GEMEENTE MIDDELBURG lillik! ril. Informatiegids Top kunstgrasvelden voor TOP Arnemuiden Ziektekostenverzekering voor de minima in Middelburg GIRO 60.30.90 Woensdag 18 juli 2001 FAAM/VLISSINGER Week 29 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De informatiegids "Thuis in Mid delburg 2001-2002" is huis aan huis verspreid. Wanneer u de gids nog niet heeft ontvangen, kunt u contact opnemen met de afdeling Commu nicatie, tel. (0118) 67 54 50. Of u kunt u even langs komen om er één op te halen. Afdeling Communi catie is gevestigd aan de Stadhuis straat 2 en is geopend van 08.00 uur tot 16.00 uur. luvvl Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 23 juli tot en met zondag 29 juli 2001 Maandag Gebraden varkensvlees in fijne saus met stukjes appel, rode kool en aardappelpuree. Dinsdag Gehakt in pepersaus, aardappelen en sperziebonen. Woensdag Varkenslapje, rode bieten, aardap pelen. Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten en rijst. Vrijdag Alaska visfilet in kruidensaus, erwtjes, worteltjes, aardappelen. Zaterdag Macaronischotel met ham en kaas. Zondag Wat de pot schaft. Vorige maand is gestart met de aanleg van twee com plete kunstgras korfbalvelden inclusief verlichting voor korfbalvereniging TOP te Arnemuiden. Ook krijgt een deel van de huidige grasmat een op knapbeurt. Door de aanleg van twee kunst- grasvelden in plaats van één - en de renovatie van de rest van het gras - komt de huidige trainingshoek van TOP na de winterstop ter beschik king van voetbalvereniging Arne muiden. Voor deze vereniging verbetert hier door de trainingscapaciteit. De in vulling en planning is in goed over leg met de korfbalvereniging tot stand gekomen. De hele aanleg van de kunst grasvelden moet in krap tien weken gerealiseerd zijn. Dit is inclusief de bouwvak vakantie. Door ARCAD1S, het cul tuurtechnische bedrijf dat de uitvoe ring verzorgt, is de garantie gegeven dat het gehele werk gereed is op 1 september 2001. Hierdoor kan korfbalvereniging TOP het nieuwe seizoen al spelen op het kunstgras. Het grasgedeelte heeft dan nog een groeiseizoen nodig voor het ge bruikt kan worden. Met de aanleg van deze kunst grasvelden is TOP de tweede Mid delburgse korfbalvereniging (na Swift) die de beschikking' krijgt over kunstgras. De verwachting is dat het korfbalcomplex na de rea lisatie nog meer het karakter krijgt wat de korfbalsport beoogt: gezel ligheid en gemoedelijkheid. f v- In Arnemuiden is gestart met de aanleg van de kunstgrasvelden Foto F. Viergever Rondkomen van een minimuminkomen valt niet mee. On verwachte kosten zijn al helemaal niet welkom, bijvoorbeeld onverwachte ziektekosten. De nieuwe Aanvullende Ziek tekostenverzekering Gemeenten (AZG) van de Gemeente Middelburg is in dat geval dé oplossing. In dit artikel hoe de AZG werkt. Omdat de zorgverzekeraar lang niet alles vergoedt, sluiten veel mensen een aanvullende ziektekosten verzekering af. De premie van de aanvullende verzekering is afhanke lijk van het gekozen verzeke ringspakket. Ook de eigen bijdrage in de gemaakte kosten is afhanke lijk van het gekozen pakket en de maandelijkse premie. Bijna altijd blijkt dat de verzekering niet alles vergoedt en u toch voor extra kosten komt te staan. De AZG is er nu voor iedereen De Aanvullende Ziektekosten verzekering Gemeenten (AZG) is er nu voor iedereen. Uitkerings gerechtigden van de gemeente Mid delburg konden al gebruik maken van de AZG en nu kan iedereen met een laag inkomen in aanmerking komen voor de nieuwe aanvullende ziektekostenverzekering. Het soort inkomen maakt niets uit. Alleen stu denten komen niet in aanmerking voor de AZG. De AZG wordt aangeboden door CZ Zorgverzekeringen en de gemeente Middelburg levert ook een financiële bijdrage. Hierdoor is het mogelijk een zeer uitgebreid aanvullend verzekeringspakket aan te bieden met in veel gevallen 100% vergoedingen. In de brochure van CZ kunt u precies zien hoe uitge breid het verzekeringspakket is! De hoogte van de premie De premie voor de AZG bedraagt 12,25 5,56) per volwassene per maand. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meeverzekerd. Daarnaast moet iedereen, net als nu, uiteraard de verplichte nominale zieken fondspremie van 24,75 11,23) per volwassene per maand blijven betalen. Wie komen in aanmerking voor de AZG? Om in aanmerking te komen voor de AZG moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: u woont in Middelburg, u bent 21 jaar of ouder, u bent al verzekerd bij CZ groep (zo niet, dan kunt u mogelijk per 1 jan uari aanstaande meedoen), uw netto (gezins)inkomen per maand (exclusief vakantietoeslag) bedraagt niet meer dan: f 1.748,26 793,33) voor alleen staanden tot 65 jaar f 1.815,90 824,02) voor alleen staanden van 65 jaar en ouder f 2.240,51 016,92) voor alleen staande ouders tot 65 jaar f 2.308,17 1.074,65) voor alleenstaande ouders van 65 jaar en ouder f 2.461,28 1.116,88) voor gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar f 2.597,91 1.178,88) voor gehuwden/samenwonenden van 65 jaar en ouder f 2.552,04 1.158,07)voor gehuwden/samenwonenden waarbij 1 van de partners jonger is dan 65 jaar. Deze bedragen gelden per 1 juli 2001. Uw vermogen als alleenstaande is lager dan f 10.300,00 4.674) of als eenoudergezin/gezin lager dan f20.600,00 (€9.348). u betaalt uw maandelijkse premie voor de AZG en de verplichte no minale ziekenfondspremie door middel van automatische incasso en u bent bereid hiervoor een machtig ing af te geven aan CZ Zorgverzek eringen. Wanneer u een achterstand heeft in de premiebetaling bij CZ Zorgverzekeringen van twee maan den of meer, kunt u alleen deelne men in de AZG als u een uitkering heeft van de gemeente. Daaraan is dan de voorwaarde verbonden dat deze schuld wordt gesaneerd door de gemeente en de premies voort aan rechtstreeks vanuit uw uitkering aan CZ Zorgverzekeringen worden betaald door de gemeente. Wanneer eindigt de AZG? De AZG kan op verschillende manieren worden stopgezet: als uw netto maandinkomen te hoog is geworden. Aan het einde van elk jaar wordt er aan de hand van uw inkomensgegevens door Sociale Za ken gecontroleerd of uw AZG hel volgende jaar kan worden voort gezet of moet worden beëindigd Bij beëindiging zal CZ Zorgverze keringen u een aanvullende verze kering aanbieden zonder medische keuring of wachttijd. Hierop is één uitzondering: de medische keuring geldt wel voor de aanvullende verzekering tand+. de AZG eindigt per direct als u geen inwoner meer bent van Mid delburg: de AZG wordt beëindigd als u zelf uw deelname stopzet of als u niet langer verzekerd blijft voor het ziekenfonds bij CZ Zorgverzekeringen. Hoe kunt u zich aanmelden voor de AZG? Bij de afdeling Sociale Zaken liggen de aanmeldingsformulieren voor u klaar. U kunt het daar ophalen, maar als u belt met tele foonnummer 675668 kunt u ook een aanvraagformulier thuisge stuurd krijgen. Wanneer gaat de AZG in? Als u zich nu aanmeldt en u voldoet aan de voorwaarden, kan de AZG per 1 oktober 2001 ingaan. Heeft u vragen? Als u vragen heeft over het verzeke ringspakket, dan kunt u bellen met CZ Zorgverzekeringen, telefoon 0113 - 274555. Heeft u vragen over de aanvraagprocedure, neem dan contact op met de afdeling Sociale Zaken, telefoon 675668. Noot: dit telefoonnummer kunt u alleen bellen voor de AZG, voor andere vragen moet u gebruik maken van het gratis nummer 0800 - 0231865. Waarom vindt de gemeente Mid delburg dat u mee moet doen? Belangrijke voordelen van de AZG zijn dat u minder premie betaalt en toch voor meer vergoedingen via CZ Zorgverzekeringen in aanmer king komt. Voor plusverzekerden is er een uitzondering ten aanzien van de vergoeding voor de eerstelijns psycholoog of alternatieve ge neeswijzen. U mag natuurlijk zelf bepalen of u voor de AZG kiest of niet. Daar bent u helemaal vrij in. Aan de andere kant is liet zo dat de gemeente Middelburg deze verze kering als minimaal noodzakelijk beschouwt. Om die reden is het niet vanzelfsprekend dat aan u bijzon dere bijstand wordt verleend voor kosten die in de A7G zijn opgenomen terwijl u daar niet aan deelneemt. Slechts als u met goede redenen kan aangeven dat de aange boden ziektekostenverzekering voor u geen risico's afdekt, kan daar op individuele basis van worden afgeweken. Het onthulde bouwbord voor het stadsgewestelijke zwembad Foto F. Viergever Miriam heeft geen vader en geen moeder meer, alleen een broer en een zus. Miljoenen aidswezen moeten zichzelf zien te redden. Wereldwijd zijn al bijna 22 miljoen mensen overleden aan aids. Aids ontwricht niet alleen hele samenlevingen, maar ontneemt ook generaties het zicht op een betere toekomst. Stop Aids Now! werkt aan zorg, preventie en een vaccin. Steun daarom Stop Aids Now! Een initiatief van: Aids Fonds, Hivos, ICC0, Memisa en Novib. Als u meer wilt weten bel dan 020-5287828 of kijk op onze site www.StopAidsNow.nl

de Faam | 2001 | | pagina 3