Café 't Fust nieuwkomer op de Vlasmarkt 1 Advance van Agu: zeer complete lijn damessportkleding l L l t l l - Dierenspeciaalzaak in Oost-Souburg sluit de deur ZEGG DAT HA SCHOONENBERG Woensdag 25 juli 2001 FAAM/VLISSINGER 11 door Inge Adriaansen Het was een ware race tegen de klok, maar met veel kunst en vliegwerk slaagden Jeroen Nouse en John Poppe er toch nog in om de geplande da tum, donderdag 12 ju li, voor de opening van Café 't Fust te ha len. Dat de Middel burgse Vlasmarkt een uitstekende locatie voor een café met klei ne en grote kaart is konden de kersverse ondernemers tijdens de Mosselfeesten aan den lijve ondervinden. Nauwelijks bekomen van de grootscheepse verbouwing van het pand waarin voorheen Café Allez gevestigd was draaiden Nouse en Poppe vo rige week een weekend wat toch wel tot een van de druk ste van het jaar gerekend mag worden. Een mooiere start kan je bijna niet beden ken. Het gebrek aan verse mosselen werd door hen cre atief gecompenseerd met heerlijke mediterrane mossel schotels. „We hebben nog wel even getwijfeld of we wel aan het mosselfeest mee zouden doen, maar de organisatie wist ons met hun enthousias me al snel over de streep te trekken", vertelt Poppe. „En hoewel het allemaal wel heel erg kort dag was is zo'n festijn natuurlijk wel een mooie gele genheid om het publiek kennis te laten maken met ons café en de keuken. En ach we heb Jeroen Nouse en John Poppe ropenden onlangs de deuren van Café 't Fust. ben de afgelopen twee maan den alleen maar keihard ge werkt om Café 't Fust zo te krijgen als wij dat wilden, die extra inspanning voor het mosselfeest kon er dan ook nog wel bij", vult Nouse la chend aan. Café 't Fust laat zich volgens de eigenaren het best om schrijven als een gezellig café waar je ook lekker kunt eten in een informele cafésfeer. Maar de naam zegt het al: het gaat zoals dat hoort in een kroeg in hoofdzaak om het bier. „We zijn in eerste instantie een café en als extraatje kun je hier ook een lekker hapje eten", legt Poppe uit. „De keu ken is niet zo groot, we kun nen hier zo'n 25 eters kwijt, maar zowel de lunchkaart als de grote kaart is wel behoor lijk uitgebreid. En daarnaast hebben we een heerlijke fran se huiswijn waar we al heel foto: Frank Husslage veel enthousiaste reacties op hebben gekregen van de eters." Qua doelgroep richtten Poppe en Nouse zich vooral op de twintigplussers, zonder daarbij een eindleeftijd te han teren. „Kijk wie onze vaste klanten zullen worden dat zal nog moeten blijken", stelt Nouse, „maar in principe zou iedereen zich hier thuis moet kunnen voelen." Fusttafeltjes 't Fust is een echt café zonder al te veel poespas en preten ties. Warme kleuren, een blin kende parketvloer en veel hout zorgen voor die specifie ke sfeer die bij een laagdrem pelig café hoort. De speciaal voor 't Fust ontworpen hou ten fusttafeltjes geven het ge heel een persoonlijk en eigen zinnig tintje. Maar met een gezellig interieur ben je er nog niet en dat weten Nouse en Poppe heel goed. „Wij wil len het onzé klanten echt naar de zin maken en daarbij speelt naast een gezellig praatje en een vlotte bedie ning de muziek natuurlijk ook een grote rol. Met de muziek speel je op het aanwezige publiek in. In de vroege avond zitten hier vooral eters en daar pas je het volume en genre op aan. Wat later op de avond wordt de muziek vanzelf wat stevi ger, maar het de klanten be palen uiteindelijk de soort muziek. Je voelt vrij snel aan wat ze willen horen en met onze MP-3 speler is het heel eenvoudig om voor ieder wat wils te draaien." Een aan winst voor de sportievere caféganger zijn de pooltafel en het dartsspel achter in de zaak. Voor wie heerlijk kan genieten van 'mensen kijken' is het terras, met uitzicht op zowel de Markt als de Vlas markt, bij mooi weer een ech te aanrader. Café 't Fust huist aan de Vlas markt 4 in Middelburg en is met uitzondering van maan dag elke dag geopend vanaf 12 uur tot 01.00 uur. Vrijdags en zaterdags sluit 't Fust om 02.00 uur. Fris en aantrekkelijk zijn de kleuren die door AGU gebruikt zijn in de dameslijn voor de zomer van 2001, genaamd Advance. Drie kleurcombinaties (chalk/olive, navy/red en turquoise/petrol) zijn gebruikt voor diverse, nieuwe modellen. De materialen zijn licht en soepel en daarom ook ge schikt voor bijvoorbeeld aerobics, fitness en tennis. Het shirt is gemaakt van Palli- sierlijk kraagje, twee zakken no-Polyester, met een klein, op de rug, voorzien van stoe altaarblad vreemde titel in elkaar gezag voerder zenuwtrek bijen houder 1 T T zoogdier cadans boerenroos gebak 4 blader krans houding 3 T tenen mand biljartspel tapijt weefsel 7 adviseren forum lastdier inwendig orgaan V vaste lezer familielid vreemd hemel lichaam 5 dwingeland V mist T bedenking 2 rond en dik vogelbek Turkse titel import gravure 6 T rondhout 8 verharde huid muziek noot huid tweetal re ritsen en extra grote, han dige ritstrekkers. Dezelfde uit voering is verkrijgbaar als singlet. Een korter model shirt, van hetzelfde materiaal, heeft ook een sierlijk kraagje. De zakken zijn bij dit model weggelaten Erg leuk bij deze shirts is het jack, van Garz polyester met iets geruwde binnenzijde voor een zacht gevoel. Het sluit nauw aan, heeft lange mouwen en een doorlopende rits. Opvallend licht en mak kelijk mee te nemen als extra kledingstuk in je tas. De body van Advance is van Supplex, met een naadloos monolith-zeem. Perfect voor op de fiets, maar ook verras send prettig tijdens het fitnes sen en aerobicen. De korte pijpen hebben een anti-slip- randje tegen opkruipen. Een stoere rits vergemakkelijkt het aan- en uittrekken. Ten slotte heeft AGU gekozen voor de bandana als acces soire. Het is een makkelijk te kno pen ontwerp van Pallino-po- lyester in de kleuren navy, petrol en black. Met Advance brengt AGU een zeer complete lijn damessportkleding. Aanstaande zaterdag sluiten Jaspert en Nel Heijnsdijk, na 18 jaar, voorgoed de deuren van hun dierenspeciaalzaak aan de Kanaal straat 17 in Oost-Souburg. Zij gaan genieten van de vrijheid en welverdiende rust. Varen met de boot, fietsen en tuinieren want er zijn heel wat leuke dingen waaraan ze tot nu toe nooit echt toekwamen. Immers, ze hebben er nu bijna dertig jaar opzitten van 6-daagse werkweken of meer. Notarissen Herwig en Heuvelmans zullen per 1 oktober aanstaande de winkel in gebruik nemen als kantoor. "Hoe kom je erbij een dieren winkel te beginnen dat is natuurlijk de voor de hand lig gende vraag aan Jaspert, met een "t". Hij vertelt, dat het ei genlijk langzamerhand is ge groeid. Zijn wortels liggen in de landbouw. Later is hij gaan werken bij graanhandel Duve- kotte, waar ondermeer vee voer werd verkocht. Daarnaast fokte Heijnsdijk, met succes, zelf kanaries. Hij werd zelfs keurmeester bij tentoonstellin gen. Toen de gelegenheid zich voor deed om een winkelpand over te nemen aan de Buteux- straat heeft hij in goed overleg met zijn vrouw besloten daar een dierenwinkel te begin nen.. Daarna heeft hij ook nog de nodige vakdiploma's ge haald van de stichting Dibevo. En zo is dus het gekomen. Nu zo'n 18 jaar geleden wer den huisdieren steeds belang- www.puzzelland.com 1 2 |3 l 4 5 6 7 CO Stuur uw oplossing vóór woensdag 1 augustus naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 8 augustus be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 11 juli luidt: 'Biljartstok'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar G. Poppe, Noordweg 157, 4333 GD Middelburg. Jaspert en Nel Heijnsdijk gaai lekker van hun rust genieten. 18 jaar dierenspeciaalzaak foto: Jaap Wolterbeek rijker. Naast het feit, dat er meer voer voor huisdieren zo als katten en honden werd verkocht, kwam ook het hou den van andere huisdieren steeds meer in zwang. Zoals cavia's en hamsters. Het echt paar Heijnsdijk heeft van alles verkocht: konijnen, chinchil las, fretten, ratten, muizen, schildpadjes. "Er zijn altijd trends geweest dat een be paald dier heel populair was", vertelt Nel. Haar man vult aan, dat zij op een gegeven mo ment zijn gestopt met de ver koop van schildpadjes, omdat ze merkten dat er dikwijls niet goed voor werd gezorgd. Ver der vertelt hij, dat hij niet zo graag ratten en muizen ver kocht. Vroeger op de boerderij toen hij nog een jongetje was, moesten ze bij het opschep pen van de tarwe in de schuur, hun broekspijpen dichtbinden om te voorkomen dat die en ge beesten erin klommen. Vandaar. Ook hengelsportarti kelen behoorden tot het assor timent van de Souburgse die renwinkel. Hengels, molens en haken natuurlijk, maar ook aas. Kunstaas en levend aas. "Dan moest ik elke dag naar Yerseke", vertelt Jaspert „op de onmogelijkste tijden soms, want het steken van zagers en zeepieren kon alleen maar ge beuren bij laag water. Dat bracht allemaal extra drukte, maar je was het verplicht te genover je klanten, want voor dat levend aas had je vaste klanten. Nu zijn er minder sportvissers, omdat de vang sten zijn teruggelopen vanwe ge de verminderde visstand." Aquariums en vissen hoorden ook tot het assortiment. Ook tropische vissen voor een zoutwateraquarium hebben ze verkocht, maar daar is de klad ingekomen vanwege het feit dat veel van die dieren niet meer mogen worden inge voerd. Voor ruiterspullen kon je ook bij ze terecht Afscheid Op 28 juli is het dus over heb ben ze besloten. Jaspert heeft de laatste tijd al wat gezond- heisproblemen gehad en ze willen het wat rustiger aan gaan doen. „Nee problemen met mijn vrouw krijg ik niet", zegt hij. „We werken al dertig jaar elke dag samen, 's Avonds deed mijn vrouw ook nog eens de boekhouding, daar is ze geweldig goed in. Zonder haar hulp zou ik het niet hebben gered. Onze dochter hielp vaak in de win kel, maar ze neemt hem niet over. Ze weet wat het bete kent, wat werk betreft." Wat ze zullen missen is het contact met de klanten. Met sommige heb je toch wel een band ge kregen. Het echtpaar Heijns dijk zou van iedereen wel per soonlijk afscheid willen ne men en ze bedanken voor hun jarenlange klandizie. „Mis schien kan het ook een beetje via dit stukje", veronderstelt Jaspert. De winkel wordt dit najaar het nieuwe onderkomen van de Notarissenmaatschap Herwig en Heuvelmans. Desgevraagd vertelt Notaris Marianne Heu velmans dat zij al een tijdje uitkeken naar een grotere en meer praktische ruimte voor hun kantoor in Souburg en de winkel aan de overkant vol doet aan die eisen. Dus de be slissing was snel genomen. Gratis vakantie voor nierpatiëntjes Roompot Zeeland Vakanties en Vakantiedialysecentrum De Ban- jaard hebben alle nierdialysekinderen van Nederland in de herfst vakantie uitgenodigd voor en gratis vakantie. In De Banjaard Kamperland. Voor de gelegenheid zijn 50 luxe villa's gereser veerd en er is een programma met acitiviteiten - tijdens de dialy se en in de vrije tijd. Al veertig kinderen hebben aangegeven sa men met hun ouders gebruik te komen maken van het aanbod. Veilig parkeren met garagestoplicht De auto veilig insteken in de vaak krap bemeten garage of carport is voor veel autorijders een crime. Vaak is er geen zicht op obstakels en de afstand tot de garagemuur is over de mo torkap maar slecht in te schat ten. Vervelende parkeerschades aan de bumper en koplampen zijn het resultaat. Een garage stoplicht op ooghoogte gemon teerd stelt iedere autorijder in staat tot op twintig centimeter an de muur nauwkeurig de auto veilig te parkeren. Het stoplicht is uitgerust met een sensor die op bumperhoogte tegen de muur wordt bevestigd. Zodra de auto bij het insteken tot op 2,4 meter de garagemuur na- Een stoplicht om de auto vei- dert, begint de sensor de af- Hg mee weg te zetten. stand te meten. Wanneer de au to minder dan zestig tentimeter van de muur af is, gaat het licht naar rood. Voor autorijders met een krappe garage kan de stop afstand op 20 centimeter worden ingesteld. Het stoplicht werkt op vier 1,5 Volt alkaline batterijen en is verkrijgbaar bij Halfords. Zomerse cocktail bij Gall Gall Een Screwdriver is met Smirnoff Red Vodka zo gemaakt. De zomer is het shake-seizoen: snelle mixen, verrassende long drinks met een 'tic' of feestelijke cocktails. Gall Gall haalt in augustus alles uit de kast voor zomerse drankjes. In alle winkels liggen gratis 21 verschillende Mix Cards met shake-recepten klaar. Bovendien staat de Gall Gall brochure boordevol mix- tips. En via www.gall.nl kun je zelfs meedoen aan een leuke cocktailwedstrijd. Kortom, shake it. De mix is in. Van een klein mixdrankje tot aan een trendy cocktail. Mixen of cocktail met li keur hebben een 'sweet taste'. Rum, whisky, vodka of tequila geven een shake pit. Vruchtensap of frisdrankmixen zijn de lek kerste dorstlessers. Overige ingrediënten zijn natuurlijk vers fruit en crushed ice. Cubra Libre, Black Russian, Café Royal Frappé, Whisky Soar, Manhattan, Margarita: ze klinken exotisch en smaken nog beter. Een andere aanrader is bijvoorbeeld 'The Screwdriver': shake 6 cl Smirnoff Red Vodka en 12 cl jus d'oran- ge met veel ijs. Schenk in een gekoeld longdrinkglas en cheers. Je kunt aan bekende recepten altijd een eigen draai ge ven, maar zelf compleet nieuwe shakes bedenken is nog leuker. Augustus wordt de zomermaand van cocktail en mixen. Tips, in spiratie, ideeën en spirits vind je nu bij Gall Gall. Nieuw spel van Ravensburger Het laatste grote familiespel dat Ravensburger dit jaar uitbracht is meteen al in de race om de titel Speelgoed van het Jaar 2001. En dat is niet voor niets, want Java is niet alleen prachtig uitge voerd maar ook nog eens heel leuk om te spelen. De spelers zijn stuk voor stuk Javaanse vorsten die zoveel mogelijk aanzien wil len hebben. Om dat te bereiken, moeten er rijstvelden en dorpen worden aangelegd die later worden uitgebouwd tot steden. Aan- zienpunten zijn te verdienen door het bouwen en uitbouwen van paleizen, het aanleggen van meren en het houden van paleis feesten. Het spel is geschikt voor twee tot vier spelers van 12 tot 99 jaar. Het spel is voor rond de tachtig gulden verkrijgbaar in warenhuizen, speelgoedwinkels en spellenspeciaalzaken. Internetten op straat bij Enteny Als eerste in Zeeland en als één van de eerste in Nederland heeft Enteny Music Import voor zijn deur in de WALSTRAAT 96, Vlissingen de unieke STREETMAIL paal. Gewoon op straat een vakantie kaart met foto sturen naar je vrienden of familie over de hele wereld. Of even je e-mail lezen terwijl je aan het winke len ben of op vakantie in Vlissingen. Deze internetzuil is uniek in Zeeland. Het leuke van streetmail is dat je met een paar drukken op de knop een leuke kaart van Vlissingen of Holland kan voor zien van een foto van jezelf en deze direct kan sturen naar wie dan ook op de wereld. Geen postzegels en geen kaartje meer, maar een berichtje via de digitale snelweg. Verder is de internet - zuil ook geschikt voor internet en kan je dus gewoon even inter netten als je daar zin in hebt. Ideaal als je je hotmail op vakantie wilt lezen. Voor 1 gulden stuur je al een standaard Vlissingen kaart en voor slechts 2,50 stuur je een persoonlijk kaartje wat dezelfde dag nog aankomt. Leuk en origineel (advertentie) Twijfelt u ook aan uw gehoor? U bent van harte welkom voor een gratis hoortest en een vrijblijvend persoonlijk hooradvies. ZO HOORT 'T Vlissingen, Schutterijstraat 28A, tel. (0118) 419646. Middelburg, Korte Geere 8, tel. (0118) 613113. fax (0118) 650965. HfivfKÉN H£iw£»<fN Cjftxrr WlfCKSÉ Wiw 0p*i£5 HtlVfrfÉN Vl KCWifcCK DUVtJ. wvjw roo4/w'Urc« t.t "ft 3.15 ?0'-i SKGfiy NtSf». X.l H.t «s t>iv jfUÊveft v.fl. 1.7 S.i L. Div.UKtuatw 1.8 kt b)~ ApftUrtW bb, CoWttCS V-A- 3v8 sMttfS «- V «X tl(*W °- b* m 1.

de Faam | 2001 | | pagina 11