jiiiitiiiiik GEMEENTE MIDDELBURG 'Gulden' Zomer Opruiming in Zonnemaire! Folkloristische dag Wonen in Middelburg Informatiegids Steunpunt Arnemuiden gesloten Luitwieler onthult bouwbord Stationsgebied Restauratie Balans 17 gereed 8400 gulden 2495 gulden 1895 gulden 3495 gulden 6400 gulden 5890 gulden 7990 gulden 3995 gulden 5995 gulden 7500 gulden hülsta'lS! Week 27 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg. nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De informatiegids "Thuis in Mid delburg 2001-2002" is weer uit. Vanaf vandaag wordt deze huis aan huis bezorgd binnen de gemeente Middelburg. Deze week krijgt ie dereen deze in de bus. Wanneer u de gids volgende week woensdag (11 juli) nog niet heeft ontvangen, kunt u het beste contact opnemen met de afdeling Communicatie, tel. (0118) 67 54 50. Of u kunt even langs komen om er één op te halen. Communicatie is gevestigd aan de Stadhuisstraat 2 en dagelijks geo pend van 08.00 tot 16.00 uur. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tus sen 8.45 en 9.30 uur worden be steld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezor gen gebeurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 9 juli tot en met zondag 15 juli 2001 Maandag: Gebakken vleesballetjes in pittige snijbonen, aardappelen Dinsdag: Rundervink in gesmoorde kool, gestampte aardappelen Woensdag: Varkenschnitzel "Gordon bleu", bloemkool, gestampte aardappe- Donderdag: Kippenborst met kerrie-roomsaus en vruchten, groenterijst Vrijdag: Visschotel "Neptunes" Zaterdag: Nasi Goreng, Kip Saté Zondag: Wat de pot schaft Het steunpunt Burgerzaken in Arnemuiden is 1 juli jongstleden gesloten. Vanaf nu kunnen inwo ners van Arnemuiden gebruik maken van de diensten van de afdeling Burgerzaken in Middel burg. Die balie bevindt zich aan de Stadhuisstraat 2, achter het Stadhuis aan de Markt. De ope ningstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het voormalig gemeentehuis van Arnemuiden, aan de Langstraat, wordt omgebouwd tot historisch museum. Er komt ook onderdak voor de wijkbemiddelaar en het WOP (wijkondersteuningpunt), de po litie, de toezichthouders. Natuur lijk blijft de mogelijkheid be staan om in de Trouwzaal de hu welijksplechtigheid te voltrek ken. Het Ring- en sjezenrijden ter gelegenheid van de Ie Folkloristische Dag is inmiddels op het Abdijplein en omgeving een traditie geworden. Deze activiteit wordt georganiseerd door de Folkloristische Com missie. Het Ring- en sjezenrijden zal dit jaar worden gehouden op donderdag 12 juli. De paarden met sjezen zullen de volgende route volgen: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Op het Abdijplein zal op één ringrijbaan zonder sjees de ring worden gesto ken. De genoemde straten zullen, Afgelopen vrijdag onthulde wethouder Luitwieler één van de twee bouw- borden voor het nieuwe Stationsgebied. Het ene bouwbord staat nabij het Shellstation aan de Kanaalweg en het andere aan de Schroeweg. De bouwborden zijn bedoeld om inwoners, toeristen en passanten op inte grale wyze te informeren over de toekomstplannen voor het gebied. Het bouwbord dat zich in kwaliteit, integraliteit en vormgeving onder scheidt van andere bouwborden, is een gezamenlijk 'project' van diver se partijen die betrokken zijn bij de ontwikkeling van hel nieuwe Sta tionsgebied. Initiatiefnemers zijn de gemeente Middelburg, Waterschap Zeeuwse Eilanden en Rijkswaters taat/Rijksgebouwendienst. De ontwikkeling en plaatsing van de twee bouwborden is in samen werking met de stedenbouwkundig ontwerper Palmboom van der Bout, civieltechnisch ontwerper Witteveen Bos en de aannemers Aquavia en HBG Civiel tot stand gekomen. Wethouder Luitwieler onthult het nieuwe bouwbord Frank Viergever) voor zover nodig, voor het verkeer worden afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (door gaand) verkeer gestremd zal zijn: Balans Bogardstraat Bachten- steene Walplein Nieuwe Kerk gang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek zal worden opengesteld voor éénrich tingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Verder zal parkeren niet mogelijk zijn op de genoemde sjezen-route en op het Koorkerkplein en het Walplein. De tweede folkloristische Dag, de grote ringrijderij op het Molenwa ter, zal dit jaar worden gehouden op donderdag 9 augustus. Met het inmetselen van een gedenksteen is de restauratie van het pand aan Balans 17 officieel afgerond. Wethouder PM. Bruinooge had afgelopen donderdag de eer om de laatste hand aan deze ingrijpende restau ratie te leggen. fiSSS p ■V N ••r' i^N.n,D - G K-G i Jlttifai 'GT mr i: f Wethouder Bruinooge metselt de laatste steen. (Frank Viergever) De gemeente Middelburg werkt momenteel aan een actualisering en vernieuwing van haar volkshuisves tingsplan. Hierover heeft u al iets kunnen lezen op deze pagina. Met een nieuwe nota wil de gemeente een kader aangeven waarbinnen het lokale volks huisvestingsbeleid vorm kan worden gegeven. Het bureau Companen uit Arnhem woonwensen van de burger nog on- heeft opdracht gekregen de nota te schrijven. De werktitel van de nieu we volkshuisvestingsnota is "WO NEN in Middelburg, beleidsvisie wonen 2001-2010". Met de werkti tel wordt verwezen naar de brede insteek zoals ook verwoord in de nieuwe Nota Wonen van de rijks overheid. In deze nota heeft het ka binet zijn visie op het wonen in de 21e eeuw neergelegd. Onder het motto "Mensen, wensen, wonen" stelt de nota de burger centraal in het woonbeleid. Dat is nodig, want uit onderzoek is gebleken dat de voldoende worden bediend. De kernthema's van de Nota "Men sen, Wensen, Wónen" zijn: - meer zeggenschap voor burgers over woning en woonomgeving - kansen scheppen voor mensen in kwetsbare posities - maatwerk in wonen voor mensen die zorg nodig hebben - kwaliteit van wonen in steden ver groten - meer ruimte voor 'groene' woon wensen Meer informatie over de Nota "Mensen, Wensen, Wonen" kunt u vinden op de website van het minis terie van VROM: www.minvrom.nl WONEN in Middelburg, beleids visie wonen 2001-2010 Op 18 april is een eerste bijeen komst gehouden met vertegenwoor digers van groepen die betrokken zijn bij het wonen in Middelburg in de breedste zin. Doel van deze eer ste bijeenkomst was inzicht te ver krijgen in ontwikkelingen die van belang zijn voor het opstellen van de beleidsvisie en inzicht te krijgen in de thema's die in de visie na drukkelijk aan de orde moeten ko men. Naar aanleiding van de bijeenkomst kan worden geconcludeerd dat aan de volgende aspecten (in w.i-Jlekeu- rige volgorde) in het kader van de beleidsvisie specifiek aandacht zal worden besteed: Wonen en zorg Jongeren en studenten Middelburg een stad om te wonen (en werken?) Nieuwbouw (kwaliteit) Bestaande woningvoorraad (kwa liteit van en leefbaarheid) Kleine kernen bij Middelburg Samenwerking tussen partijen De beleidsvisie zal eind 2001 ge reed zijn. Via deze weg en via het internet (pagina Digitale loketten, Bouwen en Wonen) willen wij u op de hoogte houden van de ontwikke lingen op het gebied van de beleids visie wonen. Tevens kunt u reage ren op de inhoud via e-maïl: wo nen® middelburg.nl Natuurlijk kunt u ook schriftelijk reageren door een brief te sturen naar: Dienst Stads ontwikkeling, Postbus 61, 4330 AB Middelburg, o.v.v. Beleidsvisie wo- Hiilsta-Now eettafel met 4 stoelen. Slaapcombinatie Wings in stijlvol berken. 160/180x200 cm. 3-Zits rotan bank Giovanni met streep kussens. ilr-ëGSÜT Schitterende 3-deurs mahonie kast van Heidense. Gelderland 6400, ruime 3-zitter in donkerbruin alcantara. Wade - Randalph set. fL-4£5657- Style International Selva stijlvolle buffet kast in kersen- kleur. tU44BB3T- 3 2 -zitter in dik leder en fraai design. Hülsta - Mega moderne wand, inclusief spot-ver- lichting. e i I; en nog veel, heel veel meer! onruiminns- voorwaarden: contante betaling, levering direct en ruiling van opruimlngs-artikelen is niet mogelijk! s 1 Zuidweg 20A, Zonnemaire. Tel. 0111-401318. vrijdagavond koopavond. www.interieur-paauwe.nl

de Faam | 2001 | | pagina 3