C S I N E C I T Y Première: One night at McCool's Evolution Organist Jan Hage in Kapelle Urker Mannenkoor in Middelburg en Zierikzee CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant Zomerconcerten Zeeuwse Koorschool F I L M W E E K EVOLUTION 12 jr ONE NIGHT AT MC COOL'S 12 jr PEARL HARBOR 12 jr SHREK (originele versie) AL SHREK (Nederlands gesproken) Al. KEIZER KUZCO AL SPY KIDS SEVEN DAYS TO LIVE 16 jr SÜDGET JONES'S DAIRY 12 jr EXIT WOUNDS 16 jr ^OKEMON 3 AL THE MUMMY RETURNS 12 jr F I L M W E E K C'EST QUOI LA VIE CHOCOLAT PEAU D'HOMME, COEUR DE BÊTES BILLY ELLIOT voor midden-zeeland Verwacht: Lara Croft: Tomb Raider Woensdag 4 juli 2001 FAAM/VLISSINGER 15 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 5 juli t/m woensdag 11 juli Dagelijks 19.00 21.45 uur een meteoor bevat levensvormen en vermenigvuldigen zich razendsnel Dagelijks 13.45 16.15 19.00 ~~k 21.45 uur Zaterdag 13.45 -ic 1k n mnn it /ie m nn m 16.15 19.00 21.45 24.00 uur film over drie heren die verliefd zijn op dezelfde vrouw Dagelijks 13.45 18.30 20.45 22.00 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuurspuwen de draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Dagelijks 13.45 16.15 18.30 uur kinderen in een James Bond-achtig avontuur Zaterdag 24.00 uur I Amanda Plummer wordt achtervolgd door visioenen over haar eigen dood Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Renée gaat op zoek naar 'de ware' Dagelijks 21.45 uur Steven Segal met het opnemen tegen corrupte collega's Dagelijks 13.45 uur Ash gaat op onderzoek om zijn moeder te redden. Dagelijks 16.15 19.00 uur Zaterdag 16.15 19.00 24.00 uur vervolg op de succesfilm uit 1999 MIDDELBURG Donderdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Maandag 20.00 uur romantisch drama over boerenzoon die uiteindelijk toch boer wil wor- Donderdag en vrijdag 22.00 uur Zondag 20.00 uur wat chocolade allemaal teweeg kan brengen in benepen Amerikaans dorp Vrijdag 19.30 uur Woensdag 20.00 uur de terugkeer van zoon Coco zal het Franse gezin bijna noodlottig wor den 19.30 uur Dinsdag 20.00 uur ontroerend verhaal over Billy die b reed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) Het begint op een avond als in de bar McCools' drie mannen en één vrouw worden samengebracht door lust, trammelant, bin go en de fijnere details van woninginrichting. Voordat de nacht voorbij is, is McCools' 'plaats delict' geworden en het enige waar de mannen nog aan kunnen denken is de oogverblinden de dame Jewel (Liv Tyler). Een hilarische komedie van de Ne derlander Harald Zwart. Een meteoor plaatst miljoenen eencellige organismen in de woestijn van Arizona. Ze ver menigvuldigen zich daar in een razend tempo. Vier men sen kunnen in deze spannende film als enigen voorkomen dat de wereld ten prooi valt aan deze buitenaardse wezens. Ha ve a nice end of the world! De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op yiiUiü Tijdens de zomermaanden is er geen Sneak Preview. Niet getreurd, vanaf half augustus is de 'verrassingsfilm voor een tientje' weer terug. Het bekende Urker Mannenkoor, onder leiding van dirigent Pieter Jan Leusink, geeft zaterdag 7 juli een concert in de Middelburgse Oostkerk. Dit con cert begint om 20 uur. Het concert in Zierikzee is om 15.30 uur in de Nieuwe Kerk. De 12 zangers zullen gees telijke liederen, psalmen en klassieke werken ten gehore brengen. Sinds het ensemble onder leiding staat van de nieuwe dirigent, de heer Leusink, is het repertoire gron dig herzien en staat een optreden van het ensemble ge lijk aan een nieuwe kennismaking met een oude beken de. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV van Middelburg en een half uur voor aanvang van het concert bij de kerk. Door een optreden in het pro gramma Nederland Zingt kreeg het ensemble landelijke bekendheid. Uit het gehele land kregen de mannen aan vragen voor optredens bin nen. Hierdoor gestimuleerd hebben de Urkers besloten een zomertoernee door het land te maken waarbij in Zee land Zierikzee en Middelburg aangedaan worden. Het reper toire bestaat uit liederen van de nieuwe CD maar het en semble kent ook zijn klassie kers. 'Hallelujah' uit de Mes siah van Handel, 'Prés du fleu- ve' van Gounod en 'The exo dus song' staan dan ook op het programma. In mei werden in de Grote Kerk in Elburg de opnamen gemaakt voor de CD die al ti tel meekreeg 'Een lied voor mijn Koning'. Tal van liederen zijn verweven met de verbon- denheid van Urk met de zee: 'ziet in blinde razernij', 'Scheepke onder Jezus' hoe de', 'Jezus die mijn ziel be mint' en vele andere. Deze CD is tijdens het concert en in evangelische boekwinkels te koop. De organist van het ensemble. Martin Mans, is in Zeeland geen onbekende. Hij gaf hier vele concerten. Zijn carrière raakte in vogelvlucht toen zijn cd met 'goud' werd bekroond. Ook internationaal ontwikkelt hij thans naam meer en meer. In 2001 bezoekt hij Canada en in 2002 voert een groots opge zette tournee hem door Zuid- Afrika. Tijdens de concerten in Middelburg en Zierikzee zal hij de imposante orgels van de Zeeuwse kerken in als hun facetten aan de luisteraar la ten horen met zijn prachtige improvisaties. Jongens van de Zeeuwse Koorschool treden elke dinsdagoch tend op in de Maria Magdalenakerk in Goes. Sinds 1972 geven de jongens van de Zeeuwse Koorschool concerten voor de vakantiegangers op de marktdagen in Goes. Elke dinsdag ochtend komen rond 11 uur honderden bezoekers naar de R.K. Maria Mag- dalena kerk om naar de jongens te luisteren. Hoe kan een koor concerten geven als het vakantie is? Het antwoord is heel simpel, er wordt gezongen door de jon gens die op dat moment thuis zijn. Soms zijn dat er veertig, maar midden in de vakantie tijd zijn er soms maar achttien jongens. Door hun bijna dage lijkse koortraining kunnen de meeste jongens zelfstandig zingen en zelfs zo'n klein koor is het luisteren waard. Met veel plezier weten de jon gens hun toehoorders te be geesteren en dat is de reden dat deze concerten zelfs in buitenlandse reisgidsen wor den vermeld. In de concerten worden stukken gezongen van Hayden, Elgar, Handel, Rutter, Franck. Er zijn optredens op10 juli, 17 juli, 24 juli, 31 juli en 7 augustus om 11 uur in Goes. Verder op donderdag 5 juli en 9 augustus om 14.30 uur. De concerten zijn gratis. Op het laatste concert in Goes zingen ook een aantal heren van het Herenkoor St. Cicilea mee. Het Urker Mannenkoor De Haagse organist Jan Hage speelt za terdag (7 juli) in de NH Kerk van Kapel- Ie. Op het programma werken van Re- ger, Rheinberger en een aantal improvisaties. Aanvang 20 uur. Jan Hage (geboren in 1964) volgde orgellessen bij Kees van Eerstel en studeerde vervolgens orgel en theorie aan het Utrechts Conservatorium, kerkmuziek aan het Nederlands In stituut voor Kerkmuziek in Utrecht en muziekwetenschap aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Met steun van de Franse re gering studeerde hij twee jaar aan het Conservatoire Nation al de Region de Boulogne-Billancourt bij Parijs. Zijn orgelstudie werd bekroond met de Prémier Prix a l'u- nanimité du jury. Hij won eerste prijzen tijdens het Nationaal Orgelconcours voor conservatoriumstudenten in Leiden (ca tegorie 20e eeuw, het Nationaal Orgelimprovisatieconcours in Bolsward, het Concours Suisse de l'Orgue in Schaffhau- sen en het Premier Concours de ('Interpretation de Musique Classique in Poitiers. Hij geeft concerten in binnen- en bui tenland en componeert daarnaast ook zelf. Hij is de vaste or ganist van de Kloosterkerk in Den Haag. pagina 00 van dit blad. Middagpauze-orgelconcert Sint Jacobskerk Vrijdag 6 juli vanaf 12 uur geeft Peter Ledaine uit Oostende een middagpauze-orgelconcert in de Sint Jacobskerk te Vlissingen. Tijdens dit concert voert Ledaine werken uit van Buxtehude en J.S. Bach. Om de traditie van de zomerse middagpauzeconcerten in stand te kunnen houden wordt er bij de uitgang gecollecteerd. Zomertentoonstelling Schotse Huizen Tijdens een zeer uitzonderlijke zomertentoonstelling in de Schot se Huizen te Veere wordt het leven en werken van de Neder lands- Belgische graficus kunstschilder Rudolf Schönberg (1901- 1944) belicht. De laatste keer dat zijn werk getoond werd was in 1949 bij kunsthandel uigeverij Ad Donkerte Rotterdam. Vanwe ge het unieke karakter van zijn werk, waarvan onlangs een groot deel vrijkwam, heeft de Schotse Huizen, samen met drie kunst handelaren, het initiatief tot deze tentoonstelling genomen. De tentoonstelling duurt van 7 juli tot en met 2 september en is ge opend van maandag tot en met zaterdag van 12 tot 17 uur. Zon dags opent de expositieruimte een uur later de deuren. Vlissingse kunstenaars in 't Spui Van 4 juli tot 15 augustus is in 't Spui een tentoonstelling van werk van twintig verschillende kunstenaars. Het gaat hierbij om Vlissingse amateur- en professionele kunstenaars die elk één of twee werken beschikbaar stellen voor de expositie. De meeste kunstwerken zijn te koop. De schilderijen, tekeningen en sculp turen zijn door het hele gebouw van 't Spui te bezichtigen. In de loop van de expositieperiode verschijnt een boekje met een kor te omschrijving van de kunstenaars en hun werk. Joke Hoek van Dijke exposeert in Primera Joke Hoek van Dijke exposeert tot begin augustus haar werk in de etalage van Primera aan het Vlissingse Scheldeplein. Na een begin gemaakt te hebben bij De Werkschuit in Gouda vervolgt zij haar opleiding tot amateurschilderes aan het Theo van Does burgcentrum in Vlissingen. Behalve aquarellen en pastels maakt mevrouw Hoek van Dijke ook olieverfschilderijen. Ludmila Kalmaeva exposeert Ludmila Kalmaeva, geboren in 1946 in Minsk, woont en werkt sinds 1992 in Arnemuiden. Ze werkt als docente icoonschilde ren en aquarelleren en geeft workshops in haar atelier bij mo len Ons Genoegen aan de J.H. Huysesenstraat 6 te Middelburg. Tot 1 september exposeert zij recent en minder recent werk in Revalidatiecentrum Lindenhof aan de 's-Gravenpolderseweg 114 a te Goes. Deze expositie is dagelijks te bezichtigen. El Combo in de Bierbron Heinkenszand staat bol van de kermis en Café De Bierbron in Heinkenszand viert het feest vrolijk mee. Vrijdag 6 juli treedt het Zeeuwse poptrio El Combo er op. El Combo, dat staat voor electrisch combo, speelt Nederlandstalige popmuziek. De Wal- cherse band bracht dit jaar een cd uit met de titel Stroomop waarts. Het trio staat garant van een avondje popmuziek in de breedste zin van het woord: van gezellig rondstuiterende mee zingers tot diepe ballads en stevige punkrock. Het optreden, dat om 22 uur begint, is gratis toegankelijk. Souburgs Koper Quintet in Manhuistuin Goes In de Manhuistuin in Goes treedt zondag (8 juli) het Souburgs Koper Quintet op. Het concert duurt van 12 tot 13 uur en de in gang van de Manhuistuin is te vinden bij het poortje rechts van het Oosterschelde College aan de Zusterstraat 11. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. i Expositie Zeeuws strandleven Deze zomer toont het Zeeuws Documentatiecentrum beelden van het strandleven in Zeeland zoals dit was vanaf het einde van de 19e eeuw tot aan de zeventiger jaren van de twintigste eeuw. Vele afbeeldingen van Domburg en Vlissingen, de eerste badplaatsen van Zeeland, tonen het begin van het strandleven en de toeristenindustrie. Opvallend zijn de enorme veranderi- negn in bijvoorbeeld de badkleding, maar onveranderd is het plezier van spelen met zand en water. De tentoonstelling is te zien tot en met 1 september 2001 op de 2e verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek. Orgelconcerten Grote Kerk Goes Op het Marcussenorgel in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes worden deze zomer twee series orgelconcerten gegeven. Dinsdag 10 juli start de serie Marktconcerten, waarbij de vaste organist van de Grote Kerk Kees van Eersel als eerste van zich zal laten horen. Hij wordt de dinsdagen daarna gevolgd door Henk G. van Putten (organist in Kapelle), Jan Wisse, Jos Ver poorten en Jos Vogel (organist in Vlissingen). Deze toeristen concerten zijn vrij toegankelijk en beginnen steeds om 12.30 uur. Verder zijn er drie Zomeravondconcerten op de zaterdag avond. Kees van Houten bijt het spits af op 28 juli met een Bach-herdenking op orgel. Kees van Eersel geeft 11 augustus een gevarieerd concert en Cor Aredsch (organist van de Grote of Onze Lieve Vrouwenkerk in Dordrecht) sluit het seizoen fees telijk af. Deze concerten beginnen om 20 uur. Toegang is ƒ9,50 (CJP en 65+ ƒ7,50). Evenementendag Biggekerke Zaterdag 7 juli is weer de tweejaarlijkse evenementendag op en rond het kerkplein van Biggekerke. In de kerk zijn er twee orgel concerten te beluisteren en in de consistorie van de kerk is een videovertoning. De film over de familie Tuijl van Serooskerken (oud predikant van Biggekerke) die in 1970 op tv vertoond werd, is hier te zien. De tuinen van de families Lavooij, Zwaan en Wondergem zijn te bezichtigen en de kunstenaars van het atelier Beeld en Balans stellen deze dag hun werkruimtes open voor het publiek. De evenementendag duurt van 9 tot 18 uur en de opbrengst is bestemd voor de restauratie van het leiendak van de dorpskerk en aanpassingen in 't Klokuus.

de Faam | 2001 | | pagina 15