S I N ECITY Voorpremière: Jurassic Park III I Première The Hole V Dr. Dolittle II Landbouw door de jaren heen CHUTTERSHOF I dé uitgaanskrant dernzeeland Circus Bongo brengt voorstelling met vakmanschap, humor en nostalgie F I L M W E E K Jurassic Park III Dr. Dolittle 2 The Hole 12 jr Lara Croft: Tomb Raider AL EVOLUTION 12 jr ONE NIGHT AT MC COOL'S 12 j PEARL HARROR 12 jr SHREK (originele versie) AL SHREK (Nederlands AL KEIZER KUZCO AL SPY KIDS (Nederlands gesproken) AL Bridget Jones's Diary 12 jr i F I L M W E E K TOGETHER 27 MISSING KISSES THE GODDESS OF 1967 voor mid Jurassic Park lil Mini optreden Groot Russisch Staatscircus op Boulevard Orgels Sint Jacobskerk op CD Woensdag 25 juli 2001 FAAM/VLISSIIUGER 9 C VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 26 juli t/m woensdag 1 augustus In de filmladder die vorige week gepubliceerd is zijn ongelukkigerwijze enkele fouten geslopen. Hiervoor bieden wij de lezer onze verontschuldi gingen aan. roorpremièri Zaterdag *24.00 uur uur De derde film over het ontwaken van Dino's in onze tijd. Dagelijks 13.45* 16.15 18.30* 21.45 uur première De bekende dierenarts moet twee beren aan elkaar zien te koppelen. première Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur Een overlevingsverhaal op een Engelse privé-school Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur De sterrenconstellatie bedreigt het universum Dagelijks 19.00 uur een meteoor bevat levensvormen en vermenigvuldigen zich razendsnel Zaterdag 24.00 uur film over drie heren die verliefd zijn op dezelfde vrouw Dagelijks 13.45 18.30 20.45 22.00 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Dagelijks 19.00 21.45 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Dagelijks 13.45 16.15 uur kinderen in een James Bond-achtig avontuur Dagelijks 13.45 *16.15 19.00 21.45 uur Donderdag en vrijdag 19.30 uur Zondag 21.30 uur Dinsdag 20.00 uur Elisabeth loopt weg bij haar man en gaat met de kinderen in een hip piecommune wonen. Donderdag en zaterdag 22.00 uur Zondag 19.30 uur romantische film over de gevolgen van liefde en verlangen Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Maandag en woensdag 20.00 uur film over relatie tussen mens en natuur, materie en cultuur breed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 n deel drie van de succesvolle Jurassic Park reeks komen we een oude bekende tegen: paleontoloog dr Alan Grant. Hij is bezig met een studie naar de intelligentie van de venijnige velociraptor. Alan wordt door een rijke avontu rier (William H. Macy) en zijn vrouw (Tea Leoni) overge haald om een rondvlucht te maken boven het dino-eiland Isla Soma. Inmiddels is het ei land uitgegroeid tot een broedplaats voor allerlei soor ten dinosaurussen en dat heeft een enorme aantrek kingskracht op allerlei avontu riers, die de dino's van dichtbij willen zien. Na een tragisch ongeval met het vliegtuig komen Alan en zijn gezelschap terecht op Isla Soma. Hier ontdekt Alan de ware reden waarom hij naar het eiland mee gevraagd is. Zijn studie naar de intelligen tie van de Velociraptor komt goed van pas wanneer de snel slinkende groep uit hun ha chelijke situatie probeert te ontsnappen. Maar ook de er varen Alan moet alle zeilen bijzetten om te ontkomen aan de angstaanjagende nieuwe dino-soorten die destijds door InGen zijn gecreëerd en nu vrij rondlopen. ier jonge studenten, twee meisjes en twee jongens, worden vermist op een ex clusieve Engelse privé-school. Alleen Liz overleeft het dram. Ze heeft 18 dagen opgesloten ge zeten in een donkere, ondergrondse bunker. Langzaam herin nert ze zich de traumatische gebeurtenissen. Al snel blijkt dat Liz moeilijk feit van fictie weet te scheiden. Drie mensen zijn on der vreselijke omstandigheden omgekomen. Wat is er precies gebeurd in 'The Hole'? Eddy Murphy als Dr. Dolittle Dr. John Dolittle (Eddy Murphy) is terug. De spreekuren worden niet meer gerespec teerd en zowel Dr. Dolittle als zijn dochter Charisse worden op de meest onmogelijke uren lastig gevallen door het opdringerige die- renvolk. Hun bos moet beschermd worden tegen gewétenloze projectontwikkelaar^ Gelukkig ontmoet Dr. Dolittle Ava, een met uitsterven bedreigde beer, die hem wellicht/hierbij zou kunnen helpen. Ér is echter één probleem. Ava moet een partner hebben wil zij door het rechtssysteem volledige bescherming krijgen. Is de fast-food verslindende circus beer Archie een goede kandi daat? Tijdens de zomermaanden is er geen Sneak Preview. I Niet getreurd, vanaf half augustus is de 'verrassingsfilh voor een tientje'weer terug. Verwacht Circus Bongo is weer op tournee. De komen de weken trekt dit charmante, kleine circus langs de Zeeuwse kust. Vanaf het moment dat het publiek het circusdorp binnenkomt, stapt het in een sprookjeswereld uit de vorige eeuw. Originele houten woonwagens staan op gesteld om de prachtige, intieme tent. Binnen hangt de sfeer van rood pluche, en kopergoud. strapatzen-act in optima for ma. Tevens leveren twee jon gedames het bewijs dat 'hek sen' echt kunnen vliegen. De ze act staat qua moeilijkheids graad, synchroniteit en chore ografie op eenzame hoogte. Zes acrobaten brengen in pi- ratenstijl acrobatiek aan de rekstok. Met tal van sprongen, salto's en landingen. Het is een van die vele theaterfrag- meneten iri het programma van Bongo waarmee deze ar- tiestengroep zich weet te on derscheiden. Dierenwelzijn Circus Bongo heeft ook al ja ren de traditie een circus te zijn waarin het welzijn van het dier hoog in aanzien staat. Ook dit jaar leveren zij het be wijs. Zo komen er zeven po ny's in een oogstrelende en ui termate kundige vrijheidsdres suur in de piste. Daarnaast zijn er nog geiten, een eigen wijze ezel en een koe. Het zijn dieren die je niet zo snel te genkomt in een circus en zij maken het ook bijzonder. Ook Pipo Flop (samen met zijn pony) is van de partij. Als geen ander bespeelt hij de jeugd en heeft daar niet veel meer nodig dan een perfect gevoel voor humor. De pre sentatie van de voorstelling is traditiegetrouw in handen van Tine Diks. Een dame die on miskenbaar aan Circus Bongo verbonden is. Het enthousiasme van de groep is eigenlijk typerend voor het gezicht van Circus Bongo. Dit, in combinatie met de prestaties, de artistiek in breng en de muziekkeuze, ma ken het tot iets bijzonders. Niets is voorspelbaar in deze prachtige voorstelling met een zeer verrassend einde. Wat dat betreft is de voorstelling niet een aaneenschakeling van losse acts, maar is over elke overgang nagedacht. Daardoor ontstaat een com pleet verhaal, ledereen die als kind gek was op circus zal bij Circus Bongo dat gevoel op nieuw beleven en de kinderen hebben, net als hun ouders en grootouders, een onvergetelij ke middag. Circus Bongo speelt 26 juli op Het Olmenveld in Seroosker- ke, 7 augustus op Scheldoord in Baarland, 8 augustus op De Pekelinge in Oostkapelle en 9 augustus bij De Eendracht in Vrouwenpolder. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. v Een combinatie van comedy, theater en circuskunsten: zo valt de tentoonstelling van Circus Bongo nog het beste te omschrijven. Circus Bongo is anders: deze enthousiaste groep artiesten mixt acts tot een bijzonder geheel. De di rectie van Circus Bongo zoekt dan ook altijd naar verfrissen de acts, naar jonge nieuwe ta lenten die met hun prestaties hun stijl en hun nummers de basis vormen voor de toe komst van het circus. In het fascinerende steppeland Mongolië vonden zij trapeze artiesten die passen in de stijl van Bongo. Zo brengen zij een Woensdag 25 juli zorgen de artiesten van het Groot Russisch Staatscircus voor fi levorming onder de wandelaars op de Vlissingse Boulevards. Tussen 11 en 12 uur ver richten de leden van de Maiboroda-groep acro batische hoogstandjes voor het Belvedère Twee perche-acrobaten gaan op eikaars schouders staan met een 15 meter hoge paal, vanwaar een derde collega achteloos een achterwaartse salto mortale maakt. Verder zijn er de tempo-jong leurs en de Bondarev tafel voltige aan het werk en kun nen argeloze passanten het slachtoffer worden van de grappen en grollen van de uit gebreide clownsdelegatie. Een ochtendje wandelen kan op deze manier uitgebreid worden met een goede portie humor. Grootste vocale popgroep zoekt stemmen. De zesde editie van Super Voices staat weer voor de deur. Zo'n 3.000 mensen die graag zingen, nemen 29 september een live- cd op voor het goede doel. Dit jaar gaat de opbrengst van de cd naar Mensen in Nood. De deelnemers worden begeleid door Debbie Sledge (Sister Sledge), Wolter Kroes en Arno Kolen brander, die allen belangeloos meewerken aan het evenement. Dit jaar wordt het zangfestijn gehouden in de Apeldoornse Americahal. Geoefende zangers, gelegenheidszangers en men sen die nog nooit gezongen hebben doen mee. Thuis wordt van tevoren met behulp van speciale cd's geoefend om de muziek onder de knie te krijgen. Op dit moment hebben zich al 2.000 mensen opgegeven voor Super Voices 2001. Zij zijn inmiddels druk aan het oefenen met de cd's die onlangs zijn verstuurd. Er is nu nog maar plaats voor 1.000 deelnemers extra, ledereen die graag zingt en zich van nu af aan opgeeft krijgt de cd's on middellijk thuisgestuurd en maakt bovendien kans op een VIP- arrangement en een uitnodiging voor een masterclass. Deze wordt begin September gegeven door een bekende Nederland se artiest. Inschrijven kan via www.zing. nl of via 0172-586840. Via dit nummer zijn ook publiekskaarten verkrijgbaar. Topkoren in Sint Jacobskerk Tijdens twee concerten in de Vlissingse Sint Jacobskerk wordt voornamelijk religieuze muziek uit twee totaal verschillende cul turen gezongen. De muziek komt uit de Russisch-Orthodoxe cul tuur en uit de Anglicaanse cultuur. Deze concerten vormen zo doende een prachtige gelegenheid om vergelijkbare woorden op een volstrekt verschillende manier te beluisteren. Voor elke liefhebber van koormuziek vormen ze zo een welhaast unieke manier om twee zó verschillende topkoren in één weekend te horen. Het ene koor is het Schwarzmeer Kosaken Chor. Dit koor trad reeds meerdere malen op voor een enthousiast publiek in de Sint Jacobskerk. Het andere koor is het Engelse Ramsey Sin gers, eveneens een oude bekende in Vlissingen. Het Schwarz meer Kosaken Chor zingt zaterdag 28 juli om 20.15 uur en de entree bedraagt 25 gulden (paspoorten 20 gulden). De Ramsey Singers treden zondag om 15 uur voor het voetlicht en voor hen bedraagt de entree 20 gulden (paspoorten 17,50 gulden). Kinde ren tot 12 jaar die met hun ouders meekomen hebben gratis toegang. Concert Sietze de Vries in Vrouwenpolder De jonge, begaafde organist Sietze de Vries geeft maandag 30 juli een concert op het Proper-orgel in de Gereformeerde Kerk aan de Schoolstraat in Vrouwenpolder. Sietze de Vries (1973) ontving zijn eerste orgellessen van Jaap Nieuwenhuijse en Jan Hut. Hij studeerde orgel aan het Stedelijk Conservatorium te Groningen bij Johan Beeftink en Wim van Beek. Het diploma Uitvoerend Musicus behaalde hij aan het Koninklijk Conservato rium te 's-Gravenhage. Improvisatielessen kreeg hij van Jan Jongepier en Jos van der Kooy. Inmiddels verschenen er enkele CD's van hem en is hij werkzaam als organist van 'De Rank' te Zuidhorn. Tijdens het concert in Vrouwenpolder, dat om 20 uur begint, speelt hij alleen eigen improvisaties. Er zullen meerdere stijlen ten gehore gebracht worden. De organist zal tijdens het concert een en ander mondeling toelichten. Op zaterdag 28 juli is Middelburg even de agrarische hoofdstad van Zeeland. Onder het motto 'Landbouw door de jaren heen' zijn ertussen 9.00 en 16.00 uur tal van activiteiten. Zo is er een landbouwmecha- nisatieshow, waarin tractoren en landbouwmachines gepre senteerd worden. Heel bijzonder is een draaien de ouderwetse dorsmachine met stro- pers, maar er zijn ook moderne landbouwma chines te zien. Totaal worden zo'n 30 eenheden verwacht. Een boerenmarkt is niet com pleet zonder een keur aan land- en tuinbouwproducten, die staan uitgestald om te proeven en te kopen, waaron der natuurlijk Walcherse kaas. Er worden deze dag uiteraard ook allerlei demonstraties ge geven zoals wol spinnen, mosterd maken en er worden Zeeuwse babbelaars gebak ken. Het geheel wordt muzi kaal omlijst door de boerenka- pel van EMM uit Serooskerke en voor de kinderen is er na tuurlijk een draaimolen. Voor de organisatie tekenen de SEM en de Old timer trekkers en motorenclub Zeeland, af deling Walcheren. In de jaren 1997 en 1998 is de Sint Jacobskerk in de Vlissingse binnenstad grondig gerestaureerd. Tijdens deze restauratie en de daaropvolgende renovatie van het Flentrop-orgel in deze kerk in de jaren 1999 en 2000 is het plan geboren om een CD uit te brengen waarop de organist van de kerk, Jos Vogel, de beide orgels van de Sint Jacobskerk bespeelt Deze CD heeft nu het levens licht gezien. Behalve het ge noemde Flentrop-orgel bezit de kerk sinds 1998 een kooror gel. Ook dit, uit 1971 stam mende en door Slooff-orgel- bouw gemaakte instrument, is op de CD te beluisteren. Beide instrumenten worden niet al leen in zondagse kerkdiensten gebruikt, maar ook bij orgel concerten zoals de vrijdagse middagpauzeconcerten in de zomermaanden, begeleiding bij koor- en oratoriumuitvoe ringen, concerten voor orgel en concert et cetera. Op de CD die verschenen is speelt Jos Vogel werken van diverse componisten. Twee daarvan waren tevens Vlis singse organisten. De eerste is de bekende Simon Landsman (1888-1960), bij leven organist van de Nieuwe Kerk. De ande re is Piet Broerse (1915-1998) die bij leven organist van de Sint Jacobskerk was. Behalve in werk van deze twee compo nisten is Jos Vogel op het koororgel te horen als solist in een concert voor orgel en or kest, samen met het Bra- bantsch Muzyk Collegie. Ook treedt hij op als begeleider van zangeressen in een twee tal duetten. De CD wordt ge opend en afgesloten met bei- aardmuziek vanaf de Sint Ja- cobstoren door Henk G. van Putten, stadsbeiaardier van Vlissingen. De CD is te bestellen bij de Ex ploitatiecommissie van de Sint Jacobskerk Vlissingen, branderijstraat 3 4381 HK Vlis singen. Telefonisch via 0118- 412518 of via info@sïntjacobs- kerk.nl De CD kost 20 gulden exclusief verzendkosten.

de Faam | 2001 | | pagina 9