C S Première Planet of the apes Première Soul Assassin Operaspektakel op Neeltje Jans I N E C I T Y Hoofdrolspelers Soul Assassin in Cine City Matthénja viert ie lustrum I dé uitgaanskrant F I L M W E E K premièrej PLANET OF THE APES SOUL ASSASSIN DOWN TO EARTH FINAL FANTASY HEARTBREAKERS SCARY MOVIE JURASSIC PARK III I LARA CROFT: TOMB RAIDER [PEARL HARBOR SHREK {Nederlands gesproken) KEIZER KUZCO BRIDGET JONE'S DIARY DR. DOLITTLE 2 SHREK (originele versie) SNEAK PREVIEW F I L M W E E KI CHUTTERSHOF HARRISON'S FLOWERS ME, YOU, THEM INTIMACY voor midden-zeeland Verwacht: Driven, Blow en Animal. Woensdag 22 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 11 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 23 augustus t/m woensdag 29 augustus Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur astronaut wordt gevangen genomen wanneer hij neerstort op planeet waar apen heersen Donderdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00 uur Vrijdag *21.45 uur Zaterdag 19.00 24.00 uur tijdens zijn zoektocht naar de moordenaar van zijn vriendin komt Kevin terecht in een web van intriges. Dagelijks 13.45 19.00 uur Chris Rock keert terug op aarde in het lichaam van een vermoorde mil jonair Dagelijks 16.15 22.00 uur Zaterdag 16.15 22.00 24.00 uur 2065. De aarde wordt bedreigd door een inslag van een meteoor Dagelijks 18.30 uur moeder en dochter zetten overspel in scène tot de fiscus ingrijpt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur De moderne horrorfilms worden op de hak genomen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur derde film over het ontwaken van Dino's in onze tijd. Donderdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Vrijdag 19.00 uur De sterrenconstellatie bedreigt het universum Dagelijks 18.30 20.45 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Dagelijks 13.45 16.15 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Dagelijks *21.45 uur Renee gaat op zoek naar 'de ware' Dagelijks 13.45 uur de bekende dierenarts moet twee beren aan elkaar zien te koppelen. Dagelijks 16.15 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Maandag *21.45 uur verrassingsfilm voor de filmliefhebber MIDDELBURG Donderdag en zondag 19.30 uur Maandag en dinsdag 20.00 uur Andy MacDowell op zoek naar 'vermoorde' echtgenoot Donderdag en zaterdag 22.00 uur Vrijdag 19.30 uur wonderlijk verhaal over Braziliaanse vrouw die met drie echtgenoten onder één dak leeft Vrijdag en zondag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Woensdag 20.00 uur heimelijke woensdagmiddagsex krijgt dramatische wending breed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75 cpm) In het jaar 2029 stort astro naut Leo Davidson (Mark Wahlberg) tijdens een routine matige verkenningsmissie neer op een vreemde planeet. Hier zijn de mensen slaven van apen. Met behulp van de sympathieke chimpansee acti vist Ari (Helena Bonham-Car ter) en een klein groepje re bellen probeert Leo te ont snappen aan het gorillaleger van Generaal Thade (Tim Roth) en de machtige krijger Attar (Michael Clarke Duncan). De ontsnappingspoging resul teert in een zoektocht naar een heilige tempel, in het ver boden gebied van de planeet. Deze tempel bewaart shocke rende geheimen over het ver leden van de mensheid en de sleutel naar de toekomst. Leo als leider van een rebellengroep tegen de macht van de apen. Kevin Burke is veiligheids agent in een bedrijf, waarvan de directeur hem behandelt als zijn zoon. Op de dag dat Kevin zijn vriendin ten huwe lijk wil vragen, wordt zij ver moord. Kevin zet de achtervol ging in op de moordenaar en probeert daarbij zijn eigen col lega's, de politie en de maffia te vlug af te zijn. Tijdens de speurtocht in een wereld waar niemand te vertrouwen is, komt Kevin meer te weten dan hem lief is. Tom Hofman, Antonie Kamer ling, Derek de Lint in levende lijve zien? Vrijdagavond 24 au gustus zijn zij samen met re gisseur Laurence Malkin vanaf 21 uur aanwezig, in Cine City, voor de vertoning van hun film Soul Assassin. De pers wordt te woord gestaan, er is gelegenheid tot het stellen van vragen en er worden handtekeningen uitgedeeld. Tegen inlevering van je bios coopkaartje van 'Soul Assas sin' kun je op de foto met je favoriete ster(ren) uit deze film. Reserveer tijdig via de belbios, 0900-9363, want vol is vol. Jongerenkoor Matthénja. foto: Peter Wildeman Het Christelijk Zeeuws Jongeren koor Matthénja viert zijn eerste lustrum. Daarom geeft het koor een lustrum-CD uit. Het reforma torische koor Matthénja wordt gevormd door een enthousiaste groep jongeren die uit werkelijk heel Zeeland afkomstig zijn. De dirigent Peter Wildeman woont in Tholen en de vaste organist Martin Weststrate komt uit Krab- bendijke. Zaterdag 29 september wordt de CD '5 jaar Matthénja' gepresenteerd in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Vanaf 19.30 uur is daar het optreden met als gast musici het Roosendaals strijkor kest. Jongeren tussen de 15 en 35 jaar, die deel willen gaan uit maken van het koor kunnen zich aanmelden op de eerste repeti tieavond, woensdag 29 augustus. Deze avond is van 19.45 tot 21.45 uur in de kerk aan de Bergstein- weg in Goes. n het kader van het Zeeland Nazomer Festival is van maandag 27 augustus tot en met zaterdag 8 september, (m.u.v. maandag en dinsdag 3 en 4 september) op het eiland Neeltje Jans dagelijks de pro ductie Ship of Troy te zien. Alle voorstellin gen beginnen om 21 uur. Kaarten a 42,50 zijn onder andere ver krijgbaar via tel. 0118- 659659, via de uit- lijn:0900-0191, of inter net: www.nazomer- festival.nl Het weidse karakter van het eiland Neeltje Jans, waar de natuur sterker dan elders in Zeeland voelbaar is, vormt het decor voor dit overrompelen de spektakel. Op een landtong in de Oosterschelde is een reusachtige theaterboot zo groot als een kerk gebouwd. Vanaf het Delta Paviljoen wordt het publiek meegeno men door het duinlandschap naar het 'Ship of Troy'. In de speciaal voor deze voorstel ling gecomponeerde proloog beleven zij het universele ver haal van oorlog en vernieti ging. De muziek van Bert Joris en de indrukwekkende theaterbeelden maken deze tocht tot een belevenis. Na te zijn ingescheept wordt in de buik van het schip de be roemde opera 'Dido Aene as' van Henry Purcell ge speeld. De dramatische lief desgeschiedenis van de Tro jaanse oorlogsheld Aeneas en de Afrikaanse koningin Dido confronteert ons met de tweestrijd tussen liefde en plicht, met de mens als speel bal van het lot. Dido's af scheidslied 'When I am laid in earth' is één van de prachtig ste aria's uit de muziekge schiedenis. De internationaal bekende theatermaker Niek Kortekaas regiseert in zijn krachtige beel dentaal. De muziek is in func tie van deze openluchtproduc tie door Theo Mertens voor koperblazers gearrangeerd. Voor deze unieke productie zijn vooraanstaande musici en zangers uit Nederland en Vlaanderen samengebracht. 'Ship of Troy' is de openings voorstelling en tegelijkertijd het artistieke vlaggenschip van het ZNF 2001. Voorafgaand aan de voorstel lingen wordt door een opera- deskundige een inleiding ver zorgd over 'Ship of Troy'. Aan vang 20.00 uur in de grote filmzaal van het Delta Pavil joen, Waterland Neeltje Jans. Toegang gratis. De theaterboot waarop het operaspektakel zich afspeelt. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 12 van dit blad. Verkoopexpositie Goesemeer In het woonhuis van de heer en mevrouw Lipsiüs aan het Nieu we Diep 13 in Goes houdt de Rotterdamse Galerie Zonneschan- de een verkoopexpositie. Tijdens deze expositie is er werk te bezichtigen van onder andere Kees Okx, Geer Huybers, James Chalmers en Helene van Dongen. Er worden schilderijen in di verse technieken, keramische en bronzen objecten en glazen objecten te koop aangeboden. De expositie loopt van 1 tot 16 september en is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13 tot 17.30 uur en op afspraak. Manhuistuinconcert De serie Manhuistuinconcerten wordt zondag 26 augustus voortgezet met een concert door de gezamenlijke barbershop- koren uit Goes. Volgens de traditie van het barbershopzingen wordt in het Engels gezongen, in een unieke vorm van vier stemmig vocale close-harmoniestijl zonder instrumentale on dersteuning. De Manhuistuinconcerten zijn steeds van 12.30 tot 13.30 uur. De ingang van de Manhuistuin is aan de Zusterstraat 11, het poortje rechts van het Oosterscheldecollege. De toe gang tot de concerten is gratis en bij slecht weer wordt uitge weken naar de RK Maria Magdalenakerk. Concert Apollo Brasband Apollo uit Domburg treedt zaterdag 25 augustus op. De brassband geeft dan een concert op de hoek van de West straat en de Jan Tooropstraat in Domburg. Het concert begint om 19.30 uur en bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Ne derlands Hervormde kerk in Domburg. Expositie Jan de Quellerie in 't Spui De Vlissingse Maritieme kunstenaar Jan de Quellery exposeert tot 1 oktober in 't Spui. Naar aanleiding van Small Sail stelt hij 21 werken ten toon. Deze werken zijn vervaardigd in verschil lende technieken zoals olieverf, gemengde technieken en aqua rel. Posters van zijn werk zijn tijdens de expositie ook in 't Spui te koop. Ze kosten 20 gulden per stuk. Een doek van Jan de Quellerie. foto: Frank Husslage Kunstroute door Noord-Beveland De Stichting Kunstspoor Noord-Beveland houdt zaterdag en zondag (25 en 26 augustus) weer haar jaarlijkse kunstroute or ganiseert. De toegang is vrij. Folders, waarin ook een routebe schrijving staat opgenomen, zijn verkrijgbaar bij VVV-Noord-Be- veland te Wissenkerke, Galerie Prunier te Kortgene, Teunn's Atelier te Kats en Galerie De Praktijk in Wissenkerke. De route voert de deelnemers langs ateliers en galeries. Onderweg staan wegwijzerbordjes en bij de locaties hangt een vlag. Beide hel der geel van kleur met een blauwe voet erop. In de folder staan de adressen en de namen van de deelnemers en het platte- grondje maakt het makkelijk het spoor te volgen. De gastexposant van dit jaar is de schilder Wim Vaarzon Morel. Zijn werk is te zien in Galerie De Praktijk te Wissenkerke. Textiel in Galerie JE In galerie JE aan de Herenstraat 24 te Middelburg is van zondag 2 september tot en met 20 oktober een expositie van werk van Luis Acosta. Deze Argentijns-Nederlandse kunstenaar expo seert in galerie JE sierraden van Japans handgeschept papier, zijden hoofdversieringen en grote wandobjecten. In dezelfde galerie exposeren in september Monika Botta met handgevilte hoeden en Eva Janka met onder andere beschilderde zijden kle ding. Galerie JE is woensdag tot en met zaterdag geopend van 11 tot 17 uur. De opening van de tentoonstelling van Acosta is onderdeel van de Middelburgse kunst- en cultuurroute. Luis Acosta, armbanden van Japans handgeschept papier. Orgelconcert in Grote Kerk Goes Cor Ardesch geeft zaterdag 25 augustus een concert ophet Mar- cussen-orgel van de Grote- of Maria Magdalenakerk te Goes. Het interessante programma vermeldt onder andere werken van Jehan Alain, J.S. Bach en Louis Vierne. Het concert begint om 20 uur, de toegangsprijs bedraagt 9,50 gulden, voor CJP en pas 65+ 7,50 GULDEN. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toe gang.

de Faam | 2001 | | pagina 11