GEMEENTE MIDDELBURG Stijlvolle keukens, strak design Kermis in Middelburg füiöitaal GRATIS "paper pritt" Goederenloods in twaalven naar Goes u de voordeligste keukeHspeciëst Ringrijden Molenwater Onder het mes Werkzaamheden fiets en voetgangerstunnel in Stationsgebied Woensdag 25 juli 2001 FAAM/VLISSINGER Week 30 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje ""Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 30 juli tot en met zondag 5 augustus 2001. Maandag Varkensschnitzel "cordon bleu", bloemkool, aardappelen. Dinsdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen. Woensdag Groenteschotel met saus Hol- landaise, aardappelpuree. Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, rijst. Vrijdag Visschotel in mosterdsaus, aardappelen met peterselie. Zaterdag Nasigoreng met kipsateh. Zondag Wat de pol schaft.. Ringrijden is een typisch Walchers en Bevelands fenomeen. In de zo mer vinden er heel wal toernooien en wedstrijden plaats. Zo ook op 9 augustus aanslaande op het Molenwater in Middelburg. Op deze grote ringrijderij van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging strijden weer tien tallen ringrijders om de eerste plaats - en wie weet ook enkelen voor de pollepel, je weet maar nooit. Het Molenwater wordt voor deze dag omgetoverd tot een ringrijpark met zes grote banen. Meer info vol gende week. In het Zeeuws Archief is tot en met 10 november een bijzondere tentoonstelling te zien, getiteld: "Zeeuwen onder het mes. Gezond heidszorg in Zeeland door de eeuwen heen". De expositie is te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur in het Van de Perrehuis, Hofplein 16 in Middelburg. Toegang is gratis. Je kan er kennis maken met een dokterskamer uit de jaren veertig van de vorige eeuw, het apothekers- vak, verloskunde, medisch weten schappelijk onderzoek en nog veel meer over de Zeeuwse gezondheids zorg vanaf de Middeleeuwen tot hal verwege de twintigste eeuw. Meer info: www.zeeuwsarchief.nl De kermis vindt dit jaar plaats van 3 tot en met 9 au gustus aanstaande. Op de Markt en Plein 1940 zullen weer tientallen attracties worden neergezet. Woens dagavond 8 augustus wordt het traditionele vuur werk afgestoken. De kermis is geopend: vrijdag van 16.00 tot 00.00 uur zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur zondag van 13.00 tol 23.00 uur maandag van 10.00 tot 00.00 uur dinsdag van 10.00 tot 00.00 uur woensdag van 10.00 tot 01.00 uur donderdag van 10.00 tot 00.00 uur Dolle Donderdag De drukste dag van het jaar in Mid delburg is Dolle Donderdag. Dat is dit jaar donderdag 9 augustus. Het is dan kermis op de Markt, ringrij den op het Molenwater en de week markt vindt plaats op de Dam. Bent u van plan Middelburg te bezoeken dan alvast van harte welkom. Een tip: kom met het openbaar ver voer of op de fiets. Als u met de au to komt, kunt u het beste in de Par keergarages parkeren. De parkeerplaats aan het Hof van Tange is enkele dagen voor, tijdens en twee dagen na de kermis buiten gebruik. In verband met de herstructurering van het Stations gebied Middelburg wordt een flets- en voetgangers tunnel aangelegd onder het spoor en de Kanaalweg. Railinfrabeheer start maandag 30 juli met een aantal voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van deze nieuwe tunnel. De monumentale goederenloods (bouwjaar 1870) uit het Middelburgse stationsgebied is vorige week ver huisd naar Goes. Om 11 uur donderdagochtend hing het eerste deel in de takels. Daarna volgden nog elf delen met een gewicht tussen de 30 en 45 ton. In Goes wordt de loods weer opgebouwd en gerestaureerd. De stiching Stoomtrein Goes Borsele gaat het gebrui ken voor haar spoorwegmuseum. De goederenloods werd verplaatst om ruimte te maken voor de ont wikkeling van het nieuwe Stations gebied. Dit miljoenenproject maakt het Stationsgebied tol een levendig stadsdeel met (publieke) kantoren, een busstation en stadsrecreatiemo- gelijkheden. Daar waar nu de loods staat komt straks een deel van de nieuwe Kanaalweg te liggen. Bijzoridere klus Aannemer Bresser van 't Woud - ook bekend van de verplaatsing van hel seinhuis eerder dit jaar - voerde de bijzondere klus uit samen met Mammoet Transport van de Van Seumeren Groep. De loods is in de maand voor de verplaatsing in twaalf delen gezaagd en met een staalconstructie ingepakt. Het dak is ook gedemonteerd. Voor het trans port naar Goes zijn vier vrachtwa gens met trailer ingezet. De kosten van de verplaatsing van de loods bedragen 910.000 gulden. De gemeente Middelburg betaalt 250.000 gulden. De stichting Stoomtrein Goes Borsele en diverse sponsoren, waaronder de Provincie Zeeland, nemen de rest van het be drag voor hun rekening. De Gemeente is blij dat met vereen de krachten de verplaatsing gereali seerd is, want zo blijft een bijzon der monument voor Zeeland behou den en heeft de Stoomtrein er een attractie bij. lie over de aangepaste dienstrege ling is twee weken van tevoren ver krijgbaar bij de NS-loketten. In hel weekend van 25 en 26 augus tus worden ook de laatste buispalen en damwanden voor de fundering van de tunnel aangebracht. Boven dien wordt de fundering van de ou de voetbrug gesloopt. Bij de werk zaamheden worden diverse appara ten en materieel ingezet. Railinfra beheer probeert de geluidsoverlast zoveel mogelijk te beperken. Er wordt gewerkt met machines die zijn voorzien van geluidsisolerendc bekleding. Direct na het weekend maakt de aannemer een bouwkuip onder het tunneldak en tussen de damwanden. De tunnel wordt op deze manier on der de spoorbaan gebouwd. Het treinverkeer ondervindt hiervan geen hinder. Naar verwachting wordt het project voor de zomer van 2002 afgerond. De tunnel is dan toegankelijk voor voetgangers en fietsers. Omwonenden in de omgeving van het station worden op de hoogte ge bracht van de werkzaamheden via een persoonlijke brief. Voor meer informatie over de spoorwerkzaamheden rondom de fiets- en voetgangerstunnel kunt u contact opnemen met Marianne Ramsteijn van Railinfrabeheer, tel. 040 - 2334997. Voor de fundering van de tunnel worden stalen buispalen de grond in geschroefd. Daarnaast worden sta len damwanden ingebracht met een trilblok. Deze methode is stiller dan het traditionele heien. Hel spoor wordt voor dit werk gedeeltelijk verwijderd. Daarom wordt het treinverkeer tijdelijk over één spoor geleid en is alleen het perron aan de kant van het stationsgebouw in ge bruik. Deze schuifconstructie wordt voor zien van een schuifbaan waarmee het tunneldak wordt ingeschoven in de spoorbaan! In het weekend van 25 en 26 augustus wordt hiervoor het treinverkeer tussen Vlissingen en Goes gestremd. Reizigers wor den vervoerd met bussen. Informa- Het eerste deel van de loods hangt in de takels en wordt op de trailer gezet. (foto 's Frank Viergever). Deze klus wordt uitgevoerd in twee weken. In week 31 wordt gewerkt bij het noordelijke spoor en in week 33 bij het zuidelijke spoor. De werkzaamheden worden zoveel mo gelijk overdag uitgevoerd maar de mogelijkheid bestaat dat er wordt uitgeweken naar de nacht. Aan de zuidzijde van het spoor heeft de aannemer de waterkerende dijk doorgebroken en wordt de fun dering van de toerit gemaakt. Aan deze kant wordt momenteel ook het betonnen tunneldak gebouwd. Om dit tunneldak onder het spoor te kunnen plaatsen wordt een schuif constructie gemaakt. Nu bij onze I 24 uur FOTOSERVICE GRATIS PAPER-PRITT Geldig vanaf I juli tot 31 augustus. Op=op. V wij printen uw foto's allemaal GOES Klokscraat 7 01 13-216159 VLISSINGEN Scheldeplein 0118-414081 MIDDELBURG Lange Delft 1 1S 01 18-634225 (t.o. Halfords) TERNEUZEN Noordstr. 6 01 15-621575 HULST Steenscr. 14 01 14-316162 ZIERIKZEE Mol 17-19 01 1 1-450091 ETTEN-LÊUR Oude Bredaseweg 26 076-5012670 www.fotoverschoore.nl de hoogste respons in uw streek Amundsenweg 47, 4462 GP Goes Tel.0113-219770, Fax: 0113-219200 Tijdens de vakantie zijn wij geopend op: woensdag t/m zaterdag van 9.30-17.30 uur. Gesloten op: maandag 16, 23 en dinsdag 17, 24 juli. Praktisch ingedeelde hoekkeuken met korvenkasten en glaskast. Compleet met 90 cm gas-electrofornuis, schouw, afwasautomaat, koelkast en werkblad met spoelbak en kraan. Luxe en comfort Zijn perfect gecombineerd in deze royale hoekkeuken. Compleet met design glaskasten, brede korvenkosf, combimagnetron, afwasautomaat, koelkast, 90 cm schouw, keramische kookplaat en werkblad met spoelbak en kraan. 8100 Hoekkeuken met vele combinatie mogelijkheden in kleur. Voorzien van korven-kast en hoge glaskasten. Compleet met afwasautomaat, combimagnetron, kookplaat, koelkast, schouw en werkblad met spoelbak en kraan.

de Faam | 2001 | | pagina 3