S I N E C I T Y Shrek Spy Kids in Engelse versie CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant^ Axion Beach Rock: hét Vlaamse dancefestival Dorpsplein Nisse weer even festivalterrein F I L M W E E K EVOLUTION 12 ji ONE NIGHT AT MC COOL'S 12 jr PEARL HARBOR 12 jr SHREK (originele versie) AL SHREK (Nederlands gesproken) AL KEIZER KUZCO AL SPY KIDS AL Y KIDS (originele versie) AL VEN DAYS TO LIVE 16 jr BRIDGET JONES'S DAIRY 12 jr XIT WOUNDS 16 jr OKEMON 3 AL E MUMMY RETURNS 12 jr F I L M W E E K BILLY ELLIOT flORESPERROS THE HOUSE OF MIRTH voir midden-zeeland Verwacht: Lara Croft: Tomb Raider Afrikaans-Caraïbisch weekend in het Zilveren Schor Back to the Roots Woensdag 11 juli 2001 FAAM/VLISSINGER 9 c VLISSINGEN www.cinecity.nl /f Donderdag 12 juli t/m woensdag 18 juli Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur een meteoor bevat levensvormen en vermenigvuldigt zich razendsnel Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur film over drie heren die verliefd zijn op dezelfde vrouw Dagelijks 13.45 18.30 20.45 22.00 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Dagelijks 13.45 16.15 uur Jerlands gesproken) kinderen in een James Bond-achtig avontuur Dagelijks 18.30 uur kinderen in een James Bond-achtig avontuur Zaterdag 24.00 uur Amanda Plummer wordt achtervolgd door visioenen over haar eigen dood Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Renée gaat op zoek naar 'de ware' Dagelijks 21.45 uur Steven Segal met het opnemen tegen corrupte collega's Dagelijks 13.45 uur Ash gaat op onderzoek om zijn moeder te redden. Dagelijks 19.00 uur vervolg op de succesfilm uit 1999 MIDDELBURG Donderdag en zaterdag 19.30 uur ontroerend verhaal over Billy die balletdanser wil worden Donderdag en vrijdag 22.00 uur Maandag en dinsdag 20.00 uur wervelend drieluik waarin een verkeersongeluk de drie hoofdpersonen bij elkaar brengt Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag en woensdag 20.00 uur verfilming van het gelijknamige boek van Edith Wharton breed! BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 Er leefde eens in een afgele gen moeras, het knoestige monster Shrek. Zijn eenzame, maar aangename bestaan wordt ruw verstoord door de komst van een groot aantal vervelende sprookjesfiguren. Ineens zitten er blinde muizen in zijn eten, lopen er dakloze biggen bij hem rond en ligt er een grote boze wolf in zijn bed. Dit alles is de schuld van de gemene Lord Farquaad die al deze sprookjesfiguren uit zijn koninkrijk heeft verbannen. Samen met zijn vreemde ezel besluit Shrek zijn plotselinge gasten te helpen, in de hoop zijn eigen huis en haard te redden. Spannende en zeer vreemde avonturen volgen. Shrek moet voor de gemene Farquaad de beeldschone prinses Fiona redden uit de klauwen van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kun nen trouwen. Een James Bond voor kinderen en hun ouders. Vanwege groot succes van de, vertaalde, Nederlandstalige versie draait nu ook de Engelstalige versie in Vlissingen. Tijdens de zomermaanden is er geen Sneak Preview. Niet getreurd, vanaf half augustus is de 'verrassingsfilm voor een tientje' weer terug. Axion Beach Rock in Zeebrugge heeft het imago tegendraads te zijn. Was het omdat Belgische groepen en artiesten al heel vroeg op waarde werden geschat? In '93 was Vaya con Dios reeds co-headliner naast Depeche Mode. Was het omdat Belgische en internatio nale top-dj's er als eerste hun intrede in festival- land deden en met hun talent ook een publiek van buiten de disco konden bekoren? Al sinds '96 verwelkomt de verduisterde Cyber Beach Beats-tent de creatiefste duim- en wijsvingervir- tuosen: van Yves Deruyter tot Darren Emerson. Was het omdat ook drum'n'- bass en breakbeat-acts voor het eerst op een festival een vaste stek kregen in de Maes AlterNative Dance Marquee? Ook deze tent afficheerde tel kens bijzonder visionair talent: van Buscemi tot Roni Size. Of was het omdat R'n'B-acts wer den geprogrammeerd? Was het wellicht omdat 'Beach Rock' als eerste Belgi sche festival werd 'gewebcast' Sarah Bettens van K's Choice. via de zogenoemde 'small' band? Was het omdat er vier jaar later - in 2000 - met breedband opnieuw een pri meur wordt weggekaapt? Axion Beach zet dit jaar een nieuwe stap vooruit.De lief hebbers van dance kunnen zich twee dagen achtereen - vrijdag 13 juli van drie uur 's middags tot drie uur 's nachts en zaterdag 14 juli van tien uur 's morgens tot drie uur 's nachts uitleven in Zeebrugge. Kregen voorgaande jaren 'ge vestigde waarden' de kans zich op vrijdag in het zweet te zingen, nu knallen die dag reeds de dance-beats uit de speakers. Dat wordt een nachtje 'club ben' op het strand met abso lute toppers uit de diverse dance-genres in de verschil lende tenten en enkele smaak makende sfeerscheppers op het hoofdpodium. En dan op zaterdag Axion Beach Rock met opnieuw een spetterende Fatboy Slim. cocktail van stevige live-acts, steengoede clubbands en 's werelds beste dj's op de diver se podia. Voor de prijs hoef je het zeker niet te laten want als je een beetje slim bent dan ga je twee volle dagen door het lint voor slechts 1600 Bfr (nog geen honderd gulden). De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. Collages in Bras de Mer In het nieuw geopende, klassiek ingerichte restaurant Le Bras de Mer, Voorstraat 42 te Colijnsplaat, zijn collages geëxposeerd Ivan Daan J.W. van Hólstein. Een stap terug in de tijd, het kolo niale verleden oproepend, creëert hij in een keur aan collages aan de wanden van het restaurant een sfeer uit vervlogen tij- I den. De expositie is te bezichtigen tot en met 31 augustus. Expositie in dorpshuis Luctor et Emergo In het dorpshuis Luctor et Emergo te Rilland is tot en met 9 sep- tember werk te zien van Loes Müller en Elly Knuist. Loes Muller exposeert sculpturen waarin de menselijke vorm een belangrij ke rol speelt. Haar werk is tentoongesteld geweest in IJsland, Brabant en Zeeland. Elly Knuist exposeert werken in pastelkrijt. In haar dagelijks werk is Elly leerkracht aan de Galerie Atelier De Kaai in Goes, In deze instelling voor verstandelijk gehandi capte kunstenaars begeleidt ze de deelnemers in hun creatief proces. In haar eigen atelier beeldt ze vooral mensen af, in al hun schoonheid. Oosterlands Fanfare in Manhuistuin Goes Muziekvereniging Oosterlands Fanfare treedt zondag 15 juli op in de sprookjesachtige Manhuistuin in Goes. De vereniging be staat al meer dan een eeuw en telt 35 musicerende leden. On der leiding van dirigent Jaap Knuist wordt een programma met een licht populair karakter gebracht. Het concert begint om 12 uur. De ingang van de Manhuistuin is te vinden bij het poortje rechts van het Oosterschelde College aan de Zusterstraat 11. Bij regenachtig weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. Middagpauzeconcert Sint Jacobskerk In de serie Middagpauzeconcerten speelt vrijdag 13 juli om 12 uur Marcel van Westen in de Sint Jacobskerk. Marcel is als or ganist verbonden aan de Geerteskerk in Kloetinge en als cantor aan de Hoeksteencantorij te Middelburg. Sinds maart 2000 is hij begeleider van de Zeeuwse Koorschool te Goes. Tijdens het middagpauzeconcert voert hij werken uit Weckmann, Johann Sebastian Bach en Frederic Mendelsohn. Met het oog op de be perkte financiële middelen van de orgelcommissie van de Sint Jacobskerk wordt er na afloop van het concert gecollecteerd. Juul Kortekaas en Rie Baauw in Badhotel Domburg Tot eind september exposeren Juul Kortekaas en Rie Baauw in het Badhotel Domburg. In de parkzalen van het hotel hangt werk van Baauw terwijl in het Grand Café en het trappenhuis werk van Kortekaas hangt. Rie Baauw is autodidact maar kreeg les van verschillende bekende Nederlandse en Franse schilders. Ze exposeerde onder meer in Beekbergen, Schiedam, Altea, Soesterberg, Amsterdam en Middelburg. De laatste jarten ont wikkelt het werk van Baauw zich van reisschetsen naar meer ab stract. De Middelburgse kunstenares Juul Kortekaas is met na me bekend van haar zeer specifieke loodsculpturen. Vanuit haar voorliefde voor Irissen en Tulpen heeft ze hier vele zeefdrukken van gemaakt, die zij in het Badhotel tentoonstelt. Charles de Wolf geeft orgelconcert Organist Charles de Wolf uit Vierhouten geeft maandag 16 juli vanaf 20 uur een concert geven op het Proper-orgel in de gere formeerde kerk aan de Schoolstraat te Vrouwenpolder. Enkele jarene geleden voerde hij in Enschede de integrale wereken uit van Bach, mendelsohn, Reger, Liszt en Franck. Voor opnamen van de werken van Bach werd hem een Edison toegekend. In het programma voor 16 juli staan onder meer de sonate num mer II van Mendelsohn, drie koraalvoorspellen uit opus 767 van Reger en verder werken van Franck en J.S. Bach. Kozakkenkoor in de Sint Jacobskerk Eén keer per jaar komen liefhebbers van Afri kaanse muziek uit heel Nederland voor een weekend bij elkaar. Ze wisselen dan hun ken nis en ervaring met deze soort muziek uit en mu siceren samen. Een smeltkroes van oergevoelens uit verschillende culturen. Tijdens deze weekends worden er ook workshops gegeven door zeer er varen artiesten die heel graag hun cultuur, traditie en kennis met anderen willen delen. Ook dit jaar is weer het Zilve ren Schor in Veere de 'place to be' voor dit Back to the Roots- event. Vanaf vrijdag 24 augus tus tot en met zondag 26 au gustus staat het Zilveren Schor in het teken van Afri kaanse en Caraïbische muziek. De vrijdagavond mondt meestal uit in een grote jam sessie, waarbij alle deelne mers aan het weekend samen muziek maken: een begroe ting via de djembée-drum is voor veel deelnemers meer zeggend dan een verbale ken nismaking. Na een dag vol workshops en lessen is het zaterdags vanaf 20 uur opnieuw party-time. Na het gezamenlijk nuttigen van een Caraïbische maaltijd zijn er verschillende optre dens en loopt het waarschijn lijk weer uit op een jamsessie van de hele Schor-bevolking. Zondag is de afsluiting van het weekend door middel van een presentatie van alle workshops. Docenten tijdens het weekend komen uit Gui nee, Kameroen, Senegal, Cu racao, Jamaica, Martinique, Angola, Zaïre en Sint Eustati- us. Er wordt gewerkt door en voor beginners, gevorderden en vergevorderden uit heel het land. Beginners die nog niet de beschikking hebben over een eigen Drum, bala- foon of n'goni kunnen er tij dens het weekend een huren. Inschrijven voor het weekend en inlichtingen erover kan men krijgen bij GAN Produc tion, Griftstraat 5, 1079 XT Amsterdam, via 020-6464999 of via sams@sams.demon.nl. na 21 juli wordt het inschrijf geld met 50 gulden verhoogd, dus vroeg inschrijven kan pro fijtelijk zijn. Het Zwarte Zee Kozakkenkoor is bezig met een jarenlange Euro pese tournee en komt daarbij zaterdag 28 juli in de Vlissingse Sint Jacobskerk. Tijdens dit concert zullen zowel solopartijen als koorstukken gezongen worden die ook voorkomen op de CD Teure Heimat- das Gross Wunschkonzert. Het concert begint om 20.15 uur en kaarten zijn te koop Boek handel Bikker in Vlissingen, De Drvkkery aan de Markt in Mid delburg en De Koperen Tuin in Goes. Het restant van de kaarten is 's avonds aan de kerk te koop. 24 25 26 AUGUSTUS Het schilderachtige dorp Nisse in de Zak van Zuid-Beveland staat dit weekend weer hele maal in het teken van het jaarlijkse festival Pastorale au Parvis. Vrijdag en zaterdag zijn er op tredens van bekende en minder bekende artiesten. Grote publiekstrekkers zijn Willem Vermandere en Ambrozijn. Het Pastorale-festival gaat vrij dagavond in de plaatselijke kerk van start met een optre den van Els Paauwe. Ze be speelt de concertvleugel en brengt werk van Mendels- sohn-Bartholdy. Daarna optredens van pianist Jonathan Kaell, begeleid door viool en cello, de strijkkwartet ten, Gabriel Yacoub en Viridel. Zaterdag 14 juli staat in het te ken van de open lucht optre dens in en rond de muziektent op het Dorpsplein. Ook hier een opening door Els Paauwe, gevolgd door Numedia, Wil lem Vermandere, Primrose, Muste Kwartet, A Quadrant, Ambrozijn en Not James Dean. Willem Vermandere is één van de publiekstrekkers.

de Faam | 2001 | | pagina 9