GEMEENTE win li DDELBURG SCHLECKER Q 5J Steun de weeskinderen Üi/an Afrika. In recordtijd diep al bruin! lliliimill éwié lliklt Digitaal uittreksels opvragen Werkzaamheden Stationsgebied Informatiegids Gemeentelijke belastingen Doe mee met de Open Monumentendag! Rooiaanvragen Folkloristische dag SCHLECKER HOMESHOPPING www.SCHLECKER.com De Nierstichting zoekt collectanten ^Nationale collecte 16 t/m 22 sept. 2001 001| Vluchtel ingen Woensdag 11 juli 2001 FAAM/VLISSINGER 3 i De informatiegids "Thuis in Mid- ielburg 2001-2002" is huis aan huis /erspreid. Wanneer u de gids nog liet heeft ontvangen, kunt u contact ipnemen met de afdeling Commu- ïicatie, tel. (0118) 67 54 50. Of u cunt u even langs komen om er één >p te halen. Afdeling Communica- ie is gevestigd aan de Stadhuis- itraat 2 en is geopend van 08.00 uur ot 16.00 uur. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 16 juli tot en met zondag 22 juli 2001 Maandag: Reepjes varkensvlees in room saus, worst, aardappelpuree en peterselie Dinsdag: Rundvlees, spinazie, aardap pelen Woensdag: Witlofsalade met stukjes ham en aardappelpuree Donderdag: Kipfilet, bloemkool en aard appelen Vrijdag: Gepaneerde en gevulde visfi let met aardappel/preischotel Zaterdag: Bami goreng met kipsaté Zondag: Wat de pot schaft Sinds kort is het mogelijk om via de website van de Ge meente Middelburg uittreksels uit het persoonsregister op te vragen. Op de startpagina staat een link waarmee u di rect op de juiste plaats terecht komt. Wanneer u een uit treksel nodig heeft, vult u het aanvraagformulier op de site in, maakt u het benodigde bedrag over en u krijgt dan het uittreksel thuis gestuurd. Wij hopen de burgers nog meer van dienst te kunnen zijn. U hoeft dus niet meer naar het gemeentehuis te komen om een uittreksel op te vragen. U kunt door middel van dit formulier uittreksels uit de Regis ters van de Burgerlijke Stand van de gemeente Middelburg aanvragen. Dit zijn uittreksels van de geboorteakte, huwelijks akte, echtscheidingsakte en overlijdensakte als het betreffende rechtsfeit in Middelburg, Amemuiden, Kleverskerke, Nieuw en Sint Joosland of Sint Laurens heeft plaatsgehad. Ook kunt u een aantal uittreksels uit de gemeentelijke basisad ministratie persoonsgegevens (GBA) opvragen. Dit is via deze weg alleen mogelijk als het een uittreksel van uzelf betreft en als het gaat om een uittreksel persoonsregistratie, een bewijs van Nederlanderschap en een bewijs van in leven zijn (Atte statie de Vita). U moet altijd een sofi-nummer en een paspoortnummer, het nummer van uw Europese identiteitskaart of uw rijbewijsnum mer invullen. Kosten: Afschrift uit het register van de burgerlijke stand Afschrift uit de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens Bewijs van Nederlanderschap Attestatie de Vita (bewijs van in leven zijn) N.B. Wij maken u erop attent dat het niet is uitgesloten dat de ingevulde gegevens tijdens verzending worden gelezen door onbevoegden. Met dagtekening 30 april 2001 heeft de gemeente de beschik king ingevolge de Wet Waardering Onroerende Zaken (kort aangeduid als de Wet WOZ) verzonden. Middels deze beschik king bent u op de hoogte gesteld van de taxatie van uw woning of niet-woning (bijv. bedrijf, schuur, garage enz.). De waarde geldt voor het tijdvak 2001 tot en met 2004. De waardepeilda- tum is 1 januari 1999. Voor circa 93% van alle WOZ-objecten is er toen een beschikking toegezonden. Nazending taxaties Inmiddels zijn we zover dat we voor de eigenaren en/of gebruikers van de resterende woningen en niet- woningen een beschikking hebben verzonden. Met dagtekening 30 juni 2001 hebben wij circa 1500 be schikkingen verzonden. Hierbij zijn tezamen de taxatieverslagen ver zonden. Met dagtekening 31 augus tus 2001 zal dan het restant van de beschikkingen (circa 200) worden verzonden. Combi-aanslagen In verband met de nazending van de nieuwe taxaties zijn met bovenge noemde dagtekening ook de ge combineerde aanslagen 2001 ver zonden. Automatische incasso Indien u gebruik hebt gemaakt van de mogelijkheid tot automatische incasso zijn bij de aanslagbiljetten geen acceptgiro's gevoegd. De in casso vindt plaats in 8 maandelijkse termijnen. De laatste termijn van de automatische incasso is eind febru ari 2002. Aansluitend hierop zullen de gecombineerde aanslagen voor het belastingjaar 2002 worden op gelegd in februari of maart 2002. Wanneer u deze aanslag in meerde re termijnen wilt betalen, kunt u de gemeente machtigen door middel van het invullen een groene machti gingskaart of door het ondertekenen van het reactieformulier (bij het aanslagbiljet bijgevoegd). Groene machtigingskaarten zijn verkrijg baar bij de sectie belastingen. Informatie Voor eventuele inlichtingen kunt u bellen met de sectie belastingen. Voor vragen over de WOZ kunt u bellen naar (0118) 67 55 98. Voor vragen over de gecombineerde aanslagen kunt u bellen naar (0118) 67 54 75. Voor informatie over betalingen en automatische incasso kunt u bellen naar de nummers (0118) 67 54 73 67 54 78. Het project Stationsge bied is in volle gang. Er wordt onder andere ge werkt aan de nieuwe bus- terminal, de kade muur en een fietstunnel. Busterminal Op hiernaast afgebeelde foto kunt u de geasfalteerde banen van het nieuwe busstation zien liggen. Er komt een overdekte wachtruimte en voldoende gelegenheid om te par keren. De busterminal wordt lang gerekt en transparant en is afge stemd op de andere onderdelen in het Stationsgebied. Kademuur De damwanden voor de aanleg van de kademuur staan. Vanaf de Sta- tionsbrug loopt de damwand onge veer 200 meter parallel aan de Ka- naalweg. De laatste damwand is te vens de plek waar de bouw van het Waterschapskantoor begint. Nu is het zaak de ruimte tussen de dam wand en het talud op te vullen. Zo ontstaat ongeveer zes meter extra ruimte. Op deze kademuur komen ruime fiets- en voetpaden, openbaar groen, bankjes en straatverlichting. Tunnel Voor het fietsverkeer onder het De busbanen van het nieuwe busstation. foto: Frank Viergever spoor wordt een fietstunnel aange legd. Wanneer u langs het gebied komt kunt de bouwput met funde ringen zien liggen. Op vrijdag 13 juli wordt een betonnen brugdek gestort. Het beton moet uitharden en wordt vervolgens onder het spoor geduwd. Week 28 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Op zaterdag 8 september a.s. wordt voor de vijftiende keer de Open Monumentendag gehouden. Ook u kunt dit jaar meewerken de Open Monumentendag tot een succes te maken.... Middelburg heeft zich bij het lande lijke thema 'Huis en Haard' aange sloten. Het Middelburgse comité is daarom op zoek naar huiseigenaren die hun monumentale woning deze dag voor monumentenliefhebbers open willen stellen. Een mogelijk heid is natuurlijk ook om een ge deelte van het woonhuis open te stellen en bepaalde deuren dicht te houden. Ook kunt u door een ruim te af te zetten, door middel van een lint of een hek, bezoekers de gele genheid geven de ruimte te bekijken zonder dat men naar binnen gaat. Open Monumentendag De monumentendag is een instru ment om meer mensen intensiever in contact te brengen met hun histo risch gebouwde omgeving, en zo de belangstelling voor monumenten zorg te vergroten. Op Open Monu mentendag staan landelijk duizen den monumenten gratis open voor het publiek. Voor meer informatie of aanmelding kunt u contact opnemen met Chris Marijs van de gemeentelijke afdeling Communicatie, tel.: (0118) 67 55 32 of e-mail: chrmar@middelburg.nl In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1.30m bo ven het maaiveld, maximaal 3 bo men per lokatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Een berk aan de Korenbloemlaan C.a. 25 wilgen, 20 elzen, 15 essen en onderbeplanting bestaande uit iep en meidoom aan de Goldsteinse- weg in het kader van het groenstruc tuurplan van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Na het rooien zal nieuwe aanplant aangebracht worden. Aanvraag tot het rooien van 1,5 ha bosplantsoen, 53 populieren, 107 essen, 45 wilgen en 5 esdoorns na bij het huidige sportpark Nadorst. Het betreft hier technisch verouder de windsingels langs de voormalige sportvelden en langs de Sportlaan/Nassaulaan. Het bosplantsoen maakt plaats voor het nieuw aan te leggen wijkpark Veersepoort dat uit circa 4 ha groen en 3 ha water zal bestaan. Verder worden er ook nieuwe bomen ge plant in de woonwijk Veersepoort langs wegen en in buurtgroen. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 675312 Het Ring- en sjezenrijden ter gele genheid van de le Folkloristische Dag is inmiddels op het Abdijplein en omgeving een traditie geworden. Deze activiteit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commissie. Het Ring- en sjezenrijden zal mor gen, donderdag 12 juli, worden ge houden. De paarden met sjezen zul len de volgende route volgen: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Op het Abdijplein zal op één ringrijbaan zonder sjees de ring worden gesto ken. De genoemde straten zullen, voor zover nodig, voor het verkeer worden afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (door gaand) verkeer gestremd zal zijn: Balans Bogardstraat Bachten- steene Walplein Nieuwe Kerk gang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek zal worden opengesteld voor éénrich tingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Verder zal parkeren niet mogelijk zijn op de genoemde sjezen-route en op het Koorkerkplein en het Walplein. I 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 Calgonit 2 in 1 °Ii Tabs 40 stuks elders 13,61 Alleen voor internet bit SCHLECKER HOMESHOPPING www.SCHLECKER.com Voor de nationale collecteweek zoekt de Nierstichting enthousiaste collectanten. Bel voor meer informatie: 035-697 80 50 NIERSTICHTING Zonder U geen Unicef. Giro 121. unicef Met EasySun kun je in korte tijd verbluffend resultaat boeken, Zomerbruin is een speciaal zomerproduct dat het natuurlijke bruiningsproces aanzienlijk ver snelt. Bovendien houdt het de huid mooi soepel en heeft het een heerlijk zomerse geur. Zonnebankbruin kenmerkt zich door de snelle bruining onder de zonnebank, ideaal dus wanneer je geen tijd of geduld hebt voor een uitgebreide zon- nebankkuur. Om de huid van binnenuit tot bruining te stimuleren zijn er Bruining capsules. De PABA zorgt in combinatie met Betacaroteen voor een zeer snelle en diepe bruining. Daarnaast zijn er antioxydanten, zoals Selenium, aan de capsules toegevoegd. Deze zorgen niet alleen voor een snellere bruining van de huid, maar zorgen tevens voor bescherming van de huid tegen ver oudering. t gebruinde huid kun je tegen woordig op verschil lende manieren krijgen. Het mooiste is en blijft een natuurlijk gebruinde huid. Urenlang in de zon liggen kan echter niet meer, in het zonlicht zitten immers schadelijke UV- stralen. Het is dus zaak zo kort en effectief mogelijk te EawSun Zomerbruin I00 ml van 17,95/68,15 VOOr 14,95/66,79 farvSwi Zgnnghankhrnin Igo ml van 17,35/68.15 voor 14,95/66.79 .EasySun Pruinlns capsules W sinks van 34,95/615,86 VOOr 29,95/613.59 EasySun Is verkrijgbaar bij: DROGISTERIJ PARFUMERIE Lange Delft 64 - Middelburg reizen altijd last www.ZQAw6b.org minute ZOA

de Faam | 2001 | | pagina 3