C S I N E C I T Y Première The Animal i Première Blow Première Driven Bijzondere première Nynke Karten op Karolingenmark Souburg I CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant F I L M W E E K BLOW ©©O© 1 DRIVEN ANIMAL i PLANET OF THE APES SOUL ASSASSIN DOWN TO EARTH f® FINAL FANTASY SCARY MOVIE JURASSIC PARK III PEARL HARBOR SHREK (Nederlands gesproken) KEIZER KUZCO BRIDGET JONE'S DIARY i DR. DOLITTLE 2 SNEAK PREVIEW F I L M W E E K YOU CAN COUNT ON ME INTIMACY i ANGELS OF THE UNIVERSE den-zeeland Dit weekend de zevende Sportshop Domburg Classic Jeu de Boules Festival Vlasmarkt Middelburg Woensdag 29 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 13 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 30 augustus t/m woensdag 5 september Dagelijks® 19.00* 21.45 uur première I waargebeurd levensverhaal van de legendarische Amerikaan George Jung Dagelijks® 19.00® 21.45uur premièrel uitgerangeerde coureur ziet kans om terug te komen op het racecircuit Dagelijks® 13.45® 16.15® 19.00 uur premièrej als er per ongeluk dierlijke organen in Marvin worden getransplanteerd wordt hij een superagent Zaterdag 15.30 uur voorpremière! NYNKE -1 film gebaseerd op liet leven van jeugdboekenschrijfster Nynke van Hichtum Dagelijks® 13.45® 16.15® 19.00® 21.45 uur Zaterdag® 13.45® 16.15® 19.00® 21.45® 24.00 uur astronaut wordt gevangen genomen wanneer hij neerstort op planeet waar apen heersen Zaterdag 24.00 uur tijdens zijn zoektocht naar de moordenaar van zijn vriendin komt Kevin terecht in een web van intriges. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 19.00 uur Chris Rock keert terug op aarde in het lichaam van een vermoorde miljonair Dagelijks® 16.15 uur Zaterdag® 16.15® 24.00uur 2065. De aarde wordt bedreigd door een inslag van een meteoor Dagelijks® 13.45® 16.15® 19.00® 21.45uur De moderne horrorfilms worden op de hak genomen Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag en woensdag 13.45 16.15 19.00® 21.45 uur Maandag® 13.45® 16.15® 19.00 uur Dinsdag® 13.45® 19.00 uur derde film over het ontwaken van Dino's in onze tijd. Dagelijks 20.45 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Dagelijks® 13.45 uur Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwende draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks® 13.45® 16.15 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Dagelijks 21.45 uur Renee gaat op zoek naar 'de ware' Dagelijks® 13.45 uur dierenarts moet twee beien aan elkaar zien te koppelen. Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de filmliefhebber MIDDELBURG Donderdag en zaterdag 19.30 uur Vrijdag 22.00 uur Zondag 14.00 uur Woensdag 20.00 uur film over de relatie van een vrouw met haar broer en zoontje Donderdag en zaterdag 22.00 uur Maandag 20.00 uur heimelijke woensdagmiddagsex krijgt dramatische wending Vrijdag 19.30 uur Zondag en dinsdag 20.00 uur een mooie ontroerende film over het leven in een psychiatrische inrichting breed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 De sukkelige Marvin droomt er al tijden van om politie agent te worden, maar dit wil niet J.ukken. Als er na een on geluk abusievelijk dierlijke or ganen in hem getransplan teerd worden, wordt hij in eens een beroemde supera gent. Helaas kan hij steeds moeilijker zijn dierlijke instinc ten onderdrukken met alle ge volgen van dien. Marvin (Rob Schneider) en Rian na (Co leen Haskell) in The Animal De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina OO van dit blad. Deze film is gebaseerd op het jonge George Jung op de exo- waargebeurde levensverhaal tische stranden van Californië van de legendarische Ameri- marihuana te dealen om in kaan George Jung. zijn levensonderhoud te voor- Gedreven door een enorme zien. drang naar rijkdom, begint de De zaken gaan goed en al snel vindt George een manier om in een korte tijd gigantisch rijk te worden. Wat begint als 'The American Dream' eindigt in een ware nachtmerrie. De jonge coureur Jimmy Bly glijdt af in het klassement van topcoureurs, dit komt mede doordat zijn aandacht niet bij de racebaan is omdat hij het vriendinnetje van zijn concur rent in de races probeert te versieren. De eigenaar van Jimmy's raceauto zoekt hulp bij een ervaren, maar door een ongeluk uitgerangeerde en verbitterde coureur. Deze ziet zijn kans schoon om over de rug van Jimmy's succes weer op de racebaan terug te komen. Kip Pardue en Estella Warren in Driven. In Cine City is zaterdag 1 sep tember om 15.30 uur de voor première van de Nederlandse speelfilm Nynke. Deze film is gebaseerd op het leven van jeugdboekenschrijf ster Nynke van Hichtum (Af- ke's Tiental), echtgenote van dichter-politicus Jelle Troels tra. Regisseur Pieter Verhoef is in Cine City aanwezig om, na de voorstelling, met het publiek over zijn nieuwste film na te praten. De gratis toe gangsbewijzen voor deze pre mière zijn verkrijgbaar bij De Drvkkery aan de merkt te Mid delburg. Verwacht: Nynke en Down. eder voor- en najaar vindt in Oost-Souburg de Karolingenmarkt plaats. Zaterdag 1 sep tember is het weer zo ver en de Evenemen tencommissie van de Oost-Souburgse winke liersvereniging Nemidso heeft er weer van al les aan gedaan om bezoekers van binnen en buiten het dorp een leuke dag te bezorgen. Voor Kees Schroevers, die samen met Wessel Francke, Ivan de Vriend en Jonnie Weezepoel de commissie bemant, is het een sport om toch elke keer weer iets te vinden dat speciaal is. Dit jaar zijn ze er in geslaagd om Indoor Karting uit Middelburg een buitencircuit te laten aanleggen in de Kanaalstraat. „Voor een tientje kun je even de coureur zijn. Vanaf twaalf jaar kan ie dereen zes minuten karten en wie dat doet maakt ook nog kans op een van de vijf gratis kartritten die door Indoor Karting om 16 uur verloot worden", legt hij uit. Altijd prijs op de Karolin genmarkt zijn de rommelmarkt op de burcht (voor kinderen); de draaimolen bij het gebouw van Omroep Zeeland en de meer dan honderd kramen van winkeliers uit het dorp en handelaren van buitenaf. Dat aantal groeit nog steeds, net als de bezoekers trouwens. Natuurlijk zijn naast de winke liers en handelaars met hun speciale Karolingenmarkt-aan- biedingen ook de SOW-kerk, de Wereldwinkel en tal van andere maatschappelijke in stellingen aanwezig om met loterijen, spelletjes en activi teiten de kas te spekken. Muziek en paarden Vaste prik is ook het podium bij Omroep Zeeland waar 's morgens tussen 10 en 12.30 uur opgetreden wordt door Mood Indigo, bestaande uit Domingo Keppy en Nico van den Bos. Twee heren die een deel van hun repertoire vullen met Molukse nummers. Vanaf 13.30 tot 17 uur is het podium vrij voor Sue, de Vlissingse, zevenkoppige coverband met eigen rock- en bluesinvloeden. Ook in de middaguren lopen The Melody Makers rond in de Kanaalstraat, Paspoortstraat en Vlisssingse straat. Je bent een looporkest of niet. De Vlis singse straat is de laatste ja ren echt een creatief-gedeelte geworden. Toch krijgen ze dit jaar buren die met perga- mano, theezakjes en quilten niets van doen hebben. Stich ting Paardenrusthuis 'Amon' zal aanwezig zijn met twee po ny's (naamgever Amon en Cis- ka) en op die manier aandacht vragen voor hun initiatief. Kim en Claudia Hoogesteeger (geen familie, wel vriendin nen) zijn de drijvende krach ten achter deze stichting die (oude) paarden die niet meer goed functioneren of soms gewoon in de weg lopen ver zorgen en ze een rustige oude dag bezorgen. Maar paarden kosten geld en zieke, oude paarden nog meer. Vandaar dat elke donateur welkom is en wat toont nou meer hoe goed het een paard als Amon doet, door hem zelf mee te ne men. „Maar wel alleen als het goed weer is", waarschuwt Kim van te voren. „Het is geen doen om ze in de regen de he le dag op die stenen te laten staan. Daar zijn ze dus echt te oud voor geworden." Mooi weer is natuurlijk zowel voor mens als dier altijd prettiger, maar daar wordt gewoon op gegokt in Souburg. Je even Schumacher voelen kan ook in Oost-Souburg. foto:Van Oosterhout Fotografie Een strakblauwe lucht, een flinke dosis zon en hoge golven. Dat is wat er nodig is voor een perfect geslaagde golfsurfwedstrijd. Maar ook met onze zo bekende schapenwolk jes en iets lagere temperaturen slaagt Sports hop Domburg er al jaren in om iedere zomer de Sportshop Domburg Classis tot een waar surf- feest te maken. Zonder golven gaat deze inter nationale wedstrijd niet door, maar dat is in de 7 jaar dat de Classis gehouden is nog maar 1 keer gebeurd. Aanstaande zaterdag en zondag stroomt strand Noordduine in Domburg weer vol met surfliefhebbers uit heel de wereld. De Golfsurfclassic heeft een internationaal karakter en is door de loop der jaren heen een soort meetingplace voor surfliefheb bers geworden. Gezelligheid staat voorop, alleen tijdens de wedstrijd is er sprake van enige competitiviteit. En dat het ge zellig wordt daar is Tonny Hooftman van Sportshop Domburg ^van overtuigd, alleen de golven blijven een onzekere factor. 'Maar ook daar is in voorzien. „Als er geen golven zijn is er een alternief programma dat voor de deelnemers en het publiek ook hartstikke leuk is", belooft Hooftman. „Zo hoog hoeven die golven overigens nu ook weer niet te zijn. Veel mensen denken dat je metershoge golven nodig hebt om iets spectaculairs te kunnen laten zien en dat is gelukkig niet zo. Je hoeft niet naar Australië of Californië om te kunnen golfsur- fen. Hier aan ons Domburgse strand kan het ook gewoon. Ster ker nog, er komen hier dit weekend mensen uit Australië en Cu rasao speciaal om deel te nemen aan deze unieke wedstrijd." De wedstrijd kent 5 categorieën: longboarden, shortboarden, bodyboarden, dames en grommes (kids tot 16 jaar). Deelname aan de classic is nogal exclusief. Hoe aantrekkelijk het soms ook gemaakt wordt, de organisatoren willen perse niet dat de wed strijd uitgroeit tot een megagroot commercieel festijn. „Wij denken juist dat het exclusieve de kracht is van de classic. En het is zo gezellig omdat het heel relaxed gaat allemaal. Dat wil len we graag zo houden, leder jaar hebben we steeds hele inte ressante deelnemers gehad, het evenement heeft dus duidelijk zijn aantrekkingskracht". Ook dit weekend zal de surftop er zijn in Domburg. Zeeuwse toppers, de Nederlandse top, waaronder Michiel van de Hulst, en zoals gezegd ook veel buitenlanders zoals de befaamde oud Europees kampioen Nigel Semmens (de man die ook de boards voor de sportshop maakt, red.). Het vol gen van de wedstrijden zal zelfs voor leken geen probleem zijn. Speaker Seb van de Berg, bekend van YOZ magazine Eurosport, brengt op zijn zeer eigen manier verslag uit van de gebeurtenis sen op het water. Na afloop van de wedstrijd is er zaterdagavond in Café Tram- zicht in Domburg een spetterende Surfparty met Dj Orson W. le dereen die van een feestje houdt is hier welkom en de toegang is gratis. Zondag is er na de prijsuitreiking (ca. 18 uur) in Tram- zicht een barbecue voor de deelnemers en kaarthouders. Voor deze barbecue zijn nog kaarten a 25 gulden te bestellen bij Sportshop Domburg, Weststraat 2a, tel. 0118-586012. September-expositie in Galerie "T" In Galerie "T" aan de Turfkaai 25/27 te Middelburg exposeren deze maand Jan van den Berg met schilderijen. Sias Fanoembi exposeert in de tuin van de galerie met bronzen terwijl in de kelder Dick van Biemen werken van olieverf op paneel tentoon stelt, waarin hij Zeeuwse bunkers verbeeldt. Zondag 2 septem ber, tijdens de Kunst- en Cultuurroute, opent om 14 uur de pu blicist over bunkers Hans Sakkers de expositie van Van Biemen. Zomeravondconcert Zoutelande In de Catharinakerk aan het Willibrordusplein te Zoutelande is vrijdag 30 augustus een zomeravondconcert. Vanaf 20.30 uur treden Daniëlle Louis, zang, en Bob Wijnen, piano, op. Op het programma staan werken van Jimi Hendrix, Marco Borsato, Cyndi Lauper, Jasperina de Jong en Toon Hermans. De toegang tot het concert bedraagt 7,50 gulden voor volwassenen en 5 gulden voor kinderen. Expositie digitale fotografie in boekenbeurs. De Middelburgse kunstroute van september staat in het teken van fotografie. In dit kader exposeert Frank Bollebakker een aantal van zijn digitale impressies, foto's en collages in de Boe kenbeurs aan de Turfkaai. Hierbij experimenteert hij met tech nieken, kleuren en afdrukmaterialen. Creativiteit kent geen grenzen. Het resultaat is een balans van herkenbaar en abstract. Een foto vangt een moment in tijd. Bollebakker's creaties van gen een impressie van een groter geheel. Soms worden hiertoe detailopnames uitvergroot en bijna grafisch weergegeven. Maar ook worden meerdere tijdsmomenten in een enkele weer gave gecombineerd. De presentatie omvat drie thema's. Zo zijn er foto's die een directe weergave tonen van een beeldvullend onderwerp. De foto's kenmerken zich door een strakke en krach tige vormgeving van een simpel beeld. Daarnaast worden oor spronkelijke beelden van bloemen digitaal vervreemd tot een herkenbare impressie. In deze werken overheersen sprankelen de, kleurrijke vlakken. Tenslotte zijn er collages van verschillen de beelden die meestal herkenbaar maar soms ook abstract zijn samengevoegd. Door een grofkorrelige structuur in de afdruk te gebruiken ontstaat een sterk sfeervol beeld, dat zich moeilijk laat omschrijven. De expositie start op de kunstroute van 2 sep tember. De werken zullen ook daarna nog ten toon gesteld wor den in de Boekenbeurs tot eind september. I Duinart speelt 'George' Theatergroep Duinart speelt het stuk 'George', een bewerking van De Achtste Dag van Jaco van Dormael. Dit stuk gaat over een buitengewone vriendschap tussen een gewiekste zaken man en een jongen met het syndroom van Down. 'George' is een ontroerend, grappig en hartverwarmend verhaal over een ongewone vriendschap. De cast van Duinart betstaat uit spelers met een verstandelijke handicap, aangevuld met spelers uit het Zeeuwse amateur-circuit. Theatergroep Duinart heeft voor de voorstelling George drie nominaties ontvangen van de jury rond de Electra's. Om dit te vieren is er woensdag 5 september om 20 uur een extra voorstelling in het cultureel centrum van Arduin, Koudekerkseweg 145 in Middelburg. Kaarten a 12,50 gulden zijn te reserveren bij de informatiewinkel van Arduin via 0118-654291. De laatste voorstellingen van George worden ge speeld op 8 september in Den Dullaert in Hulst en op 13 oktober in het Scheldetheater te Terneuzen. Fotografie en objecten in 't Haentje te paart Galerie 't Haentje te Paert aan de Spanjaardstraat 19 te Middel burg presenteert van 2 september tot 14 oktober werk van de Duitse kunstenaar Hermann Michaelis. In zijn fotografisch werk richt Michaelis zich op de terugkeer naar de natuur via de tech niek van de macrofotografie. Door de rationaliteit van de foto techniek laat hij een paralleluniversum ontstaan. Zondag 2 sep tember wordt de tentoonstelling, in het bijzijn van Michaelis geo pend. Daarna is de expositie te bezichtigen op donderdag zater dag en zondag van 14 tot 16.30 uur en na telefonische afspraak. Tekens van vragen, tekens van hoop In het kader van het Lange Jan project exposeert Ad van der Noort in de Middelburgse Wandelkerk. Zijn natuurprotest is da gelijks te bezichtigen van 11 tot 17 uur en op zaterdag en zon dag van 13 tot 17 uur. Kunstroute vrienden VlissingseBoulevard Dit jaar is voor de tweede keer een kunstroute over de Vlissingse Boulevards. Nadat vorig jaar de Amsterdamse kunstenaar Rienk Verschuur de spits afbeet is dit jaar de beurt aan een echte Vliss- inger: Jan de Quellery. De Quellery heeft met zijn maritieme schilderijen ondertussen internationale bekendheid verworven. Vijftien van zijn werkstukken zijn tot 5 oktober te zien in bijna alle horecagelegenheden aan de Boulevards. De route begint bij Pantha Rhei. Een lijst die aangeeft welke werken waar hangen is te verkrijgen bij het Arion Hotel en Restaurant La Plage. Aankomend weekend wordt de Middel burgse Vlasmarkt afgesloten voor het verkeer en volgestort met zand. Ondanks deze maatrgelen zal het overigens niet minder druk zijn in het horecastraatje. Zaterdag en zondag wordt namelijk het derde Vlasmarkt Jeu de boules festival gehouden. Een initiatief van de Vereniging De Vlasmarkt en de Club Jeu de Boules Middelburg. Het toernooi begint zaterdag om 14.00 uur en staat echt in het teken van promotie van de jeu de boules sport. Deze dag wordt er gespeeld met doublette's (twee tegen twee) in voorgeloten poule's. De prijsuitreiking is rond 22 uur. Zondag is er een Tri- plette toernooi (drie tegen drie) met mooie geld prijzen van 600, 300, 150 en 75 gulden voor de beste 4 Triplette teams in de A poule, en de helft van deze bedragen voor de beste 4 teams in de B poule. Ook de toeschouwers kunnen tijdens het festival een balletje gooien en ook dit jaar is er weer het zogenaamde eieren schieten, waarbij het de bedoeling is om met een jeu de boules bal een op 7 meter afstand gelegen ei kapot te schieten. Nog niet zo eenvoudig, maar wel heel leuk en een kapot ei levert ook nog eens een lekker flesje wijn op. Zondag wordt het jeu de bou les feest om 19 uur afgesloten met de prijsuitreiking, ledereen kan meedoen aan het toernooi, een licentie is niet verplicht. Voor inlichting kan contact opgenomen worden met Cor v/d Broek, tel 0118 - 463898 of Braaitapperij De Mug, tel. 0118 - 614851.

de Faam | 2001 | | pagina 13