A GRATIS NOKIA 3310 +GRATIS PLAYSTATION!' mwr Waarderingsprijs veiligheid 9J UI Scholierenvervoer Goes Commissies ««Officiële Mededelingen ÜÉÉÉÉÉflÜaMÉM LI DDDTtZT JJiillKT iitólJLlLT jUJJÜJAUJjM 0 3 a T SPRINT PHOTO SPRINT PHOTO Woensdag 22 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij pr°™"zeeiand Nieuws De provincie is in afwachting van kandidaten voor de waarderingsprijs veiligheid Zeeland. De prijs, die dit jaar is ingesteld, is vijfduizend gulden groot. Aanmeldingen kunnen tot 30 september worden gedaan. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 34/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Met ingang van het net begonnen schooljaar zorgen negen bussen van connexxion en AMZ voor een kortere reistijd naar en van de middelbare scholen in Goes. Zo'n vijfhonderd leerlingen van Tholen/Sint Philipsland, de Zak van Zuid-Beveland en Walcheren maken al gebruik van de nieuwe buslijnen. Zij gaan naar het Groen College Goes, het Calvijn College (inclu sief de vestiging in Krabbendijke), het Hoornbeeck College, het Sint Willibrordcollege, het Buys Ballot College of de Pontes Scholen- groep (Groot Stelle en Goese Lyceum). Door een betere aansluiting op de begin- en eindtijden van de scholen en door minder overstap pen, wordt de reistijd bekort. Overigens zijn de nieuwe buslij nen niet alleen voor scholieren; iedereen kan er gebruik van maken. Wel moet er rekening mee worden gehouden dat de bussen tijdens de schoolvakan ties niet rijden. De scholieren in Goes kunnen de abonnementen voor de bussen via de scholen aanvragen. Doordat de speciale abonne mentskaarten niet allemaal tijdig beschikbaar konden zijn, wordt tijdelijk gewerkt met een speciaal formulier als vervoerbewijs. Connexxion heeft ervoor gezorgd dat de scholen dienstregelingen voor hun leerlingen hebben. Informatie over de lijnen kan ook worden verkregen via het klanten servicenummer van connexxion: 0900-2666 399 (22 ct. p.m/ 0,10 euro) en via Internet: www.connexxion.nl. De scholen hebben het initiatief genomen voor de betere bereik baarheid, waarna zij samen met connexxion en het provinciaal bestuur tot de aangepast rege ling zijn gekomen. Het gaat om een proef van een jaar. Daarna wordt bekeken of er aanpassin gen nodig zijn. De kosten van het project zijn 1,5 miljoen gulden per jaar. De helft wordt bekostigd uit de abon nementsgelden; de andere helft schiet de provincie voor uit de reserve openbaar vervoer. Op termijn krijgt de provincie het geld terug uit de rijksbijdrage voor het openbaar vervoer. De statencommissie verkeer en vervoer heeft al ingestemd met deze opzet; de commissie alge meen bestuur bespreekt het voorstel komende vrijdag. In beroep De adviescommissie bezwaar schriften van de provincie houdt dinsdag 28 augustus vier keer openbare zitting in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. De eerste zitting is om 14.30 uur. Het bezaarschrift van De stichting Zeeuwse boerenkoop- dagen in Koudekerke tegen het gs-besluit geen subsidie te ver strekken voor het project boerenkoopdag staat op de rol. De stichting Meker in Middelburg wordt om 15.00 uur gehoord over haar bezwaarschrift dat ook betrekking heeft op de weigering van een subsidie. De Brede School in Middelburg is om 15.30 uur aan de beurt om haar bezwaarschrift toe te lichten tegen het weigeren van subsidie voor het kunstproject kijkdozen. Boogaard advocaten worden na mens de heer Nijsten uit Borsele gehoord over diens bezwaar tegen het toekennen van een schadevergoeding wegen het ont trekken van een deel van de Korte Noordweg in Borssele aan het openbaar verkeer. De zitting is om 16.00 uur. Wie bijdraagt aan het veilig hou den van de directe omgeving, het dorp, de wijk of de hele provin cie, kan voor de prijs worden voorgedragen. Dat geldt ook voor wie gezorgd heeft voor het weer op peil brengen van de vei ligheid op plekken waar die in de loop van de tijd was achteruitge gaan. Te denken valt onder meer aan veilige oversteekplaatsen voor jonge kinderen, sociaal veilige hoekjes in parken en wij ken of het opzetten en uitvoeren van buurtpreventieprojecten. Ook wie plannen heeft om deze of soortgelijke veiligheidsactivi teiten te ontplooien, kan meedin gen naar de prijs. Individuen en groepen Jaarlijks zijn er drie prijzen van elk vijfduizend gulden en een oorkonde beschikbaar. Zij kunnen zowel aan privépersonen als aan instellingen, verenigingen, scho len of organisaties worden toe gekend. Het prijzengeld moet worden besteed aan nieuwe activiteiten die de veiligheid vergroten of her stellen. ledereen kan zichzelf of anderen voordragen voor de Zeeuwse vei- ligheidsprijs. Ook instanties kun nen de aanmelding verzorgen. Uit de voordracht moet blijken wie het verzoek indient, wie wordt voorgedragen en om welke redenen. Als achtergrondinfor matie beschikbaar is, wordt toe zending daarvan ook op prijs gesteld. Het actiecomité waarderingsprijs veiligheid Zeeland, onder voorzit terschap van de commissaris van de koningin, beoordeelt de voordrachten. De Vereniging van Zeeuwse gemeenten, het be drijfsleven en maatschappelijke diensten die zich dagelijks met veiligheid bezighouden, zijn verte genwoordigd in het comité. Bovendien kan het comité advies vragen van deskundigen, zoals de brandweer en het Bureau Slachtofferhulp. Gedeputeerde staten kennen de prijzen toe op basis van de ad viezen die zij van het actiecomité krijgen. Kandidaten voor de prijs kunnen worden voorgedragen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, secretaris Adviescomité waarde ringsprijs veiligheid Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middel burg. Wie de termijn van 30 september niet meer kan halen, kan meedin gen naar de prijzen van volgend jaar. Informatie over de prijs is be schikbaar via de site van de provincie op Internet: www.zeeland.nl. Nadere gegevens zijn verder verkrijgbaar bij secretaris drs. J.C. Bakker van het Advies comité, tel. 0118-631056, post bus 6001, 4330 LA Middelburg. Milieufonds Tot 1 oktober kunnen bij de pro vincie aanvragen worden inge diend voor bijdragen uit het milieufonds. Het geld is bedoeld om activitei ten te ondernemen die bijdragen tot het milieubewustzijn, tot milieuverbetering en tot het toe passen van duurzame landbouw. Het is belangrijk dat projecten op korte termijn kunnen worden uit gevoerd en tot resultaat leiden. Zodoende kan de toepassing als voorbeeld dienen voor anderen, die dan op dezelfde manier aan de slag kunnen om natuur en milieu te sparen. ledereen kan voor een subsidie uit het fonds in aanmerking ko men, dus zowel privépersonen als organisaties en instellingen. Wie een aanvraag indient, wordt gevraagd het project goed te omschrijven en daarbij aan te geven waar de milieuwinst ge haald gaat worden. Een voor waarde is dat de activiteiten of projecten vernieuwend moeten zijn. Het is niet de bedoeling dat steeds meer van hetzelfde uit het milieufonds wordt betaald. De voorbeeldwerking zou hiermee namelijk niet gediend zijn. Tot 1 oktober kunnen de aanvra gen worden ingediend bij Gede puteerde Staten van Zeeland, directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Nadere informatie over het fonds en de mogelijkheden om voor een bijdrage in aanmerking te komen, kan worden verkregen bij provinciaal medewerker ir. S. Bleijerveld, tel. 0118- 631734. De statencommissie algemeen bestuur vergadert maandag 27 augustus, 13.35 uur, in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Op de agenda staan onder meer de aanpassing van de vervoersvoor- waarden, voorschriften en tarieven van de PSD in verband met de invoering van de euro, de financiële ondersteuning van het Zeeuws Museum en een convenant over herstructurering van het bibliotheek werk. De commissie wordt gevraagd in te stemmen met financiële bijdragen voor de projecten Toeristisch Zeeland gaat digitaal en zorg voor autis ten in Zeeland en met de voorfinanciering van nieuwe buslijnen voor het vervoer van middelbare scholieren op de Goese middelbare scho len. Prioriteiten voor de provinciale begroting 2002 staan ook op de agen da, evenals de begroting 2002, de meerjarenraming tot 2005 en de jaarrekening 2000 van Zeeland Seaports. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het pu- bliek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, Middelburg. De statencommissie ruimte, milieu en water heeft komende vrij dag (24 augustus) zo'n grote agenda, dat rekening moet worden ge houden met voortzetting van de vergadering vrijdag 31 augustus, 9.00 uur, in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Of en welke agendapunten over blijven staan, laat zich nog niet raden. Vanaf maandag 27 augustus, 13.30 uur, kan inzicht worden geboden in de resterende agenda bij het provinciaal informatiecentrum, tel. 0118-631400, e-mailadres: infocentrum@Zeeland.nl. Groen College Goes is één van de deelnemende scholen. Wie iets weet te bedenken tegen het met drie of meer naast elkaar fietsen, gooit vast hoge ogen. Ontwerp- Streekplanuitwerking Buisleidingen Streekplanuitwerking: Gedeputeerde Staten maken be kend dat zij op 3 juli 2001 de ontwerp-streekplanuitwerking heb ben vastgesteld. De huidige streekplantekst en - kaart zijn niet geheel juist en volledig en dienen aan de huidige ontwikkelingen aangepast te worden. De pntwerp-streekplanuitwerking bestaat uit 2 delen: Deel 1 is de ontwerp-streekplan uitwerking waarin het provinciale beleid beknopt wordt weergege ven. Op een kaart is aangegeven waar de buisleidingenstroken zich bevinden. Deel 2 is de concept nota Buisleidingen waarin het rijks- en provinciaal beleid uitvoe rig wordt toegelicht en waarin aandacht wordt geschonken aan nieuwe ontwikkelingen. Ter inzage: De ontwerp-streekplanuitwerking en de concept-nota Buisleidingen liggen van 27 augustus tot en met 24 september 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, het Groenewoud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en bij de gemeen ten Borsele, Kapelle, Reimers- waal, Tholen, Hulst, Hontenisse, Axel, Terneuzen, en Sas van Gent op de voor hen gebruikelijke tij den en wijzen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage liggende stukken kunt u zich wenden tot de Directie ruim te, milieu en water van de provin cie Zeeland (0118-631794). Zienswijzen: Schriftelijke zienswijzen over de ontwerp-streekplanuitwerking en de concept-nota Buisleidingen kunnen tot en met 24 septem ber 2001 worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Indien u daarom ver zoekt (telefoon 0118-631794) kan er voor het einde van de ter mijn van ter inzage ligging een mogelijkheid zijn om uw zienswij ze mondeling kenbaar te maken. Informatie: De ontwerp-streek planuitwerking en de concept nota Buisleidingen zijn verkrijg baar bij het provinciale infor matiecentrum tel. 0118-631400. Ontwerp-vergunningen Flushing Marine Terminal Stevedoring B.V. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewa teren van Flushing Marine Ter minal Stevedoring B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een loswal aan de Quarles- haven in het industriegebied Vlissingen-Oost. Het bedrijf houdt zich bezig met het op- en over slaan en de expeditie van bulk- en stukgoederen. De inrichting is gelegen aan de Frankrijkweg 6 te Vlissingen-Oost. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Rijkswa terstaat willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 24 augustus 2001 tot en met 20 september 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantoor uren; in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur; in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Hein- kenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur en bij Rijkswater staat directie Zeeland (kamer 312), Koestraat 30 te Middel burg, op werkdagen van 9.00- 12.00 en 13.00-16.00 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 21 september 2001 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning Wet milieubeheer in dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet verontreiniging oppervlaktewa teren dienen te worden gericht aan Rijkswaterstaat, doch te wor den gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 13 september kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning(en) (tel: 0118-631071). Bij de gedachten- wisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) èn belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben in gebracht tegen de ontwerp-ver- gunning(en) kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). ÜMMH CJMttHk Zlp/FIOWY VLISSINGEN, Scheldeple! Foto's van Sprint Photo zijn niet alleen verrassend kleurrijker, helderder en scherper dan overal elders. Ook de unieke extra afdrukmogelijkheden van onze nieuwe apparatuur zullen u verbazen. Ga snel naar Sprint Photo 1-uur foto service en ontdek al de nieuwe mogelijkheden om uw foto's exclusief af te drukken. MIDDELBURG, Markt 29 GOES, Lange Vorststraat 36 I? II If V Uw foto's ontwikkelen en afdrukken tot 24 opnamen slechts geldig voor kleinbeeld films p meer opnamen 5,= extra f levertijd 2 werkdagen GELDIG TOT 31-8-2001 M.f299,-1 Jüi Aktie geldig t/m 31 augustus 2001. Voor snelle aansluiting s.v.p. recent bank/giroafschrift en geldige legitimatie meenemen. DUIDEUIK BOÏDKOPÏR! E L E C T R O N I C S BERGEN OPZOOM 0164-233403 Wouwsestraat 18 (naast DiDil BREDA 076-5141945 Karrestraat 7 (tegenover V&Dl DORDRECHT 078-6351441 Voorstraat 266 GOES 0113-240757 Peanrweg 1 (industrieterrein Poel II) MIDDE1BBRG 0118-651691 Markt 65 OOSTERHOUT 0162420033 Aremtshof5 OSS 0412-450661 Heuvel 22 (naast Aktie Sport) ROOSENDAAL 0165-521952 Roselaar49 TERNEUZEN 0115-6161121 Havenstraat 28 (tegenover HEMA) VLISSINGEN 0118-430290 Walstraat 99 (naast Bruna)

de Faam | 2001 | | pagina 7