Sociale betrokkenheid Nieuwsbrieven tOfficiële Mededelingen 4 Woensdag 11 juli 2001 FAAM/VLISSINGËR 7 m Presentatie "Een dubbele opdracht". Abdij Nieuws Projecten rondom de sociale zorg, hulp aan jongeren en verbetering van de infrastructuur op deze terreinen kunnen gebruik maken van de subsidiemogelijkheden die de provincie Zeeland hiervoor biedt. Zorgboerderij Catharina Maria Hof bij Kamperland biedt verstandelijk gehandicapten dag- Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 28/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Jeugdzorg De derde nieuwsbrief Jeugdzorg is verschenen. De provincie heeft het onderzoek naar een nieuw model voor de jeugdzorg laten uitvoeren door een adviesbureau. Het nieuwe model in de jeugd zorg houdt verband met de nieu we wet op de jeugdzorg, die op 1-1-2003 in werking zal treden. Het advies, 'Een dubbele op dracht1 gaat over instellingen en beroepskrachten die zich bezig houden met kinderen die het om een of andere reden moeilijk heb ben. Centraal staat de vraag op welke wijze de instellingen samen kunnen werken en zaken organi seren. Het resultaat moet zijn dat ouder(s)/opvoeder(s) makkelijker de juiste hulp kunnen krijgen. Preventie en vroegtijdige signale ring zijn nadrukkelijk in beeld. De derde nieuwsbrief Jeugdzorg is geheel gewijd aan de presentatie van het advies. Archeologie In nieuwsbrief Archeologie nr. 15 staat een opsomming van ar cheologische onderzoeken, vond sten en waarnemingen. Bijzonde re aandacht is er voor een nieuw type steengoedbeker. Deze beker is gevonden tijdens een onderzoek op een terrein aan de Hoogstraat in Sluis. Uit de vondstmeldingen blijkt dat er nog heel wat materiaal uit vorige eeu wen in de grond zit. Grond die vrij komt door bestratings- en rio leringswerken bevat soms inte ressante zaken. In grond, afkom stig uit Koudekerke, werd bijvoor beeld een koperplaatje gevonden met daarop de afbeelding van de Heilige Barbara. Het plaatje dien de als kapje bovenop een nier- of klotendolk en dateert van eind vijftiende eeuw. Het actuele beleid op het gebied van de archeologie wordt uiteengezet door de provinciaal archeoloog Robert van Dierendonck. De nieuwsbrieven Jeugdzorg en Archeologie zijn gratis verkrijg baar bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Dit is tevens het adres voor een gratis abonnement op de nieuws brieven. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. West-Zeeuwsch-Vlaanderen De derde nieuwsbrief over de gebiedsgerichte aanpak West- Zeeuwsch-Vlaanderen is huis aan huis bezorgd in deze streek. De vorderingen van de plannen voor het gebied staan beschreven in een tussenrapport dat begin mei is verschenen. Per sector worden de gewenst ontwikkelingen beschreven en wordt aangegeven hoeveel ruimte daarvoor nodig is. In de nieuwsbrief wordt uitge breid ingegaan op de inhoud van het tussenrapport. De nieuwsbrief is verkrijgbaar bij de gemeentehuizen in Oostburg en Sluis-Aardenburg, het water schap Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen en bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Een gratis abonnement kan wor den aangevraagd bij het informa tiecentrum van de provincie. Waardevol Cultuur Landschap Nummer 21 van de nieuwsbrief Waardevol Cultuur Landschap (WCL) Zak van Zuid-Beveland is uitgekomen. In dit nummer staan artikelen over: boerderij De Hoogte te Oudelande, nieuwe natuur in de oude Zak, brochure 'In het kielzog van de kogge', de evenementenkalender en wat korte berichten. Wie belangstelling heeft voor dit nummer of een gratis jaarabonne ment wil, kan contact opnemen met het secretariaat van WCL Zak van Zuid-Beveland, Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Telefonisch is het secretariaat bereikbaar op tel. 0113-238383. Steun in de rug Geld is een onmisbare schakel in de samenleving. Veel projecten in de zorg worden dan ook uitge voerd met steun van de overheid. De provincie Zeeland draagt door het verlenen van subsidies ook bij aan het realiseren van plannen en projecten in de zorg. De subsi dies worden verleend via het pro vinciale Beleidskader sociale zorg. Daarbij zijn zeven program ma's aangegeven waarbinnen organisaties en instellingen voor bijzondere initiatieven subsidie van de provincie kunnen krijgen. Voorwaarden Aan subsidieverlening zitten altijd voorwaarden vast, dus ook bij deze regeling. De voorgestelde projecten zullen een aanvulling op bestaande vormen van zorg en dienstverlening moeten zijn of een uitbreiding daarvan. Boven dien moet het gaan om vernieu wingen en de initiatieven moeten bijdragen aan het verminderen van knelpunten. Het is de bedoe ling dat door de projecten men sen zo goed en zo zelfstandig mogelijk in de maatschappij kun nen staan. De voorkeur van de provincie gaat uit naar projecten die in samenwerking tussen instellingen en/of organisaties worden opge zet. Aanvragen Tot en met 2003 is er elk jaar 3,7 miljoen gulden (€1.680.000,-) beschikbaar. Vorig jaar is subsidie aange vraagd door gemeenten, organi saties en instellingen. Een groot deel van deze aanvragen is gehonoreerd. Om een indruk te krijgen van de mogelijkheden worden hierna enkele voorbeel den beschreven. Zorgboerderij Mensen met een verstandelijke handicap wordt op de zorgboer derij een andere, zinvolle vorm van dagbesteding aangeboden. Een hectare van het bedrijf werd vrij gemaakt om verstandelijk gehandicapten in contact te brengen met het boerenbedrijf. Het project werkt sociale integra tie van de deelnemers in de hand omdat ook vanuit andere organi saties samen met de deelnemers bepaalde klussen worden aange pakt. De opzet van een groente winkel zorgt ook voor de contac ten met de maatschappij. De provincie heeft voor het project Zorgboerderij Catharina Mariahof op Noord-Beveland 25.000 gul den subsidie beschikbaar gesteld. Inloophuis De stichting Palazzoli heeft sinds vorig jaar het inloophuis voor mensen met kanker in gebruik genomen. Dit huis staat aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Patiënten en hun familieleden kunnen hier terecht voor alle mogelijke vragen op het gebied van deze ziekte. Buitenom de medische sfeer kunnen mensen hier hun verhaal kwijt en kunnen er is allerhande documentatie te vinden. Geleidelijk aan zullen de activiteiten worden uitgebreid, waarbij gedacht wordt aan het organiseren van discussieavon den, gespreksgroepen en lezin gen. De Stichting Palazzoli heeft van de provincie voor het drem pelloos Zeeuwse inloophuis voor kankerpatiënten en hun familie 180.000 gulden subsidie be schikbaar gesteld. Informatie De informatie en nog veel meer voorbeelden van projecten die gesubsidieerd zijn door de provin cie Zeeland zijn opgenomen in de brochure 'Op weg naar'sociale betrokkenheid'. Deze brochure is gratis verkrijg baar bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In beroep Op 24 juli 2001 zal de Adviescommissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg, een zit ting houden tot het horen van belanghebbenden. Onder voorbehoud van wijzigingen komen de volgende zaken aan de orde: om 15:00 uur wordt het bezwaarschrift van Stichting Flup en Ju Bedrijf te Nieuw- en Sint Joosland behandeld tegen een besluit van GS van 2 april 2001 inzake het uitbetalen van een eindbedrag van 15.244- ter afronding van de uitbetaling van de Provinciale subsi dies over 1997, 1998 en 1999. om 15:30 uur wordt het bezwaarschrift van de heer M.G. Steen hard te Goes behandeld tegen een besluit van GS van 26 februari 2001 inzake de bodemverontreiniging op de locatie Westhavendijk 3/3a te Goes. om 16:00 uur wordt het bezwaarschrift van Rabobank West Zeeuws-Vlaanderen te Sluis behandeld tegen een besluit van GS van 8 februari 2001 inzake beschikking in het kader van de Wet bodemsa nering betreffende de vaststelling van bodemverontreiniging op de locatie Sint Annastraat 4 en 10 te Sluis. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de adviescommis sie bezwaarschriften, mevrouw. C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377 Op 15 augustus 2001, aanvang 11.00 uur, is er een zitting van de Hoorcommissie bestemmingsplannen. De zitting is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De familie Van der Weele te Wissenkerke is uitgenodigd om hun bedenkingen tegen het bestem mingsplan "2e herziening Wissenkerke Zuid-west, gedeelte Ooster- scheldestraat" van de gemeente Noord-Beveland toe te lichten. De gemeente Noord-Beveland is eveneens uitgenodigd om te reageren op de ingebrachte bedenkingen. Het bestemmingsplan is aan de orde geweest in de Subcommissie voor de gemeentelijke bestemmings plannen. Na het horen zullen Gedeputeerde Staten tot besluitvorming overgaan. "^"'^^Diversen Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma Gedeputeerde Staten van Zee land hebben 3 juli 2001 het Concept Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2001- 2006 vastgesteld. Het programma dient jaarlijks te worden opgesteld ingevolge het Besluit Rijkssubsidieregeling Monumenten 1997 (BRRM-1997). In het BRRM-1997 is een onder scheid gemaakt in budgethou- dende en niet-budgethoudende gemeenten. Voor de niet-budgethoudende gemeenten (met minder dan 100 rijksmonumenten) is nu het Concept Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogram ma 2001-2006 voorlopig vastge steld. Hierin staat in volgorde van prioriteit aangegeven welke rijksmonumenten voor subsidie in aanmerking komen voor de gemeenten Axel, Borsele, Hontenisse, Hulst, Kapelle, Noord-Beveland, Oostburg, Reimerswaal, Sas van Gent en Terneuzen. De overige budget- houdende gemeenten (met meer dan 100 rijksmonumenten) stel len jaarlijks een eigen Gemeente lijk Restauratie Uitvoerings programma op. Dit zijn Schou- wen-Duiveland, Middelburg, Vlissingen, Veere, Goes, Sluis/Aardenburg en Tholen. Het Concept Provinciaal Restau ratie Uitvoeringsprogramma ligt van 11 juli tot 8 augustus 2001 ter inzage bij het Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur, bij alle Zeeuwse gemeenten op de voor hen gebruikelijke tijden en in de Zeeuwse Bibliotheek gedurende de openingstijden. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze tot 8 augustus 2001 schriftelijk kenbaar maken bij het college van Gedeputeerde Staten. Besluit accepteren melding EPZ Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van N.V. Elektriciteits-Produktiemaat- schappij Zuid-Nederland EPZ te Eindhoven. De melding heeft betrekking op het wijzigen van de warmtewisselaar van de rookgas ontzwavelingsinstallatie van de koleneenheid centrale Borssele (BS 12) te Borssele. De warmte wisselaar zorgt voor zowel de afkoeling als de opwarming van de rookgassen. Naast de inwen dige constructie van de wisselaar wil EPZ de warmtewisselaar aan passen aan de laatste stand der techniek. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 15 augustus 2001 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren -en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 15 augustus 2001 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P.Wattel (tel. 0118-31773). Wet Geluidhinder De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer maakt bekend dat hij een beslissing heeft genomen op de bezwaren, welke tegen de be schikking ex. artikel 72, tweede lid van de Wet Geluidhinder (zijn de de vaststelling van de ten hoogste toelaatbare waarde van de geluidsbelasting) vanwege het industrieterrein "Vlissingen-Oost" te Vlissingen, Borsele en Middel burg, van de gevels van de woningen die liggen binnen de geluidszone rond het genoemde industrieterrein zijn ingediend. De beschikking ligt van 13 juli 2001 tot en met-23 augustus 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur; in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stads ontwikkeling, afd. milieuza ken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur; in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur en in de biblio theek van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Rijnstraat 8 te Den Haag. Tegen de herziene beschikking kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht gedurende de termijn van terinzagelegging door belanghebbenden beroep worden ingediend. Het beroepschrift dient te worden gericht aan: De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het beroepschrift moet van een datum en de naam en het adres van de indiener zijn voorzien. Duidelijk moet zijn aangegeven waarom tegen de herziene beschikking beroep wordt aange tekend en het meezenden van een kopie van de beschikking wordt aanbevolen. Voor nadere informatie kan con tact worden opgenomen met mevrouw E. Knoop van het Pro jectbureau Sanering Industrie- lawaai, telefoon (0318) 570559. Den Haag, 20 juni 2001. De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer, voor deze: de directeur-generaal Milieu beheer, o.l.de directeur Lokale Milieukwaliteit en Verkeer, dr. C.M. Plug Besluit intrekken vergunning Atofina Vlissingen B.V. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een verzoek ontvan gen van Atofina Vlissingen B.V. te Vlissingen om de van kracht zijn de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van 7 mei 1991 in te trekken. Deze vergunning heeft betrekking op een opslag tank voor vloeibare propaan. Atofina heeft in het verzoek aan gegeven dat het propaan voor de voeding van de grondfakkel is vervangen door aardgas. De ver vanging van propaan door aard gas is gebaseerd op economi sche- en veiligheidstechnische redenen. De propaantank is in middels verwijderd van het ter rein. Om in het veiligheidsrapport geen rekening meer te moeten houden met de tank dient de onderhavige vergunning ingetrok ken te worden. Gedeputeerde Staten zijn aan dit verzoek tegemoet gekomen. Het besluit ligt van 12 juli tot en met 22 augustus 2001 ter inza ge bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werpbesluit, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over het ontwerpbesluit en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen ontwerpbesluit kunnen tot en met 23 augustus 2001 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt op 24 augustus 2001 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P.Wattel (tel. 0118-631773). Ontwerp-vergunningen Wm/Wvo Autobedrijf Van Veen te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van Autobedrijf Van Veen te Middelburg voor het in werking hebben van een autodemontage- bedrijf, handel in tweedehands auto's, verkoop van onderdelen die bij demontage vrijkomen, garagewerkzaamheden en het verwerken van wasmachines. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 13 juli 2001 tot en met 9 augustus 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefo nische afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur; bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilan den, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werkdagen van 9-12 en 13- 16 uur en (na telefonische af spraak 0113-241268) van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 10 augustus 2001 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zee land. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 2 augustus 2001 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning(en) (tel> 0118-631749). Bij de gedachten- wisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen heb ben ingediend tegen de ontwerp- vergunningen), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning(en) kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Witkam (tel. 0118- 631749). Besluit accepteren melding Eastman Chemical Middelburg B.V. te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Eastman Chemical Middelburg B.V. te Middelburg voor het aan leggen van een locatie voor het reinigen van apparatuur. Op deze spuitplaats kan gebruik worden gemaakt van hogedruk reinigings- apparatuur. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 27 juni 2001 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 15 augustus 2001 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie RMW, Postbus 165 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773).

de Faam | 2001 | | pagina 7