1 Britse Specsavers strijkt neer in Middelburg J w Op de foto met Diddl bij Prent Trend Souburgs gezin wint Alpen Kreuzer Studio Revana: nieuwe naam op pedicuregebied Dolle Dagen in Arnemuiden Woensdag 15 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 17 In Middelburg werd maandag 6 augustus de 23e winkel van Specsavers Opticiens ge opend. De nieuwe vestiging aan de Lange Delft 17 in Middelburg is de eerste Specsavers win kel in Zeeland. Met de boodschap 'Nederlan ders wordt wakker en 'open your eyes' want jullie betalen al jaren teveel voor een scherpe blik!' richt de Britse marktleider zich sinds 1997 op de Nederlandse consument. Danny Bommelé is de eige naar van de Middelburgse winkel en staat pal achter het Specsavers concept. „Specsa vers vindt dat goede oogzorg voor iedereen betaalbaar moet zijn en dat brillen uitste kend als modeaccessoire kun nen dienen. Om dit mogelijk te maken voor de klant han teert Specsavers een unieke formule: lage, transparante prijzen en een onverwacht ho ge service en kwaliteit oog- zorg." Transparante prijzen Het ruime assortiment bestaat uit meer dan 1000 verschillen de monturen onder de 300 gulden. Een design montuur Wilma van Belzen (Walky Schoenmode), Angie de Nooijer (Wo ning en Meubelstoffering), Jacqueline Marijs en Jannie Geldoff (3xN Mode) en Janny Cappon (Modehuis Janny) organiseren voor de vierde keer de Dolle Dagen. foto: Jaap Wolterbeek In Arnemuiden worden van donderdag 16 tot en met zaterdag 18 augustus voor de vierde keer de Dolle Dagen gevierd. De Arnemuidse Dolle Dagen staan bekend om de vele super voordelige koopjes die tijdens de laatste stuip trek van de uitverkoop aangeboden worden. Absolute stuntprijzen en heel veel gezelligheid, dat is waar het volgens de dames van 3xN Mode tijdens deze drie drukbezochte dagen omgaat. Samen met collega-onderne mers van Walky Schoenmode, Modehuis Janny en Jan de Nooijer Woning en Meubelst offering trakteren zij de vaste en gelegenheidsklanten drie dagen lang op sensationele s T A A L P L E T S R E H L s N A R K K E P S K E B E E D R R E U R A N T L L I B R E I O A I G D A E I R s Z T L A T R E B E P K K A I W K I I C R R I R S B R s L E N c E E E E E E K R E T D T T A M T S N M L E A E R T S N A A E T B R E W N I O s E I T N D E s A G B D R N E N Z T D Z L T I O O N E O X A E O O N E R A V R E T M T B G E 0 P L A T E N T T I A A K K O S M O S A E E E N L E J T E M M A L V L F P T Arrest Grindewal Nooit Asbest Herstelplaats Oplaten Astronomie Iemand Sextant Bitterbal Kosmos Span Bliksembezoek Krans Spraakleer Brandnetel Kriel Stek Delicaat Kritiek Tamtam Detector Kuieren Vlammetje Ervaren Laban Vogel Fitter Leader Zwetsen Gezin In deze woordzoeker zijn alle bovenstaande woorden verbor gen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden de oplossing van deze woordzoeker. Stuur uw oplossing vöör woensdag 22 augustus naar de redac tie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaarWVIissinger van woensdag 29 augustus bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 1 augustus luidt: "Regenpak'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar Jannie de Reiger uit Arnemuiden. kost 349 gulden en een titani um montuur 379 gulden, om maar eens wat te noemen. Kinderbrillen zijn er al voor 129 gulden. Als extraatje krijgt de klant bij ieder montuur, on geacht de sterkte, altijd gratis enkelvoudige glazen voor ver af of dichtbij, plus een grondig 10-staps oogonderzoek. Voor varifocale glazen rekent Specsavers een toeslag van 185 per paar. „Ons concept is echt uniek", zegt Danny Bom melé. „We hebben inmiddels behoorlijke indruk gemaakt met de transparante prijzen. Mensen zijn gewend dat er toch weer allerlei kosten bijko men, maar bij ons is dat niet het geval." Samen met zijn enthousiaste team runt Bommelé de nieu we vestiging in Middelburg. Als gediplomeerd opticien deed hij eerder ruim -negen jaar ervaring op in de regulie re optiekbranche. Zo heeft hij als filiaalhouder van grote Ne derlandse optiekketen in Vlis singen en Middelburg ge werkt. Een eigen zaak was zijn grote droom. „De vrijheid die als ondernemer hebt spreekt me enorm aan. Ik heb om ver schillende redenen voor Spec savers gekozen. Ten eerste omdat Specsavers veel meer investeert in perso neel dan de gemiddelde opti cien, wat betekent dat er meer mensen beschikbaar zijn om de klanten deskundig te hel pen. En bovendien is de win kel zodanig ingericht dat de klant voor in de winkel op zijn Danny Bommelé. Brildragers maken kans om het gezicht van Specsavers te worden en een reis naar Mau ritius te winnen. Of wat te denken van een weekendje Parijs of Londen. Daarboven op valt er ook nog eens een Huidverzorgingspakket van Revlon te winnen. gemak een montuur kan uit zoeken en achter in de winkel in alle rust en privacy het een en ander kan bespreken." Wedstrijd Dat een bril dragen al lang geen straf meer hoeft te zijn is geen nieuws. Brillen zijn tegen woordig niet alleen functio neel, maar ook trendy. Bij Specsavers bedachten ze een actie die de brildragers ook nog eens een streepje voor geeft, leder jaar is er namelijk een wedstrijd waaraan alle bril dragers vanaf 18 jaar mee kun nen doen. Simpelweg door het invullen van een deelnamefor muliertje en een kleurenfoto van jezelf met bril ding je mee naar de titel 'Look of 2001'. Het deelnameformulier is ver krijgbaar bij Specsavers in Middelburg. Uit alle inzendin gen worden 12 finalisten ge selecteerd, die naar Neder landse Finale in Wassenaar mogen. Uit deze finale komen twee winnaars die doorgaan naar de internationale finale in Londen. Daar maken zij kans om een jaar lang model te worden voor Specsavers, maar eerst is er voor de winnaar een wel verdiende vakantie van twee weken op Mauritius. Bommelé hoopt dat er evenals vorig jaar ook weer veel Zeeuwse inzen dingen zullen zijn. „De juiste bril kan elk gezicht of karakter onderstrepen. Tijdens de Look of 2001 ver kiezing kunnen brildragers la ten zien hoe hun bril hun ka rakter kracht bij zet. Vorig jaar waren er 14 inzendingen uit Zeeland. Laten we hopen dat Zeeland dit jaar net zo goed scoort als in 2000." koopjes. „We doen dit nu voor de vierde keer en het idee is een waar succes. Iedere zo mer en winter maken we schoonschip om ruimte te creëren voor de nieuwe col lecties, die overigens als deels binnen zijn. En hoe raak je be ter van je spullen af dan ze voor spotprijsjes aan te bie den. Dat werkt heel goed en het is nog hartstikke gezellig ook!" Cadeau en wenskaartenwinkel Prent Trend in Vlissingen krijgt morgenmiddag visite. De Vlissingse winkel vol grappige, lieve en ko mische cadeautjes, knuffels en wenskaarten ontvangt om 14 uur een echt V.I.P. Niemand minder dan Diddl, de bekende muis die als knuf fel in de winkel te koop is, maar die ook wenskaarten, bekers, agenda's, en sleutel hangers opsiert komt in hoog steigen persoon een kijkje ne men bij Prent 8t Trend. Alle kinderen die tussen 14 en 15.30 uur de winkel bezoeken Gratis op de foto met Diddl bij Prent Trend. Binnenkort start Revana Selen onder de naam Studio Revana met pedicurebehande lingen. Haar behandelkamer aan de Rossinilaan 53 in Vlissingen is ingericht volgens de normen en eisen van deze tijd. Pedicure anno 2001 dus. Eigenlijk deed Revana pedi cure er toevallig bij. Maar een maal gegrepen door het voe tenwerk werd ze, naar eigen zeggen, een ware voetfetisjist. Natuurlijk; de visagie waar voor ze opgeleid is bij Mieke Petiet in Middelburg en de schoonheidsverzorging zijn ook belangrijk. „Toch zal de pedicure het belangrijkst blij ven", zegt Selen stellig. „Som mige dingen in de schoon heidsverzorging liggen me niet zo. Daar ben ik eerlijk in. Maar in de pedicure kan ik veel kwijt. Mijn motto is: Lek ker lopen is geen luxe. Dat be tekent voor mij dat het accent ligt op mensen afhelpen van hun ongemakken. Likdoorns, kalknagels en ingegroeide na gels maken het lopen niet ple zierig en daar is veel aan te doen. Je voeten zijn letterlijk de basis. Daar moet dus goed voor gezorgd worden wil de rest ook goed 'lopen'. Op in ternet volg ik wel eens sites van Amerikaanse pedicures. Daar is het bijna een medisch specialisme, terwijl ze niet veel meer doen dan wij hier. Het is een verzorgend, sociaal beroep met een gedegen op leiding. Helaas merk je wel dat wie vijfentwintig jaar geleden een diploma haalde, nu nog net zo werkt als toen. Terwijl de eisen en normen wél ver anderd'zijn. Er wordt nu bij voorbeeld gewerkt volgens de HAM-code, wat staat voor Hy giëne, Arbo en Milieu." Voeten in kaart De HAM-code zorgt er voor dat de klant er van op aan kan dat instrumenten en dergelijke schoon, steriel en gedesinfec teerd zijn. Maar ook dat de pe- R eva na Selen: „Lekker lopen is geen luxe". foto:Jaap Wolterbeek John en Mirjam Kie vit uit Oost-Sou burg konden vorige week hun geluk niet op. Zonder er ook maar voor iets voor te hebben hoeven doen kregen zij het volledi ge aankoopbedrag van hun splinternieu we Alpen Kreuzer te rug. John en Mirjam Kievit zijn al jaren fervent kampeerders. Dit voorjaar werd de tent echter ingeruild voor een vouwwa gen. „Voorheen gingen we al tijd met de tent op pad, maar met een kleine dreumes is wat meer ruimte en comfort toch wel erg fijn. Vandaar dat we in maart besloten om een Alpen Kreuzer aan te schaffen", ver telt Mirjam. En door de aan koop van deze vouwwagen bij Mechielsen Kampeerartikelen in Vlissingen deed de familie Kievit automatisch mee aan de actie 'win een gratis Alpen Kreuzer'. Geen moment hebben zij er bij stil gestaan dat zij wel eens als winnaar uit de bus zouden kunnen komen. Totdat zij een uitnodiging ontvingen om op 6 augustus in Sliedrecht het totale aankoopbedrag in ont vangst te komen nemen. „Dit jaar hadden we dus wel een heel voordelige vakantie", lacht Mirjam enthousiast. De Alpen Kreuzer Parade 2001 met een cataloguswaarde van 9.995 gulden is inmiddels uit getest tijdens twee kam peervakantie en Intratuin zet warenhuis op stelten Dit jaar is het opruimingsfeest extra groot omdat Intratuin in Koudekerke aan het verbouwen is. Kort gezegd: er moet extra plaats gemaakt worden. Het aantal aanbiedingen is ook groter dan ooit. Op dit moment wordt gewerkt aan het vervangen van een kas, tijdens de bouw blijft de winkel overigens gewoon open. Het zomerseizoen loopt voor Intratuin bijna ten einde en dat betekent dat de grote uitverkoopperiode van start gaat on der de noemer 'Warenhuis op Stelten'. In de periode van 13 tot en met 25 augustus staat het tuincentrum dus op z'n kop want alle zomerartikelen moeten plaatsmaken voor de nieuwe na jaarscollectie. Een voorproefje van de actie staat in de folder die vanaf 13 augustus huis-aan-huis verspreid wordt. Tijdens de ac tieperiode wordt het tuincentrum omgetoverd in een gezellige zomersfeer en zijn voor de kinderen allerlei activiteiten. En om het tuincentrum en haar bezoekers ook echt op stelten te zetten, worden er bij deze actie natuurlijk ook echte stelten aangebo den. Een leuke gelegenheid om de kleintjes kennis te laten ma ken met het speelgoed waar velen onder ons in hun jeugd mee hebben leren balanceren. Houtskool niet zo vervuilend als verondersteld Onlangs heeft TNO nieuwe cijfers bekend gemaakt over de uit stoot van schadelijke stoffen door houtkachels en houthaarden. Daaruit blijkt dat die emissiewaarden in de afgelopen tien jaar sterk zijn gedaald. De sterk verbeterde efficiency gedurende de afgelopen tien jaar van houtgestookte haarden en houtkachels .heeft hiertoe geleid. Gemiddeld gebruikt een toestel nu 635 kilo hout per jaar, terwijl dat in 1990 nog 750 kilo was. Mede daar door liep de dioxine-uitstoot met meer dan eenderde terug. Het landelijk aandeel van de uitstoot van fijn stof liep in die tijd te rug van tien procent tot slechts vier procent. Van PAK 10, een andere schadelijke stof, liep de uitstoot via haarden en kachels terug met zeventien procent. Concreet betekent dit dat de uit stoot van dioxine via haarden en kachels terugliep van 6 gram (l-TEQ) per jaar tot 4 gram (l-TEQ) per jaar. Bij fijn stof vermin derden die hoeveelheden van 2,2 kiloton naar 1,6 kiloton en van PAK 10 van 72,5 kiloton naar 60 kiloton per jaar. De branche sfeerverwarming is zeer te spreken over de uitkomst van dit on derzoek, want daarmee is volgens hen het bewijs geleverd dat zij niet de grote vervuiler zijn, waarvoor de overheid hen al ja ren houdt. De consument die .de aanschaf van een houtgestook te open haard of houtkachel overweegt weet dat daarmee niet de grote vervuiler wordt, waarvoor hij door -milieuorganisaties en soms ook door gemeenten wordt aangezien", aldus de Stich ting Promotie Sfeerverwarming. Nachtmarkt Middelburg Na de zeer succesvol verlopen en massaal bezochte Nachtmarkt op vrijdag 20 juli jongstleden houdt evenementenbureau 'Zuid- West Nederland' voor de laatste maal dit zomerseizoen een groots opgezette nachtmarkt op de Markt in Middelburg. Er staan vrijdag 17 augustus ongeveer 140 kramen, met kooplie den die op de meest originele manieren hun waren aan het pu bliek proberen te slijten. Het brede aanbod bestaat deels uit Zeeuwse producten als babbelaars, bessenwijn, appeldrank en bolussen. Voor de kleintjes is er een draaimolen en een visvij ver. De muzikale omlijsting van deze feestelijke markt wordt verzorgd door Zuid-Amerikaanse muzikanten. De nachtmarkt duurt van 19 tot 24 uur. Creëer extra leefruimte met dakraam mogen gratis met Diddl op de foto. Ook is er voor ieder kind een leuke verassing. Dus kom donderdagmiddag naar Prent Trend aan de Aagje Dekenstraat 12 in Vliss ingen en maak kennis met Diddl, de grappigste en groot ste muis die je ooit zag. dicure zelf niet te lang achter elkaar doorwerkt en bijvoor beeld een stoel heeft die het werken op een goede hoogte garandeert. „Anders ga je door je rug", weet Selen. Haar stoel kan tot 92 cm hoog ver steld worden en dat is gezien de lengte van deze pedicure geen overbodige luxe. „Om iemands voeten optimaal te behandelen moet je het een en ander weten van de klant. Daar zijn speciale anamnese formulieren voor. Je brengt letterlijk de voeten in kaart. De meeste mensen zijn zich niet bewust van het feit dat ze soms al jaren een beetje naar buiten lopen of juist anders om. Met een, ook alweer let terlijke, voetafdruk komen die dingen aan het licht. Diabetici hebben zo weer hun eigen problemen. Bij hen is de doorbloeding niet optimaal en ook genezen wondjes niet snel. Daar ben ik nu een extra cursus voor aan het volgen die ik aan het eind van het jaar denkt te halen." Per 1 september start Studio Revana officieel, maar afspra ken kunnen nu al gemaakt worden via telefoonnummer 474846 of bij geen gehoor 468682. John, Mirjam en dochter Lisa prima. Mirjam, John en Lisa Kievit ontvangen het aankoopbedrag van de Alpen Kreuzer terug uit handen van de heer de Groot van Al pen Kreuzer Nederland. Ko Mechielsen (I) vergezelde het dolge lukkige echtpaar. Dakvensters maken van vergeten donkere vertrekken nieuwe leefruimtes. Voor de maand augustus heeft De Klussenier een perfecte woontip: het dakraam. In deze droge zomermaand is het plaat sen van een dakraam uiteraard ideaal. Een dakraam geeft de zolder een compleet ander aanzien en het 'vergeten' vertrek wordt een lichte functionele ruimte. Maar dakramen maken niet alleen zolderruimtes tot leefruimte. Dakvensters geven alle ka mers onder schuine, pangedekte daken een enorme licht inval. Kwaliteitsdakramen hebben standaard dubbel glas voor isolatie en een slimme ventilatiestand waardoor een gezond klimaat in huis ontstaat zonder dat het raam inregent of open waait. Ze men is met de kantelstand geen probleem meer. Dakramen zijn snel gemonteerd en voor het dakraam is geen bouwvergunning nodig. Nadere inlichtingen of het telefoonnummer van de dichtstbijzijnde Klussenier is te verkrijgen op tel. 0318-542785. 'Ik schrijf je...' Telefoontjes, SMS-jes, e-mails: we worden ermee overspoeld. Toch missen deze elektronische berichten het persoonlijke ka rakter van een handgeschreven kaart of brief. PTT-post wil met een schrijfactie de klassieke, persoonlijke handgeschreven boodschap weer nieuw leven inblazen. Birgit Schuurman en Daphne Deckers roepen daarom alle Nederlanders op, om hen een brief of kaartje te sturen met zijn of haar meest bijzondere wensen, gedachten en verhalen, ledereen die schrijft maakt kans op een persoonlijke brief of kaart van een der dames. Via horecagelegenheden, tijdschriften en postkantoren verspreidt de PTT ansichtkaarten van Birgit en Daphne met een voorge drukt adres. Het postadres van Birgit en Daphne is postbus 16393, 2500 BJ Den Haag. Voor deze campagne geeft de PTT een 40-bladig minizine uit, vol met enthousiasmerende tips, suggesties en wetenswaardigheden over het schrijven. Daarin staat ook een interview met Renate Dorrestein, een gedicht van Gerrit Komrij, een quote van Bridget Jones en tal van inspire rende ideeën voor jong en oud. Het minizine is gratis af te halen op het postkantoor. Training Synergie 4 more Synergie 4 more geeft de komende weken een aantal trainingen op het gebied van communicatie. 11 september start een serie van 5 trainingen onder de titel 'nu bereik ik wat ik bereiken wil'. Deze cursus duurt vijf bijeenkomsten, die steeds op een dins dagavond zijn. De cursus 'Effectief communiceren met anderen' duurt ook vijf avonden en wordt gegeven op donderdagavond. Meer informatie over deze trainingen is te verkrijgen bij Syner gy 4 More via synergie@planet.nl of via 0113-271114

de Faam | 2001 | | pagina 17