Nog meer kampeerspullen bij Brammetje Dump l l l L L l Konmar schroeft serviceniveau op BAZ'art: antiek en curiosa met een verhaal v V Woensdag 4 juli 2001 FAAM/VLISSINGER 11 door Arie van Zanten De meeste inwoners van Zeeland kennen de winkels van Brammetje Dump, maar ook veel toeristen die komen zeevissen in deze contreien weten de weg te vinden naar de vestigingen van deze zaak in Middelburg, Vlis- singen en Goes. Het assortiment varieert van levend aas om te vissen tot een complete kampeeruitrusting. De winkel in Middelburg, gelegen Achter de Houttuinen heeft er ruimte bij gekregen waardoor nu het uitgebreide aan bod kampeerartikelen nog beter tot zijn recht komt. Vanaf buiten lijkt de Middel burgse Brammetje Dump maar een klein winkeltje. Maar eenmaal binnen blijkt het een grote en vooral ruime zaak te zijn. Wilfred, de zoon van Abraham (Brammetje) Vree ken, de oprichter, vertelt trots dat zijn vader inderdaad in het voorste kleine pandje is be gonnen. Dat is nu ongeveer 35 jaar geleden. Inmiddels zijn er zes aangrenzende percelen bijgekomen, die nu allemaal binnendoor met elkaar ver bonden zijn. Het laatste pand is pas klaar en zodoende kon de genoemde uitbreiding van het assortiment plaatsvinden. „Mijn vader verkocht eerst ge reedschap op de markt, daar kwamen langzamerhand wat elektrische dingetjes bij, zoals transistorradio's. Toen hij het eerste pandje kocht, waar we toen boven woonden, werd het assortiment langzamer hand uitgebreid onder andere met legerartikelen. Dat en het feit dat mijn vader tegen lage prijzen verkocht leidde tot de naam van de zaak. Gereed schap verkopen we nu niet meer en legerspullen ook maar heel weinig. We hebben er wel eens over gedacht de naam te veranderen, maar die naam is zo bekend dat het ons toch beter leek hem maar zo te laten", vertelt Wilfred. Het bedrijf is een familiebedrijf. Wilfred en oom Henk werken in de winkel in Middelburg en broer Robert zwaait de scepter in Goes. Er zijn nu in totaal ongeveer veertig mensen werkzaam. Vader Bram is al geruime tijd bezig op de ach tergrond. Hij doet eigenhan dig de verbouwingen en zorgt voor het magazijn en de op slag en transport naar de filia len. Aan de overkant van de straat heeft hij drie naast el kaar gelegen panden omge bouwd tot het magazijn. Kampeerzolder Zoals al gezegd, het assorti ment is heel divers en met na me de afdeling kampeerspul len zeer compleet. Je vindt er werkelijk alles voor de kam peerder van zakmesje tot slaapzakken van de merken Nomad en Active Leasure, ve lours luchtbedden, lichtge wicht vouwstoelen van Cres- po, regenlaarzen voor in Ne derland en natuurlijk tenten. Op de zolder staan een aantal tenten opgesteld die van bin- Wilfred Vreeken op de ruime kampeerafdeling van Brammetje Dump. nen en buiten bekeken kunnen worden. Kampeerders kennen veel verschillende eigen schappen. Voor de een moet het zo primitief mogelijk en de ander geniet juist graag zo veel mogelijk comfort tijdens zijn 'buitenvakantie'. Het aanbod van Brammetje Dump loopt dan ook uiteen van lichtgewicht trekkersten tjes tot luxe bungalowtenten. Wilfred vindt de kampeerzol der zelf de mooiste ruimte van de zaak. En het is inderdaad schitterend, die oude zolder balken en betimmering. Je zou bijna de tenten vergeten. Naast de kampeerafdeling heeft de Middelburgse winkel een jeansafdeling en een afdeling voor sport- en wan delschoenen en skates. Dart spelers kunnen hier terecht om echte wedstrijddarts te ko pen. En dj's kunnen hun hart ophalen met de mengtafels en platenspelers. Ook is er een afdeling waar vissersbeno digdheden worden verkocht. Hengels in allerlei soorten en maten, molens voor zeevis sen, vishaken en kunstaas. Maar dat is nog niet alles op visgebied, want Wilfred laat in een ruimte achter de keuken een paar koelkasten zien waar levend aas wordt bewaard, voor de verkoop uiteraard, en een paar bakken met stro mend water waar zagers in rond krioelen, hele grote wor men lijken dat met pootjes. "Die komen van een kweke- foto: Jaap Wolterbeek rij", legt Wilfred uit. „Dat be drijf exporteert heel veel van die beesten naar China, daar worden ze geroosterd en op gesmikkeld door de mensen, hier worden ze voor zover ik weet alleen gebruikt om te vissen. Vooral in de zomer ko men veel toeristen, die de weg al kennen bij ons hun vis spullen kopen." En als klap op de vuurpijl komt dan nog de mededeling dat Brammetje Dump tijdens de jaarwisseling ook vuurwerk verkoopt. De meeste kinderen hebben wel een periode dat 'schatten' gevonden worden bij het grof vuil. Meestal gaat dat over. Bij Mirjam Neder- veen bleef het zo. Sterker nog; het werd steeds meer. Zoveel zelfs dat haar Haagse atelier uit puilde van de kastjes, tafeltjes en ander (semi)antiek. Antiekwinkel BAZ'art in de Oost- kapeise Dorpsstraat is het resultaat van een hobby die omsloeg in professie. Oorspronkelijk zat Mirjam Ne- „Blijkbaar was dat verzamelen derveen in de kunst. Naast het zo vanzelfsprekend geworden, maken van keramisch werk dat ik er gewoon overheen gaf ze les in tekenen, schilde- keek", zegt ze. „In mijn familie ren, mandala en mozaïek, was altijd al veel antiek en ik munt vreemde munt vogel vermogen schooier poreus wijnmaat 3 afgelegen Franse schrijver cadans T uniform- stof 4 naaigerei metaal 8 T tenen mand stieren vechter ondier 6 vertelsel welpen leidster tijding gekheid T schelle trompet T geheel verbruikt voorwerp kostuum 1 bedrijver leger onderdeel T gewicht ivoor vlaktemaat T nieuw krijg uitroep T lidwoord 5 moesplant diskjockey T gewicht 7 denkbeeld 2 www.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 8 wil gewoon heel veel weten. Ik werk samen met een Haag se antiquair en als ik er niet uit kom kan ik daar advies vra gen. Er staan hier nu wat thee potjes waarvan ik redelijk kan zien uit welke tijd ze komen, maar niet door wie of waar het gemaakt is. Dat kan ik ei genlijk niet uitstaan, dat ik dat niet weet. Maar ik weet uit er varing dat veel keramisch werk niet gesigneerd is. Als je lekker bezig bent dan schiet dat er gewoon bij in. Gelukkig is bij meubilair altijd een stijl aanduiding te vinden en soms zijn er gewoon mooie spullen om het mooi. Je moet er ook een beetje doorheen kunnen kijken. Iets kan er niet uitzien, maar als je de verf wegdenkt en er je eigen fantasie op lo slaat, dan kan het heel mooi worden. Kijk maar naar dat bankje daar. Een soort slaap bank. Het ziet er nu niet uit, maar ik kan het wel laten be kleden in lavendelblauw bij voorbeeld. Dan komt er ie mand binnen die liever roze met bloemen had. Vandaar dat het laag geprijsd is en mensen zelf de bekleding in de hand hebben. Zelf hou ik van wat stoere, robuuste meu bels en kroonluchters. Daar probeer ik zoveel mogelijk verschillende van te hebben." Opgeviste lampen Dat veel antieke zaken en cu riosa al een leven achter zich hebben is soms te zien en soms moet je het weten. „Dit is een heel mooi voorbeeld, echt een pracht verhaal", zegt Nederveen enthousiast terwijl ze wijst op twee scheepslam- pen, bedoeld om aan het pla fond van een schip te bevesti gen. „Dat schip is vergaan en dat heeft jaren op de bodem gelegen. Er is gedoken en de ze lampen zijn nagenoeg zon der schade letterlijk boven wa ter gekomen. Dat vind ik leuk, ook voor de mensen die ze ko pen. Dat je weet wat er eerder is gebeurd met de spullen." Ondertussen lopen kijkers en kopers af en aan. Een echt paar zoekt een lange bank voor in de keuken, want ze hebben een marktkraam als keukentafel. Een hoop gepas en gemeet volgt, waarna toch thuis nog even gemeten moet worden. „Of we moeten de verwarming weer veranderen, dan kan het wel", spreekt me vrouw monter. Dat er een bank komt staat vast; welke het wordt nog niet. Het pand, waar verschrikkelijk veel aan verbouwd en gerenoveerd moest worden, heeft ook een tweede verdieping. Daar wil Mirjam Nederveen in de toe komst een galerie vestigen met voornamelijk eigen, kera misch werk. Hoe het in de wintermaanden met de zaak gaat weet ze nog niet, maar het lesgeven vanuit een eigen atelier kriebelt al weer een beetje. Wellicht dat daar nog iets mee gaat gebeu ren. Nu wacht eerst het sei zoen. Mirjam Nederveen wil zoveel mogelijk weten over haar spullen. foto: Jaap Wolterbeek. Stuur uw oplossing vöör woensdag 11 juli naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 18 juli bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 20 juni luidt: 'Kleinvee'. De vrijkaarten van Ci ne City gaan naar G. den Elzen uit Middelburg. Konmar Middelburg is sinds vorige week donderdag weer open. Vier dagen werd er met man en macht gewerkt aan de ambitieu ze ombouwoperatie. Met succes want in een recordtijd kreeg de winkel een nieuw gezicht. Naast de direct zichtbare verandering heeft Konmar het serviceniveau stevig opge schroefd. zich prima kunnen vermaken terwijl de rest van het gezin rustig boodschappen kan doen. Naast de fysieke ver bouwing werken we ook op andere manieren aan de te vredenheid van onze klanten", legt Schipper uit. „Zo bieden we verschillende extra servi ces die het winkelen weer wat prettiger maken." En daarmee doelt de bedrijfsleider op de parapluverhuur, een fiets pomp die geleend kan wor den, een gratis kopje koffie in de koffiehoek, of de medewer ker die graag even mee loopt naar de fiets. Middels een klantenpanel kunnen de Kon mar klanten hun opmerkingen en suggesties over de winkel en de producten kwijt. Maar de inspraak gaat nog verder: er kan zelfs worden meege praat over de aanbiedingen. Bij de aanbiedingenpaal kan „De vernieuwde Konmar is nu nog aantrekkelijker voor onze klanten", zegt bedrijfsleider Chris Schipper enthousiast. „In de inrichting van de winkel zijn duidelijk zichtbare veran dering aangebracht. Zelf vind ik het zwarte plafond heel bij zonder. In eerste instantie wa ren de reacties daarop niet erg positief. Veel mensen hadden zoiets van 'zwart dat doe je toch niet'. Maar in combinatie met de warme kleuren van de wandpanelen en de chromen spots is het resultaat echt schitterend." De heldere groen-gele kleuren zorgen verder voor een frisse uitstraling. En de nieuwe inde ling met gezellige kleurige marktkramen is herkenbaar én overzichtelijk. Voor de kids is er 'Het Winkeltje' een speel- en tv-hoek waar de kleintjes de klant inspreken welk pro duct hij of zij graag in de aan bieding wil zien. Iedere week wordt een van de verzoekjes gehonoreerd. In het testpanel kan de klant zijn mening kwijt over de huismerken. In de nieuwe supermarkt ligt het accent op versproducten uit de hele wereld. Laurus, de overkoepelende organisatie van verschillende supermarkt concerns, heeft besloten de sterkste elementen van de winkelformules van Edah, Groenwoudt, Lekker&Laag, Konmar, Nieuwe Weme en Super De Boer te bundelen tot één krachtig kwaliteitscon cern: Konmar. Alle 800 winkels worden tot en met begin 2003 gefaseerd omgebouwd tot een nieuwe Konmar-winkel- formule. Met deze stoere karretjes wordt winkelen zelfs voor de aller kleintjes een avontuur. foto: Jaap Wolterbeek Zomer in Zeeland De stichting Educatief Toerisme Zeeland 'Oranjezon' organiseert in samenwerking met de Kust-VVV Walcheren in de maanden juli en augustus acht zomeravondwandelingen. Onder leiding van de ervaren natuurgidsen Richard Struyk en Henk Remijn wordt het prachtige natuurgebied tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle verkend. Alle wandelingen starten om 19.15 uur en duren tot 20.45 uur. De data zijn 3, 10, 17, 24 en 31 juli en 7, 14 en 21 augustus. Kaarten a 6,50 (kinderen tot 12 jaar gratis) zijn verkrijgbaar bij de kantoren van de Kust VVV Walcheren en Toe ristisch Centrum Oranjezon, tel. 0118-581507. Vertrek vanaf par keerterrein Kon. Emmaweg Vrouwenpolder, ook hier zijn nog kaarten verkrijgbaar. Primera Middelburg wint Winkelwedstrijd Primera Burger aan de Korte Delft in Middelburg is op de eerste plaats geëindigd van het rayon West-Brabant Zeeland in de Winkelwedstrijd 2001. De prijs bestaat uit een diner en theater avond voor al het personeel. Van de 40 zaken in dit rayon werd Primera Vlissingen vierde. De Coöperatie Primera schreef de winkelwedstrijd in maart uit en beoordeelde de winkels in twee rondes, de tweede ronde vindt plaats in week 32. Tijdens deze ronde wordt Burger samen met nog 5 andere koplopers beoor deeld op presentatie, personeel en ondernemen. De nationale winnaar zal de Primera Winkel van het Jaar 2001 zijn, de prijs die hiermee in de wacht kan worden gesleept is een geheel ver zorgd weekend Parijs. Omdat de Coöperatie Primera 10 jaar be staat loopt er momenteel een Break-Open-Actie, waarbij bij ie dere besteding van 15 gulden in een Primera winkel, de klant een ticket krijgt en meedingt naar een van de velen prijzen. De prijzen die gewonnen kunnen worden variëren van krasloten tot een Nokia telefoon. Nieuwe DAF voor LétÉ Het wagenpark i van LétE werd vorige week uitgebreid met een splinter nieuwe vracht wagen. LétÉ heeft hiermee niet alleen zijn vervoersmoge lijkheden uitge breid, maar ook een Zeeuwse primeur. De DAF CF 75 is namelijk de De directeur van LétE, J. Burgemeester, neemt eerste die in de sleutels in ontvangst van Rien Poppe Zeeland afgele- dinks) van Poppe Bedrijfswagens uit Veere. verd werd. De DAF CF serie is een compleet nieuw voertuigprogramma van DAF waarin de allernieuwste technieken en snufjes zijn toege past. Zo is de door DAF dealer Poppe Bedrijfswagens in Veere gele verde auto onder andere voorzien van een elektronisch remsys- teem met schijfremmen, ABS en een nieuw ontwikkelde, scho ne Euro 3/250 pk motor met elektronisch geregelde brandstofin spuiting. Verder is de verlengde cabine voorzien van een voer tuiginformatiesysteem, GSM, een luxe chauffeursstoel, cruise controle en airconditioning en heeft de chauffeur een zee aan opbergruimte tot zijn beschikking. Ook ergonomisch gezien zijn cabine en instap optimaal. De door Elenbaas in Poortvliet opge bouwde laadbak heeft een lengte van 7.5 meter en is voorzien van 1 zijwand die in zijn geheel kan worden opgeschoven en een laadklep aan de achterzijde die 2.000 kg kan lichten. Excursies en kaasproeven bij Schellach In de maanden juli en augustus zijn er iedere dinsdagavond vanaf 19 uur excursies met aandacht voor tal van streekproduc ten. Het programma van de dinsdagavondexcursies omvat on der andere: ontvangst met zuiveldrank, uitleg over de boerderij en het kaasmaken aan de hand van een korte diaserie (aanvang 19 uur, 19.30 uur en 20 uur), kaasproeven en rondkijken op de boerderij en in de winkel. Tijdens deze avonden zijn er diverse streekproducenten aanwezig die graag uitleg geven over hun producten en de wijze waarop deze worden gemaakt. Kaasboer derij Schellach, Prooyenseweg 26, St. Laurens (Middelburg), tel. 0118-613984. Website De Waterput Twee weken geleden maakte u in de Faam/Vlissinger kennis met de nieuwe muziekwinkel 'De Waterput' in Middelburg. In het artikel is helaas een foutje geslopen. Voor de website van de muziekwinkel werd verwezen naar http://members.home.nl.nI/g. verest/waterput/htm dit moet echter www.waterput.nl zijn. Nieuwe verkoopopleiding foto en videobranche De Regionale Opleidingen Centra starten binnenkort met een aantal nieuwe verkoopopleidingen voor de foto en videobran che. Uit onderzoek is gebleken dat de gemiddelde Nederlander steeds positiever over de fotozaak denkt. Die waardering zorgt voor veel drukte en een groeiende behoefte aan goed perso neel. Om daaraan tegemoet te komen, hebben de Stichting Ne derlandse Fotovakhandel, de Stichting Nederlandse Fotovak school en de ROC's de handen ineengeslagen. Bij een aantal ROC's (voor adressen www.roc.nl en www.kchan- del.nl) starten opleidingen die klaarstomen voor een commer ciële carrière in de foto-video en digitale branche. Er kan geko zen worden voor een Beroeps Begeleidende Leerweg (BBL, werken en leren tegelijk) of voor de Beroeps Opleidende Leer weg (BOL, voornamelijk op school). Speciaal voor deze oplei ding is een cursusboek verschenen met de titel 'studie/praktijk boek foto/video detailhandel'. Dit boek kost 47,50 gulden en is te bestelen via de Stichting Nederlandse Fotovakhandel (SNF) in Apeldoorn, tel. 055-3563186 of e-mail snf.apeldoorn@pla- net.nl. Ook is er een folder aan te vragen bij de SNF. Gezonde verwennerij Diverse voedingsdeskundigen hebben vastgesteld dat rechts draaiend melkzuur een positieve werking heeft op de darmflora. Van nature is dit melkzuur in ons lichaam aanwezig maar ver storing van de darmflora kan ontstaan door consumptie van veel koolhydraten of een antibiotica kuur. Het melkzuur dat in Almhof Biogarde producten voorkomt is voor minstens 90 pro cent rechtsdraaiend. Hierdoor leveren deze producten een posi tieve bijdrage aan het herstellen van de natuurlijke darmflora. Biogarde producten zijn bovendien rijk aan vitaminen en mine ralen. De specifiek zachte smaak hebben de Biogarde producten ook te danken aan de bacteriën die dit rechtsdraaiend melkzuur pro duceren. Door de milde smaak is toevoeging van suiker in prin cipe overbodig. Biogarde van Almhof kent men in twee vormen: roer en stand. Roer is bij de bewerking net zolang geroerd tot hij glad en romig is. Terwijl 'stand' wil zeggen dat de yoghurt di rect na de bereiding is verpakt en in de verpakking nog verder rijpt. Biogarde yoghurt en kwark, al dan niet verrijkt met fruit is verkrijgbaar in bijna elke supermarkt. Batavus fietsen nu via internette bestellen Batavus biedt als eerste Nederlandse fietsfabrikant de mogelijk heid om fietsen via internet te bestellen. De consument kan via www.batavus.nl eenvoudig middels een aantal stappen de fiets naar keuze selecteren en vervolgens ook overgaan tot daadwer kelijke aankoop van de fiets. Levering van de online bestelde fiets vindt overigens plaats via de Batavus dealer. De consu ment dient bij zijn of haar bestelling ook aan te geven via welke Batavus dealer de fiets geleverd moet worden Betaling van de fiets geschiedt op het moment dat de klant de fiets bij de gese lecteerde Batavus dealer ophaalt. Batavus zal de consument via e-mail en telefoon informeren omtrent de levering van de be stelde fiets. Hierbij wordt aan de consument de meest snelle le vering gegarandeerd

de Faam | 2001 | | pagina 11