C S Mosselmaaltje met muziek Première Down to earth INEC rY CHUTTEI! HOF dé uitgaanskrant vffcnjjde njpland I Première Final Fantasy Holland Amerika Lijn meert af in Vlissingen F I E M W E E K DOWN TO EARTH FINAL FANTASY HEARTBREAKERS SCARY MOVIE 00 JURASSIC PARK III ©00 LARA CROFT: TOMB RAIDER PEARL HARBOR SHREK (originele versie) SHREK (Nederlands gesproken) KEIZER KUZCO SPY KIDS (Nederlands gesproken) BRIDGET JONE'S DIARY DR. DOLITTLE 2 THE HOLE F I L M W E E K CHUNHYANG ME, YOU, THEM TITUS Verwacht Woensdag 15 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 13 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 16 augustus t/m woens Dagelijks *18.30 uur [premièrel Chris Rock keert terug op aarde in het lichaam van eeivermoorde mil jonair première Dagelijks 16.15 22.00 uur Zaterdag 16.15 22.00 24.00 uur 2065. De aarde wordt bedreigd door een inslag van een meteoor Dagelijks 21.45 uur moeder en dochter zetten overspel in scène tot de fiscus ingrijpt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur De moderne horrorfilms worden op de hak genomen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur derde film over het ontwaken van Dino's in onze tijd. Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur De sterrenconstellatie bedreigt het universum Dagelijks 13.45 18.30 20.45 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbi.r.. wijze in beeld brengt Dagelijks 19.00 uur N Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van cm; vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Dagelijks 13.45 uur kinderen in een James Bond-achtig avontuur Dagelijks 19.00 21.45 uur Renee gaat op zoek naar 'de ware' Dagelijks 13.45 16.15 uur de bekende dierenarts moet twee beren aan elkaar zien te koppelen. Zaterdag 24.00 uur een overlevingsverhaal op een Engelse privé-school MIDDELBURG Donderdag en vrijdag 19.30 uur Zondag en woensdag 20.00 uur verfilming over de liefde tussen de dochter van een courtisane en een gouverneurszoon Donderdag en zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.00 uur wonderlijk verhaal over Braziliaanse vrouw die mei 'rie echtgenoten onder één dak leeft Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.00 uur Maandag 20.00 uur Anthony Hopkins als Romeinse breed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) edereen probeert in de hemel te komen, althans: ieder een wiens aardse tijd er bijna op zit. Zo ook stand-up comedian Lance Barton (Chris Rock) die, volgens de 'hemelhaler', nog 43 jaar te gaan heeft. Door een fout wordt Lance echter te vroeg bij de hemelpoort afgeleverd. Hij mag terug naar de aarde. Daar is hij blij mee. Dat kan echter alleen in een ander lichaam en daar is hij niet zo blij mee. Hij moet het lichaam en leven van een multimiljonair overnemen. Hij komt terecht in de complotten die 'zijn' vrouw en haar minnaar om hem heen gesmeed hebben en krijgt te maken met de mooie activiste Regina die tegen zijn bedrijf strijdt. VA! I DE MAK! Het is het jaar 2065. Het voortbestaan van de aarde wordt bedreigd door mil joenen meedogenloze buitenaardse wezens, die zich hebben verspreid over de planeet. De mooie en intelligente Dr. Aki Ross is 's werelds laatste hoop om de buitenaardse aanvallen af te slaan. Met behulp van haar wetenschappelijke mentor Dr. Sid en de Deep Eyes militaire troepen onder leiding van kapitein Gray Edwards gaat Aki een race tegen de klok aan om de Aarde én zichzelf te redden. -Planet Of The -Soul Assasin Apes Dat de mosselen dit jaar duur zijn, maakt zaterdag (18 augustus) niet uit in Yerseke. Mosselhandelaren trakteren het publiek op een heerlijk gratis bakje. Voor de liefhebber is er ook gratis muziek: de tiende editie van Mosselrock zorgt weer voor volop Zeeuwse kwaliteit. Afsluiter is de Vlaamse feestband Boogie Wonderhand die een glitterende disco act weet neer te zetten op het podium. Het programma laat net als vorige jaren vooral namen van Zeeuwse bands zien. Die zijn in twee voorronden aan het begin van dit jaar geselec teerd. Tussen 12 uur 's mid dags en 1 uur 's nachts treden achtereenvolgens United For ces, The Bandox, Till Dawn, Trippin, Vengeance, Passion Flower, Bruno, Nuff Said en de Boogie Wonderhand op. Behalve de Boogie Wonder- band is ook Vengeance van oorsprong geen Zeeuwse band. De Brabantse hardrock- formatie die in de jaren tach tig al furore wist te maken met spetterende live-optredens is terug van weggeweest. Anno 2001 zou de band harder, ge mener maar tegelijkertijd ook melodieuzer klinken dan voor heen. De Krabbendijkse pretmetal- formatie United Forces be treedt het podium als eerste. Bandleden Wilco, Henne, Mike, Erwin en Marcel probe ren de covers die ze spelen zo natuurgetrouw mogelijk te brengen. Overeenkomst tus sen alle nummers: je moet er op kunnen springen, ze mo gen niet te lang zijn en bij voorkeur géén solo's. The Bandox is een onverval ste rockin' rollin' blues band die covers brengt van bands als The Red Devils, Omar and the Howlers en The Paladins. Bezoekers van de bluesroutes in Goes en Middelburg kon den deze band al eerder aan het werk zien. Zes Middelburgers zijn samen Till Dawn. Onder de leden twee blazers en twee studen ten die de Rockacademie in Tilburg volgen. De muziek valt te omschrijven als een men geling tussen pop, surf, ska, country en rock. Till Dawn wist in betrekkelijk korte tijd een ei gen stijl neer te zetten en speelt voornamelijk eigen nummers. In augustus vorig jaar won de band de ZeeuWse Belofte - een provinciale aan moedigingsprijs voor aanstor mend talent. Andere hoogte punten van de leden waren een voorprogramma bij Krezip en studio-opnamen met Da niël Lohues van Skik. Met Uni versal Music wordt onderhan deld over een contract. Rond half vijf 's middags is het tijd voor Trippin. Deze band ontstond in 1997 uit een vriendengroep in de voormali- Nuff Said heeft inmiddels een aanzienlijke cultstatus bereikt. ge funkkroeg De Groef. Het vijftal - waarvan de leden allen een aantal jaren ervaring op deed in andere formaties - is uitgegroeid tot een hecht team, sterk op elkaar inge speeld en met het typische ge luid van de echte 'nineties'. De muzikanten voelen zich geïn spireerd door disco, funk en soul uit de jaren zeventig en hun muziek is niet onder één noemer te vangen. Zelf noe men ze het funk-hop, een sa mentrekking van funk en hip hop. Trippin won vorig jaar de Zeeuwse Popprijs en mag zichzelf beste Zeeuwse band van 2000 noemen. Bruno kent zijn oorsprong in café De Dop in Vlissingen. De wekelijkse jamsessie op maandagavond stond vast op het programma van de vier bandleden en al gauw werd deze samenwerking op buiten de maandag voortgezet. Na drie maanden oefenen was de eerste cd - getiteld 'Demo' - al daar. In het repertoire heeft de band naar eigen zeggen: 'don- derbruine gevoelsmuziek met het gevoel en de dynamiek van de Counting Crows, de groove en muzikale interpreta tie van Kravitz en dat gecom bineerd met meerstemmige coupletten en refreinen'. Zeeuwse afsluiter van de avond is Nuff Said, de uit Mid delburg afkomstige maar te genwoordig vanuit Amster dam operende rockband. De band rond Marijn en Michiel Slager wist een aanzienlijke cultstatus te bereiken. Het gro te succes blijft, ook na de re lease van twee singles, voor alsnog uit. Wellicht dat hun tweede cd, die naar verwach ting niet lang meer op zich zal laten wachten, meer geluk brengt. Na het succes van 'De Heeren Zeventien' en 'Deshima' komt theatergroep Noma de met een nieuw historisch theater stuk. Het gaat over de fameuze Holland Ame rika Lijn, de HAL, aan het begin van de 20e eeuw. DE Holland Amerika Lijn meert afin het Vlissingse Arsenaal theater. foto: Hans Boerrigter De droombeelden van de landverhuizers naar Amerika. De nostalgie van de 78-toeren- plaat en de oceaanstomers in zwart-wit beelden. Een stapel beddenchoreografie op mu ziek van Debussy en de gena deloosheid van de US-immi- gratiedienst op Ellis Island. Tenslotte een weemoedige mondharmonica bij de poort van Amerika. Drie Nederlandse 2e klasse passagiers maken als emi grant met 'De Nieuw Amster dam' de overtocht naar de Nieuwe Wereld. De Groningse boerenzoon Hendrik van Wort, de nachtclubdanseres Cecilia Delamarre en de advocaat Alexander Bronstein vertrek ken van de passagiersterminal aan de Rotterdamse Wilhelmi- nakade naar New York. Hoe wel het Duitse gezag het schip een vrije doorgang heeft ge garandeerd is de reis over de Noordzee niet zonder gevaar. Oudejaarsavond 1917 wordt met 'live'-muziek en zang ge vierd in de salon. Dan gaat de sirene. Er is een Duitse oor logsbodem gesignaleerd. De passagiers trekken zich terug in hun hutten met stapelbed den. Het -schifj vaart door in de nacht. Op nieuwjaarsoch tend 1918 stoomt De Nieuw Amsterdam de Hudsonbaai binnen. New York doemt op in de ochtendnevel. Alvorens toegelaten te worden dient men de ondervragingen op het immigratie-eiland Ellis Is land te ondergaan. Niet ieder een is welkom in Amerika. Theatergroep Nomade brengt de Holland Amerika Lijn in 14 Nederlandse maritieme gele genheden. Zo ook in het Vlis singse Arsenaaltheater. Don derdag 16 augustus om 20.15 uur is daar de Vlissingse pre mière. Vrijdag 17 augustus speelt het stuk om 15 en 20.15 uur en zondag speelt het om 15 uur. De toegangsprijzen be dragen 17,50 gulden en voor kortingspashouders 12,50 gul den. Middagpauzeconcert Sint Jacobskerk Het middagpauzeconcert in de Vlissingse Sint Jacobskerk van vrijdag 17 augustus wordt verzorgd door Willem Jan Cevaal uit Utrecht. Hij studeerde orgel en kerkmuziek aan het Utrechts Con servatorium bij onder meer Jan Welmers, Jan Raas en Willem Tranke. Daarnaast voltooide Cevaal zijn studie Muziekweten schappen aan de Universiteit Utrecht. Als organist is hij verbon den aan de Ger./Herv. Kerkgemeenschap te Wemeldinge. Tijdens het middagpauzeconcert bespeelt hij zowel het koororgel als het hoofdorgel. Op het koororgel speelt hij werk van J. Kuhnau. Op het hoofdorgel brengt hij muziek ten gehore van J.S. Bach en D. Buxtehude. De toegang tot het concert is gratis, wel is er na af loop een collecte, waarvan de opbrengst bestemd is voor de in standhouding van deze middagpauzeconcerten. Aanvang 12 uur. Sailing Classics van Jan de Quelery Bij Sauer Oonk in de Vlissingse Badhuisstraat 181 is tot en met 12 oktober het werk te zien van maritiem kunstenaar Jan de Quelery. Geboren in Vlissingen (1957) was de Quelery al op jon ge leeftijd enorm geboeid door de grote schepen die naar en van Antwerpen gingen. Zodra daar de kans voor was zat hij ge wapend met potlood en kladblok deze schepen uit te schetsen. Op 18-jarige leeftijd begon hij te werken aan zijn eerste oliewer- ken en kreeg hij les van kunstschilder A.E. Minderhoudt uit Mid delburg. De periode waarin hij als bankwerker werkte aan boord van schepen op de plaatselijke scheepsreparatiewerf geeft zijn latere werk meer diepte. Het werk van deze Vlissingse maritie me kunstenaar is regelmatig te zien op maritieme beurzen en bij Sail evenementen als Sail Antwerpen en Sail Amsterdam. Als vanzelfsprekend is de Quelery ook aanwezig op de Maritie me Dag in Vlissingen op 19 augustus. Nieuwe voorstelling Sim Bolus Sim Bolus, het poppentheater in het Goese Ambachtscentrum, speelt vanaf woensdag 22 augustus weer een nieuwe serie voorstellingen. 'De Koning is bloot, leve de Koning' is tot aan Kerstmis dit jaar wekelijks te zien om 15 uur. De voorstelling is een eigen vrije bewerking van het sprookje De Kleren van de Keizer van Hans Christiaan Andersen. Omdat de jonge, ijdele koning Alexander de traditionele hofkledij beu is geeft hij Alfre- de Mafiosi de opdracht bijzondere kleding voor hem te maken. Zo wordt de jaarlijkse optocht dit keer wel heel bijzonder... Het verhaal wordt gebracht met handpoppen, stokpoppen en veel muziek. De voorstelling is bedoeld voor kinderen vanaf vijfjaar, maar is ook heel leuk voor volwassenen. Reserveren kan via te lefoonnummer 0113 - 212 031. Zomerconcert Peter Wildeman De Thoolse musicus Peter Wildeman geeft zaterdag avond 25 augustus een orgel recital op het imponerende orgel van de Grote- of Sint Ja cobskerk in Vlissingen. Op verzoek van een Zeeuwse or gelliefhebbers is een pro gramma samengesteld met 'oude en nieuwe schatten' uit de omvangrijke bibliotheek van Peter Wildeman. Tijdens het concert zullen zeker Wil demans eigen improvisaties niet ontbreken. De uitvoering begint om 19.45 uur. Om 19.15 uur gaan de deuren open voor het publiek. De toe gangsprijs bedraagt 10 gul den en voor kinderen onder 12 jaar 5 gulden. Brassband Apollo Domburg Brassband Apollo geeft zaterdag 18 augustus een zomerconcert op het Dorpsplein te Aagtekerke. Het concert begint om 19.30 uur. Als de weersomstandigheden hiertoe aanleiding geven wordt er uitgeweken naar de Nederlands Hervormde kerkte Aagtekerke. Organist Beekman in Kapelle De Middelburgse organist Bram Beekman treedt zaterdag (18 augustus) op in de Nederlands Hervormde Kerk in Kapelle. Op het programma onder meer werken van Meldelssohn, Gigout, Frank en Bastiaans. Beekman studeerde aan het Brabants Con servatorium in Tilburg bij Louis Toebosch. Na zijn studie kreeg hij les van Anton Heiller in Wenen. Sinds 1980 is hij is hij als hoofdvakdocet orgel verbonden aan het Brabant Conservatori um en sinds 1997 als organist van de Oostkerk in Middelburg. Hij geeft concerten in binnen- en buitenland en is regelmatig op radio en televisie te horen en te zien. Kaarten (9 gulden) zijn vanaf 20 uur verkrijgbaar aan de zaal. Aquarellen in 's-Gravenpolder In de bibliotheek van 's-Gravenpolder is tot en met 11 september een expositie te zien van aquarellen van Batty Scheele. Batty (1933) woont in Goes en kreeg les van Janet van Bobo, Els Hollebrandse en Johan Milhous. Ze schildert voornamelijk bloemen, fruit, bo men en landschappen. Verder is ze lid van Het Zeeuws Palet, een schilderclub die elke dinsdag bij elkaar komt in De Pit in Goes. Peter Wildeman. Feest Unicef in Ovezande Roos van Dooren en Geert Fortrie, beiden 12 jaar oud, houden 18 augustus een feest voor Unicef. In de feesttent op de Witte Hoeve aan de Bloe- menstraat 37 in Ovezande pre senteren ze dan een program ma met veel bekende Zeeuw se artiesten. De opbrengst van de feestdag komt uiteraard ten goede aan projecten van Uni cef. Van 9.45 tot 12.30 uur tre den Jopie Minnaard, Rob van der Meule, Duo Kattebel en Geert Roos op. Entree voor dit ochtendprogramma is 22, 50 gulden, voor kinderen 10 gulden. Voor kinderen van 4 tot 6 jaar is er van 11.30 tot ,r,. 12.30 uur een clownsoptreden Poos en Geert steunen Unicef de schuur en de entree mef een feestdag. daarvoor bedraagt 7,50 gul den. De grotere kinderen, tot 12 jaar, kunnen van 13 tot 14.10 uur terecht bij clown Frankl en voor hen bedraagt de entree 10 gulden. Verder zijn er van 14.30 tot 18 uur optredens van het Te Quero koor, Jacorine en Joanneke de Witte, De Smarties, Peter Adriaanse en Jopie Minnaard. De toegangsprijs hiervoor is 25 gulden, voor kinderen 12,50 gulden en dat is inclusief een con sumptie en koek. Hiernaast zijn er nog veel andere activiteiten en worden er leuke en lekkere dingen verkocht. De Kaarten zijn te koop bij 't Kunstuus aan de Dorpsstraat 43 te Heinkenszand en op de dag zelf aan de feesttent. Meer informatie via tel. 0113- 563367.

de Faam | 2001 | | pagina 13