J De Janstoren breidt uit met Broodjes Service Recreanet blijft zich steeds vernieuwen Robbemljn verkoopt pratend T-shirt Prijswinnaar Batavus Lento Weekend in Vlissingen Woensdag 18 juli 2001 FAAM/VLISSINGER 9 Met uitmunt voordeliger naar Zeeuwse attracties Het Zijdemuseum in Meliskerke, de stoomtrein Goes Borsele in Goes en het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle bieden in juli en augustus elke bezoeker een zogenaamde uitmunt aan. Met deze munt krijgt de zomergast korting op zijn tweede be zoek aan dezelfde attractie of op zijn eerste bezoek aan een van beide andere. Lijmfabrikant gaat oplichten Pritt, het merk van de bekende lijmstif- ten, heeft twee nieu we producten op de markt gebracht. Deze maken het leven op kantoor of thuis aan de werktafel weer een stuk overzichte lijker. Het meest in het oog springende nieuwe product is de felgele 'oplichter'. Officieel heten zijn voorgan gers 'markeerstiften' en iedereen kent deze wel: felgeel, -roze of -groen worden ze gebruikt om markante tekstpassages in boe ken te markeren. Pritt brengt een dergelijke oplichter nu in de vorm van een roller die als groot voordeel heeft dat hij, na ge bruik, ook weer uitgegumd kan worden. Makkelijk als je een foutje hebt gemaakt of een geleend boek weer vlekkenloos wilt teruggeven. Bovendien lost de markeertape de onderliggende inkt niet op waardoor deze mooi scherp blijft, zonder uit te lo pen. Het uitgummen gaat nog makkelijker dan dat het lijkt: door met de vinger over de gekleurde tape te wrijven wordt de op lichtende kleur spoorloos verwijderd.Absoluut niet met een vin ger weg te wrijven is de Duck Power Tape die Pritt op de markt brengt. Of het nu om een lekkende tuin- of stofzuigerslang gaat, een gebroken ruitje in de schuurdeur, een gat in een laars: bijna alles kun je ermee (waterdicht of luchtdicht) verbinden of dicht maken. De powertape hecht op de meeste ondergronden en materialen, is waterdicht maar ook weer heel makkelijk met de hand van de rol af te scheuren. In deze vakantietijd is Duck Po wer Tape een aantrekkelijk reismaatje om onvoorziene proble men onderweg het hoofd te kunnen bieden. Nieuwe koffers en tassen van Delsey Er is een nieuwe reeks koffers en tassen van Delsey, met de zeer opvallende naam Seascape. Ze zijn makkelijk te herkennen aan hun ronde vormen en modern materiaal. Ze worden geleverd in de modieuze kleuren jadegroen, zand- grijs, koolstofblauw en zwart metallic. De reeks kenmerkt zich door rekbare vakken voor flexibel volu- mebeheer, waterdichte vakken voor vochtig wasgoed of vieze schoenen. De harde koffer is voorzien van vier zwenkwieltjes die ieder 360 graden kunnen draaien voor optimale wendbaarheid Pearl Harbour zonnebrillen bij Het Huis Hardy De film Pearl Harbour, die nu in de biscoop draait, is een episch romantisch drama tegen de achtergrond van een cruciaal mo ment in de tweede wereldoorlog. Als marktleider in zijn seg ment worden de Ray-Ban zonnebrillen gedragen door de be langrijkste mannelijke hoofdrolspelers in de film. De monturen die gebruikt worden zijn de alom bekende piloten- brillen, de zoge naamde Aviator. Een Ray-Ban zonnebril staat namelijk voor tijdloos en au thentiek design. De monturen hebben allemaal een grote histo rie en bij elk ont werp is rekening gehouden met een grote ver scheidenheid aan lichtomstan digheden. Zij bieden te al len tijde draag- comfort en een goede pasvorm. De collectie Ray- Ban bij Het Huis Hardy is zeer breed en biedt, naast kunststof en metalen mon turen, nu ook ti tanium model len. Kust WV Walcheren twee keer onderscheiden Als eerste VVV in Nederland is de kust-VVV Walcheren ISO ge certificeerd. ISO is een kwaliteitslabel dat voor deze VVV staat voor 'zeggen wat je doet en doen wat je zegt'. Niet alleen de certificering is reden om de vlag uit te steken aan de Domburg- se Schuitvlotstraat 32, ook de oplevering van de verbouwing is daar reden toe. Na enkele bouwkundige aanpassingen is de VVV Domburg tegenwoordig ook bereikbaar voor mensen met een functiebeperking. Daarvoor heeft de stichting Het Klaver blad, voor mensen met een functiebeperking, het ITS-symbool toegekend aan de VVV Domburg. Pura Cut van Marbert: Acné Away! Uitgaan, daten, sporten, op school of tijdens vakantie: je wilt er altijd goed uitzien. Maar soms werkt je huid gewoon niet mee. Puistjes en pukkeltjes pak je aan met Pura Cut van Marbert. Want je hebt wel meer aan je hoofd dan huidproblemen. Pura Cut betekent 'stopzetten van huidproblemen', het staat voor complete verzorging. De regulating Cleansing Foam is een rei nigend schuim dat talgresten en stof- en vuildeeltjes oplost. Astringent Lotion verfrist en verzacht de huid extra. Behalve de creams zijn er ook sticks van Pura Cut. Deze kan bij de hand ge houden worden om opkomende puistjes meteen aan te pakken. Zijn ze er toch, dan kunnen ze gecamoufleerd worden met de Coverup-stick. Niemand die ze dan meer ziet. Pura Cut is te koop bij de betere drogisterij of parfumerie. „De serre was eigenlijk een zorgenkindje", vertelt Van Dijk. „In de zomer zaten klan ten liever op het terras en in de winter vonden ze het er te koud. Het plan om iets anders met de ruimte te doen was er al en nu past alles precies. De koelvitrine voor het beleg, de koelkast voor de frisdranken en de petflesjes en twee tafel tjes met zitmogelijkheid voor wie even op z'n bestelling moet wachten. In de zaak zelf eten is niet de bedoeling; het is puur een meeneemservice. Ook het terras blijft gereser veerd voor De Janstoren. Al leen op zondag kan dat wel, want dan is De Janstoren dicht, als het geen koopzon dag is tenminste." Voor een groot deel zal de broodjeszaak gerund worden door schoon dochter Leonie Barendse. „Een gouden meid", vindt Van Dijk. „Zonder haar was het nooit gelukt. Ze is nog jong maar kan mij overal in het be drijf vervangen. In de keuken, in de bediening én administra tief. In elk geval tot oktober zal zij vooral de kar trekken. Daar na gaan we ook van start met catering. Daar lopen al con tacten voor en dat kan zowel voor bedrijven als particulie ren. Vóór tien uur bellen en al les wordt geregeld en be zorgd. Maar dat kan er in het seizoen nog even niet bij. Ont bijtservice staat ook nog op m'n verlanglijstje, zeker met de jachthaven vlakbij zie ik daar wel mogelijkheden voor. Dat komt nog wel. Voorlopig éérst maar de Broodjes Servi ce." Broodjes in soorten Onder de verzamelnaam be legde broodjes valt tegen woordig heel wat meer dan de Klassiekers broodje ham en broodje kaas. Ze staan uiter aard op de lijst bij de Broodjes Service, de kaas zelfs in jong belegen of oud. Maar daar naast is er een groot assorti ment beleg met bij de vlees waren bijvoorbeeld: Coburger ham, rosbief, fricandeau, sala mi, chorizo. Paté en filet Ame- ricain zijn al wat dikker beleg net als de brie en bieslook- roomkaas. De belegsalades bestaan uit kaassalade, ei- bieslooksalade, kip-kerriesala de en vissalades in cfe smaken zalm, tonijn en krab. Natuurlijk ontbreken ook het broodje ge zond en het broodje ei niet. „Als verrassing komt daar nog het broodje van de week bij", vult Van Dijk aan. „En ook bij de broodjes zelf, die hier vers afgebakken worden, is er veel keus. We hebben de petit pain, in wit of meergranen. Dan de baguettes, stokbrood- jes dus en daarnaast nog Itali aanse bollen en Ciabatta's. Kleine slaatjes om mee te ne men zijn de huzarensalade, de gemengde salade en een komkommersalade. Frisdran ken hebben we in blikjes of in petflesjes en natuurlijk zijn er verpakte ijsjes te koop.. We vinden zelf dat we heel wat kunnen bieden en voor een breed publiek. En daar was het ons ook om begonnen, een extra service bieden." De Broodjes Service van De Jan storen is elke dag geopend van 9 tot 22 uur en op zondag van 11 tot 22 uur. Diana van Dijk en Leonie Barendse maken met hun ruime keus de vraag wat je op je brood wilt wel erg moeilijk. foto:Jaap Wolterbeek. Sinds juni is de afdeling systeembeheer van F -- - Jean Pierre Mampaey in het kantoor van Recreanet foto:Jaap Wolterbeek strijdperk zangstuk bijwoord kampeer- verblijf foto:Jaap Wolterbeek Als het aan de nieuwe shirts van Lego ligt gaan de onderwijzers het nog zwaarder krijgen dan dat ze het al hebben. Behalve het rumoer van walkman en GSM is er nu een nieu we herriemaker: een pratend T-shirt. D www.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 8 Stuur uw oplossing vóór woensdag 25 juli naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 1 augustus be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 11 juli luidt: 'biljartstok'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar A. Maas-Berkel uit Middelburg. Eén van de drie winkels in Ne derland die het shirt verkoopt is Robbemijn aan de Middel burgse Lange Viele. Philips en jeansfabrikant Levi's hadden samen de primeur van de eer ste kleding met ingebouwde elektronische snufjes. Hun jas sen met onder andere een mi crofoon in de kraag, GSM en een microfoon in de voering en keuzetoetsen op de mouw lijken de voorbode van een nieuwe generatie kleding met ingebouwde grapjes. Zo komt van Lego-wear, de kledinglijn van de Deense speelgoedfa brikant die door Kabooki op de markt wordt gebracht, nu met een serie 'pratende T- shirts". Dat praten is overi gens betrekkelijk. Feitelijk zijn het gewoon T-shirts die een geluid produceren als je op een symbooltje drukt dat op het T-shirt staat. Voorlopig gaat het om twee versies: een wit exemplaar met acht vlag gen die, als je ze aanraakt, in de betreffende landstaal 'Hal lo' zeggen. Volgens Lego 'te gelijkertijd leuk en educatief'. Daarnaast is er nog een blauw shirt met daarop een film ploeg die een dinosaurus in beeld probert te krijgen, een directe afgeleide van de nieu we Lego-lijn die samen met Steven Spielberg werd ont wikkeld. Bij dit shirt kun je de regisseur bijvoorbeeld 'Ac tion!' laten roepen of de T-rex vervaarlijk laten brullen. Beide shirts kosten 59,95 gulden per stuk. Er komen nog meer shirts in deze serie zoals een roze meisjesexemplaar. De shirtts zijn bedrukt met een speciaal, geleidend printmate riaal. De stroom en de box waar het geluid uitkomt zitten in een klein wit doosje dat met drukkertjes aan de binnekant van het shirt vastgeklikt kan worden. Daardoor kan het shirt volgens Lego ook ge woon in de wasmachine: doosje eraf en klaar is Kees. Volgens Lego zijn de shirts het begin van revolutionaire ont wikkelingen. „Je kunt je voor stellen dat er in de nabije toe komst Lego-shirts komen die als een afstandsbediening werken op allerlei Lego-speel goed. De mogelijkheden met deze technologie zijn bijna on beperkt", aldus woordvoerder Steen Fogh Rasmussen van Kabooki. 'Recreanet BV, zelfstandig geworden onder de naam SystemXS. De reden voor de oprich ting van SystemXS is om duidelijk te maken dat niet alleen bedrijven in de recreatie sector, maar ook andere organisaties gebruik kunnen maken van hun diensten. Daarnaast hebben beide bedrijven hun intrek genomen in een nieuw pand aan de Dam 6 te Middelburg. Na jaren in de recreatiebran che te hebben gewerkt, be sloot Jean Pierre Mampaey dat het tijd was om een nieu we richting in te slaan. Na car rière te hebben gemaakt bij de Roompot - hij werd uiteinde lijk directeur - besloot hij de opgedane ervaring te combi neren met datgene waarvoor hij was opgeleid, systeemana list. Hij richtte Recreanet BV op, een ICT consultancy be drijf. Sindsdien is het snel ge gaan, begonnen met z'n drieën in een pand aan de Rouaansekaai en inmiddels uitgegroeid tot een bedrijf met twintig man personeel werk zaam in de gehele Benelux. Was het in eerste instantie de recreatiesector die gebruik maakte van de diensten van Recreanet, tegenwoordig kloppen ook steeds meer on dernemingen en instellingen uit andere sectoren aan voor hulp en advies op ICT gebied. Automatisering binnen een bedrijf is tegenwoordig een vanzelfsprekendheid, en met name de wijze waarop hiervan gebruik wordt gemaakt is be palend geworden. Mampaey: „Vaak, wanneer men voor ad vies of hulp komt bij consul tancy bedrijven, worden de oplossingen verpakt in een dik rapport, waarbij automatise ring wordt gezien als hulpmid del." „Wij onderscheiden ons hierin, door direct 'to the point' te komen, en - al dan niet door ons ontwikkelde software - te integreren in het bedrijf. Hierdoor wordt het eenvoudi ger om de bedrijfsdoelstellin gen te halen. „Voor elk pro bleem is wel een oplossing te vinden, Recreanet maakt hier bij gebruik van projectbegelei ding, training, en software ontwikkeling. Tot voor kort werd - onterecht - aangeno men dat Recreanet uitsluitend bedoeld was voor bedrijven in de recreatiebranche. Daarom ging de afdeling systeembe heer zelfstandig verder onder de naam SystemXS, een be drijf dat systeembeheer ver zorgt, de aanleg van netwer ken realiseert en ook leveran cier is van hardware produc ten. Indien gewenst, kan Sys temXS haar klanten ook van software voorzien. De snelle groei van beide be drijven maakte het noodzake lijk een nieuw onderkomen te betrekken. Gekozen werd voor het monu mentale pand aan de Dam 6. Mampaey: „Bedrijfspanden lij ken tegenwoordig allemaal op elkaar", „deze locatie ademt een bijzondere sfeer uit en is een prettige omgeving voor het personeel om in te wer ken." Recreanet blijft zich ver nieuwen, staat er in de bro chure, en beter kan je het niet omschrijven. De ANWB en fietsfabrikant Ba tavus hebben een campagne gestart ter promotie van het ANWB Fietsrouteboek en de Batavus Lento Weekend fiets. ANWB-leden maakten na aan schaf van het ANWB-Fietsrou- teboek kans op het winnen van een Batavus Lento Week end. Klanten die een Batavus Lento Weekend kopen krijgen hierbij het ANWB-Fietsroute- boek cadeau. Ook kon een Ba tavus Lento Weekend gewon nen worden tijdens de Op Pad beurs, de ANWB Kampeer en Vakantiedagen en de Fietsrai. Een van de 125 prijswinnaars is de heer Brand uit Burg Haamstede. De Batavus Lento Weekend werd donderdag 12 juli door batavus Rijwielspe cialist Toon's Rijwielshop in het Vlissingse Papegaaien burg aan de gelukkige win naar overhandigd. De heer Brand ontvangt de gewonnen fiets uit handen van Rij wielshophouder Toon (r) en Jan Jacobs van de ANWB (I). foto:Jaap Wolterbeek Restaurant/lunchcafé De Janstoren is in de voormalige serre van het pand aan de Korte Delft in Middelburg begonnen met een Brood jes Service. Voor eigenaresse Diana van Dijk, die vorig jaar mei De Janstoren overnam, is daarmee (eindelijk) een al langer bestaand idee verwezenlijkt. Door Mieke Roelse

de Faam | 2001 | | pagina 9