Stroskerksedag nog steeds succesvol Goed verstelwerk geeft kleding het eeuwige leven Spar breidt assortiment en winkelruimte uit Woensdag 27 juni 2001 I FAAM/VLISSINGER 9 Koppen met noppen van Marte Röling. Onder de naam 'Noppen' ontwierp kunstenares Marte Röling een servies van Mosa Porselein 'Noppen' is origineel vaat- wasmachinebestendig serviesgoed in wit of ivoorkleur met een noppen-decoratie in echt zilver, goud of knalblauw. Het servies bestaat uit een cappuccinokop, een espressokop en een ontbijt koffiekop met schotel. Daarnaast zijn er kommen in verschillende formaten en bor den van diverse doorsneden. De noppeneierdoppen en sui- kertip maken het servies compleet. Voor verkoopadressen van het noppenservies van Marte Röling tel. 043-3501010. De prij zen variëren van 6,26 gulden tot 52,17 gulden. door Inge Adriaansen Serooskerke bruist zaterdag 7 juli van de activiteiten, volgens goed ge bruik wordt dit weekend de Stros kerksedag gevierd. De Torenstraat ver andert die dag in een gezellige promenade met tal van braderie kraampjes van de plaatselijke midden stand. Diverse ver enigingen zorgen daarnaast voor volop activiteiten en enter tainment, met als jaarlijks terugkerend hoogtepunt de wed strijd van Ringrij- dersvereniging Ga- pinge. De Stroskerksedag staat al ja ren bekend als een gezellige familiedag voor zowel Wal- chernaren als toeristen. Jacco Pleune neemt samen met Jan den Herder en Jacob Passe- nier de organisatie van deze uit zijn jasje gegroeide jaar markt op zich. „Al zo'n jaar of twintig wordt de Stroskerkse dag gehouden", vertelt Pleu ne. cours, waar acht standwerkers het publiek zullen vermaken met hun originele en ludieke verkoopmethoden. Uiteraard ontbreekt de Ne derlandse kampioen Van Schaik niet die zijn collega standwerkers ongetwijfeld het vuur aan de schenen zal leggen. Om circa 16.15 uur zal bekend worden of \£an Schaik ook in Serooskerke weer als beste standwerker uit de bus komt, of dat hij het af moet leggen tegen zijn concurrenten. Steeds terugkerend, maar al tijd spannend en goed voor het nodige spektakel is de wedstrijd van Ringrijdersver- eniging Gapinge. Terwijl de marktmensen hun kramen nog volop aan het inrichten zijn worden om 8 uur 's mor gens op de Zandput de eerste ringen al gestoken. De hele dag door spannen ruiter en paard zich in om zoveel mo gelijk punten binnen te halen. Wie zich de beste ringsteker mag noemen wordt rond 17 uur bekend gemaakt. Wie echt helemaal niets wil missen van de Stroskerksedag kan een kijkje vanuit de lucht nemen. In een helikopter cir kelend boven het dorp wordt er geen kraam of attractie ge mist. Maar de vlucht gaat ver der dan Serooskerke: in acht minuten wordt er een klein rondje Walcheren gevlogen richting Vrouwenpolder en Oostkapelle. De helikopter is te vinden op het grasveld naast Doeland. Nieuwe manege in Kamperland Koppen met noppen voor ons het belangrijkste is, is dat het gewoon een leuke dag wordt voor de deelnemers en de bezoekers. En je kunt natuurlijk niet ieder jaar met hetzelfde komen aanzetten. Dit jaar hebben we voor het eerst een standwerkerconcours en een helikoptervlucht" Kampioen Pleune overdrijft niet, voor elke leeftijdscategorie heeft de or ganisatie weer tal van leuke en spannende activiteiten weten te bedenken. Zo is ervoor de kinderen van 10 tot 14 uur een rommelmarkt. Speelgoed, cd- tjes, te klein geworden fietsjes, knuffels en andere nog bruik bare spullen kunnen hier tegen aantrekkelijke prijsjes een nieu we eigenaar vinden. Ook is er voor de kleintjes een draaimo len. Naast de vele marktkra men is er dit jaar dus voor het eerst ook een standwerkerpar- N E T O H c S P M A H C S E N T D L E V G A L S N u O L E 1 M L A P E R E 1 T I E A T B E R B 1 L T O R P L L B 1 R D A W V H F A M O A T T U A O A C A R A A B B N M E B L S A B E N K M F 1 E S O S N O Y S N S A R R V F D V K L O K 1 D R O P F N A s L N E O W N A K S A L B u T A 1 B R A C 1 T L A B B A L A L U L D S E L N E M M E W Z O E F R N A A B S 1 N N E T A R E D L E V R E T H C A Woordzoeker In deze woordzoeker zijn alle onderstaande woorden verborgen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige let ters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende letters vormen dan regel voor regel van boven naar be neden de oplossing van deze woordzoeker. Aanvaller- - Achtervelder - Afstandsschot - Aftrap - Arbiter - Boksbal - Bokser - Bowlen - Bully - Carambole - Erepalm - Korfbal - Landskampioen - Libre - Linksbuiten - Offside - Professional - Schampschot - Slagveld - Sprint - Tennisbaan - Tourwinnaar - Uitval - Zaalvoetbal - Zwemmen Stuur uw oplossing voor woensdag 4 juli naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 11 juli bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de FaamA/lissinger van woens dag 13 juni luidt: 'Soepbord'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar P. van Sorge uit Vlissingen. sneuvelden een stuk maga zijn, de kantine, de toiletten en het kantoortje van De Boeck zelf. Dat gaat, na de bouwvak, allemaal in een nieuw te construeren ruimte letterlijk het dak op. Ook de kassablok- ken zijn nieuw, waarbij vooral de kassa waar je aan de linker kant langskomt voor de klan ten én het personeel even wennen is. Maar liefst drie ko pieermachines staan de klan ten ter beschikking en daar wordt druk gebruik van ge maakt. Voorheen zat bij de kassa's een rek met shag en sigaret ten. Die zijn nu, net als de tijd schriften, wenskaarten, scheermesjes en dergelijke overgebracht naar een apart hoekje in de zaak, de Corner. „Groot voordeel is dat je voor een pakje sigaretten niet meer in de rij hoeft te gaan staan", vertelt De Boeck. „Groot na deel is voor sommige klanten dat ze twee keer moeten afre kenen. Eerst de boodschap pen en dan nog de spullen in de corner. Maar dat is een kwestie van wennen. Het per soneel vindt het geweldig, die vechten om in de corner te staan, bij wijze van spreken dan." De Boeck beseft dat het een risico is om de klant meer te bieden dan hij vraagt, maar hij is ervan overtuigd dat al leen door in te springen op de veranderende leefwijze hij, ondanks dat Oost-Souburg een dorp is, wel degelijk de strijd aan kan met de grote jongens. De kracht van een winkel als deze blijft toch dat het hal ve dorp elkaar hier tegenkomt en steeds weer vertrouwde gezichten ziet. Dat is de be doeling van een Spar super markt: betaalbare kwaliteit én in de buurt, je loopt of fietst het zó aan", besluit De Boeck enthousiast. Ir. D. Luteijn opent Manege De Strandhoeve. In Kamperland werd vorige week zaterdag Manege De Strand hoeve geopend. De manege is de meest recente aanwinst van Vakantiepark Roompot Beach Resort. De officiële openingshan deling werd volgens Zeeuwse traditie verricht door de heer Ir. David Luteijn, o.a. voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rabobank en voorzitter van het bedrijfschap Horeca en Toeris me. Tijdens de open dag konden bezoekers genieten van en deelnemen aan diverse demonstraties en gratis activiteiten. Het moderne complex beschikt over een binnen- en buitenmanege, 25 stallen (ook voor pensionpaarden) een solarium en een kan tine. Op de manege worden vrijwel dagelijks lessen gegeven, voor zowel beginners als gevorderden. In de nabijheid van de manege zijn er diverse uitrijmogelijkheden, niet alleen over het strand maar ook over rustieke polderwegen en dijkjes. Tevens biedt Manege De Strandhoeve de mogelijkheid aan vakantie gangers om hun pony of eigen paard mee te nemen op vakan tie. Meer info over de manege is te vinden op: www.roompot.nl/manege. PTT Post opent Business Point in Vlissingen Afgelopen maandag opende PTT Post aan de Govert Flincklaan 5 in Vlissingen haar nieuwe Business Point. Het PTT Post Busi ness Point is bedoeld voor zakelijke klanten in het MKB. De nieuwe vestiging is dan ook geheel afgestemd op de voor het bedrijfsleven belangrijke zaken zoals een snellere service, goe de bereikbare locatie met parkeerruimte, ruime openingstijden en one-stop-shopping. De komende drie jaar bouwt PTT Post volgens dit concept door heel Nederland nog 300 andere vesti gingen. i Probeerpakket tegen onzuivere huid Grove poriën puistjes, mee- eters en een glanzende huid. Niet mooi, maar gelukkig is er wat aan te doen met het nieuwste product van Dr. Hau- schka Cosmetica: het Minipak- ket voor de onzuivere/vette huid. Dit minipakket bestaat uit zes verschillende produc ten die gericht zijn op het te rugbrengen van balans in de huid. Het is een probeerpakket waarmee geproefd kan wor den van het bijzondere verzor gingsconcept en de producten Het minipakket bestaat uit een reinigingscrème, lotion, olie, pakking vitaal, masker en dampbad. die daarbij horen. Het minipakket voor de vette/onzuivere huid is vanaf 1 juli verkrijgbaar bij: Dr. Hauschka Schoonheidsspecia listes, natuurvoedingwinkels, reformzaken en apotheken. De prijs van het minipakket bedraagt 25,65 gulden. Ten Weijngaert ANWB Ledentip Restaurant Het Middelburgse Restaurant Ten Weijngaert is benoemd door tot ANWB Ledentip Restaurant. Een onderscheiding die de ANWB onlangs in het leven riep en die garant staat voor goed eten in een prima sfeer en tegen een aantrekkelijke prijs. De res taurants worden door ANWB-leden aanbevolen, waarna er een schriftelijk onderzoek en een geheim bezoek door een inspec teur volgen. Restaurant Ten Weijngaert scoorde zeer goed in het onderzoek, voor onderhoud en hygiëne kreeg het restaurant zelfs het maximaal aantal punten. Tussen 13 en 15 uur treedt de Walcherse dans- en folkloregroep Walacra op. De Spar Supermarkt aan de Verlengde Ka naalstraat in Oost-Souburg heeft al enkele weken rommel van een verbouwing. Voor de klanten is op de voet te volgen wat er gebeurt en nog gebeuren gaat. Eigenaar Fons de Boeck heeft met de verbouwing zijn winkelruimte met 150 vierkante meter uitgebreid tot 750 vierkante meter winkelruimte. Dat kun je nau welijks nog een buurtsupermarktje noemen. Nu lopen de klanten nog een beetje te zoeken tussen de schappen, maar als straks al les is afgerond heeft diezelfde klant er een hoop meer keus bij in het assortiment. „Dat is wel de opzet ja", zegt De Boeck. „Het assortiment kan met mëer ruimte beter wor den gepresenteerd en er is meer keus. Als we vroeger maar één merk pindakaas hadden, zijn dat er nu drie. Ook de groentenafdeling heeft meer te bieden. Een aantal soorten champignons in plaats van alleen de bakjes witte. Bij de afdelingen waar voorheen bediening was, zo als de slager, de kaas en vleeswaren en het brood, ligt het accent nu meer op zelfbe diening. Maar de slager is er nog hoor, al het vlees wordt door onze eigen slager ver werkt en vers in de schappen gelegd. Er komt niks voorverpakt van de fabriek. Ook als iemand maar twee filetlapjes wil, ter wijl ze met acht in het schap liggen, is dat zo te regelen. Dat geldt voor de vleeswaren en de kaas net zo goed. De klant wordt niet meer be diend, maar achter de scher men zijn nog steeds dezelfde mensen bezig met het dage lijks verswerk." Vechten om de corner Om die extra ruimte te maken. Fons de Boeck: „Ondanks de zelfbediening blijft de aandacht voor onze producten als vanouds optimaal." foto: Jaap Wolterbeek Tot vijf jaar geleden was het echter een jaarmarkt. Om er echt een familiedag van te maken hebben we vijf jaar ge leden besloten de organisatie in eigen beheer te nemen en er voor iedere leeftijdscatego rie leuke activiteiten aan toe te voegen. En we mogen wel zeggen dat deze formule een succes is. De Stroskerksedag leeft heel erg bij de dorpsbewoners, zij maken er echt een leuk dagje van en ook de plaatselijke ondernemers en verenigin gen doen ieder jaar weer hun uiterste best om er met z'n allen een leuk feest van te maken. Daarnaast heeft de Stroskerksedag inmiddels ook bekendheid buiten het dorp. Veel mensen uit de omgeving en toeristen ko men er op af." Ondanks de vele zomermark- ten, braderieën en jaarmarkten zijn de bezoekersaantallen van de Stroskerksedag nog steeds ieder jaar boven verwachting. „Natuurlijk zijn wij ieder jaar weer een beetje bang voor het zogenaamde verzadigingsge- voel. In deze periode zijn er talloze braderieën en dergelijke, maar op een of andere manier schijnt onze programmering toch ieder jaar weer heel veel mensen aan te spreken. Wat De Lange Noordstraat in Middelburg heeft er een nieuwe onderneming bij. Op nummer 44 hangt een keurig bordje voor het raam met de tekst 'Kledingreparaties en -veranderingen Joke'. Na een flinke opknapbeurt werd vorige week de deur officieel geopend, maar het naai - en verstelwerk was ook tijdens de verbouwing al in volle gang. Handig voor wie niet met naald en draad uit de voeten kan of geen tijd heeft om achter de naaimachine te gaan zitten. „Er is ontzettend veel vraag naar datgene wat ik doe", ver telt de eigenaresse.,, De op drachten komen van mensen die geen tijd of zin hebben om het zelf te doen, mannen, ou dere dames die niet goed meer kunnen zien en ieder die absoluut geen kennis heeft op dit gebied." Ritsen inzetten, verlengen, innemen en uitleg gen, zijn de meest voorkomen de maar niet de enige verzoe ken die Joke krijgt. „Het is echt heel breed omvattend", legt ze uit.,, Ik repareer bijvoorbeeld ook surfpakken en tentzeilen, leer en suède en ga zo maar door, mits ik er de machines voor heb natuurlijk. Momen teel ben ik bezig om voor ie mand een stoel van een af neembare hoes te voorzien. Als zo'n stoel hier dan staat zie ik vanzelf wel hoe ik dat ga aanpakken. Het kan alleen niet vandaag nog klaar zijn, het is tenslotte geen standaardwerk, maar dat begrijpt iedereen wel hoor." Vertrouwd Joke heeft al een aardige klan tenkring opgebouwd, mede door dat ze een paar jaar gele den op dezelfde locatie als coupeuse aan het werk was. Het voelt heel vertrouwd en zo reageren de mensen ook. De loop zit er echt al wel in en dat terwijl ik heel rustig ben open gegaan, zonder al te veel ruchtbaarheid. Hoe je werkt is heel belangrijk en dat geeft als resultaat dat je klanten je ver trouwen. Ze komen bij je te rug en vertellen het weer door Anders dan de naam van de zaak 'Kledingreparaties en veranderingen Joke' doet vermoeden ziet Joke ook kans om meubels te stofferen of een maatpak te ontwerpen. foto: Jaap Wolterbeek aan anderen en dat is een pri ma reclame natuurlijk." Als gediplomeerd coupeuse repareert Joke niet alleen, maar maakt ze ook kleding op verzoek. Als er vraag naar is dan doe ik dat graag, er hangt echter wel een prijskaartje aan", zegt Joke terwijl ze een kledingstuk uit de kast haalt. „Kleding veranderen of beter gezegd vermaken is ook een mogelijkheid. Dit was eerst een bruidsjurk maar die me vrouw wilde er graag een avondjurk van laten maken. Echt een leuke uitdaging om te doen. Misschien dat ik in de toekomst nog wat ga uitbrei den door bijvoorbeeld wat ex clusieve stofjes te verkopen maar dat is nog even aftasten. Wat ik nu doe blijft voorlopig even de hoofdzaak, al kun je hier ook terecht voor een rits of een klosje garen." Rozendagen in Vlissingen De roos wordt steeds popu lairder. Vorig jaar nog nam het aantal tuinen, waarin rozen bloeiden en groeiden met maar liefst veertig procent toe. Tuinliefhebbers zijn verrukt over de langdurige bloemen pracht van de rozenstruiken. Maar ook de geur wordt zeer op prijs gesteld. Daarom staat dit keer tijdens de aanstaande Rozendagen, die bij Tuincen trum Maritima in Vlissingen gehouden worden, de geur van de roos centraal. Ook de heerlijke geur van het blad komt aan bod. De Rozendagen worden gehouden op vrijdag 6 en zaterdag 7 juli. Van 10 tot 17.00 uur wordt tijdens diver- Geur staat centraal tijdens de se rondleidingen alles over de Rozendagen. roos verteld. De rondleidingen die op ieder heel uur van start gaan, worden verzorgd door ech te specialisten op dit gebied. Eén ding zal dan in elk geval dui delijk worden. Zo uiteenlopend de kleur van de bloemen kan zijn, zo verschillend is ook de geur. De eerste rondleiding start om 10 uur, terwijl de laatste om 16 uur begint. Aan de Rozenda gen is tevens een prijsvraag verbonden, waarmee de bezoeker zijn. favoriete geurroos kan winnen. Het adres van Tuincentrum Maritima, Berlagestraat 1 in Vlissingen.

de Faam | 2001 | | pagina 9