Meester Ronald verlaat na 20 jaar 't Veer Zeeuws bedrijfsleven sponsort bus 'De Veersesingel' Open dag kersenboomgaard Voetbaltoernooi Groot-Lammerenburg Met de Faam/Vlissinger naar het Groot Russisch Staatscircus I GROOT RUSSISCH STAATSCIRCUS Woensdag 4 juli 2001 FAAM/VLISSINGER 21 Expositie Rammekens- In de kazematten van Fort Ram mekens is, naast de exposities van werk dat geïnspireerd is op het oudste zeefort van West Eu ropa, een expositie van werk van De Glazen Pui. Het werk van de cliënten van Arduin is in een wisselexpositie te bewon deren tijdens de normale ope ningsuren van het fort. Deze zijn dinsdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. Bridge drive- Bridge sociëteit Oostburg houdt 24 juli haar jaar lijkse bridgedrive voor toeristen. Deze drive begint om 19.30 uur in De Mauritshof, Mauritsweg 5 te IJzendijke. Opgave en inlich tingen via telefoon 0117- 454965. Aura en gezondheid- In de cursus 'De invloed van de aura op onze gezondheid' worden de aura en de daarin liggende cha- kra's uitgebreid besproken. Ook met de methode chakrakleurdia- gnostiek, die door de docente Gieles zelf ontworpen is, wordt gewerkt. De cursus wordt gege ven in De Vier Elementen aan de Breeweg 100 te Middelburg op de dinsdagavonden 4, 11 en 18 september en deelname kost 150 gulden. Voor inlichtingen en inschrijving kan men bellen met 0118-625627. Wedstrijd ringrijden- Zater dag 7 juli houdt ringrijders ver eniging 'In Galop' uit Arnemui- den een wedstrijd in de Burge meester Hackstraat aldaar. De wedstrijd, waaraan dertig rijders meedoen, begint om 8 uur en duurt tot 17 uur. Maag Lever Darm collecte- In de maag-lever-darm week van 17 tot en met 23 juni vond in Ar- nemuiden de collecte plaats van de maag-lever-darm stichting. De opbrengst daarvan was 1543,55 gulden. Ringrijden Meliskerke- In de Torenstraat te Meliskerke is za terdag 7 juli een ringrijwedstrijd. Aan deze wedstrijd, die meetelt voor het klassement, wordt door ongeveer 40 rijders uit Me liskerke en Zoutelande deelge nomen. De wedstrijd wordt ge organiseerd door ringrijders ver eniging Meliskerke. Hij begint om 8 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. Stoofwei tennistoernooi- Van zaterdag 21 juli tot en met 29 juli wordt alweer het tiende Stoofwei-tennistoernooi ge speeld. Tijdens het toernooi wordt er gespeeld in de catego rieën ClC2 en D1. De finales zijn zondag 29 juli rond 17 uur. De wedstrijden worden ge speeld op het tennispark aan de Biggekerksestraat 8 te Koude- kerke. Vrijdagavond 27 juli is er voor deelnemers en belangstel lenden een gezelligheidsavond die vanaf 21 uur muzikaal omlijst wordt door Stage Line. Boomgaard 'De Zoete Kers' aan de Plantlustweg 5 te Seroosker- ke houdt zaterdag 7 juli een open dag. In deze tijd van de ker- senoogst kan er geproefd en gekeurd worden van zoete kersen, kersenbier, kersenwijn, kersendessertsaus et cetera. Dit jaar is er speciale aandacht voor de nieuwste specialiteit: de Zeeuwse Kersenwijn. Tijdens de open dag zijn er rondleidingen in de boomgaard en door het omliggende landschap om 11,13 en 14.30 uur. De wedstrijden kersenpittenspugen duren van 12 tot 16 uur. De dag duurt van 9.30 tot 16 uur. Na drie succesvolle toernooien is het voet baltoernooi Groot-Lammerenburg niet meer weg te denken uit de reeks wijkactivitei- ten. Vorig jaar augustus was het toernooi, het derde alweer, een groot sucees en de Trofee van Groot-Lammerenburg werd gewonnen door "Lerouech" en "Vermeer". Vanwege de grote belangstelling zetten ook dit jaar de be woners uit Bossenburgh en de werkgroep Acti viteiten Bossenburgh zich -met ondersteuning van Adviesgroep P20- weer in voor de organi satie van dit toernooi. Vrijdag 10 augustus aanstaan de wordt voor de vierde keer het voetbaltoernooi gehouden voor jongeren van 8 tot en met 16 jaar. Het toernooi be gint om 9 uur voor de groep van 8 tot en met 12 jaar, vanaf 12.30 uur is de groep van 12 tot en met 16 aan de beurt. De locatie waarop wordt ge speeld, is het "Gammaveld" in Bossenburgh, gelegen bij de ingang van de fietstunnel, naast de rotonde aan de Sloe- weg. Er wordt weer gespeeld om de Trofeeën van Groot- Lammerenburg. Voor jongeren die willen mee doen, gelden de volgende spelregels: deelname leeftijd is van 8 tot en met 16 jaar. Een team mag bestaan uit maxi maal 7 spelers, waarvan er 6 in het veld staan. De tijdsduur per wedstrijd be draagt tot en met 12 jaar: 10 minuten, vanaf 13 jaar 15 mi nuten. Er kunnen maximaal 6 teams per leeftijdscategorie meedoen. Je moet je eigen team samenstellen en opge ven vóór vrijdag 7 juli 2001 middels het invulformulier dat al in Groot-Lammerenburg verspreid is. Het formulier is ook verkrijgbaar bij G. de Jong, Toutenburg 23 te Bos senburgh, tel. 463245. Het Groot Russisch Staatscircus presenteert van maan dag 23 juli tot en met zondag 29 juli in Vlissingen vol trots het gloednieuwe circusprogramma 'ClassiQ'. Het nieuwe programma laat jong en oud genieten met schitte rende shows vol spektakel, humor en hartveroverende dressuur. De dompteursact met eigenlijk levensgevaarlijke Siberische en Bengaalse tijgers laat zien waar de mensen van het Groot Russisch Staatscirucus met diervriendelijke training toe in staat zijn. Trampolinegroep Batude zorgt voor spektakel met meervoudige salto's en het clownsduo Volodymyr laat jong en oud schuddebuiken van het lachen. Dit en nog veel meer kan jij misschien wel gratis gaan be kijken. Maar daar moet je wel voor doen. Wat moet je doen? Kleur de plaat zo mooi mogelijk in met bijvoorbeeld kleur potloden, viltstift, water- of vingerverf. De kleurplaat be plakken mag natuurlijk ook! De mooiste 25 kleurplaten wor den beloond met twéé kaartjes voor de voorstelling van 24 juli om 16 uur in Vlissingen. ledereen die niet ouder is dan twaalf jaar kan meedoen. Ga snel aan de slag en stuur je kleurplaat, voorzien van naam, adres en leeftijd voor 16 juli naar: Redactie Faam/Vlissinger, postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. De winnaars krijgen hun kaarten zo snel moge lijk toegestuurd en worden gepubliceerd in de Faam/Vlis singer van woensdag 18 juli. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Leeftijd: Het thema waaraan de laatste schoolweken op O.B.S 't Veer in Veere werd gewerkt kreeg met de beslissing van Ronald Mesu om na 20 jaar van school te veranderen een extra ingrijpende dimensie. Het thema was afscheid, voor groep acht een definitief afscheid; zij ma ken een heel nieuwe start als brugklasser, en voor de overige leerlingen een tijdelijk afscheid van vriendjes, juffen en meesters. 5, 10,15, 20 en 30 kilometer, vanaf 9 u. Muziektent Zoute lande, ballonnen modelleren, 18 u., kindertheater, 19 u. Langstraat Zoutelande, spe- lenkermis, 19.30 u. Burge meester Hackstraat Arnemui- den, ringrijden, 8 u. Toren straat Meliskerke, ringrijden, 8 u. COC Verenigingscafé Mid delburg, disco zomeravond met dj JL, 21 u. Dancing The Opera Middelburg, schuim- party, 24 u. ZONDAG Fort Rammekens Ritthem, rondleiding door het natuur gebied Rammekenshoek en het fort, 14 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11-17 u. Boulevard te genover het Wooldhuis Vlis singen, natuurwandeling door het Nollebos langs duinen en zeeldijk, 19 u. Langstraat Zoutlande, kindertheater, 19 u. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Cur sus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. Fort Rammekens Ritthem, rondleiding door het natuur gebied Rammekenshoek en het fort, 19.30 u. Strand Zou telande, Euro-strandspelen, 13 u. Abdij Middelburg, Abdij rondleiding met een bezoek aan de kloostergangen, krui dentuin, crypte en kerken, 15 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. Muziektent Zoutelande, schminken, 18 u., kindertheater, 19 u. Abdij Middelburg, Abdijrondleiding met een bezoek aan de kloos tergangen, kruidentuin, crypte en kerken, 15 u. Wat het schoolteam begin van het jaar toen de thema's wer den gekozen nog niet kon be- DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkfering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17.30 u. Speeltuin op de dijk Dishoek, natuurwandeling door de duinen en langs het strand, 19.30 u. Langstraat Zoutelande, ballonnenclowns, 19 u. Vismarkt Middelburg, kunst-, antiek- en ambachten markt, 9 u. Abdij Middel burg, Abdijrondleiding met een bezoek aan de klooster gangen, kruidentuin, crypte en kerken,15 u. VRIJDAG Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Cur sus Poppen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. ZATERDAG Kanovijver Vlissingen, wan deltocht 'Duin en strandtocht', Orthopedagogisch Centrum 'De Veersesingel' in Mid delburg had vorige week woensdag reden voor een feestje. Sec tordirecteur Wilna Janse mocht die och tend de sleutels ont vangen van de gloed nieuwe 'sponsorbus'. Deze nieuwe aanwinst van 'De Veersesingel' werd mogelijk ge maakt door het Zeeuwse bedrijfsle ven. De door Eerste Zeeuwse Auto garage Blaas geleverde Fiat bus is van onder tot boven be plakt met bedrijfslogo's. In ruil voor deze mobiele re clame-uiting kunnen de mede werkers en kinderen van 'De Veersesingel' voortaan op stap met de splinternieuwe en compleet uitgeruste bus voor personenvervoer. Dat de me- vroeden was dat er ook een van hun leerkrachten weg zou gaan. Ronald Mesu begint, net als de leerlingen die in augus tus naar de brugklas gaan, na de zomervakantie een nieuwe start in zijn onderwijscarriere. Hij vertrekt naar Middelburg, basisschool de Beverburch wordt zijn nieuwe werkplek. Twintig jaar lang was Ronald Mesu verbonden aan O.B.S 't Veer in Veere. Als meester in de groepen 6, 7 en 8 heeft hij heel wat Veer- se jeugd klaargestoomd voor de eindspurt en het voortgezet onderwijs. De reden van Me su's overstap ligt eigenlijk voor de hand. „Ik ben nu zo'n beetje op de helft en als je nog een keer wilt veranderen moet je dat doen op een mo ment dat je nog alle kanten op kunt. Ik heb 20 jaar met heel veel plezier op 't Veer gewerkt en in principe zou ik dat nog jaren vol kunnen houden. Maar ik wilde ook graag nog een keer iets anders doen en dan moet je natuurlijk niet te lang meer wachten. Want dan gaat de tijd tegen je werken." Wat Mesu het meest zal gaan missen zijn de beroemde schoolkampen van 't Veer. „Op de Beverburch wordt er geen schoolkamp gehouden", vertelde Mesu in zijn af scheidstoespraak. „En dat is Ronald Mesu, hier op de foto met zijn eigen kinderen, verruilt na 20 jaar de Veerse basisschool voor de Beverburch in Middelburg. foto: Jaap Wolterbeek iets waarvan ik nu al weet dat ik dat echt ga missen". Voor meester Ronald volgend jaar dus geen prehistorisch kamp, maar wel een nieuwe groep kinderen, nieuwe collega's en na 20 jaar toch ook wel leuk: een nieuwe fietsroute. Het afscheid van meester Ro nald was, evanals voor Mesu zelf, voor de meeste kinderen een ervaring met veel ge mengde gevoelens. „De voor bereidingen en het feest zelf waren heel leuk, maar dat ie echt nooit meer terugkomt op school dat is toch wel heel erg", was het commentaar van een van de leerlingen. Een ander vertelt: „leder jaar dacht ik 'volgend jaar alweer meester Ronald' maar nu zou ik toch wel willen dat ik hem ook het laatste jaar had kun nen hebben." Ook de collega's van 't Veer zullen Ronald Me su gaan missen, zo bleek uit de toespraakjes, afsheidslied- jes en laatste onder onsjes. Het afscheidsfeest werd be zocht door ouders, opa's en oma's, (oud)leerlingen en (oud) collega's. Met de enor me hoeveelheid cadeau's, lekkers en aandenkens die Mesu in ontvangst mocht ne men hoeft de meester zich tijdens de zomervakantie in ieder geval niet te vervelen. De vele foto's, versjes en ge dichten zullen de herinnering aan 't Veer nog lang levend houden. dewerker en jeugdige bewo ners van 'De Veersesingel' zeer ingenomen waren met de opzichtige Fiat spreekt voor zich. In haar dankwoord sprak Sectordirecteur Wilna Janse van een uniek bewijs van maatschappelijke betrokken heid van het Zeeuwse be drijfsleven. Namens de spon sors waren vertegenwoordi gers van Slagerij Sturm en Trendhopper aanwezig. Zij ontvingen uit handen van de jongeren van 'De Veersesin gel' bedankkaarten waarop ui teraard een foto van de nieu we bus stond. De aanschaf van de nieuwe bus werd mo gelijk gemaakt door Mobil, het bedrijf dat bedrijven benaderd heeft voor de sponsoring, Bouwgroep Peters uit Middel burg, Sturm en Dekker Sloop werken B.V. uit Oostkapelle, Spruyt Verf Behang Autolak uit Middelburg, ABN AMRO Bank uit Middelburg, Trend hopper uit Middelburg, Sun- decor uit Middelburg, Schil dersbedrijf Boogaard Schiboo uit Middelburg, RBK Verhuur uit Kloetinge, Installatiebedrijf Goes B.V. uit Goes, Slagerij Sturm uit Middelburg, Woning Projectinrichting De Koo ning uit Lewedorp, Versluis Willeboer uit Middelburg, Texaco Servicestation de Punt uit Middelburg, Blaas Fiat Dealer uit Middelburg, De Klerk Elektro uit Middelburg, Aannemerssbedrijf J.C. Vinke en Zn. uit Middelburg en als laatste Pricewaterhouse Coo pers uit Middelburg. De kinderen van de Orthopedagogisch Centrum 'De Veerse Singel' testten als eersten het interi eur van de nieuwe bus. foto: Jaap Wolterbeek

de Faam | 2001 | | pagina 21