Arneville Hotel Middelburg vijftien jaren jong Délifrance in plaats van strandtent Bagage veilig voor smokkelaars i l Midzomernachtmarkt drie boulevards lang T T l l l l L L Prijs van Batavus/ANWB actie valt bij Profile -Van den Driest Woensdag 1 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 15 Arie van Zanten Op 20 juli 2001 was het 15 jaar geleden, dat het Arneville Hotel werd geopend door de toenmalige directeur-eigenaar Ben van Dam me. Gelegen vlak naast de Schroeweg, de toe gangsweg tot het centrum van Middelburg is het heel gemakkelijk te bereiken. Naast over nachtingen, zoals ieder hotel uiteraard, biedt het hotel ook faciliteiten voor vergaderin gen, bruiloften of andere feesten, recepties en diners. Ook cateringdiensten zitten in het pak ket. Parkeergelegenheid is er in overvloed. Sinds 1994 is er, onder dezelfde directie, een nauwe samenwerking met Grand Hotel Arion in Vlissingen en sinds november 2000 zijn bei de hotels aangesloten bij de hotelgroep Amrath Hotels en Restaurants. De tegenwoordige directeur, Joost P.M. van Damme is de zoon van de stichter van Hotel Arneville. Volgens zijn zeggen zit het hoteliersvak in zijn ge nen. Toen hij 10 jaar was wist hij al dat hij hetzelfde werk wil de doen als zijn ouders, die eerder al hotels hadden in Koudekerke, Zoutelande en Vlissingen. "Op die leeftijd hielp ik al met afwassen ver telt hij, "ik heb alle soorten werk in dit vak in de praktijk gedaan". Na de Hotelschool in Koksijde, België, diverse bijbe horende stages in gerenom meerde hotels en een aantal jaren werken in het buitenland o.a. in Frankrijk, Engeland en Australië was van Damme Ju nior in 1994, op 23-jarige leef tijd gereed om de scepter over hotel Arneville over te nemen, als jongste hoteldirecteur in Nederland. Met succes kun je zeggen, want de bezettings graad is hoog en het was no dig het personeelsbestand uit te breiden van de oorspronke lijke 20 medewerkers naar 34. De gedachte achter het bedrijf is, om een zo breed mogelijk pakket van diensten aan te bieden. De cateringdienst, met name, is intussen een bedrijf binnen het bedrijf, dat diners en feesten organiseert voor groepen van 10 tot 1000 men sen of meer. "Het gaat er alle maal om, het de klant naar de zin te maken en te laten genie ten van de luxe die wij kunnen bieden", zoals de, nog steeds jonge, directeur zegt. "Uiter aard moet je wel de juiste in stelling hebben voor dit vak. Je werkt dikwijls op uren waarop andere mensen vrij zijn. Wat mijzelf betreft is het motto "Uren, daar praat je niet over. Die maak je gewoon". Hij Arion-hotel: 15 jaar hoteltraditie. benadrukt echter wel, dat zijn ménsen werken volgens de bestaande CAO-afspraken. Het voordeel van dat brede dien stenpakket is dat het hotel niet echt afhankelijk is van sei zoensinvloeden. Het betekent onder meer, dat alle medewer kers minimaal een jaarcontract hebben en dat er nu, in tegen stelling tot veel andere bedrij ven, geen vacatures zijn waar voor mensen gevonden moe ten worden. Zeetong De gasten van het hotel verte genwoordigen een breed sca la van mensen. Van de "gewo ne" toerist tot bekende Neder landets. Op dit moment lo geert de voetbalclub Go Ahead Eagles in Arneville, omdat ze een trainingskamp hebben in Zeeland. "Onze er varing is, dat mensen soms aarzelen bij ons binnen te stappen als ze geen hotelgast zijn", vervolgt Joost zijn ver haal, "maar dat is absoluut onjuist. Bij ons kun je koffie drinken, lunchen, dineren. We hebben een gezellige bar, die geopend is van 17.00 tot 01.00 uur. Zeg maar, een gezellig foto: Frank Husslage cafeetje met een internatio naal publiek. En de prijzen zijn heel redelijk. In het restaurant is een kleine en een grote kaart wat inhoudt, dat je kunt kiezen van een broodje kaas tot een diner waarbij kreeft wordt geserveerd. De gebak ken zeetong van onze chef-kok is trouwens wel heel speci aal". Ligging De vier sterren die het hotel draagt garanderen, dat er aan hoge kwaliteitseisen wordt voldaan. Zoals per kamer een eigen toilet en badkamer en een kleurentelevisie. Ook is er een nachtportier, waardoor de veiligheid wordt bevorderd. Het hotel beschikt tevens over door de hotelorganisatie er kende vergader- en congres ruimten. De ligging is zeer gunstig. Heel gemakkelijk te bereiken van de autoweg naar Vlissin gen, maar ook vanuit het in dustriegebied Vlissingen- Oost. Je hoeft de brug over het kanaal, vooral in de zomer, een regelmatige hindernis, niet over. Het centrum van Middelburg en het station lig gen op loopafstand van het hotel. Er worden ook fietsen ver huurd. De directeur vertelt nog, dat de aansluiting bij de Anrath Hotelgroep, waarbij aandelen van het bedrijf zijn overgedragen, past in de be drijfsfilosofie van de familie. "Als het goed is voor het be drijf moet je andere wegen durven inslaan". Weliswaar is het nu geen familiebedrijf meer, maar voor de medewer kers is er niks veranderd. Tot slot vertelt hij nog over het goede gevoel, dat hij krijgt als zijn gasten mondeling of schriftelijk laten merken, dat hij er met zijn mensen in is ge slaagd hun wensen te vervul len. Brieven die ze daarover krijgen worden dan ook zorg vuldig bewaard. Want daar doe je het uiteindelijk allemaal voor. Het adres van het hotel is Buitenruststraat 22 4337 EH te Middelburg. Telefoon: 0118- 638456. Telefax: 0118-615154. Internet: www.hotelarneville.nl Als de vergaderingen bij zijn vorige werkgever té hectisch werden riep Gert Pieters wel eens: „Ik stop ermee, ik begin een strandtent!" Een strandtent is het niet geworden, maar echt rouwig is Pieters daar niet om. In de Franse broodjeszaak Délifrance aan de Middelburgse Lange Delft heeft hij het prima naar zijn zin. Gert Pieters: 20 keer per dag versgebakken brood foto: Frank Husslage overblijfsel steenafval suiker- stroop graveur leger afdeling vogel volk 3 T deksel stoot- bodem 7 dondergod T vlees gerecht 2 kleinood pel T vreemde titel steek- pennetje altijd keuken toestel vrouwen verblijf behoeftige ontvangst bewijs T onzin T 4 rondhout zeemans- loon stremsel 6 schrijf- kosten T wijk T snelle wedstrijd wagenwiel schaats- term stuf grens bewaking deel van de hals T Japans bordspel 8 regelmaat 1 bevel zangstem handvat 5 www.puzzelland.com 1 2 3 4" „Toen ik, 11 december vorig jaar, de zaak overnam bestond deze zes jaar. De zaak liep toen prima en sindsdien is dat alleen maar beter geworden. Om die reden heb ik weinig aan de formule van mijn win kel veranderd. Kennelijk voe len mijn gasten zich hier op hun gemak en dat wil ik graag zo houden. 'Never change a winning team' is hier hele maal van toepassing." Tot dan toe had Pieters een baan ge had waar hij wel veel met ho- recaondernemingen te maken had, maar er zelf niet werk zaam in was. „De eerste maanden was het heel erg wennen" vertelt Gert „De hele dag lopen, in de gaten hou den of je gasten het naar de zin hebben, de oven in de ga ten houden: '"s avonds was ik opgebrand en de kilo's" vlo gen eraf." Ondertussen loopt hij al weer ruim een half jaar mee en zou hij zijn winkel voor geen goud meer willen inruilen voor iets anders. Délifrance "Als onderdeel van de wereld wijde Délifrance-keten leveren we alleen top-producten. Ons hele sterke punt is natuurlijk het versgebakken stokbrood. Op drukke dagen wordt er wel 20 keer per dag vers brood gebakken. Dat houdt in dat ons brood nooit ouder is dan een half uur. Verser kun je het zelf niet bedenken" legt Pie ters uit. En met dat brood wordt van alles gedaan. Be legd met kaas, kipgerechten, gezond: met stokbrood kun je alle kanten op variëren. Op deze basis wil de Middel burger zijn service ook blijven bieden. „De sterke kant is dat mensen hier voor een goede prijs goede kwaliteit krijgen en goed geholpen worden." Om die reden wordt er in de Middelburgse Délifrance-ves- tiging ook niet culinair 'moei lijk' gedaan: daar is het de ge legenheid niet voor en daar vragen de klanten niet om. Extra service Naast de 'gewone' gasten in Délifrance heeft Pieters nog veel andere, minder zichtbare gasten. Al enige tijd heeft hij ook cateringservice in zijn dienstenpakket opgenomen. Kennelijk naar volle tevreden heid van zijn klanten, want dit worden er steeds meer. Voor grote kantoren, de overheid en scholen is Délifrance met na me een lunch-cateraar. Ook sa lades kunnen geleverd wor den, maar voor bijvoorbeeld grote diners verwijst Pieters door naar collega's die daar in gespecialiseerd zijn. „Op het gebied van lunches en brood maaltijden hebben wij veel kennis in huis. Daar kunnen wij onze klanten dus perfect van dienst zijn. Voor gelegenheden waar de hele dag door gasten verzorgd moeten worden, wor den wij vaak voor dit specifieke deel ingeschakeld door een groter cateringbedrijf." Plannen In de Délifrance-vestiging aan de Lange Delft is het meestal gezellig druk. Het komt echter steeds vaker voor dat het té druk is en dat gasten de win kel voorbij moeten lopen. Dit tot ongenoegen van Gert Pie ters. Om ook deze mensen te gemoet te kunnen komen heeft hij fraaie plannen. „Ik zou graag de bovenverdieping bij mijn winkel trekken. Ik denk dan aan een barretje en een zithoekje. Op momenten dat het erg druk is in de win kel beneden, kunnen gasten dan boven nog een plekje vin den. Op rustiger momenten is de bovenruimte dan geschikt voor recepties of bijvoorbeeld vergaderruimte. Met name naar dat laatste is in een pro vinciehoofdstad als Middel burg altijd vraag." Wellicht hoort Pieters dan tijdens een vergadering nog eens iemand roepen:,. Ik stop ermee, ik be gin een strandtent!" Nieuwe kruidenmix in het vriesvak Het Franse bedrijf Darégal Diepvrieskruiden heeft in juli een nieuw product in Nederland op de markt gebracht: Fijne krui den. Deze mix bestaat uit zes verschillende kruiden, te weten bieslook, dille, kervel, peterselie, waterkers en zuring. Het eni ge dat aan deze kruiden toegevoegd is, is maximaal 5 procent plantaardige olie. Dit is om te voorkomen dat de kruiden in de diepvries aan elkaar plakken. De fijne kruiden zijn goed te gebruiken in dressings van sala des of bijvoorbeeld in soepen en sauzen. De diepgevroren krui den zijn al gewassen en gesneden, waardoor veel tijd kan wor den bespaard. Ze zijn verpakt in een handig strooibusje dat ge makkelijk kan worden geopend en hersloten. De aangebroken verpakkingen kunnen op deze manier gedurende lange tijd in de vriezer worden bewaard. Gezonde verwennerij Diverse voedingsdeskundigen hebben vastgesteld dat rechts- draaiend melkzuur een positieve werking heeft op de darmflo ra. Van nature is dit melkzuur in ons lichaam aanwezig maar verstoring van de darmflora kan ontstaan door consumptie van veel koolhydraten of een antibiotica kuur. Het melkzuur dat in Almhof Biogarde producten voorkomt is voor minstens 90 pro cent rechtsdraaiend. Hierdoor leveren deze producten een po sitieve bijdrage aan het herstellen van de natuurlijke darmflora. Biogarde producten zijn bovendien rijk aan vitaminen en mine ralen. De specifiek zachte smaak hebben de Biogarde produc ten ook te danken aan de bacteriën die dit rechtsdraaiend melk zuur produceren. Door de milde smaak is toevoeging van suiker in principe over bodig. Biogarde van Almhof kent men in twee vormen: roer en stand. Roer is bij de bewerking net zolang geroerd tot hij glad en romig is. Terwijl 'stand' wil zeggen dat de yoghurt direct na de bereiding is verpakt en in de verpakking nog verder rijpt. Biogarde yoghurt en kwark, al dan niet verrijkt met fruit is ver krijgbaar in bijna elke supermarkt. Een steak is geen omelet Professionele koks weten dat verschillende gerechten op ver schillende bak- en braadtemperaturen bereid moeten worden. Daarvoor gebruiken ze dan ook verschillende pannen. Voor thuis is een veelheid aan pannen niet makkelijk. Met het twee- pannenconcept van Fissier kan men thuis alles optimaal berei den. Voor gerechten die snel en op hoge temperatuur gebak ken moeten worden kan de Bratfix Novogrill gebruikt worden. Het beste is om deze koekenpan zonder boter of olie voor te verwarmen op de hoogste temperatuur. De temperatuur test men door een paar druppels water in de pan te laten vallen. Parelen deze door de pan, dan is de juiste baktemperatuur be reikt. Nu kan het vuur lager gezet worden en het gerecht kan de pan in, zelfs zonder boter of olie. Gerechten die op een lagere temperatuur gebakken moeten worden kunnen verwerkt wor den in de Bratfein SE pan met een krasvaste Sensal anti-kleef- laag. Dankzij een nieuw productieproces is deze anti-kleeflaag bijna onlosmakelijk met de koekenpanwand verbonden. Hier door is de pan goed bestand tegen het gebruik van metalen voorwerpen. Beide pannen zijn als duo te koop in 24 en 28-cen- timeter uitvoering, met glazen deksel en kunststof bakspaan. Ze zijn te koop in de betere huishoudspeciaalzaak en gespecia liseerde kookwinkel. De adviesprijzen zijn respectievelijk 285 en 329 gulden. De ANWB en Batavus Fietsen hebben gezamenlijk een actie gehouden. Kopers van de Batavus Lente Weekend-fiets en kopers van het ANWB-fietsrouteboek kon den deelnemen aan een prijs vraag. In deze prijsvraag werden vra gen gesteld over het fietsróu- teboek. Eén van de deelne mers ontving onlangs de ge wonnen Batavus Lente Week end fiets ter waarde van bijna 1500 gulden uit handen van Profile fietsspecialist Van den Driest in Middelburg. De prijs uitreiking was voor de deur van de ANWB aan de Nieuwe Burg in Middelburg. Stuur uw oplossing vöör woensdag 8 augustus naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 15 augustus bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 18 juli luidt: 'Markthal'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar C. Hubregtse, Spaarnestraat 39, 4388 TH Oost-Souburg. Links op de foto staan de gelukkige prijswinnaars dhr en mevr. Dingemanse uit Middelburg, daarnaast Jan van den Driest van Profile Van den Driest en geheel rechts mevrouw Ellis Freijser van de ANWB. Het is de nachtmerrie van iedereen die met het vliegtuig reist. Je zet je koffer in het volste vertrouwen op de lo pende band van de incheckbalie. Aange komen op je vakantiebestemming haal je hem eraf en loopt er vrolijk mee door de 'groene straat' de aankomstruimte uit. Je hebt immers niets aan te geven. Tot het moment dat je aangesproken wordt door de douaneambtenaar, die je vraagt je koffer voor hem te openen. Dan blijkt dat er ongemerkt iemand smokkelwaar in je koffer verstopt heeft. En de douanier gelooft natuurlijk nooit dat jij er niets mee te maken hebt. Een doelmatige manier om dit soort nachtmerrie-sce nario's te voorkomen is het volledig in plastic laten se- alen van de koffers of rug zak. Ook op Schiphol is het tegenwoordig mogelijlj de bagage, als was het een rookworst, in plastic te la ten verpakken. De bagage is hiermee hermetisch af gesloten voor onbekende handen. Er kan niet meer ongemerkt iets in verstopt worden. Waarschuwen Behalve dat de bagage vei lig afgesloten wordt voor onbevoegde handen, is hij ook beter beschermd tegen beschadiging in de cata comben van de vliegvel den. De kofferhandvatten en de rugzakriemen en -banden worden keurig mee verpakt en kunnen nergens meer achter blijven haken, met alle gevolgen van dien. Wie kent ze niet: de koffers die ergens opengebarsten zijn door een valpartij en die met een riem erom heen over de band aan ko men hobbelen, met de in houd er half uit wappe rend... De plastic verpakking is geen harde garantie dat de bagage niet geopend zal worden. De douane kan de verpakking gewoon open maken en een smokkelaar zal er altijd nog bij kunnen. Maar in ieder geval is het voor de reiziger bij aan komst altijd duidelijk als er iets met de bagage ge beurd is. Als hij constateert dat de plastic verpakking beschadigd is, laat hij de bagage op de lopende band staan en roept er me teen zelf de douane bij: hierdoor staat hij juridisch heel erg veel sterker en kan veel ellende voorkomen worden. Het sealen van 1 stuk bagage kost, ongeacht de afmetingen, 10 gulden. U vindt Seal Go in Ver trekhal 3 bij balies 17 en 27 en tussen Vertrekhal 1 en 2 bij balie 9. Meer informatie bij Seal Go, 06-29030530. Nieuwe internetgids ANBO: grijze haren surfen Steeds meer vijftig-plussers ontdekken de computer en vervol gens ook het internet: 19 procent is inmiddels online, tegen 5 procent in 1998. Senioren zijn volop bezig met een inhaalslag en de belangstelling voor lokale computer- en internetcursus- sen van de ouderenbonden in samenwerking met SeniorWeb is groot. Zodanig zelfs dat er 15.000 senioren op een wachtlijst staan voor de speciale internetcursussen die de ouderenbon den organiseren. 'Grijze Haren Surfen' is de titel van een nieu we internetgids van de ANBO, de bond voor vijftig-plussers. Een titel met een dubbele bodem, want internet lokt maar stoot tegelijk af. En je moet nogal wat zoeken voordat je vindt wat je wilt vinden in het enorme aanbod op het wereldwijde web. Soms tot je er grijze haren van krijgt. Daarom heeft de ANBO informatie over internet gebundeld in een handige gids. Het eerste gedeelte geeft antwoord op veel vragen over internet en de betekenis van vaak Engelstalige begrippen. Het tweede en derde hoofdstuk bestaat uit handige internetadressen met in formatie op allerlei terrein. Van beleggen tot genealogie en ge zondheid. En van hobby's, muziek, uitvaart en tuinieren tot wandelen, wonen en zoeksites. Een kleine vierhonderd inter netadressen zijn opgenomen, waaronder ook een groot aantal sites die zich richten op vijftig-plussers. 'Grijze Haren Surfen' is een handig naslagwerkje waarmee ook de startende internetter goed uit de voeten kan. De traditionele Vlissingse Midzomernacht gaat dit weekend weer van start. Vrijdag 3 augustus om 20 uur geeft wethouder Van der Maden, letterlijk, het kanons-startschot voor de achttiende Vlissingse Midzomernachtmarkt. Langs alle drie de Vlissingse boulevards staat er een twee kilometer lang lint van sfeer vol verlichte kramen en stands. Boulevard De Ruyter, Boulevard Bankert en Boule vard Evertsen ademen plaat selijk een nostalgische sfeer. Er is een drie uur durend op treden van afwisselend 'Ons Boerengoed' en een presenta- tiegroep die uitleg geeft over de soms zeer oude, Zeeuwse klederdrachten. Om het uur wordt deze combinatie afge wisseld door de New Energy Country Dancers. Spectaculair Behalve een kilometers lange uitstalling van handelswaar door allerlei kooplieden is er ook sprake van andere soor ten van vermaak. Uiteraard ontbreken op een midzomer nachtmarkt de traditionele standwerkers niet. Met hun humor van de straat en spreekwoordelijke spitsvon digheid zullen zij bronnen van vermaak voor het winkelend publiek vormen. Ook aan de kleintjes is gedacht: deze ko men aan hun trekken in een draaimolen. Uiteraard zal ook in deze achttiende Midzomer nachtmarkt het inmiddels tra ditionele vuurwerk niet ont breken: omstreeks 0.30 uur is de nachtelijke hemel de ach tergrond voor een prachtige vuurwerkshow. uunin'L Het horloge van Armstrong Met de Tour de France in het achterhoofd brengt Nike een horloge op de markt in een ge limiteerde en genummerde uit gave. Het Lance Armstrong As- cent Compass is een sporthor- loge dat maximale mogelijkhe den biedt en helemaal past bij de eigenzinnige naamgever: de fietscoureur Lance Armstrong. De Hightech watch geeft de hoogte aan en je kunt essentië le informatie over het weer en de temperatuur aflezen. Uiter aard heeft de aërodynamische en ergonomisch vormgegeven Lance Armstrong een super- stoer en sportief uiterlijk. Deze sportswatch in hightech kunststoffen uitvoering is comfortabel en superlichtgewicht. Een must voor modebewuste sporters. Het horloge is verkrijgbaar bij diverse juweliers, de Bijenkorf en sportzaken. Het kost 550 gulden en komt uit in een oplage van 15.000 stuks.

de Faam | 2001 | | pagina 15