i Nieuwe dojo voor Sportschool Geelhoed Café De Dop viert feest ter ere van lustrum Tweede boerenkoopdag in Koudekerke Farm Country Fair op Manege De Eendracht s Woensdag 22 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 13 Achtendertig jaar geleden richtte Wim Geel hoed Sportschool Geelhoed op. Sinds die tijd is de sportschool een begrip bij de judo en jiu jitsu liefhebbers van Zeeland. Tot voor kort moest de sportschool het echter zonder eigen accommodatie stellen, jaren geleden ging de accommodatie in Zierikzee in vlammen op. Sinds vorige week woensdag is hierin verande ring gekomen. Toen was de feestelijke opening van de nieuwe accommodatie aan het Koop mansvoetpad 81 te Oost-Souburg. Ter gelegen heid van dit heugelijke feit kwam olympisch ju dokampioen Mark Huizinga de judozaal offi cieel openen. Woensdag 15 augustus was de warmste dag van het jaar. Desondanks was de opkomst bij de opening van de nieuwe dojo groot. Kinderen in de leeftijd variërend van 4 t/m 12 jaar waren enthousiast - de hoofden rood van de inspan ning - bezig aan de diverse ac tiviteiten. Spelenderwijs wer den hen de basistechnieken van judo bijgebracht. Opvallend was de manier waarop de - relatief jonge - le raren en lerares de kinderen les gaven. Geduldig, speels met hier en daar een komi sche noot konden zij zelfs de allerjongsten een hele les boeien. De sfeer was kenmer kend voor de filosofie van Tonny Mulder, die 6 jaar gele den de sportschool overnam. „De kick voor mij is dat wan neer ik les geef ik ineens zie dat het kwartje valt. Je oefent met ze en ineens merk je dat het resultaat oplevert, je ziet de voldoening in hun ogen. Dat blijft voor mij iedere keer weer een geweldige erva ring", vertelt Mulder enthou siast. Frappant hierbij is dat hij de namen van alle jongens en meisjes uit zijn hoofd kent. Als je met Tonny praat merk je in alles zijn liefde voor de sport. Voeg daarbij een gezonde do sis ambitie en je begrijpt met een zijn bedoeling wanneer hij zegt: „Dit is nog maar het be gin. Mijn uiteindelijke doel is een solide basis te leggen voor aanstormend talent zon der hierbij de recreatieve ju doka uit het oog te verliezen." Het stoorde Tonny al enige tijd dat toptalenten in Zeeland op een gegeven ogenblik naar de Randstad uitweken omdat ze het gevoel hadden in Zeeland niet verder te kunnen groeien. Resultaat daarvan was dat ta lenten die gevormd zijn in Zeeland uiteindelijk doorbre ken op nationaal niveau bij andere clubs in de Randstad. „Mijn bedoeling is om binnen Zeeland datzelfde te bieden zodat ze niet meer zo snel van school veranderen." Tonny wil dit bereiken door intensievere trainingen, medische begelei ding, het organiseren van meer regionale wedstrijden en het aantrekken van sponsors. Zodoende hoopt hij in Zeeland een gunstig topsportklimaat te creëren. Maar ook degenen die dat hoge niveau niet kun nen of willen behalen worden niet vergeten. „Voor mij is er geen onderscheid, het belang rijkste is dat ze er plezier in hebben.", legt Tonny uit. Olympisch kampioen Intussen is olympisch judo kampioen Mark Huizinga gear riveerd. Op het programma staat een judoclinic voor de diverse leeftijdscategorieën. Tevens is er tijd uitgetrokken voor een handtekeningsessie. Op de vraag waarom hij voor judo koos antwoordt hij: „Judo is een sport waarbij je op een nette manier een gevecht aan kunt gaan, bovendien is judo goed voor je motoriek." Hij juicht initiatieven als die van Sportschool Geelhoed dan ook van harte toe. „Door de internationale successen zie je dat de belangstelling voor ju do groeit, iets waar ik alleen maar blij mee kan zijn." Wan neer hij uit de kleedkamer komt, wordt hij vol enthou siasme begroet. „Zo wil ik la ter ook worden!", roept een jonge judoka uit. Iets dat, wan neer het aan Sportschool Geelhoed ligt, ongetwijfeld nog eens uit zal komen. Sportschool Geelhoed geeft les in judo, jiu jitsu en zelfver dediging. Het adres is: Sportschool Geelhoed, Koopmansvoetpad 81 te Oost-Souburg, tel. 0118 - 469000. Meer info is te vinden op www.sportschoolgeel- hoed.nl. Modern begraven in Grote Kerk Prachtig beschilderde kisten, aparte gedenkstenen, bloemsier- kunst en harpmuziek. Dat en meer is zaterdag 20 oktober te zien tijdens de beurs 'Afscheid kan Anders' in de Grote Kerk in Goes. Ondernemers die op de één of andere manier bezig zijn met dienstverlening rond uitvaarten presenteren zichzelf. De exposi tie van bedrijven wordt geopend door de Goese burgemeester D. van der Zaag, De betrokken bedrijven willen het taboe dat volgens hen nog altijd rond het thema overlijden hangt nu ein delijk doorbreken. Open dag cactussen en vetplanten Succulenta, de Nederlands-Belgische vereniging van liefheb bers van cactussen en andere vetplanten verzorgt zaterdag 25 augustus een kijkdag op Beveland en Walcheren. Liefhebbers, kenners en leken kunnen tijdens deze dag kennis maken met de stekelige hobby van de leden van Succulenta. Van 10 tot 17 uur stellen een aantal leden hun kassen en tuinen open voor pu bliek. De adressen zijn: Cees Markusse, 36m2 cactuskas en rots- tuin, Ratelaarstraat 2 Goes, Bertus Spee, 18 m2 cactuskas en rotstuin, Diepeneestraat 4 Borssele, Herman Weezepoel, 20 rrv cactuskas, Scheldestraat 97 Goes, Sjaak de Jonge, 20 m2 cactus kas, Scheldestraat 95 Goes, Tonnij de Rijke, 36 m2 cactuskas, Noordweg 444 Middelburg, Han Mesu, 17 m2 cactuskas, Nachte gaalstraat 12 Middelburg, Fam. Van de Vrede, 18m2 cactuskas en rotstuin, Braamstraat 34 Oost-Souburg. Femina 2001, een bruisend evenement Van 5 tot 14 oktober staan de deuren van Ahoy Rotterdam weer open voor Femina 2001, Al voor de vierenvijftigste keer wordt deze beurs met nieuwtjes op het gebied van gezondheid, schoonheid, keukens, ICT, interieur en vele andere zaken gehou den. De beurs is een evenement voor jong én oud, man en vrouw. Femina vormt een mix van productpresentaties, shows, trends, interieurs, workshops en (woon)mode. Naast alle pre sentaties kunnen de beursbezoekers ook een bezoek brengen aan het Grand Café dat in Ahoy ingericht is, of aan de vele ge zellige terrasjes die het beursgebouw verlevendigen. De beurs is iedere werkdag van 11 tot 17 uur en van 19 tot 22.30 uur geo pend, zondags zijn de openingsuren tussen 11 en 17 uur. De en treeprijs voor volwassenen bedraagt 19 gulden, voor kinderen 14 gulden en pas 65+ houders betalen 16 gulden. Een gezins kaart voor twee volwassenen en twee kinderen kost 50 gulden. Café De Dop aan het Vlissingse Bellamypark viert feest. Op zich geen nieuws, want dat doen ze het hele jaar door. De aanleiding is het vijfjarig bestaan van het feestcafé en dat wordt op donderdag 23, vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 augustus gevierd. Met een feestje natuurlijk. De mannen achter De Dop zijn Marco Pijnenburg, Dennis Phoelich en Robert van de Bo- venkamp. „Robert is van de feesten en wij zijn meer de bouwers", zegt Pijnenburg. „Alleen de bar en de vloer zijn nog zoals bij de vorige eige naar, Café Herman", vult Van de Bovenkamp aan. „Maar D G O O L O R O E T E M G V R K A B R E T H C A N I C L E M L E K K I M S E E u T O I O T K s G O E T R I C P P N R E N L D D A I s N E I O A A I E A A L G I E E O R T M O M L N E L N T s G D C P E E R I G A E G U A I S s D G T E I V R R A A R L N U A N T T N E R E O N A L T N I O S A D I O T H O s I P A N N A L V T s T E R P W O M R M E 0 A A R E E E E N O E O W A L R P N L R A F I L B K R A A B O L P O N O S Dennis en Marco kunnen zo veel dat er elke keer nieuwe aanpassingen zijn. Plannen en ideeën genoeg. Wat dat be treft kan het er over vijf jaar al weer heel anders uitzien." Want aan sleur en platgetre den formules hebben deze on dernemers (afkomstig uit het Nijmeegse en Brabant) een grote hekel. Natuurlijk zijn er vaste gege vens. Zo is de donderdag al ja ren studentenavond en is het op dinsdag en woensdag een bruin café met een vaste groep stamgasten. Maar in het week end is het feest én elke keer an ders. „We proberen altijd een programma te maken waarin geen dag hetzelfde is. Een af- ter-beachparty of een cocktail avond of noem maar op. Als het maar origineel is. Dan ontstaat er al snel een onge dwongen en ontspannen sfeertje waar ook het perso neel perfect in meedraait", vertelt Van de Bovenkamp. „We hebben nog nooit perso neel hoeven te zoeken. Omdat we de sleur zoveel mogelijk buiten de deur houden is het blijkbaar leuk om hier te wer ken en daar zijn we best trots op. Trouwens het zijn ook alle maal leuke, sociale gasten die hier werken. En als er al eens een bezoeker tussen zit die de boel een beetje verziekt, dan weten ze zo iemand meestal snel weer bij 't feest te krijgen. Want het moet wel leuk blij ven. Om die reden hebben we in het weekend ook een por tier. Onder de achttien jaar komt iemand er niet in en ook vinden we de kleding best be langrijk. Dansen op de bar is vyél weer mogelijk. Feest toch?" Feestmuziek Hoewel in de Sarazijnstraat aan de achterkant van café De Dop ooit een sociëteit was met dezelfde naam, heeft het café niets met de 'nozems' van destijds te maken. Ze zochten gewoon een lekker korte naam en tja, dat sommi ge klanten hun cafébezoek aankondigen als 'even een Dopje doen' is een typisch Zeeuws grapje. Sinds een jaar kan dat trou wens ook aan het strand in Pa viljoen Dop aan Zee (voor heen Frapo's). Wat kunnen de klanten, oud-personeelsleden en andere feestgangers ver wachten in het feestweekend „Veel muziek en speciale op tredens van artiesten die hier al eerder te gast waren en veel succes hadden. Namen die bij feestmuziek horen, zo als Huub Hangop die zo onge veer onze huisartiest dreigt te worden. Hij komt zaterdag", zegt Pijnenburg. „Voor don derdag weten we het nog niet precies. Dat wordt of Walter Vermeer, bekend van Houdoe en bedankt, of Eric Dikeb die naam maakte met Big Diet. Vrijdag zorgt de groep Fundo- méntal, die ook op Koningin- Een boerenkoopdag was in vroeger tijden een treffen tussen boeren, burgers en handelaren. De contacten die op zo'n dag gelegd werden vormden vaak de basis voor een soepele samen werking gedurende de rest van het jaar. Nadat vorig jaar de eer ste boerenkoopdag in Koudekerke een groot succes was, wordt hij dit jaar opnieuw gehouden. Aanstaande zaterdag, 25 augus tus, vanaf 10 uur is er voor het publiek weer van alles te doen en te beleven aan de Groeneweg 5 in Koudekerke. Achterbak Inwilligen Opeen Aeronaut Kaashandelaar Slang Arrestatie Kroos Sloop Bomaanval Kwelder Smikkel Combo Letter Snoer Cuisine Manuscript Spatie Draadtang Meteoroloog Termiet Ernstig Ongemanierd Tippen Gelaten Onoplosbaar Voorspoed Gierig Het grote boerenfeest begint eigenlijk al twee dagen eerder. Donderdag van 19 tot 21 uur is de eerste kijkdag. Daar kan het publiek rondsnuffelen tus sen de spullen die zaterdag op de veiling te koop aangebo den gaan worden. Dit kan ook vrijdags tussen 13.30 en 21 uur en zaterdags, net voor de eerste veilingronde, van 9 tot 10 uur. De organisatoren van de markt hebben een zo breed mogelijk aanbod gecreëerd. Zo worden er paarden, jong vee en allerlei soorten pluim vee, waaronder zelfs een kop pel pauwen, verwacht. Ook tractoren, landbouwwerktui gen, handgereedschap en al lerlei, ook antieke, gebruiks voorwerpen worden ter vei ling aangeboden. Vanaf 10 uur 's ochtends zal de bekende veilingmeester Ko Simonse, op zijn karakteristieke wijze, 350 kavels aan de man bren gen. Notaris Matthijsen houdt hier bij een oogje in het zeil en zorgt ervoor dat alles volgens de regelen der wet verloopt. De verkoping is verdeeld over de hele zaterdag. Om '10 uur begint de eerste verkoopron de, die tot 12 uur zal duren. Om 14 uur begint de tweede ronde. Tussen deze rondes door en vanaf 16 uur zijn er verkopingen van kleinvee en overige levende have. Niet al leen op de veiling kan het pu bliek terecht. Op het terrein staan ook vele handelaren uit de agrarische en aanverwante sectoren met hun waren. Ook de traditionele 'koopdagkoek', de Hylikmaeker, zal niet op de ze dag ontbreken. Voor de be zoekers is er een groot par keerterrein beschikbaar aan de Bergweg, dat op slechts 400 meter van het evenemen tenterrein ligt. De toegang tot de boerenkoopdag aan de Koudekerkse Groeneweg is gratis. Zwaar ongelukkig nedag hier was, vanaf 21 uur voor lekker opzwepend trom- melgeroffel en zondag speelt vanaf 20 uur Flat Out. Natuur lijk zijn er nog wat verrassin gen maar dat het café op z'n kop gaat staan is al wel dui delijk. Voor de ballonnen ma ken we dankbaar gebruik van Kip Co." Voorlopig zijn ze bij De Dop Pog niet uitge- feest en gaahet café vrolijk verder naar ae volgende vijf jaar. Marco Pijnenburg en Robert van de Bovenkamp van Café De Dop. Dennis Phoelich had even een eigen feestje; hij was net vader geworden. foto: Jaap Woiterbeek. Nederland is in de ban van het gewicht. Ondanks dat het ons al tijd bezighoudt, worden we steeds zwaarder, ongezonder en zelfs ongelukkiger. Dit is de belangrijkste conclusie uit een groot, representatief onderzoek van Margriet: cijfers en uitsla gen van een enquête onder 3500 lezeressen die er niet om lie gen. Bijna driekwart van die lezeressen vindt zichzelf te dik, ook als ze een normaal gewicht hebben. Dus te dik of niet, zelfs zon der overgewicht doen ze aan de lijn. Daarnaast zou precies 80 procent van die vrouwen graag een of twee maten kleiner wil len hebben. De droom van de meeste.van die dames is maat 40. In werkelijkheid liegt een kleine dertig procent af en toe over ki lo's en kledingmaten. De manier waarop de lezeressen lijnen is verontrustend. Maaltijdvervangers zijn geliefd onder 43 procent van de geïnterviewden, 41 procent gebruikt pillen of afslank- middeltjes. Ook populair zijn het met enige regelmaat vasten (29 procent) en roken om de trek te onderdrukken (18 procent). Het percentage geïnterviewden dat laxeert ligt zeker op 15 pro cent en 8 procent braakt soms of vaak om het gewicht te beïn vloeden. Alle spraakmakende resultaten van dit onderzoek staan in de Margriet die rond 27 augustus verschijnt en uiter aard ook op www.margriet.nl Voorlichtingsbijeenkomst voor late beslissers De Theologisch Faculteit Tilburg houdt zaterdag 25 augustus een voorlichtingsbijeenkomst die speciaal bedoeld is voor de 'late beslissers': mensen die overwegen het komend collegejaar met de studie theologie in Tilburg te beginnen. Deze studie start 3 september 2001. Tijdens de voorlichtingsbijeenkomst wordt uitgebreid informatie gegeven over de diverse studieprogram ma's. Niet alleen de voltijdstudie, maar ook de deeltijdstudie en de instroom vanuit het hoger onderwijs komen deze dag ter sprake. Uiteraard bestaat er de gelegenheid om met studenten en docenten van gedachten te wisselen. De bijeenkomst duurt van 13.45 tot 15.30 uur en is in de Theologische Faculteit aan de Academielaan 9 te Tilburg, op loopafstand van het station Til burg West. Voor meer informatie kan men terecht op 013- 4662580 of op www.kub.nl/theologie Verrassende lunchtrommels voor de schooldag 's Ochtends de lunchtrommels vullen en ervoor zorgen dat de kinderen deze ook leeg eten: dat is een uitdaging. Vaak eten kin deren hun lunchtrommel niet leeg omdat ze trek krijgen in harti ge producten. Om te voorkomen dat ze naar de snackbar ren nen, zijn er wat manieren om de inhoud van de lunchtrommel aantrekkelijker te maken. Als de inhoud de avond van tevoren klaargemaakt wordt, kan deze het beste in folie verpakt in de koelkast bewaard worden. Sla, tomaat en komkommer voorko men dat het brood voortijdig uitdroogt. Om te voorkomen dat deze groenten op hun beurt het brood weer té nat maken, moet het brood goed met boter besmeerd worden. Door in een vol doende grote broodtrommel zoet- en hartig met folie van elkaar te scheiden, wordt voorkomen dat de smaken elkaar bederven. Kleine extraatjes kunnen de broodmaaltijd afwisselen. Hierbij kun je denken aan plakjes braadworst, partjes appel in een zakje of een beker of pakje yoghurtdrank. En op de bodem een stukje In deze woordzoeker zijn alle bovenstaande woorden verbor gen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden de oplossing van deze woordzoeker. Stuur uw oplossing vöör woensdag 29 augustus naar de redac tie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 5 september bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 8 augustus luidt: 'Spandoek'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar J. van de Plasse uit Westkapelle. Op Manege de Eendracht in Vrouwenpolder wordt het zaterdag 25 augustus een echte bees tenboel. Voor de eerste keer houdt de manege die dag namelijk een Farm Country Fair. ledereen die van dieren houdt kan hier een hele dag lang zijn hart ophalen. Er is voor jong en oud van alles te zien en te doen. Het geheel wordt om 10 uur officieel geo pend door gedeputeerde drs. A.J.G. Poppelaars. in Koudekerke wordt er ook in vee gehan- Het afwisselende programma biedt onder meer een klein- dieren keuring door dierenarts Meijns, waar ieder kind zijn of haar huisdier, van cavia tot pony, 's ochtends van 10 tot 12 uur kan laten keuren. Bij de keuring wordt gelet op verzorging, gezondheid en omgang met het dier. Kinde ren tot 16 jaar die hun huis dier willen laten keuren door de dierenarts kunnen zich aan melden bij Jolanda van Arkel van Ruth tel. 0118-593373 of bij de Manege tel. 0118- 591384. Standhouders tonen die dag alles wat maar enigs zins met het platteland te ma ken heeft. Bij maar liefst 25 kramen worden authentieke Zeeuwse producten aangepre zen. Variërend van wijn, fruit, kaas, of mosterd tot echte Zeeuwse klompen. Dans en folkloregroep 'Ons Boere- goed' verzorgt een show waarin het Walcherse kos tuum centraal staat. De hoef smid laat zien hoe de hoeven van paarden verzorgd en be slagen worden. Ook de politie is op de Fair aanwezig en dit keer niet om de orde te hand haven maar om het publiek te trakteren op een demonstratie met politiehonden. Antieke rij tuigen en aanspanningen doen vroeger jaren herleven en geven een indruk van het plattelandsleven voor de auto periode. Uiteraard zijn er op de manege tijdens de Farm Country Fair ook heel veel shows met paarden. Souples se, lef, en een uitstekende combinatie ruiter-paard zijn de benodigde ingrediënten voor de spectaculaire voltige show waar het publiek ademloos van kan genieten. De Friezen, die samen met de ruiters, niet ontbreken in het showgedeel te boezemen vooral ontzag in. Gratie, perfecte timing en dis cipline zijn de hoofdbestand delen voor de kür op muziek. Voor de kleine ruitertjes is er een stoelendans met pony's, een spannend en vaak ko misch spel waarbij net als de gewone stoelendans snelheid geboden is. Jonge bezoekers worden extra verwend. Wie dat wil mag vanaf 13.15 Uur gratis meedoen aan een echte les onder leiding van een van de ervaren instructeurs van Manege De Eendracht. De Farm Country Fair is ge opend van 10 uur tot 17 uur. Het adres: Manege De Een dracht, Rijkebuurtweg 8 in Vrouwenpolder. De toegang is gratis. Mark Huizinga in gevecht met Tess Westende. foto: Jaap Woiterbeek

de Faam | 2001 | | pagina 13