C S I N E C I T Y Voorpremière Scary Movie 2 Première Jurassic Park III Optreden Panta Rhei tijdens kunst- en cultuurroute Middelburg I L Waar is Regina CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant F I L M W E E K Scary Movie 2 Jurassic Park III Lara Croft: Tomb Raider AL Pearl Harbour SHREK (originele versie) AL SHREK (Nederlands gesproken)AL KEIZER KUZCO AL SPY KIDS (Nederlands gesproken) AL Bridget Jones's Diary 12 jr Dr. Dolittle The Hole 12] F I L M W E E K BOUNCE TOGETHER 27 MISSING KISSES voor midden-zeeland Verwacht Heartbreakers -Scary Movie 2 Woensdag 1 augustus 2001 FAAM/VLISSINGER 13 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 2 augustus t/m woensdag 8 augustus Zaterdag 24.00 uur uur voorpremière| de moderne horrorfilms worden op de hak genomen Dagelijks 13.45» 16.15» 19.00» 21.45 uur Zaterdag 13.45» 16.15 •19.00» 21.45 24.00 uur première de derde film over het ontwaken van Dino's in onze tijd. Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur de sterrenconstellatie bedreigt het universum Dagelijks 13.45 18.30 20.45 22.00 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Dagelijks 19.00 uur Zaterdag 19.00 24.00 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Dagelijks 13.45 16.15 uur kinderen in een James Bond-achtig avontuur Dagelijks 19.00 21.45 uur Dagelijks 13.45» 16.15» 18.30» 21.45 uur dierenarts moet 2 beren aan elkaar koppelen Dagelijks 19.00 21.45 uur een overlevingsverhaal op een Engelse privé-school MIDDELBURG Donderdag en zondag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.00 uur met Ben Affleck en Gwyneth Palrow Donderdag en vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag 21.30 uur Elisabeth loopt weg bij haar man en gaat met de kinderen in een hip piecommune wonen. Vrijdag 19.30 uur Maandag en woensdag 20.00 uur romantische film over de gevolgen van liefde en verlangen breed IJ BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 fecpm) Ondanks de beloften „No mercy, no shame, no squel" toch een vervolg op Scary Movie. De Wyans broertjes en de rest van de hysterische cast zijn terug met nog meer grappen. Daar waar Scary Movie de draak stak met de tienerhorror als 'Scream' en 'I know what you did last summer', neemt Scary Movie 2 de horrorklas siekers op de hak. Films als 'The Exorcist', 'Poltergeist', 'Hannibal', 'What lies beneath' en 'The house on the haunted hill' passeren hierbij de revue. In Scary Movie 2 worden vier scholieren gestrikt door hun professor voor een experi ment in een 'spook'huis. Scary Movie 2 Tijdens de zomermaan den is er geen Sneak Preview. Niet getreurd, vanaf kalf augustus is de 'Verrassingsfilm voor een tientje' weer terug. In deel drie van de succesvolle Jurassic Park reeks komen we een oude bekende tegen: paleontoloog dr Alan Grant. Hij is bezig met een studie naar de intelligentie van de venijni ge velociraptor. Alan wordt door een rijke avonturier (William H. Macy) en zijn vrouw (Tea Leoni) overgehaald om een rondvlucht te ma ken boven het dino-eiland Isla Soma. het eiland mee gevraagd is. Zijn studie naar de intelligen tie van de Velociraptor komt goed van pas wanneer de snel slinkende groep uit hun ha chelijke situatie probeert te ontsnappen. Maar ook de er varen Alan moet alle zeilen bijzetten om te ontkomen aan de angstaanjagende nieuwe dino-soorten die destijds door InGen zijn gecreëerd en nu vrij rondlopen. Inmiddels is het eiland uitge groeid tot een broedplaats voor allerlei soorten dino saurussen en dat heeft een enorme aantrekkingskracht op allerlei avonturiers, die de di no's van dichtbij willen zien. Na een tragisch ongeval met het vliegtuig komen Alan en zijn gezelschap terecht op Isla Soma. Hier ontdekt Alan de ware reden waarom hij naar edere eerste zondag van de maand is de Mid delburgse binnenstad het podium voor de kunst- en cultuurroute. Veie galeries, winkels, monumentenpanden en straatlocaties staan die dag in het teken van het thema van de rou te. Zondag 5 augustus is er een extra toevoe ging aan de kunst- en cultuurroute. Op het plein van de Middelburgse Abdij, onder de Lan ge Jan, is er een koffieconcert. Het begint me teen na de opening van de route om 13 uur. Dit concert past perfect bij het thema van deze dag: kunst in de openlucht. Het Belgische jeugdorkest Panta Rhei trekt dit thema door, van de beeldende kunst naar 'muziek in de openlucht'. door hen die dag ook demon straties van grafische technie ken gegeven. In een ander centrum langs de route, het gebied rondom de Oostkerk, geeft keramiste Ger- die Zwaan in haar atelier aan de Schuitvlotstraat 24b een demonstratie met haar cursis ten. Zundertse Brug Aan de Kaaien zijn exposities van zo'n dertig kunstenaars. Niet alleen 't Kunstuus uit Heinkenszand is daar aanwe zig maar ook kunstenaars uit Alkmaar, Amsterdam, Pijnac- ker en Lisse zijn er aan het werk. De Koningsbrug wordt voor de gelegenheid omgedoopt in Zundertse Brug omdat daar een groep werkers uit het openbare atelier in Zundert samen met individuele beel dend werkenden uit het Bra bantse grensdorp zich presen teren. Normaal gesproken zou de gage van het beroemde or kest het budget van de kunst en cultuurroute verre over schrijden. Doordat het orkest momenteel op een muzikaal oefenkamp in Burgh-Haam- stede is, heeft het voor deze gelegenheid de gage tot een tiende van het normale be drag teruggebracht. Door sponsoring van de Provincie Zeeland kon de uitnodiging aan het orkest vaste vorm aannemen. Activiteiten Het Abdijrestaurant, dat nor maal zondags gesloten is, is deze dag open met een groot terras en sponsort de komst van het orkest met consump tiebonnen voor de musici. Be halve de muzikale toevoeging aan de route doen er deze zondag ruim zestig beeldende kunstenaars mee in de open lucht langs het traject. Er zijn diverse centra waaromheen de kunstenaars zich concen treren. Zo wordt de schilderachtige Vismarkt bezet door sieraden- hoeden- en kledingontwer pers. Het Abdijplein wordt, be halve door Panta Rhei, bevolkt door exposerende en werken de kunstenaars. Er worden De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 12 van dit blad. Super Troep Opruim Spektakel Zwerfafval en alles wat daarmee te maken heeft komt aan de orde in het Super Troep Opruim Spektakel. Deze zomer trekt het Stop Spektakel met deze anti-rotzooi campagne voor kinderen door Zeeland. De Hollandsche Hoeve in Goes wordt vrijdag 3 augustus en woensdag 15 augustus bezocht. Een team van af- valbestrijders, waaronder Rick de Blickveger en Mijke de Troep kijker, gaat de strijd aan met zwerfafval. Daa'rbij gebruiken ze een kindertheater, een troepwerpspel, een super opruim quiz en een super troep opruimrace op een groot luchtkussen. Het Su per Troep Opruim Spektakel in De Hollandsche Hoeve begint om 12 uur. Ingeborg Vugs in Sint Jacobskerk Tijdens het middagpauze-orgelconcert in de Vlissingse Sint Ja cobskerk aanstaande vrijdag speelt Ingeborg Vugs. Deze orga- niste van de Petruskerk in Oisterwijk studeerde orgel aan het Brabants Conservatorium bij Bram Beekman. Waar ze in 1985 en 1987 nog de respectievelijke acten Docerend en Uitvoerend Musicus behaalde. Tijdens het concert van aanstaande vrijdag speelt zij werken van J.C. Kellner, J.L.Krebs, G. Böhm, J.S. Bach, F. Mendelsohn en Bram Beekman. Het concert begint om 12 uur en de toegang is gratis. Bij de uitgang wordt gecollec teerd ter ondersteuning van de orgelcommissie van de Sint Ja cobskerk. Barokconcert Zoutelande In de Catharinakerk van Zoutelande wordt op woensdag 1 au gustus een barokconcert gegeven. Dit concert wordt verzorgd door een internationaal gezelschap, bestaande uit twee Zeeu wen, een Chileen en een Engelse; Nel van den Broeke, sopraan, Christobal Urruzia, barokviool, Emily Robinson, ceollo en Jos Vogel, clavecimbel. Op het programma staan werken van Diete- rich Buxtehude (een solocantate), een cellosonate van Antonio Vivaldi, het italienisches Konzert van Johann Sebastian Bach en een van de Deutscha Ariën van Georg Friedrich Handel. Het concert begint om 20.30 uur. Expositie combineert woord en beeld Kruiend ijs op de Oosterschelde. foto Martin Smit Het was zo warm, drie jaar geleden tij dens Rondje Middelburg, dat Regina uit Middelburg een oude zonnehoed uit haar fietstas opdiepte om zich tegen de zon te beschermen. Het was een fleurig ge val, met rode en gele bloemen. Gecombi neerd met haar rode jurk en Regina vormde met de hoed zo een plaatje, een beeldende uitdaging voor kunstenares Mieke van den Heijkant-van der Velde uit ZundertDat 'plaatje' vormde de aanleiding voor een Zun- derts- Middelburgse project, dat inmiddels jaarlijks een vervolg krijgt. Als Regina weer langskomt, tenminste. Mieke van den Heijkant schil- een foto van. Deze foto bleek derde in 1999 in Middelburg in de komende maanden op een portret in aquarel. Regi- nieuw aanleiding tot een na wilde het kopen, maar werkstuk. Een schilderij over voor dat ze het meekreeg, een schilderij, waarbij Regi- maakte Mieke er nog vlug na trots haar portret vast houdt tegen de achtergrond van een Middelburgse kade. Vorig jaar ging Mieke terug naar Middelburg en trof daar opnieuw haar Middelburgse Regina, die weer bereid was op te poseren, maar met het nieuwe schilderij. In de loop van het tussenliggende sei zoen wordt er weer een schilderij geboren. Geba seerd op het bekende Dros- te-effect, staat er nu een schilderij van ruim een vier kante meter, waarop het por tret van Regina drie keer te zien is. „Die eerste foto inspireerde me," vertelt Mieke van den Heijkant. „Niet alleen door Regina, die er inderdaad stralend op uitziet, maar ook door de bijzondere combina tie van het felle rood en geel en de getemperde tinten van het kadewater en de huizen op de achtergrond. Die kleu rencombinatie heb ik ook dit jaar weer bewust benadrukt. Voor mij is het een bijzonde re project, omdat ik er ook de groei van mijzelf als kunste naar in kan zien. Wat mij be treft krijgt dit ook deze zomer weer een vervolg. Als Regina nog eens bereid is om te ko- Schilder Mieke van den Heijkant met de tweede jaargang van haar Droste-doek. men poseren, dan kan ik er weer een jaar aanplakken. Om Regina op te sporen heeft Mieke echter wel hulp nodig. „Want ondanks alle voorzorgsmaatregelen, ben ik toch haar adres weer kwijtgeraakt. Ik hoop, dat ze dit leest en langskomt. Ik vind ook dat ze recht heeft op het schilderij van vorig jaar." De derde editie van wat Mie ke inmiddels haar Middel burgse Project noemt, wordt komende zondag getoond bij de presentatie van de groep Zundertse kunstenaars, waarvan Mieke deel uit maakt. Op de Koningsbrug, die voor de gelegenheid is omgedoopt tot Zundertste brug, presenteren zich wer kers uit het openbare atelier in Zundert samen met indivi duele beeldend werkenden uit het Brabantse grensdorp. Fotografie en poëzie staan deze maanden centraal in het ABN AMRO kantoor in Kapelle. Er is werk te zien van fotograaf Mar tin Smit uit Wemeldinge en zijn vrouw Elma Smit-van Wuijck- huijse, schrijfster van poëzie, romans en kinderboeken. Vorige maand verscheen het kinderboek 'Hoort U mij?' in de serie Kin deren Bidden van haar hand. De bundel Grenzeloos, die het echtpaar samen maakte, werd vorig jaar bekroond met de Cul turele Prestatieprijs van de gemeente Kapelle. Meer van hun werk is overigens zaterdag 18 augustus te zien tijdens de derde Kunst- en Natuurroute Wemeldinge van dit jaar. De tentoonstel ling in de ABN AMRO bank loop tot en met de maand septem ber. Olieverfschilderijen in Kapelle In de hal van het gemeentehuis van Kapelle exposeert Ineke Holtkamp-Van der Kreeke olieverfschilderijen. Deze in 1944 te Rillande geboren kunstenares heeft in het kader van haar mode opleiding ervaring opgedaan met modeltekenen. Later is zij zich bezig gaan houden met portret en model in krijt, aquarel en acryl. Vervolgens heeft zij zich toegelegd op landschappen en zeegezichten in olieverf. Het Zeeuwse land en de Deltawateren worden in haar werk op een haast verstilde manier weergege ven. Ineke heeft eerder geëxposeerd in de gemeentehuizen van Goes, Vlissingen en Reimerswaal, in de gevangenentoren te Vlissingen, in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg en het Arsenaalcafé te Vlissingen. De expositie is vrij toegankelijk tij dens de openingsuren van het gemeentehuis en is gratis toe gankelijk. Dag van de imkerij Zaterdag 4 augustus van 10 tot 16 uur is in de Schaapskooi te Heinkenszand de 'Dag van de Imkerij'. Tijdens deze dag laten le den van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Neder land zien hoe honing geoogst wordt en worden in opengewerk te kasten bijenvolken en hun leefwereld aan het publiek ge toond. Er is een tentoonstelling van imkermaterialen en er wor den bijenproducten verkocht. De aanwezige imkers geven ant woord op vragen die bij het publiek leven omtrent bijen, het bij- enhouden en alles wat daarmee verband houdt. Deze dag ver trekt er om 10 uur ook een fietsexcursie over de bloemendijken. De Schaapskooi is te vinden aan de Nieuwkamerseweg 3 te Heinkenszand. Waar Woorden Waaien Tijdens de zeventiende folkloristische dag, die donderdag 2 au gustus in Zoutelande gehouden wordt, brengt de dichteres Lut- garde Lievense-Nauts een gelegenheids poëziecahier uit met de titel 'Waar Woorden Waaien". In dit cahier neemt Lutgar de le zer mee langs de kust en laat ze deze, door middel van woorden de diversiteiten en charmes van de seizoensveranderingen zien. De bundel wordt door Lutgar, tijdens de folkloristische dag, vanuit een kraam aan het publiek te koop aangeboden. Toeristenconcerten Sint Jacobskerk In augustus wordt er weer een serie toeristenconcerten gege ven in de Vlissingse Sint Jacobskerk. Ze zijn bedoeld als 'in loopconcerten' waarbij de toegang gratis is en er alleen ter be strijding van de onkosten gecollecteerd wordt. Zaterdag 4 au gustus zijn er om 13 uur zangduetten door Gertruud en Lonne Smit, begeleid door Jos Vogel. Donderdag 9 augustus om 14.30 treedt de Zeeuwse Koorschool uit Goes op en zaterdag 25 augustus treedt het Vocaal Ensemble Elancore voor het voetlicht.

de Faam | 2001 | | pagina 13