Hiliivn/llllHltMliiilliiiiiélHllllilliMlI. GEMEENTE MIDDELBURG Uw oude leren bankstel weer als nieuw!! GRATIS 0 "paper pritt" Wie gaat het nieuwe A-theater bouwen? REUMABESTRIJDING BESTAAT 75 JAAR Kermis in Middelburg: groot spektakel Hof van Tange afgesloten De Gemeente op internet Zonder U geen Unicef. Giro 121. TO DIGITAAL Woensdag 1 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl [PW] Tafeltje LL Dekje 'ipj "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer O! 18-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 6 augustus tot en met zondag 12 augustus 2001 Maandag Varkensvlees, tuinbonen, krielaardappelen. Dinsdag Gepaneerde varkensschnitzel, gemengde groenten, gebakken aardappelen. Woensdag Rundergchaklballen, spinazie, aardappelen. Donderdag Kippenborst in kerriesaus met vruchtenrijst. Vrijdag Gepaneerde koolvisfilet, worteltjes, gestampte aardappelen. Zaterdag Bami goreng met kipsateh. Zondag Wat de pot schaft. De kermis van Middelburg is er altijd een om van te smullen. (foto: R. O reel) Jury- en publieksprijs, vuurwerk, dolle donderdag Het is bijna zover. Aanstaande vrijdag om 16.00 uur opent de marktmeester van de gemeente Middelburg officieel de kermis. De djembeegroep Djamarek be geleidt hem met WestAfrikaanse ritmes. Daarna zijn alle attracties voor het publiek toegankelijk. De ker mis blijft staan tot en met donderdag 9 augustus. Op de Markt en Plein 1940 staan dan weer tientallen attracties. De kermis is de eerste dag tot midder nacht geopend. Zaterdag van 10 tot 01.00 uur, zon dag van 13 tol 23.00 uur, maandag en dinsdag en donderdag van 10 lot 00.00 uur. Woensdagavond 8 augus tus wordt het traditionele vuurwerk afgestoken, de kermis is dan ook tot 01.00 uur te bezoeken. Publieksprijs Dit jaar krijgen de beste attracties prijzen. Er is een jury die onder zoek doet en drie prijzen toekent. Die worden uitgereikt door wethou der Visser op dinsdag 7 augustus om 16.00 uur voor hel Stadscafé. De bezoekers van de kermis kunnen hun favoriete attractie een voor keurstem geven voor de Publieks prijs. In diverse horecagelegenhe den en op de kennis zelf liggen deelnameformulieren en pennen. De ingevulde stembiljetten moeren in de stembus bij het Stadscafé wor den ingeleverd. Ook op dinsdag 7 augustus om 16.00 uur wordt de Publieksprijs toegekend. Bovendien" kunnen drie personen die het stem biljet hebben ingeleverd en bij de prijsuitreiking aanwezig zijn, reke nen op een prijzenpakket. Dolle Donderdag De drukste dag van hel jaar in Mid delburg is Dolle Donderdag. Dat is dit jaar donderdag 9 augustus. Het is dan kermis op de Markt en Plein 1940, ringrijden op het Molenwater en de weekmarkt vindt plaats op de Dam. Een tip: kom met het open baar vervoer of op de fiets. Als u met de auto komt, kunt u het beste in de Parkeergarages parkeren. Het parkeerterrein aan hel Hof van Tange is enkele dagen voor, tijdens en twee dagen na de kermis buiten gebruik. In verband met de kermis is het parkeerterrein aan het Hof van Tange nog tot en met 13 augustus afgesloten. De ker misexploitanten bivakkeren daar tot het einde van de ker mis. Week 31 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Houders van parkeervergunningen voor woon-werkverkeer Hof van Tange, mogen gedurende de perio de van maandag 30 juli 2001 tot en met maandag 13 augustus 2001 hun voertuig parkeren in belangheb- bendengebied (vergunninghou dersplaatsen). Uiteraard dient de parkeèrvergunning duidelijk zicht baar achter de voorruit van het voertuig te zijn aangebracht. U vindt ons op www.middelburg.nl Actuele informatie, foto-reportages van de ontwikke lingen in het Stationsgebied, maar ook digitale loket ten maken het informatiegehalte van de site groot en divers. Het zal u niet ontgaan zijn dat de gemeenteraad van Middelburg eind juni heeft ingestemd met de bouw van een regionaal A-theater, met daaronder een parkeergarage, op de plaats van de Berghuijskazerne aan de Zuidsingel. Nu dit besluit is genomen, kan begonnen worden met het verder uitwerken van de plannen. Het is de bedoeling dat het nieuwe theater in september 2005 in gebruik wordt genomen. Óm u al vast op de hoogte te brengen van de eerste stappen die worden geno men, informeren wij u met dit artikel over de architectenkeuze. Onlangs heeft een groot aantal ar chitecten gereageerd op een adver tentie die in hel kader van de Euro pese aanbesteding is gepubliceerd. Een selectiecommissie heeft uit de ze aanmeldingen zes architecten ge kozen die in eerste instantie een presentatie mogen geven voor een aantal mensen die intensief bij dit project betrokken zijn (onder ande re voor collegeleden, toekomstige gebruikers en de omwonenden). Bij de selectie van de architecten is onder andere gekeken naar hun erva ringen met het ontwerpen van theaters elders in Nederland of het buitenland en de architectonische kwaliteit van het werk. Aan de hand van de gegeven presentaties wordt één architect uitgekozen die het re gionale A-lheater in Middelburg mag gaan ontwerpen. Informatie van de gegeven presentaties wordt (zo mo gelijk) in een later stadium ook op de website van de gemeente Middelburg geplaatst (www.middclburg.nl). Van de drieëntwintig architecten die zich hebben aangemeld, komen er twee uit België en de rest uit eigen land. De zes geselecteerde architec ten zijn: - Architectuursludio Herman Hertzberger uit Amsterdam. - Architectenbureau CEPEZED uit Delft - A.2R.C Geassocieerde Architecten uit Brussel (België) - Claus en Kraan architecten uit Rotterdam - De Architecten Cie. uit Amsterdam - Zaanen Spanjers architecten uit Amsterdam Via deze weg houden wij u de ko mendejaren natuurlijk op de hoogte van de ontwikkelingen van dit gróte en ambitieuze project. Daarnaast zal ook een informatiebulletin uit gegeven worden met daarin alle we tenswaardigheden over de bouw van het regionale A-theater. We houden u op de hoogte! Actueel Actuele info op de site wordt bijge houden door de afdeling Communi catie. We berichten over verkeers maatregelen, nieuw beleid, de stra tegische projecten, de procedure voor de nieuwe burgemeester en ga zo maar door. Goed bezocht wordt ook het onder deel 'foto's Stationsgebied', waarin foto's staan van de werkzaamheden in dat gebied vanaf begin dit jaar tot nu. Uiteraard kunt u ook alles te rugvinden over de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders. Digitale loketten Iedere afdeling van de Gemeente heeft een digitaal loket. Bij de vir tuele balie van Burgerzaken vindt u alles over bijvoorbeeld trouwen, reisdocumenten, aangifte geboorte etc. Ook Wijkbeheer, Bouwen en Wonen, Parkeerbeheer, Stadsreini ging, Milieu, Sociale Zaken, Onder wijs, Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur bieden op deze manier praktische info aan. Digitaal uittreksels opvragen Sinds kort is het mogelijk om via de website van de Gemeente Middel burg uittreksels uit het persoonsre gister op te vragen. Op de startpagi na staat een link waarmee u direct op de juiste plaats terecht komt. Vul het aanvraagformulier op de site in, maak het benodigde bedrag over en het uittreksel wordt u direct toege stuurd. U hoeft dus niet meer naar het gemeentehuis te komen om een uittreksel op te vragen. U kunt door middel van dit formu lier uittreksels uit de Registers van de Burgerlijke Stand van de ge meente Middelburg aanvragen. Dit zijn uittreksels van de geboorteakte, huwelijksakte, echlscheidingsakte en overlijdensakte als het betreffen de rechtsfeit in Middelburg, Arne- muiden, Kleverskerke, Nieuw en Sint Joosland of Sint Laurens heeft plaatsgehad. Ook kunt u een aantal uittreksels uit de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (GBA) opvragen. Dit is via deze weg alleen mogelijk als het een uittreksel van uzelf be treft en als het gaat om een uittrek sel persoonsregistratie, een bewijs van Nederlanderschap en een be wijs van in leven zijn (Attestatie de Vita). U moet altijd uw sofi-nummer en een paspoortnummer, het nummer van uw Europese identiteitskaart of uw rijbewijsnummer invullen. Kosten: Afschrift uit het register van de burgerlijke stand 18,- Afschrilt uit de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens 14.- Bewijs van Nederlanderschap 14.- Attestatie de Vita (bewijs van in leven zijn) 14,- N.B. Wij maken u erop attent dat het niet is uitgesloten dat de inge vulde gegevens tijdens verzending worden gelezen door onbevoegden. Toekomst Internet biedt veel mogelijkheden voor de toekomst horen we steeds. Maar het gaat wel stap voor stap. Zeker als het gaat om functies die privacygevoelig zijn of als er nog geen duidelijke wettelijke richtlij nen voor zijn. De Gemeente investeert in internet. De komende maanden en jaren zul len de regelmatige bezoekers van de site dat merken. Via deze informa tiepagina houden we u op de hoog te! De Stadsschouwburg blijft nog vier jaar in gebruik. In 2005 is het nieuwe A-theater klaar. F. Viergever) Wilt u ook een EKO-lunch? Is er geen biologische catering op uw werk? Breng het nu ter sprake! Stuur bijvoorbeeld een elektronisch kaartje naar uw facilitymanager en vraag om een EKO-lunch. BöJ kijk op K=2i www.milieudefensie.nl/catering Acht jaar geleden maakte Wim Jautze van Jautze Reparaties kennis met de millieuvriendelijke meubelleerverf van Marco Leer. De beslissing om hiermee te gaan werken werd snel genomen. Zelfs werd uit praktische overwegin gen de naam Marco Leer overgeno men. Ons werkgebied omvat Zeeland, West-Brabant enVoorne-Putten. Een leren bankstel is meestal duur. Na een aantal jaren wordt het leer vaal en sleetse plekken verarmen het interieur. Of de kleur begint te vervelen. Een belletje naar Marco Leer is voldoende om de toekomst weer zonnig tegemoet te zien; want bij Marco Leer krijgt uw bankstel of fauteuil een complete face lift in de oorspronkelijke of in een andere kleur en is daardoor weer jaren, met veel plezier, te gébruiken. Marco Leer is met 20 zaken, waarvan 12 in Nederland, vertegenwoordigd en daardoor zijn er steeds meer mensen die Marco Leer weten te vinden. Concept Het spuiten van leren meubelen is al jaren de gewoonste zaak van de wereld. De problemen van weleer, afgeven, bladderen enz. zijn door de nieuwste ontwikkelingen bij Marco Leer, geen problemen meer. Een bank of stoel met een scheurtje wordt gere pareerd met kunsthars of door inzet ten van een nieuw stuk leer. Daarna wordt het geheel voorzien van een nieuwe prachtige kleur met de specia le leerverf. Marco Leer is een echte specialist die in staat is om elk type leer van een nieuwe, milieuvriendelij ke, verflaag te voorzien. Uit onderzoek is gebleken dat meer dan vijfennegen tig procent van de klanten tevreden is. Wat is uw voordeel? Een telefoontje naar Marco Leer en u wordt direct en deskundig geholpen. Per telefoon kan in de meeste gevallen de prijs worden gemeld, waarna een afspraak wordt gemaakt wanneer uw meubelen worden opgehaald. Als de klus geklaard is worden de meubelen, meestal na een dag of tien, weer bij u thuis afgeleverd. Gemakkelijker kan niet. In combinatie met het spuitwerk kun nen slappe zittingen weer worden ver stevigd en andere reparaties worden uitgevoerd. Elk meubel verlaat de werkplaats met een jaar garantie en gratis FACELIFT FOR LEATHER in de eigen kleur. Marco Leer is goed voor het milieu en goed voor uw portemonnee. Bel voor een vrijblijvende prijsopgaaf: Marco Leer Tel. 0111-695014 Ook kunt u vrijblijvend langskomen om e.e.a. zelf te bekijken. Spuiwekken 21a 4318 AP Brouwershaven Industrieterrein Maandag t/m vrijdag www.brouwershavendigitaal.nl k&Jceji ütyUfk Zonder U kunnen wij geen verloskundigen opleiden om de baby's van Bolivia veilig op de wereld te zetten. Help unicef Él hen, wordt vandaag nog donateur van Unicef, g Het Nationaal Reumafonds finan ciert het overgrote deel van het wetenschappelijk onderzoek Ande re activiteiten zijn: voorlichting, aangepaste vakanties, individuele financiële hulp en financieren van meer dan honderd reumapa tiëntenverenigingen. Helpt u ook? Giro 324! Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0990 - 2030300 www.reumafonds.nl Facelift voor leren meubelen bij Marco Leer Nu bij onze I 24 uur FOTOSERVICE GRATIS PAPER-PRITT Geldig vanaf I juli tot 31 augustus, Op=op. <5- wij printen uw foto's allemaal

de Faam | 2001 | | pagina 3