Er goed uitzien is je beter voelen Nieuwe cd voor Zeeuwse rockgroep Modeshow met veel tamtam op de Nieuwe Burg De Zeeuwse rockband Surrender presenteert komend weekend de nieuwe cd Zeeuwse Klei. Vrijdag (31 augustus) treedt de band op in een tent bij café De Korenbeurs in Kruiningen. Zaterdag (1 september) maakt Walcheren voor het eerst kennis met de nieuwe nummers. Een gesprek met die-hard Kees Wondergem en nieuwkomer René Koole. Gevonden: kunstgebit Woensdag 29 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 17 door Inge Adriaansen Te horen krijgen dat je kanker hebt is één van de ingrijpendste dingen die een mens kan overkomen. Vaak volgt na de vaststelling van de ziekte een heel traject van onderzoeken en behandelingen. Het Zeeuwse inloophuis Palaz- zoli 't Huis in Vlissingen ondersteunt en bege leidt kankerpatiënten en de mensen uit hun naaste omgeving in praktische en emotionele zaken. De ondersteuning die vanuit het inloop huis geboden wordt varieert van een luisterend oor van een vrijwilliger tot presentaties en voorlichting door specialisten. Het Zeeuwse inloophuis aan de Vlissingse Badhuisstraat werd eind vorig jaar geopend en inmiddels kan de Stichting Palazzoli rekenen op de en thousiaste inzet van een team deskundige vrijwilligers. De openingstijden zijn uitgebreid en er is een heel scala van nieuwe activiteiten ontplooid. DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schil deren, 13.30 u. Kookcafé, 17.30 u. Lange Jan Middelburg, beiaardconcert door Henk G. van Putten, 12 u. Vismarkt Middelburg, kunst-, antiek- en ambachtenmarkt, 9 u.. VRIJDAG Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Cur sus Poppen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. De Vleeshal Middelburg, lezing door dr. Grossman over de relatie tus sen kunst en architectuur in Brazilië, 20 u. Café De Goede Verwachting Lewedorp, avon druilbeurs, 19.15 u. ZATERDAG Langstraat Zoutelande, oldti merdag, 15 u. ZONDAG De eerste nieuwe informatieve bijeenkomst staat gepland op dinsdag 4 september en staat in het teken van uiterlijke ver zorging met het haar als hoofdzaak. Kanker kan het ui terlijk behoorlijk veranderen. In sommige gevallen door de ziekte zelf in andere gevallen door de behandeling. Door chemotherapie wordt het haar vaak broos en dun of het valt zelfs tijdelijk uit. Cocky Geij- sen werkt bij het inloophuis en weet hoe het uiterlijk ook het gevoel beïnvloedt. „Er is een folder met de titel 'Goed verzorgd, beter gevoel' vertelt zij. „En dat is ook zo. Je ge neest niet door een haarstuk, maar er niet direct ziek uitzien maakt ook dat je je wat pretti ger voelt. Daarom organiseren wij een aantal bijeenkomsten waarbij het uiterlijk centraal staat." De eerste is dus een presentatie over haarwerken door Frans Snel van Haarstu dio Zeeland in Goes. Van 10 tot 12 uur vertelt hij dinsdag over de mogelijkheden die er zijn op het gebied van haar werken en er zijn ook allerlei modellen en soorten haarwer ken te zien. Ook de vergoedin gen die er zijn komen deze morgen aan bod. Snel is ver bonden aan het Top Haarwer- kers Gilde Nederland en als specialist in het maken van haarwerken wordt hij dage lijks met het bijna onontkoom bare haarverlies als gevolg van chemotherapie gecon fronteerd. Al meer dan 30 jaar maakt hij pruiken en haarstuk- ken voor kinderen, dames en heren. „Haaruitval is eigenlijk voor iedereen een probleem", weet Snel. „Niemand vindt het leuk om kaal te worden. Bij kankerpatiënten is het kaal worden vaak extra ingrijpend. De ziekte wordt door het haar verlies 'zichtbaar' en dat is heel confronterend. In eerste instantie voor de patiënt zelf maar ook voor de omgeving. Gelukkig kunnen we tegen woordig met de nieuwste technieken hele mooie haar werken maken, die niet van echt te onderscheiden zijn. En waarmee je gewoon alles kan doen wat je ook met je eigen haar zou doen. In dat opzicht is er de laatste jaren veel ver betering geboekt. De kriebe lende en overduidelijke prui ken worden niet meer ge maakt. Tegenwoordig zijn we in staat om zowel met echt haar of synthetisch haar de laatste modetrends in haar- modellen te volgen." Het is een hele stap om een haar- werk te gaan dragen. Deson danks benadrukt Snel dat het heel belangrijk is om tijdig een haarwerkzaak te bezoe ken. „Zodra het haar gaat uit vallen is het eigenlijk zaak om zo snel mogelijk een deskun dig haarwerker te bezoeken. Dan kan je namelijk de kleur, structuur en de haardracht nog heel goed vaststellen. Art sen wijzen daar overigens ook op, maar dat neemt niet weg Frans Snel, specialist in haarwerken: „Gelukkig kunnen we tegenwoordig hele mooie dingen ma ken." foto: Jaap Wolterbeek dat het een hele stap blijft die patiënten vaak zo lang moge lijk uitstellen." Make-up Naast haaruitval, hebben kan kerpatiënten vaak te maken met nog meer ongewenste ui terlijke verandering. Bekend is dat mensen die kanker heb ben er heel moe en soms wat grauw uit kunnen zien. Met een paar simpele cosmetica- trucs ziet een vermoeid of vaal gezicht er echter al snel weer een stuk stralender uit. „Het is vaak een kwestie van maar een paar minuten aandacht voor het gezicht wat een we reld van verschil maakt", zegt Caroline Louisse. En ook zij beaamt weer dat er beter uit zien ook maakt dat je je beter voelt. „In mijn zaak aan de Walstraat in Vlissingen ont moet ik mensen met allerlei kleinere en grotere oneffenhe den. Heel vervelend, maar vaak ook heel goed te camou fleren. Alleen je moet even weten hoe en met welke pro ducten. Veel mensen denken dat die camouflagetrucjes heel ingewikkeld en tijdrovend zijn, maar dat hoeft helemaal niet. Je hoeft ook geen kapita len uit te geven aan dure pro ducten. Een paar minuten en slechts enkele producten, die je zo duur kunt maken als je wilt, volstaan om er ondanks je ziekte toch gezellig uit te zien." Dinsdag 23 oktober geeft Caroline in het inloop huis allerlei make-up tips voor kankerpatiënten en/of hun naasten. Voor zowel de pre sentatie haarwerken als de make-up adviezen wordt een bijdrage gevraagd van 2,50 per persoon. De ruimte is be perkt, dus belangstellenden doen er goed aan tijdig een toegangsbewijs te halen, adres: Badhuisstraat 80 Vlis singen. Telefonisch reserveren kan ook via 0118-413932 of per e-mail: palazzoli@zeeland- net.nl. Het inloophuis is per 1 september geopend van dins dag tot en met donderdag van 14 tot 16 uur. Fort Rammekens Ritthem, rondleiding door het natuur gebied Rammekenshoek en het fort, 14 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cursus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11-17 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plussers: country line-dance voor gevor derden, 9.30 u., volksdansen MbvO, 10.45 u., country line- dance voor beginners, 11.45 u. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Cur sus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. Ridderlaan/Jacob Brasser- straaat Westkapelle, excursie rond de kreek, 19.30 u. Het Bolwerk Vlissingen, introduc tieles stijldansen brons en zil ver, 20 u. TSA Edisonweg 8a Vlissingen, cursus Engels vol gens de Cambridgemethode voor beginners, 19 u., voor gevorderden, 20 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. Clubhuis Wil len is Kunnen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plus- sers, 9 u. Surrender. foto: Anton Dingemanse De geschiedenis van Surren der gaat een eind terug. „We zijn nu een jaartje of 22 be zig", beaamt zanger/gitarist Kees Wondergem uit Hein- kenszand. Oorspronkelijk bestond de band uit drie leden: een zan ger/gitarist, een drummer en een zanger/bassist. Maar in die situatie is de laatste tijd verandering gekomen.Tegen- woordig bestaat Surrender uit vijf leden. Kees Wondergem en zanger/bassist Johan van der Swaluw zijn er al vanaf het allerprilste begin bij. Drummer Henri de Bruin volg de een paar jaar geleden, gita rist René Koole en accordeo nist Bart Hoogesteger mogen zich nog maar een paar maan den bandlid noemen. René Koole - vanwege zijn kwaliteiten op de gitaar door Surrender omgedoopt tot René Slier - is in het dagelijks leven gitaarleraar in Middel burg. Zo kwam hij in contact met Kees Wondergem, die na twintig jaar praktijkervaring nu wel eens wat gitaarlessen wilde volgen. Koole: „Kees vroeg me toen of ik niet eens een paar nummertjes mee wil de spelen, gewoon als gast bij één van hun optredens. Ze wisten toen nog nret dat ik zo'n soort ongewenste ver- jaardagsgast was. Je kent het type wel, als ze eenmaal bin nen zijn krijg je ze nooit meer weg". De samenwerking beviel uiter mate goed. Zo goed zelfs dat Koole het lidmaatschap bij an dere bands opzegde en be sloot zich alleen nog maar op Surrender te richten. De nummers van Surrender kenmerken zich door een scheurend rockgeluid, gecom bineerd met in het Zuid-Beve- lands dialect geschreven tek sten. Vaak wordt de band ver geleken met Normaal, de Ach- terhoekse tegenhanger die het tot nationale hit wist te schop pen. Wanneer de Achterhoe kers in Zeeland optreden, staat Surrender doorgaans in het voorprogramma. Maar de banden gaan verder. Zeeuwse Klei, zoals de nieuwe cd van Surrender heet, is op genomen in de studio's van Normaal. De producer is Fok- ke de Jong, die in het dage lijks leven drummer van deze band is. Ook andere Normaal leden Jan Kolkman deden een bijdrage. Kees Wondergem: „Gitarist Jan Kolkman is te horen in het nummer Beve land. Overigens speelt-hij dan geen gitaar, maar mondhar monica. Trouwens, in dat nummer wordt een link ge legd tussen de Achterhoek en Zeeland. Het lied bestaat uit twee coupletten waarvan er één door Fokke de Jong, Wil lem ter Horst en Jan Kolkman ter plekke in de studio is ge schreven". Surrender geniet in Zeeland behoorlijke bekendheid. René Koole kan daar inmiddels ook over meepraten. Met Kees Wondergem liep hij een paar weken geleden door Bruinis- se, slechts twee dagen nadat ze er met de band gespeeld hadden. „We liepen over de kermis, maar we kwamen er niet doorheen, ledereen wilde iets tegen ons zeggen, aan ons trekken. Uiteindelijk zijn we via een klein straatje weg kunnen komen, 't Was eigen lijk helemaal niet zo leuk", ver telt hij. Vrijdag (31 augustus) wordt de cd in Kruiningen gepresen teerd. Vanaf 20 uur is het feest in de tent op de Markt. De Vlissingse rock-a-billyband The Cheeky Blighters warmt het publiek op, waarna Sur render het - vergezeld door muzikale vrienden - over neemt. Onder de gastmuzi kanten Marion van Iwaarden, The Southside Horns, Chris Wagenmakers en de Zuid- Amerikaanse percussiegroep Tak 'n Djola. Zaterdag (1 september) is er een speciale Walcherenpre- sentatie in De Kaasboer in Biggekerke. Het voorprogram ma, de coverband Big Chief Sugar uit Walcheren, begint om 20.30 uur. Expositie digitale fotografie in de boekenbeurs - Bij digita le fotografie kent creativiteit geen grenzen. Dit toont Frank Bollebak- ker in een expositie met- en over digitale fotografie in De Boeken beurs aan de Middelburgse Turf- kaai 33. In het kader van de Mid delburgse Kunst- en cultuurroute is deze expositie de hele maand september op dinsdag tot en met zaterdag tijdens openingsuren van de winkel te bezichtigen. Extra lessen Argentijnse Tango - Tango Al Azar begint het nieuwe seizoen met een Ar gentijnse Tangosalon in de Klove niersdoelen in Middelburg op zondag 9 september. In verband met de grote toeloop in het afge lopen seizoen, waarin de stich ting de stimuleringsprijs van het Prins Bernardfonds ontving, zijn er dit jaar extra lessen. Deze star ten woensdag 19 september in de Kloveniersdoelen, waar begin ners van 21.30 tot 22.30 gratis een proefles kunnen krijgen. Op donderdag 20 september kun nen beginners voor een gratis proefles van 20.30 tot 21.30 te recht in Café 't Schuttershof in Middelburg. Informatie is ver krijgbaar bij Marie-José en Hui- bert-Jan op 0118-615527. Doe-pad op kinderboerderij - Voor kinderen van 6 t/m 12 jaar houdt Kinderboerderij De Klep perhoeve aan het Meiveldpad in Middelburg-Zuid een Doe-pad. Woensdag 5 september van 13.30 tot 15.30 kunnen kinderen terecht om aan de hand van doe- kaarten diverse diersoorten na der te ontdekken. Deelname kost 1 gulden per kind. Goede doelen markt Se- rooskerke - In het kader van de viering van 100 jaar christelijk on derwijs in Serooskerke houdt christelijke basisschool De Weg wijzer 5 september een goede doelenmarkt. Tijdens deze markt presenteren organisaties die werken voor een goed doel zich zelf en verkopen deze hun pro ducten. De markt is van 15 tot 20 uur. Om 17 uur wordt de Uni- cef-loop gehouden, na afloop waarvan er een pannenkoeken festijn voor deelnemers en bege leiders is. CBS De Wegwijzer is te vinden aan de Wilgenlaan 12 in Serooskerke. Laat je fotograferen in De Drvkkery - Speciaal in verband met de Kunst- en Cultuurroute is er in De Drvkkery aan de Markt in Middelburg de gelegenheid om je te laten fotograferen. Zondag 2 september tussen 13 en 17 uur kun je een portret laten maken van jezelf of met vrienden in een verrassende pose en setting. De foto's worden ter plaatse afge drukt. De kosten voor deze unie ke portretten zijn 2,50 gulden. Country- en Linedance les sen - The Country Coast Line Dancers starten dinsdag 4 sep tember hun nieuwe danslessen in de sfeervolle ruimte van party centrum Cue Action aan de Mid delburgse Walensingel. De intro ductieavond is voor zowel begin ners als voor gevorderden. Ge vorderden zijn welkom tussen 19.15 en 20.45 uur, beginners tussen 20.45 en 22.15 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via 0118-582884 of 613035. Open dag en rommelmarkt in Vlissingen - Het Activitei tencentrum Vlissingen houdt za terdag 1 september vanaf 13 uur een open dag met daarin demon straties van de cursussen die het komende seizoen gegeven wor den. Ook is er een rommelmarkt en voor hen die zich tijdig opge ven is er de mogelijkheid om vanaf 17.30 uur deel te nemen aan een Surinaamse maaltijd. Vanaf 19 uur is er live muziek met mogelijkheid tot dansen. Het activiteitencentrum is geves tigd aan de Willem Roelofszlaan 2 in Vlissingen en de ingang is aan de Irislaan. Bridgen in Open Hof - Bridgeclub De Vlissingse Fles be staat al meer dan vijftig jaar, waarvan er al 18 jaar gebridged wordt in wijkcentrum 'Open Hof' aan de Alexander Gogelweg 59 Ook dit seizoen wordt er weer gespeeld en wel op dinsdag avond, vanaf 19.30. Nieuwe bridgers zijn welkom. Meer infor matie bij Mw. M. Dingemanse op 0118-415312. Ringrijden Arnemuiden- Ringrijdersvereniging In Galop houdt zaterdag 1 september een wedstrijd in Arnemuiden. Vanaf 8 uur tot ongeveer 17 uur is de Burgemeester Hackstraat het strijdperk waar de paarden en hun berijders in het krijt treden. West-Afrikaans nazomer- feest - Slagwerkschool Rondom- trom houdt zaterdag 1 september de traditionele presentatie Djembé-spelen. In de Kloveniers doelen, achter de Houttuinen 30 te Middelburg, tonen ongeveer 30 spelers van 19 tot 21.30 uur hun kunnen op de West-Afrikaanse trommel. Hierbij kan het publiek zelf deelnemen aan een open les en zijn er enkele verrassende acts te verwachten. De toegang tot de ze presentatie is gratis. Vrijwilligersdag Middel burg - Op de markt in Middel burg is zaterdag 1 september een grote vrijwilligersmarkt. In het ka der van het internationale jaar van de vrijwilliger 2001 is deze markt georganiseerd vanuit het thema 'Vrijwilligerswerk Wereldwijd'. De gemeente Middelburg zet deze dag vrijwilligers in het zonnetje en reikt de Rabobank enkele prij zen uit in het kader van het Lo kaal Compliment. De manifesta tie is van 11 tot 16 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Open huis Middelburgs In stituut voor Kunstzinnige Vorming - Bij wijze van start van het nieuwe cursusseizoen houdt het MIKV een open avond. Tijdens deze avond, die donder dag 30 augustus van 18.30 tot 21 uur is, zijn de meeste docen ten aanwezig. Er wordt informa tie gegeven over alle creatieve cursussen die het instituut ver zorgt, zoals keramiek, schilderen, tekenen, fotografie, dans, kunst beschouwing en nog veel meer. Ook is er de mogelijkheid om in te schrijven voor een van deze cursussen. Meer informatie is verkrijgbaar via 0118-634711, op welk nummer ook de gratis infor matiefolder aan te vragen is. Hagenpreek in Aagtekerke - In samenwerking met de kerken raad van de hervormde Gemeen te van Aagtekerke is er zondag 2 september de jaarlijkse Hagen- preek. Op de minicamping van de familie Geschiere aan het Berg- wegje 6 te Aagtekerke wordt die dag om 14 uur gepreekt. In deze preek, die geleid wordt door Rob Favier uit Oud Alblas staat de dia loog tussen landbouw en burger centraal. Meer informatie wordt gegeven door Monique Poppe via 0118-592106 Open middag Spirituele ontwikkeling - De Stichting Spirituele ontwikkeling, aan de Edisonweg 51 d te Vlissingen, houdt zaterdag 1 september van 14 tot 16.30 uur een open infor matiemiddag. Naast een korte in troductie van de stichting en een presentatie van Qi Gong zijn er spirituele kaarten, video en cur susboeken te bekijken en kan er gesproken worden met de be stuursleden van de stichting. Lessen Indonesische vecht kunst - In de danszaal van het MIKV, aan de Kuiperspoort 21 te Middelburg, bij de Muziekschool, starten woensdag 12 september de lessen Pencak Silat. Pencak Silat is een Indonesische vecht kunst, waarvan zelfverdediging een essentieel onderdeel is. De bewegingen van Pencak Silat lij ken veel op dans, maar kunnen snel overgaan in harde en snelle bewegingen. Ook concentratie, balans en zelfvertrouwen zijn wezenlijke onderdelen van de vechtkunst. Voor jongeren zijn de lessen van 19 tot 20.15 uur, voor volwassenen van 20.30 tot 22 uur. Meer informatie bij Marja Reijnders op 0118-639703. Bio-energetica - In de Mey- boom te Vlissingen start woens dag 5 september een doorgaan de cursus Bio-energetica. Hierbij wordt aandacht besteed aan li chaamsoefeningen die een sti mulans zijn om energie goed en effectief te gebruiken, waardoor het contact met het lichaam en het 'innerlijke wordt vergroot. Meer informatie en een folder zijn te verkrijgen via 0118- 467542 of www.demeyboom.nl De laatste tijd is er op de Middelburgse Nieu we Burg veel veranderd. Net voor de zomer werd de metamorfose van het straatbeeld vol tooid. Met een moderne bestrating, in de stijl van de aanpalende Markt, werd het aangezicht van Middelburgs modepromenade opener, hel derder en vriendelijker. Hiermee werd de kroon gezet op een ontwikkeling die al eerder in gang gezet was. Van een algemene winkelstraat is de Nieuwe Burg de laatste jaren veranderd in een echte mode-straat. Om dit, bij de opening van het nieuwe modeseizoen, feestelijk te be nadrukken is de komende zaterdag een dag vol modeshows en andere festiviteiten. Of het nu gaat om sport- en het is allemaal te vinden en outdoorkleding, casual wear, het kan ook nog aangevuld zakelijke of dagelijkse mode: worden met schoenen en bij passende accessoires. Dit al les wordt komende zaterdag gepresenteerd. Catwalk XXL Mannequins presenteren de actuele najaarsmode op een super-catwalk. De gezamenlij ke ondernemers van de Nieu we Burg laten een podium van 80 meter lang bouwen. Daarin worden nog drie extra podia opgenomen. In drie flitsende shows wordt een im pressie gegeven van het nieuwste modebeeld volgens de grote modehuizen uit Pa rijs, Londen, Hong Kong en Düsseldorf. De shows begin nen om 11.30 uur, 13.30 uur en 15 uur. Naast de modeshows op de supercatwalk is er de hele dag door een muziek- en showpro gramma. Dit programma wordt verzorgd door de Johan Friso Korpsen. Deze korpsen presenteren zich de hele dag afwisselend in alle Middel burgse buitenwijken met een show- en muziekprogramma. Het' hart van deze muziekdag ligt echter op de Nieuwe Burg. •In samenwerking met de win keliersvereniging van de Nieu we Burg wordt er van 11 tot 16.30 uur een programma ge bracht. De dag wordt afgeslo ten met een presentatie van de show 'The sound of music'. Voor hen wiens interesse voor Johan Friso gewekt is zijn er de zaterdag volgend op de ac tiedag, zaterdag 7 september proeflessen. Van 19 tot 21 uur kunnen belangstellenden dan terecht bij molen DE Hoop aan het Vlissings Bolwerk in Mid delburg waar ze kennis kun nen maken met de mogelijk heden van het junior drum corps van Johan Friso. Johan Friso Korpsen presenteert zich in heel Middelburg. In de periode van 16 tot en met 24 augustus werden de volgende voorwerpen aangegeven bij de Regio politie Zeeland: brillenko- ker, zonnebril, GSM, hon- denmand, geld, horloges, halsketting, regenjas, kunstgebit, fietsen, sleu tels, treinkaart, speelgoed- beer, rugzak, tas, spaar kaart. Voor nadere infor matie kunt u contact opne men met de Walcherse po litiebureaus. Personen die goederen reeds als vermist hebben opgegeven hoeven niet te reageren. Deze per sonen krijgen automatisch bericht.

de Faam | 2001 | | pagina 17