaarheid. De ge meente neemt deze visie vervol gens mee in haar beleidsvor ming. Het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Westerschelde gaat duurzaamheid opnemen in het lesprogramma. De school gaat dit eerst een proefperiode doen met een aantal Vlaamse scholen, met de bedoeling dat op termijn duurzaamheid in alle les programma's wordt opgenomen op scholen aan weerskanten van de grens. De leerstoel Duurzaam heid aan de Hogeschool Zeeland heeft subsidie ontvangen om na te gaan of in de provincie be hoefte is aan bundeling van ken nis over duurzaamheid en zo ja, in welke vorm dit het beste kan gebeuren. Aanvragen en inlichtingen Subsidieaanvragen voor het pro gramma "Leren voor duurzaam heid" kunnen vóór 1 oktober 2001 worden gericht aan: Gedeputeerden Staten van de provincie Zeeland t'.a.v. dhr. S. Bleijerveld, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Inlichtingen kunnen eveneens bij dhr. Bleijer veld worden ingewonnen, tele foon (0118) 631734, fax (0118) 634756. een viervrijhedenmedaille, die in het verleden onder meer is toe gekend aan Prinses Juliana. De begroting en begrotingsbrief 2002 zijn verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, HHHHHMHHHHHHi Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, fax 0118-631592 of e-mail: infocentrum@zeeland.nl. De be grotingsbrief is gratis; de begro ting zelf kost 19,90 gulden of 9,03 euro. Verkeer en Vervoer Directie Infrastructuur en Vervoer Directie Ruimte, Milieu en Water Bekendmaking Ontwerp Beleidsnota 'Categorisering wegennet provincie Zeeland' en Ontwerp Streekplanuitwerking 'Categorisering van Wegen in Zeeland'. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 3 juli 2001 de Ontwerp Beleidsnota 'Catego- riering wegennet provincie Zeeland' en de Ontwerp Streekplanuitwerking 'Categorisering van Wegen in Zeeland' vastgesteld. Op basis van een convenant, 'Startprogramma Duurzaam Veilig', tussen de Minister van Verkeer en Waterstaat, de Vere niging van Nederlandse Gemeen ten, dë Unie van Waterschappen en het Interprovinciaal 'Overleg, is een wegencategoriseringsplan tot stand gekomen voor alle wegen buiten de bebouwde kom. Het wegencategoriseringsplan is gebaseerd op een nieuwe visie op het categoriseren van wegen, namelijk vanuit 'verkeersplanolo- gische functies' (planologische functies en verplaatsingsbehoef tes) en een 'duurzaam veilig' weg verkeer. Het wegencategoriseringsplan vormt in principe de basis om de verkeersveiligheidsdoelstellingen voor 2010 te realiseren: 50% minder dodelijke verkeersslacht offers en 40% minder ziekenhuis gewonden in 2010 ten opzichte van 1986. De wegencategorisering legt verder de functie van iedere weg binnen een netwerk van wegen vast. Bij iedere wegcategorie hoort een bepaald type duur zaamveiligmaatregelen met een bepaalde inrichting van de weg. Het voorliggende wegencate goriseringsplan vormt een kader en geeft een richting aan ten behoeve van de inrichting van de weg. Op basis van een integrale afweging van belangen vindt de uiteindelijke vaststelling van de wegencategorie en de inrichting plaats. De Streekplanuitwerking legt de verkeersplanologische functies vast. De Streekplanuitwerking is voorts bedoeld om (ruimtelijke) voorwaarden te scheppen die de functie van de weg in de toe komst zo veel mogelijk veilig stelt (toekomstige aanpassing wegen structuur). Hiervoor is een waar- borgingsbeleid of vrijwarings- beleid langs de wegen buiten de bebouwde kom geformuleerd. Het Categoriseringsplan en de Streekplanuitwerking liggen geza menlijk ter inzage van 31 augustus tot en met 28 septem ber 2001 bij: - de directie Infrastructuur en Vervoer, kamer C207, Abdij 6 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur; de directie Ruimte, Milieu en Water, kamer M004, Het Groenewoud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur; - het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30- 16.30 uur; - alle Zeeuwse gemeenten en waterschappen op de voor hen gebruikelijke tijden. U kunt de plannen ook bestellen bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. De plan nen kosten 15,- 6,81) per set. Tot en met 28 september 2001 kunt u uw zienswijze geven over de ontwerp-plannen. U kunt dit schriftelijk of mondeling doen. Schriftelijke opmerkingen kunt u indienen bij: Gedeputeerde Staten van Zee land Postbus 524, 4330 AM Mid delburg Voor nadere informatie van beide plannen kunt u zich wenden tot de heer W.J. Blommaert, telefoon 0118-631612. Met betrekking tot de Streekplan uitwerking kunt u ook contact opnemen met de heer J.A. Wisse, telefoon 0118-631905. Tijdelijke verkeers maatregelen op prov. wegen N254 en N666 nabij Nieuwdorp In verband met de uitvoering van werken zullen tijdelijke verkeers maatregelen van kracht zijn op de provinciale wegen Goes - Middelburg (N254) en Kapelle - Nieuwdorp (N666). De wer ken worden hoofdzakelijk uitge voerd op en nabij de kruispunten Sloeweg/Bernhardweg en Bernhardweg/Borsselsedijk. De betreffende weggedeelten worden aangepast c.q. vervan gen in verband met de aanleg van de toeleidende weg naar de Westerscheldetunnel. De verkeersmaatregelen duren tot 1 december 2002 of zoveel korter als'mogelijk, dan wel zo veel langer als noodzakelijk zal zijn. Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 30 augustus 2001 tot en met 11 oktober 2001 ter in zage bij de Directie Infra structuur en Vervoer te Middel burg, Abdij 6, kamer D110 en in het regiokantoor te Goes, Kloetingseweg 46. Voor het inzien buiten kan tooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, tel. 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 11 oktober 2001 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, directie Infrastructuur en Vervoer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van dë Arrondis sementsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. Milieu Ontwerp-vergunning Autobedrijf Van den IJssel te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Autobedrijf Van den IJssel VOF met betrek king tot het in werking hebben van een inrichting voor het op slaan van autowrakken, het in- en verkopen van schade-auto's en garagewerkzaamheden aan de Oostperkweg 6-8 te Middelburg. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 31 augustus 2001 tot en met 27 september 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en in het gemeente huis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 28 sep tember 2001 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 20 september 2001 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631749). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.M. Witkam, (tel. 0118-641749). Ontwerp-vergunning stortplaats Midden- en Noord-Zeeland te Nieuwdorp Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Zeeland voor het uitbreiden van de stortplaats Midden- en Noord- Zeeland met een nieuw in te rich ten startfase (fase 5) met een oppervlakte van ca. 5,06 ha. De inrichting is gelegen aan de Frankrijkweg 2 te Nieuwdorp. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 31 augustus 2001 tot en met 27 september 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren; in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur en in het gemeente huis van Vlissingen, op werkda- gen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 28 sep tember 2001 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 20 september 2001 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631071). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard, (tel. 0118-631071). Saneringsplan Marnixplein 2 te West-Souburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Marnixplein 2 te West- Souburg ernstig is en hebben met het saneringsplan van De Domeinen, Regionale directie Domeinen Zuid te Breda (artikel 29 en 39 Wet bodem bescherming) ingestemd. De beschikking ligt van 30 augus tus tot en met 11 oktober 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensda gavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en i met 11 oktober 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be- stuurrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 12 oktober 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Geen kinderarbeid, maar onderwijs. Meer informatie 070 - 3421 777 Np\/lb AANDACHT IS EEN MENSENRECHT behoefte Is aan per- s t soonlijke aandacht. Al vijltig jaar jet do Zonnebloem zich in voor chronisch zie ken. gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. De ruim 34.500 vrijwilligers verzorgen jaarlijks meer dan één miljoen huisbezoeken. Ook organiseren zij tallo ze activiteiten, dagtochten en vakanties. Ook u kunt helpen Als vrijwilliger ol als ondersteunend lid (voor f. 18.- per jaar) 'OOK IK HELP MEE' de Zonnebloem Postbus 2100 4800 CC Bred Tel (076) 564 63 6: E-mail. info@zonnebloem r Welkom in Nederland

de Faam | 2001 | | pagina 7