GEMEENTE MIDDELBURG Brandweerwedstrijden Vlissingen-Middelburg Diamanten huwelijk Milieuklachtentelefoon Zeeland Gemeenteraadsvergadering Commissie bezwaar- en beroepschriften Middelburg Spreekrecht aanvragen WOZ-beschikkingen, Bezwarenafhandeling WOZ en Automatische Incasso (AIC) Werk fiets- en voetgangerstunnel Stationsgebied in volle gang Gemeente steunt Stichting Middelburg-Roemenië Woensdag 22 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 34 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middetburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Abdijplein festivalhart van Middelburg Zeeland staat aan de vooravond van het Zeeland Nazomer Festi val 2001. Dinsdag 28 augustus barst het festival los. De Abdij is het festivalhart van Middelburg. Hier vinden van 28 augustus tot en inet 9 september, voorname lijk in de avonduren, tal van cul turele activiteiten plaats. Een groot aantal evenementen is gratis toegankelijk. Er zijn echter drie optredens op het plein waar wel toegang voor wordt gevraagd. Op 31 augustus is dat voor de Vlaamse folkgroep LAIS en op 1 september zingt Christian Branco op het plein. Op beide avonden is het Abdijplein vanaf 20.00 uur ge sloten. Op zaterdag 8 september vindt het popfestival Abdijpop plaats. Het Abdijplein is die dag vanaf 10.00 uur gesloten. In verband met de dagelijkse mu-' ziekoplredens speelt het carillon van de Lange Jan vanaf 18.00 uur niet. De Lange Jan is tijdens het Nazomerfestival feestelijk verlicht. Meer weten? Een gratis programmaboekje van het Zeeland Nazomer Festival kan worden aangevraagd via telefoon 0118-659 659 of www.nazomerfestival.nl Delta profronde De eenenveertigste Delta profron de wordt gehouden op zaterdag 8 augustus aanstaande. De start is om 12.30 uur op de Markt in Middelburg. Een bekende oud-renner is ge vraagd het startschot te lossen. We verklappen nog niet wie dat is. In de lange historie van de enige Zeeuwse profwedstrijd hebben vele 'grote' wielrenners de ronde op hun naam geschreven. Zoals Eric Zabel, Gerrie Kneteman, Joop Zoetemelk. Servais Knaven en vorig jaar won Leon van Bon. Dit jaar zal er weer een sterk deel nemersveld zijn. Binnenkort wordt op een persconferentie bekendge maakt welke ploegen deelnemen. De ronde door het Zeeuwse land le vert de renners ook punten op voor het UCI-klassement. Volgende week meer info over de Delta prof ronde. Vakantierooster Herfstvakantie: 13 tot en met 21 oktober 2001. Kerstvakantie: 22 december tot en met 6 januari 2002. Voorjaarsvakantie: 9 februari tot en met 17 februari 2002. Meivakantie: 27 april tot en met 5 mei 2002. Zomervakantie: 6 juli tot en met 18 augustus 2002. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een wanne maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 28 augustus tot en met zondag 2 september 2001 Maandag Rundvlees in tijmsaus, rode bietjes, aardappelpuree. Dinsdag Rundergehaktbal, andijvie, gestampte aardappelen. Woensdag Varkensschnitzel 'cordon bleu' bloemkool, gestampte aardappelen. Donderdag Kippenborst in kerrieroomsaus met vruchten en groenterijst. Vrijdag Visfilet in kruidensaus; erwtjes en worteltjes, aardappelen. Zaterdag Macaronischotel met ham en kaas. Zondag Wat de pot schaft. Wethouder Van Dijk op bezoek bij het echtpaar (foto: Ruben Oreel) Woensdag 15 augustus waren de heer en mevrouw Korstanje - Bol 60 jaar getrouwd. Wethouder Van Dijk ging op bezoek om hel echtpaar met hun diamanten huwelijk tc feliciteren. De milieuklachtentelefoon Zeeland is dag en nacht te bereiken op nummer 0118 - 41 23 23. U kunt daar naar toe bellen als u klachten heeft over stank, stof, rook, roet of geluid, afkomstig van bijvoorbeeld be- drijfs - of landbouwactiviteiten, horecagelegenheden of als u bodem - waterverontreiniging constateert. Het milieuJcJachtennummer is permanent bereikbaar. U~ kunt dit nummer ook bellen als u getuige bent van een milieudelict, bijvoorbeeld het lozen van olie en het dumpen van afval in bermen en sloten. De milieuklachtentelefoon is niet te gebruiken voor al gemene vragen en klachten over bijvoorbeeld het opha len van huishoudelijk afval. Hiervoor kunt u bij uw ge meente terecht. De dienst Stadsreiniging van de Ge meente Middelburg heeft een speciale informatielijn: 0118-675 322. U kunt een speciale folder over de milieuklachtentele- foon ophalen bij 3e provincie Zeeland, maar ook bij de afdeling Communicatie van Middelburg, Stadhuisstraat 2. Daarin ook aandacht voor de zwemwatertelefoon en het meldpunt dubieuze stoffen. Voor de tweede keer vinden de onderlinge Stadsgewestelijke Brandweerwedstrijden Vlissin- gen/Middelburg plaats. Ze wor den gehouden op zaterdag 25 au gustus aanstaande van 8 uur 's ochtends tot 15 uur 's middags. Iedereen is uitgenodigd om een kijkje te komen nemen. De diverse posten van de Stadsge westelijke Brandweer zullen aan deze brandweerwedstrijden deelne men. De dag zal in het teken staan van een sportieve brandweer com petitie. Natuurlijk zullen de brand weerlieden van de verschillende posten op deze dag ook de onder linge contacten verstevigen. Op verschillende locaties in Vlis- singen, Arnemuiden, Oost-Souburg en Middelburg dienen de brand weerploegen een ludieke opdracht uil te voeren. Belangstellenden zijn natuurlijk van harte welkom!! De wedstrijden vin den plaats in Vlissingen op de Boulevard en op het Bellamypark; in Middelburg ter hoogte van de Looierssingel (brandweerpost) cn de Overloper; in Arnemuiden en Oost-Souburg in de omgeving van de brandweerkazerne. Tijdens de brandweerwedstrijden blijft de paraatheid van de Stadsge westelijke Brandweer ongewijzigd. Foto F. Stoffels Maandag 27 augustus aanstaande is er weer een vergadering van de gemeenteraad van Middelburg. Deze vindt plaats in de Raadzaal in het Stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur. Iedere belangstellende kan vanaf de publieke tribune de vergadering bij wonen. De publieke tribune is te bereiken via de toren van het Stad huis op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. Personen die slecht ter been zijn, kunnen van te voren contact opnemen met de boden. Zij zijn telefonisch te berei ken op nummer (0118) 67 54 03. De agenda voor deze vergadering is voorlopig als volgt: 1. Vaststelling notulen vergade ring van de raad van de Gemeente Middelburg, gehouden op 19 februari 2001 2. Vaststelling notulen vergade ring van de raad van de Gemeente Middelburg, gehouden op 19 maart 2001 3. Vaststelling notulen extra vergadering van dc raad van de Gemeente Middelburg, gehouden op 7 juni 2001 4. Mededelingen en ingekomen stukken. 5. Onderzoek geloofsbrief nieuw raadslid, Mevrouw N. de Bont- Smulders. 6. Voorstel tot vaststelling subsidie 2000 cn 2001 Slichting Kinderopvang Walcheren. 7. Wijziging Verordening Marktwezen Middelburg. 8. Vaststellen herziene exploitatieopzetten Arnestein en beschikbaar stellen krediet. 9. Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van inhaalslag gebruiksvergunningen. 10. Woonwagenbeleid. 11. Vaststellen van een activiteiten plan om te komen tot verbete ring van de kwaliteit van de indicatiestelling en bedrijfsvoering van de Zeeuwse Indicatieorganen. 12. Wijziging gemeenschappelijke regeling Arbeidsintegratic- bedrijf Walcheren. 13. Fusiebegroting Wsw/Wiw Arbeidsintegaticbedrij f Walcheren). 14. Verordening cliëntenparlicipalie gehandicaptenbeleid. 15. Verlenging termijn voorkeurs recht op grond van de Wet voorkeursrecht gemeenten voor percelen in het bestem mingsplan "Buitengebied" (Mortiere). 16. Verzoeken artikel 19,lid 1 W.R.O. en te nemen voor- bereidingsbesluiten. 17. Vaststelling nota Gehandicapten inclusief beleid op Walcheren (2001-2004). 18. Planschade Veldzigt. 19. Vaststelling bestemmingsplan "Arnemuiden Hazenburg -le Herziening". 20. Definitieve vaststelling Cultureel Profiel Middelburg. 21. Zeeuwse Bibliotheek: Evaluatie 1997-2000; Beleidsplan 2001-2004; Vervangingsplan 2001 -2021 Meerjarig convenant budgetfi nanciering 2001-2004; Bijdrage gemeente Middelburg 2001 en 2002. De stukken behorende bij deze agendapunten liggen voor de verga dering ter inzage bij de afdeling Communicatie, Stadhuisstraat 2, geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. In de maandelijkse vergaderin gen van de gemeenteraad wor den de voorstellen van het da gelijks bestuur van de gemeente behandeld. Voordat de raad de ze voorstellen behandelt, wor den ze in één van de raadscom missies van Advies en Bijstand besproken. Iedereen kan in zo'n vergadering komen vertellen wat hij/zij van zo'n voorstel vindt. Het enige wat u hoeft te doen is spreekrecht aanvragen. Wanneer de vaste raadscommissies of de gemeenteraad vergaderen, worden de vergaderingen op deze pagina vermeld. Dan wordt ook aangegeven of spreekrecht kan worden aangevraagd. Maar wat houdt spreekrecht nu eigenlijk in? Commissievergaderingen Een voorstel aan de gemeenteraad wordt dus eerst in een raadscom missie besproken. Deze commis sie bekijkt het voorstel en geeft dan een advies aan de gemeente raad. De gemeenteraad neemt de uiteindelijke beslissing of een voorstel wel of niet wordt aange nomen. Wanneer voor een com missievergadering een bepaald onderwerp op de agenda staat waarover u uw mening wilt laten horen, is dat zeker mogelijk. U kunt dan van de mogelijkheid tot spreekrecht gebruik maken. Als iemand over een bepaald onder werp zijn of haar mening wil ge ven, is dat dus NIET mogelijk tij dens de vergaderingen van de ge meenteraad. Wanneer een burger van het spreekrecht gebruik wil maken, dient hij of zij dit vooraf aan te melden bij de secretaris van desbetreffende commissie. De na men en de telefoonnummers van de secretaris staan bij de vergader data van de commissies vermeld. Voor info bel 0118- 675 458. Spreektijd De inspreker wordt in twee ter mijnen de gelegenheid gegeven zijn of haar mening aan de com missieleden duidelijk te maken. In de eerste termijn heeft de in spreker een spreektijd van maxi maal vijf minuten. Daarna kunnen de commissiele den en de portefeuillehouder hier op reageren en antwoorden. Wan neer de inspreker dan nog vragen heeft, is er aansluitend een twee de inspreektermijn. Deze is maxi maal drie minuten. Hierop kun nen de commissieleden en dc por tefeuillehouder wederom reage ren. WOZ-beschikkingen 2001-2004 Met dagtekening 31 augustus 2001 worden de laatste taxaties voor dit jaar verzonden ingevolge de Wet WOZ. Dit betreft onroerende zaken die nog niet eerder van een WOZ- waarde waren voorzien. Hiermee zijn alle onroerende zaken ingevolge de Wet WOZ in onze gemeente van een taxatie voorzien. Eerder zijn WOZ-beschikkingen met dagteke ning 30 april en 30 juni 2001 verzon den. Ook met dagtekening 31 augus tus 2001 verzendt de Gemeente de bijbehorende combi-aanslag 2001 Bezwarenafhandeling WOZ Tot op heden zijn er bij de gemeen te ongeveer 1.700 bezwaarschriften tegen de WOZ-beschikking inge diend die nog nader onderzoek be hoeven. Inmiddels is een start ge maakt met de afhandeling van alle bezwaarschriften. Wij streven er naar uiterlijk 31 december 2001 ie dereen die bezwaar heeft gemaakt schriftelijk antwoord te hebben ge geven. Indien de uitspraak gegrond wordt verklaard en u heeft reeds be taald, wordt het teveel betaalde be drag van de aanslag onroerende zaakbelastingen (OZB) gerestitu eerd, eventueel met rente. Aan het taxatiebureau Kaft BV is door de gemeente opdracht ver leend om de bezwaarschriften af te handelen. Het taxatiebureau start met het verzenden van een brief waarin een bezoek van de taxateur wordt aangekondigd. Indien de da tum en tijd u niet schikt, kunt u ui teraard een nieuwe afspraak maken. Voor degenen die een niet-woning hebben, zoals een kantoor, winkel e.d., zal de taxateur u telefonisch benaderen voor het maken van een afspraak. Na de inpandige opname zal de gemeente een uitspraak op stellen op basis van het advies van de taxateur. De uitspraak zal enkele weken na het bezoek van de taxa teur aan u worden toegezonden. Automatische Incasso (AIC) Dit jaar is voor het eerst de moge lijkheid geschapen om gebruik te maken van AIC. Tot nu toe maken ongeveer 8.000 belastingplichtigen hiervan gebruik. Met AIC kunt u in 8 termijnen na dagtekening, de combi-aanslag voldoen. Eerste tranche (30-4-2001): tot en met december 2001 Tweede tranche (30-6-2001): juli tot en met februari 2002 Derde tranche (31-8-2001): september tot en met april 2002 Vanaf 1 januari 2002 worden Euro's afgeschreven in plaats van guldens. Informatie Voor eventuele inlichtingen kunt u bellen met de sectie Belastingen. Voor vragen over de bezwarenaf handeling kunt u bellen met de WOZ-coördinator René Hoebeke, 0118-675597. In verband met de herstructure ring van het Stationsgebied Mid delburg wordt een fiets- en voet gangerstunnel aangelegd onder het spoor en de Kanaal weg. In het weekend van 25 en 26 augustus wordt het treinverkeer tussen Vlis singen en Goes stilgelegd om het betonnen tunneldak onderdoor het spoor te kunnen schuiven. Reizigers worden dit weekend ver voerd met bussen. Informatie over de aangepaste dienstregeling is ver krijgbaar bij de NS-loketlen, In het weekend van 25 en 26 augustus worden ook de laatste buispalcn cn damwanden voor dc fundering van de tunnel aangebracht. Bovendien wordt de fundering van de oude voetbrug gesloopt. Bij de werk zaamheden worden diverse appara ten en materieel ingezet. Railinfra- beheer probeert de geluidsoverlast zoveel mogelijk te beperken. Er wordt gewerkt met machines die zijn voorzien van geluidsisolerende bekleding. Direct na dit weekend maakt de aan nemer een bouwkuip onder hel tun neldak en tussen de damwanden. Dc tunnel wordt op deze manier onder de spoorbaan gebouwd. Het trein verkeer ondervindt hiervan geen hin der. Naar verwachting wordt het pro ject voor dc zomer van 2002 afge rond. Dc tunnel is dan toegankelijk voor voetgangers en fietsers. Voor meer informatie over de spoor- werkzaamheden rondom dc fiets- cn voetgangerstunnel kunt u contact opnemen met Marianne Ramsleijn van Raihnlrabehecr, lel. 040 - 2334997. Voor algemene informatie over de werkzaamheden in het Sta tionsgebied kunt u terecht bij de af deling Communicatie, telefoon 0118-675 458. In november 2000 heeft de ge meenteraad nieuwe doelstellingen en uitgangspunten voor het mon diaal beleid vastgesteld in de No ta Internationale Samenwerking in de 21e eeuw. Bij het opstellen van deze nota is bekeken welke particuliere organi saties en instellingen in Middelburg internationale contacten hebben. Er blijken veel initiatieven te bestaan, vaak uitgaande van kerkgemeen schappen waarin hulp aan projecten elders in de wereld centraal staat. Maar het aantal relaties dat bestaat tussen organisaties uit Middelburg en Roemenië spant de kroon. De gemeenteraad van Middelburg heeft dan ook besloten deze initiatieven te steunen. Want een samenhangend beleid waarbij initiatieven en in spanningen worden gebundeld biedt zowel Middelburg als Roemenië voordelen op. Daarom is op 28 fe bruari jongstleden de Stichting Middelburg-Roemenië opgericht. De Stichting Middelburg-Roemenië richt zich op particuliere en zakelij ke activiteiten die van nut zijn voor De commissie, die het gemeente bestuur adviseert over bezwaar schriften, komt op donderdag 23 augustus 2001 bijeen om belang hebbenden te horen. De bijeen komst vindt plaats in de Trouw zaal van het Stadhuis. Behandeld worden (onder voorbehoud) de navolgende zaken: 16.30 uur: Bezwaarschrift tegen hel besluit van burgemeester en wethouders van Middelburg van 16 mei 2001, waar bij een vergunning is verleend voor het aanbouwen van een berging op het perceel, plaatselijk bekend als Brandenburglaan 47 te Middelburg. 16.40 uur: Bezwaarschrift tegen het uitblijven van een besluit van de gemeente raad inzake het verzoek om plan- schade ex artikel 49 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. 16.50 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van hel college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 26 april 2000, waarbij een vergun ning is verleend voor het bouwen van een woning op het perceel Blin- denhoek 5A te Middelburg. 17.10 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 25 september 2000, waarbij de aan vraag voor een invalidenparkcer- kaart (passagier) is afgewezen. 17.30 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 28 mei 2001, waarbij de aanvraag voor een invalidenparkeerkaart (be stuurder) werd afgewezen. 17.50 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 13 maart 2001, waarbij de aanvraag voor een invalidenparkeerkaart (passagier) werd afgewezen. Pauze 19.30 uur: Bezwaarschrift legen het besluit van het college burgemeester en wethouders van Middelburg van 21 mei 2001, waarbij een vergunning is verleend voor het mogen verbou wen van een tuin-/hobbyhuis en het plaatsen van een dakkapel op dit bouwwerk, op het perceel plaatse lijk bekend als Noordweg 67 te Middelburg. 19.50 uur: Bezwaarschrift legen het besluit van burgemeester cn wethouders van Middelburg van 25 april 2001, waarbij een bouwvergunning is ver leend voor het bouwen van een kan toor op het perceel Schenge 8 te Middelburg. 20.10 uur: Bezwaarschrift tegen het uitblijven van een besluit van de gemeente raad inzake het verzoek om plan- schade ex artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. zowel de inwoners van Middelburg als de inwoners van Simeria (15,000 inwoners) cn Teius (8.000 inwoners). De keuze voor deze ge meenten. Simeria en Teius, vloeit voort uit enerzijds de al bestaande langdurige contacten die vanuit de gemeenschap Arnemuiden met Tei us worden onderhouden en ander zijds een direct verzoek van de ge meente Simeria tot het aangaan van betrekkingen. In de afgelopen periode is het stich tingsbestuur meerdere malen bijeen geweest om een concept-actieplan op te stellen, Nadere invulling zal plaatsvinden op basis van dc resul taten van het onlangs afgelegde be zoek aan Teius en Simeria. Naast de zorg voor dc verdere ver breding en verdieping van dc rela ties met deze Roemeense gemeen ten wil de stichting ook anderen die zich met projecten in Roemenië be zig houden graag behulpzaam zijn. Ve,rzoeken daartoe kunnen worden gericht aan het secretariaat van dc Stichting Middelburg-Roemenië per adres: postbus 6000 4330 LA Middelburg. Het bestuur van de stichting wil in hel najaar een bijeenkomst organi seren waarin al de particulieren en organisaties met contacten in Roe menië zich kunnen presenteren. Ie dereen die zich op welk gebied dan ook betrokken voelt bij of interesse heeft in Roemenië is hartelijk wel kom. Centraal thema: Wal kunnen wij van elkaar leren. Rooiaanvragen In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maxi maal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Een berk, een kers en een den aan de Prinsen laan Een berk aan dc Duunmede Een wilg en een berk aan de Voorborch Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbcheer, 0118-675312

de Faam | 2001 | | pagina 3