lilMidklmMlikMll. A GEMEENTE MIDDELBURG 4 illlllMIl/l Dak tunnel geplaatst Bouw zwembad nu echt begonnen! 100 jaar! Bijzondere bijstand kosten voortgezet onderwijs Delta Profronde Rooiaanvragen Nieuwe ontwikkelingen wijkbeheer in Middelburg [pyyi Tafeltje EZul Dekje Inschrijven plan Hazenburg P-garage Kousteensedijk gesloten Zwembadloze periode Middelburg Wereldwijd Open Monumentendag Woensdag 29 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 35 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 6/5450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Het dak wordt onder het spoor geschoven foto: Frank Viergever 250.000 kg betonAfgelopen weekend werd het dak geplaatst voor de nieuwe fiets-en voetgan gerstunnel die onderdoor de spoorrails loopt. De afgelopen weken is het beton nen •tunncldak, aan de kant van de Segeerssingel, naast het spoor ge bouwd. De aannemer maakte zon dagmorgen gebruik van een specia le schuilbaan waarmee het tunnel dak op zijn plaats werd geschoven. Nu gaat de aannemer een bouwkuip onder het tunneldak maken. De tun nel wordt op deze manier in zijn Vorige week werd op deze pagina melding gemaakt van de start van de Delta Profronde..Echter er stond een verkeerde datum in het artikel vermeld. De start van de Delta Profronde is op zaterdag 8 sep tember 2001 om 12.30 uur op de Markt in Middelburg In het algemeen is voor het rooi en van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs we gen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzienin gen en een boom met een stam- diameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, "maximaal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Vijf populieren aan de Nieuwe Kleverskerkseweg Twintig coniferen, twee populieren en drie acacia's op het terrein van het voormalig AZC aan de Kruitmolenlaan Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, (0118)67 53 12. geheel onder het spoor gebouwd. De tunnel is in de zomer van 2002 klaar. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet. voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 3 september tot en met zondag 9 september 2001 Maandag Gebraden varkensvlees in fijne saus met stukjes appel, rode kool cii aardappelpuree Dinsdag Runderlapje in rode wijnsaus, bloemkool, broccoli, aardappelen Woensdag Vleesballetjes in een pittige saus met uien, snijbonen en gestampte aardappelen Donderdag Kipschnitzel 'cordon bleu', worteltjes, aardappelpuree Vrijdag Visschotel in mosterdsaus, aardappelen met peterselie Zaterdag Bami Goreng, kipsaté Zondag Wal de pol schaft De vakanties zijn of lopen weer naar het einde en dat betekent, dat ook het wijkbeheer de draad weer oppikt. De komende periode gaan verschillende projecten van start: - Nieuw Middelburg. Hier wor den voorbereidingen getroffen om een Troep-groep te starten. De troepgroep is een groep kin deren die, onder begeleiding, ie dere woensdagmiddagop ver schillende plekken in de wijk het zwerfvuil opruimt. De kinderen verdienen er een zakcent mee, zodat je kunt spreken over een zakgeld-project, - In Arnemuiden staat voor 10 september de wijktafel geagen deerd. De agenda wordt nog be kendgemaakt, maar het overleg tussen bewoners. Gemeente en instellingen over de stand van za ken in Arnemuiden begint om 20.00 .uur en vindt plaats in ver enigingsgebouw "de Arne" De gehele maand september kun nen particulieren zich -kosteloos en vrijblijvend- inschrijven als gegadigden voor bouwgrond in de tweede fase van het plan Ha zenburg te Arnemuiden. In deze fase kunnen in totaal 30 woningen worden gebouwd, waar van er 10 projectmatig. De overige 20 bouwkavels stellen wij beschik baar aan particulieren, te weten: 4 kavels voor de bouw van half- vrijstaande woningen; 12 kavels voor de bouw van vrij staande woningen: 4 kavels voor de bouw van vrij staande woningen met het pro gramma op de begane grond. Deze kavels zijn speciaal bestemd voor ouderenhuisvesting en bedoeld voor senioren of mindervaliden. De woningen, die op de vrije kavels zullen worden gebouwd, zijn be stemd voor eigen' bewoning. Echt lieden en samenwonenden op één adres kunnen zich slechts voor één kavel aanmelden. Belangstelling? Indien u belangstelling heeft, dient u de voorbedrukte aanmeldingsfor mulieren (zo spoedig mogelijk) in te vullen en voor 1 oktober 2001 in te leveren bij de afdeling Economi sche Ontwikkeling en Grondzaken van de diénst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, 4331 KT Mid delburg. Op werkdagen geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De aanmeldingsformulieren zijn te verkrijgen bij bovenstaande afde ling en bij het wijkondersteunings- punt in het voormalige stadhuis aan de Langstraat 35 te Arnemuiden, geopend op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10.30 tot 12.00 uur Begin oktober zal via loting door een notaris de volgorde van belang stellenden worden vastgesteld. In die volgorde kan dan een keuze worden gemaakt uit één van de aan geboden bouwkavels in de tweede fase. De ingeschreven gegadigden krijgen hiervan bericht. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer R van den Broek van de gemeente Middel burg, tel.: (0118) 67 52 04. In verband met het vernieuwen van alle apparatuur is de par keergarage Kousteensedijk vol gende week (3 t/m 7 september) gesloten voor het publiek. Betaalwijzen De nieuwe apparatuur die in de ga rages geplaatst wordt, is geschikt voor de Euro. Ook is het in het ver volg mogelijk om met de Chipper of Chipknip in en uit te rijden. U komt dan bij de parkeergarage aan, stopt uw pas in de kaartjesauto maat, de slagboom gaat open. Ver volgens parkeert u de auto en op het moment dat u de garage weer wilt verlaten, rijdt u met uw auto naar de uitgang. Dan stopt u uw pas weer in de kaartjesautomaat en drukt op 'ja'. U heeft dan betaald en de slagboom'gaat voor u open. U krijgt dan dus geen parkeerkaart meer. Naast .de Chipper en Chip knip, kunt u ook uw Mobiliteitspas van de ANWB hiervoor gebruiken. De openingstijden van de parkeer garage blijven na de'sluiting onver anderd, namelijk van maandag t/m zaterdag van 08.00 tot 23.00 uur en op zon- en feestdagen gesloten. Tijdens de sluitingsperiode kunnen abonnementhouders hun auto wel gewoon in de garage blijven parke ren, voor anderen is dal absoluut niet mogelijk. Wij vragen hiervoor uw begrip. Abonnementhouders zijn persoonlijk geïnformeerd over de werkzaamheden en de daaruit voortvloeiende veranderingen. Wanneer u vragen heeft over de werkzaamheden, dan kunt u contact opnemen met de heer Hilleman. Hij is telefonisch te bereiken op (0118) 67 53 40. Foto: Frank Viergever Vorige week dinsdag hebben wethouder Luitwieler van Middelburg en wet houder De Keijzer (Vlissingen) onder grote belangstelling de eerste paal voor het stadsgewestelijk zwembad geslagen. Een glaasje champagne mocht bij deze feestelijke gebeurtenis natuurlijk niet ontbreken! - In Arnemuiden staat voor 12 september een wijkopruimdag gepland. Tot onze spijt moeten we mededelen, dal deze dag niet kan doorgaan. Binnenkort wordt een andere datum geprikt. - Ook in de Stromenwijk zal bin nen afzienbare tijd een uitleenpro ject van start gaan. Bewoners uit de Stromenwijk kunnen op het WOP een set tuingereedschap le nen. - In de Stromenwijk zal het Bab belaar-project gaan starten (hel speelproject aan de Zandkreek- straal. Dit project is bedoeld om de wat jongere kinderen een vei lige speelplek in de wijk te bie den. Óp het plein zal een speel- unil geplaatst worden, waar kin deren buiten-speelgoed kunnen lenen. Dit "lenen" kan "ver diend" worden door een goede daad te verrichten: een klusje doen, helpen bij de Babbelaar, of gewoon, op je kleine broertje passen. De definitieve plaatsings- datum van de speelunit is nu nog niet bekend. Maar wij houden u op de hoogte. - Centrum. Op zaterdag 1 septem ber a.s. vindt de vrijwilligers- markt plaats op de Markt. Ook het wijkbeheer zal hier in een stand te vinden zijn. Wij zoeken actieve buurtbewoners die als vrijwilliger mee willen werken aan de aanpak van de leefbaar heid in de eigen wijk. Er zijn ver schillende mogelijkheden: de wijkbeheergroep, de wijktafel, maar ook wijkvereniging. Inmid dels is er een krant verschenen waarin u allerlei mogelijkheden worden aangeboden om een stuk je van uw vrije tijd zinvol in te vullen middels vrijwilligerswerk. Bezoek de markt op 1 september, want het aanbod is overstelpend. - Magistraatwijk. In het kader van de herstructureringsoperatie zijn een aantal leefbaarheidspro jecten in deze wijk gestart. Het project Buitengewoon Veilig gaat in september van start. Als vooraankondiging kan meege deeld worden, dat op 11 septem ber de bewoners van de drie ho ven (Keurhove, Radenhove en Poorlershove, inclusief de aan grenzende straten) uitgenodigd worden voor een algemene bc- wonersavond. Vervolgens zal, sa men met de bewoners, op 13 sep tember de officiële start van dit project gevierd worden. Over al deze verschillende onder werpen wordt u de komende tijd via de Faam nader geïnformeerd. De bezitters van internet kunnen ook via de website van de Gemeen te (www.middelburg.nl") nazien wat er in hun wijk aan verbetering van de leefbaarheid wordt gedaan, (klik op de website door naar digitale lo ketten en vervolgens wijkbeheer.) Ook de agenda's en verslagen, de nieuwsbrieven, de spekcheques is hier allemaal te vinden. Middelburg en Vlissingen krijgen een nieuw zwembad. Helaas is er een periode waarin ons zwembad reeds gesloten is, maar het nieuwe nog niet gereed. Aanstaande vrijdag, 31 augustus, sluit zwembad Poe- lendaele na ruim 30 jaar de deuren. Vanaf 1 september vinden de Mid delburgse activiteiten plaats in het zwembad van Vlissingen. In dit ar tikel meer informatie over de maatregelen die genomen zijn om de 'zwembadloze periode' voor u zo aangenaam mogelijk te maken. Regelingen We begrijpen dat niet iedereen blij is inel de zwembadloze periode, maar het kan helaas even niet an ders. Om de gebruikers van het zwembad, u dus, tegemoet te ko men, zijn een aantal regelingen ge troffen. Wat deze regelingen inhou den, staat in een uitgebreide folder. Deze folder is op te halen in het zwembad, de afdeling Communica tie van de Gemeente Middelburg (Stadhuisstraat 2) en in een nieuw in te richten informatiecentrum. In het kort komt het er op neer dat voor abonnementhouders, mensen met meerbadenkaarten en mensen met leskaarten gewoon gebruik kun nen maken van het zwembad in Vlissingen. Het verschil in prijzen krijgen de mensen vergoed. Voor een aantal specifieke doelgroe pen geldt het volgende: Aquafil wordt voortgezet in de re guliere aquafit-groepen in Vlissin gen. 55+ zwemmen (MBVO) en het damesuur worden verplaatst naar het Vlissingse bad. Het dagelijks re creatief zwemmen van een aantal oudere zwemmers blijft ook in Vlis singen' in de ochtenduren mogelijk. Voor verenigingen zijn ook oploss ingen gevonden. Meer informatie hierover is bij de verschillende ver enigingen te verkrijgen. Vervoer Aan de hand van het gebrui krooster zal een busverbinding worden on derhouden naar het bad in Vlissin gen. Na een proefperiode van één maand wordt de vervoerregeling geëvalueerd en zonodig aangepast. Per (les)kind kan één ouder even eens gebruik maken van de bus. Men kan alleen gebruik maken van het busvervoer, indien men in het bezit is van een geldig toegangsbe wijs voor het zwembad. Voor het vervoer van Middelburg naar Vliss ingen v.v. zal aansluitend op de roostertijden voor deze groepen een bus ingezet worden. Deze bus ver trekt vanaf de standplaats voor de toeristenbus op de Nieuwe Haven in Middelburg. Betaald parkeren kan op het naastliggende parkeerterrein. Op dit terrein is ook een fietsenstal ling aanwezig. De vertrektijden van de bussen staan in de folder. De fol der staat overigens ook op de websi te van de gemeente Middelburg, ww.middelburg.nl/actueel/nieuws. Informatiecentrum Het informatiecentrum wordt inge richt in de Koestraat 28 en is geo pend op maandag- en donderdag ochtend van 10.00 tol 12.00 uur en op dinsdag- en donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur en telefo nisch te bereiken op nummer (0118) 62 64 51Hier kunt u terecht met al uw vragen betreffende de lessen, het vervoer etc., maar ook voor het de clareren van de prijsverschillen tus sen de kaarten. Bovengenoemde informatie staat ook in een folder die bij de afdeling Communicatie verkrijgbaar is. In deze folder staan ook de zwemtij- den van het zwembad in Vlissingen. Wethouder Visser op bezoek bij mevrouw De Fouw-Kramer (foto Ruben Oreel) Afgelopen zondag vierde mevrouw De Fouw-Kramer haar 100ste verjaar dag. Wethouder Visser ging op bezoek om de jarige te feliciteren. Vrijwilligersdag op de Markt Op zaterdag 1 september organiseren de Gemeente Middelburg, het Sociaal Kultureel Werk Middelburg en de SWOM van 11 tot 16 uur een Vrijwilligersdag op de Markt van Middelburg. Deze dag heeft als thema 'Vrijwilligerswerk Wereldwijd', want 2001 is immers het 'Inter nationaal Jaar van de Vrijwilliger'. Een aantal van de aanwezige orga nisaties werkt ook buiten de provincie- en landsgrens. De opzet van deze dag is te laten zien wal het vrijwilligerswerk bij de aanwezige organisaties inhoudt, vrijwilligers te werven maar ook vrijwilligers in het zonnetje te zet ten. Er hebben zich ruim 40 organi saties aangemeld, die zich in of bui ten een marktkraam presenteren. Presentaties zijn onder andere van de EHBO en de HOWA (fiyball), de dierenambulance is aanwezig en er staat een Techno-Zorg bus. Deze bus, gerund door vrijwilligers, rijdt in de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Limburg en is uitgerust met allerlei hulpmiddelen die te ge bruiken zijn om zolang mogelijk actief en zelfstandig te blijven. De bus is onder andere uitgerust met een voorbeeld van een aangepaste badkamer en keuken en sociale alarmering gecombineerd met brand- en inbraakbeveiliging. Vrijwilligerskrant Ter gelegenheid van de Vrijwilli gersdag is een vrijwilligerskrant uitgegeven, waarin advertenties zijn opgenomen van bijna alle deelne mende organisaties. Deze krant is op verschillende plaatsen in Mid delburg gratis te verkrijgen. Eén van die adressen is de afdeling Communicatie, Stadhuisstraat 2. Prijsuitreiking De dag wordt geopend door de wet houder van het vrijwilligerswerk, mevrouw J.C. van Dijk-Sturm en afgesloten door de Rabobank. Laatstgenoemde reikt aan 5 opval lende vrijwilligersprojecten een hoofdprijs en vier aanmoedigings prijzen uit. Dit gebeurt in het kader van het 'Lokaal Compliment'. Deze prijzen zijn ingesteld omdat vrijwil ligerswerk voor buurten, dorpen en steden een onmisbare functie heeft. Er zijn 10 genomineerden: School pleinrenovatie 't Vierschip, Sport vereniging de Brug, SVRZ Ter Mantelinge. Computerclub Nieuw Middelburg, Wijkvereniging Grif fioen/ Seisweg, Alstom Running- team, Eurospel voor ouderen, Paar- does, Stichting Polderhuis en Ver eniging Dorpsgemeenschap Wis sen kerke. Meer informatie over de vrijwilli gersdag is te verkrijgen bij Moni que Baltus (SKWM) tel: (0118) 62 90 04 of Margot Piscaer (SWOM) tel: (0118) 62 75 37. Op zaterdag 8 september wordt in Nederland de Open Monu mentendag gehouden. Ook op Walcheren zullen veel monumen ten geopend zijn. De Open Monumentendag heeft als doel iedereen jaarlijks de gelegen heid te geven gratis kennis te ma ken met het culturele erfgoed van de Nederlandse steden. Tussen 10.00 en 17.00 uur openen vele monumenten gratis hun deu ren. De opengestelde monumenten zijn herkenbaar aan de gele Open Monumentendagvlag. Iedereen kan op de Open Monumentendag een kijkje nemen in deze gebouwen. Soms wordt er iets extra's georga niseerd, zoals een tentoonstelling of een rondleiding. Tussen de Markt van Middelburg en het Bellamypark in Vlissingen rijdt op deze dag een antieke muse umbus, die monumentenbezoekers gratis tussen de twee steden ver voert. Wandeling Op de Open Monumentendag wor den gratis rondleidingen door hel Middelburgse centrum gegeven. Een ervaren gids neemt u mee door de mooie Middelburgse binnenstad. De rondleidingen vangen aan om J0.15, 11.30 en 12.45 uur en starten voor het VVV/ANWB-kantoor aan de Nieuwe Burg 40. De rondleiding is een absolute aanvulling op uw dag! De monumenten Gedurende de dag kunnen belang stellenden een bezoek brengen aan de volgende Middelburgse monu menten: Het Abdijcomplex en de Lange Jan. Engelse Kerk, Bodenplaats. Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen 30. Van de Perrehuis, Hofplein 16. Kuiperspoort: een van de meest schilderachtige plekjes van Middelburg; Den Vliegende Herdt, Dam 61 Stadhuis, Markt. Baron Chassee, Gorlstraat 30. Molen Buiten Verwachting, Nieuw-en Sint Joosland. Lutherse Kerk, Zuidsingel 60. Pakhuis de Kemel, Kinderdijk 88. Villa de Sprenck, Seissingel 4. Civiliën, Molstraat 13. Om meer te weten te komen over de geopende monumenten kunt u vanaf dinsdag 4 september gratis de Walcherse monumentenfolder ophalen bij de afdeling Communi catie, Stadhuisstraat 2 te Middel burg. De gemeente Middelburg verstrekt f 250,00 113,45) bijzondere bijstand per kind per jaar als AANVRAAGFORMULIER bijdrage in de kosten van een opleiding in het voortgezet onderwijs. Voor de bijdrage komen in aanmerking: De ondergetekende: 1. de alleenstaande ouder met kinderen van 12 tot 18 jaar en Adres- 2. het gezin met kinderen van 12 tot 18 jaar. In sómmige gevallen zijn er kinderen van 11 jaar die al voortgezet onderwijs volgen. Postcode woonplaats: Ook voor hen is de bijdrage van toepassing. verzoekt in aanmerking te komen voor de bijdrage van f 250,00 113,45) in de kosten van De mensen met een bijstandsuitkering zijn rechtstreeks aangeschreven. Het aanvraagformulier een opleiding in het voortgezet onderwijs voor: is dus met name voor hen die geen bijstandsuitkering hebben, maar wel een inkomen hebben op bijstandsniveau. Als u niet rechtstreeks bent aangeschreven en u denkt ook in aanmerking te Naam kind Geboortedatum komen voor de bijdrage, dan kunt ook u het onderstaande aanvraagformulier gebruiken. Dit zijn de voorwaarden 2 1. op 1 juli 2001 moet de alleenstaande ouder of het gezin tenminste 2 jaar een inkomen heb ben gehad op bijstandsniveau. U kunt dit aantonen met: een loonstrook of uitkeringsspecifica- 3 tie over de maanden juli 1999, juli 2000 en juli 2001; 2. het kind of de kinderen moeten de middelbare school bezoeken (aan te tonen met een in- schrijfbewijs voor h=. volgend schooljaar); Mijn/onac silualie is: 0 alleenstaande ouder 0 gezin Dit zijn de inkomensgrenzen (exclusief vakantietoeslag) per I juli 1999 1. de alleenstaande ouder van 21 lot 65 jaar f 1.838,73 834,38) 2. de alleenstaande ouder yan 65 jaar of ouder f 1.890,07 857,68) Datum: 3. gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar f 2.018.44 915,93) 4. gehuwden/samenwonenden 'ouder dan 65 jaar f 2.099,90 952,89) Handtekening aanvrager, Handtekening partner, per I juli 2000 1. de alleenstaande ouder van 21 tot 65 jaar f 1.897,00 860,82) 2. de alleenstaande ouder van 65 jaar of ouder f 1.945.43 882,80) 3. gehuwden/samenwonenden tol 65 jaar f 2.081,88 944.72) 4. gehuwden/samenwonenden ouder dan 65 jaar f 2.165,79 982,79) Bijgevoegd zijn bewijsstukken waaruit blijkt dat u minimaal twee jaar een inkomen hebt op bijstandsniveau, een bewijsstuk van het inkomen per 1 juli 2001 (bijvoorbeeld uitkeringsspeci- per 1 juli 2001 ficatie of salarisstrook), het inschrijfbewijs voor hel schooljaar 2001-2002 en een kopie van uw 1de alleenstaande ouder van 21 tot 65 jaar I' 2.036,83 924,27) identiteitsbewijs. Tot slot heeft u een bewijsstuk ingeleverd waaruit blijkt dat uw vermogen la- 2. de alleenstaande ouder van 65 jaar of ouder f 2.206,46 1.001,25) ger is dan f 20.600,00 9.348). 3. gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar f 2.237,54 1.015.35) Let op: voor gehuwden en samenwonenden geldt dat van beiden de bewijsstukken 4. gehuwden/samenwonenden ouder dan 65 jaar f2.361,74 1.071,71) moeten worden ingeleverd. Dit is de vermogensgrens Dit aanvraagformulier kunt u opsturen naar de afdeling Sociale Zaken, i.a.v. de adm. onder- Om in aanmerking te komen voor de bijdrage is er naast de inkomensgrens ook een sleuning Intake, Antwoordnummer 73, 4330 WB Middelburg. U hoeft dan geen postzegel te vermogensgrens. Uw vermogen mag op de peildatum 1 juli 2001 niet hoger zijn dan plakken. U kunt het aanvraagformulier ook afgeven bij de afdeling Sociale Zaken, Simpelhuis- f20.600,00 (€9.348). straat 1.

de Faam | 2001 | | pagina 3