PESTEN Natuurcompensatieprogramma Westerschelde Ö3J& Milieuprijs Zeeuwse lOfficiële Mededelingen i kunststof kozijnen Ben jij tussen de 16 en 20 jaar en wil je: een vak leren en geld verdienen en een Aprilia Rally rijden Woensdag 27 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws van der Rest van Van der Rest Door de verruiming van de vaarweg in de Westerschelde gaat natuur verloren. Om dat te compenseren zijn er plannen gemaakt voor natuurherstel, zowel binnen- als buitendijks. De voortgangsrapportage over het jaar 2000 is onlangs verschenen. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 26/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Jaarlijks wordt door de provincie Zeeland de Zeeuwse Milieuprijs uitge-eikt aan initiatiefnemers van projecten die een positieve bijdra ge hebben geleverd aan de kwali teit van de leefomgeving. Dit kun nen grote en kleine projecten zijn. Het project moet wel in 2001 zijn afgerond. De provincie wil speciaal het bedrijfsleven oproepen om een innovatief milieubesparend project in te (laten) dienen voor de milieuprijs. Prijs De Milieuprijs bestaat uit een uniek kunstwerk en een geldprijs van 4.000 gulden voor de win naar. De tweede prijs is een geld bedrag van 2.500 gulden, de derde prijs is nog goed voor 1000 gulden. Nominaties voor de Zeeuwse Milieuprijs kunnen vóór 15 november 2001 worden inge zonden. De uitreiking van de Milieuprijs is gepland in het voor jaar van 2002. Het deelnamefor mulier zit als bijlage in de brochu re Milieufonds/Milieuprijs. Milieuprijs 2000 De milieuprijs 2000 is toegekend aan fotodesign Huib de Jonge met een bio-ecologische woning annex fotostudio. De tweede prijs is gewonnen door de heer H.R. Nautic B.V., werk ten behoeve van het milieubewustzijn en milieubeleid in de watersportbran che. De derde prijs is gewonnen door Prins&Dingemanse voor het ontwikkelen van lekvrije verpak king voor verse mosselen het geen onder andere milieubespa ringen oplevert in het vervoer van de producten. Beoordeling In de Provinciale Milieuverorde ning is vastgelegd waarop de inzendingen worden beoordeeld. Een project moet een vernieu wend karakter hebben. Dit kan door bijvoorbeeld een combinatie van bestaande technieken en methoden. Een ander criterium is dat deelnemers aan een project en anderen die er bij betrokken zijn zich bewust worden van de gevolgen voor het milieu. De bedoeling is dan dat zij hun gedrag ten opzichte van het milieu verbeteren. Het project moet dan uiteraard wel uitvoer baar zijn. Samenwerking van meerdere organisaties en particu lieren bij de uitvoering is een belangrijk gegeven. Het is niet noodzakelijk dat een project vol doet aan alle criteria om mee te dingen naar de Milieuprijs. Jury De jury voor de Milieuprijs be staat uit zes leden. Drie daarvan zijn lid van Provinciale Staten (Commissie RMW) en drie leden zijn deskundigen op het gebied van: milieuvriendelijke landbouw; nieuwe of vernieuwende en milieubesparende techniek; natuur- en milieueducatie. Informatie Inlichtingen over de Milieuprijs kunt inwinnen bij de heer L. van Dijk, directie Ruimte, Milieu en Water, tel. 0118-631739, fax 0118 634756, E-mail: milieu- fonds@zeeland.nl. De brochure Milieufonds/Milieuprijs kan wor den aangevraagd bij het Informa tiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. Opstappen en doortrappen De provincie Zeeland wil het ge bruik van de fiets stimuleren. Voor de coördinatie daarvan is het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets ingesteld. (ZCF). Het ZCF geeft informatie over het fietsbeleid, de aanpak van projecten en de finan ciering daarvan. Voor verbete ringen van de fietsinfrastructuur, fietsprojecten die gericht zijn op gedragsbeïnvloeding, voorlichting promotie en innovatie is subsidie beschikbaar. Aan de subsidiever lening zijn natuurlijk wel voorwaar den verbonden. De subsidie is er niet alleen voor de gemeenten of de waterschappen, ook bedrijven, organisaties of particulieren kun nen een aanvraag indienen. De folder Opstappen en doortrappen bevat informatie over de moge lijkheden. Verdere informatie kan worden verstrekt door het ZCF, tel. 0118-631391. E-mail: zcf@zeeland.nl. De folder kan worden opgevraagd bij het infor matiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg. Voortgangsrapportage Nederland en Vlaanderen hebben in 1995 een verdrag gesloten inzake de verruiming van de vaar weg in de Westerschelde. Voor de compensatie van verliezen aan natuurwaarden is er door beide overheden geld ter be schikking gesteld. Het totale bud get is 66 miljoen gulden. Voor de verdeling van dat geld over diver se projecten is een programma opgesteld. Elk jaar wordt geke ken naar de stand van zaken en komt er een voortgangsrapporta ge. Zuidgors In de planning zijn vijf buitendijkse gebieden opgenomen. Het Zuidgors en het oostelijk gebied van de plaat van Baarland heeft te maken met verdwijning van slik en schor. Het is de bedoeling dat de afslag wordt omgezet naar aangroei. Hoe dat voor elkaar moet komen is nog niet duidelijk. Er werd gedacht aan geulwand- verdediging, mogelijk in combina tie met een leidam en suppleties. Van alle mogelijkheden zou een leidam voor het Zuidgors de beste mogelijkheid zijn om het schor duurzaam te beschermen. Toch is er niet gekozen voor uit voering van deze maatregel. De toegevoegde waarde voor de natuur wordt beperkt geacht en naast de kosten van aanleg en onderhoud weegt vooral de beperking van de natuurlijkheid van de Westerschelde zwaar. Het project wordt voorlopig niet voortgezet. Broedgebied Hansweert Het plan voor het broedgebied Hansweert is in een vergevor derd stadium. Een van de moge lijkheden is het graven van een slufter in het voormalige slibde- pot. Daardoor ontstaat een open verbinding met de Westerschelde waardoor er een slik- en schor- rengebied ontstaat van ongeveer vier hectare. Veerhavens De veerhavens van Kruiningen en Perkpolder zijn onder voorbe houd opgenomen als natuurcom pensatieproject. Voor de veerha ven van Kruiningen heeft Zeeland Seaports aanvankelijk belangstel ling getoond. Een plan voor inrichting als handelshaven werd ingetrokken, zodat de kansen voor een natuurbestemming zijn toegenomen. Voor de veerhaven en het tolplein is inmiddels een inrichtingsschets gemaakt. Datzelfde is gedaan voor Perk polder. Gedeputeerde Staten hebben aangegeven dat er naar hun oordeel ruimte is voor re creatie, zo mogelijk in combina tie met versterking van natuur en landschap. Binnendijkse projecten Voor het project Rammekens- hoek is in 1999 een plan van aanpak opgesteld. In dit plan zijn de grenzen van het gebied opge nomen. De benodigde grond is nog niet beschikbaar. Van de ongeveer 50 hectare moet nog 32 ha worden verworven. De inrichting van de Rammekens- duinen is vorig jaar afgerond. De begrenzing van het gebied van de inlaag Margarethapolder werd in 1999 vastgesteld. Vorig jaar is het idee ontstaan om ook de oostelijke helft van de polder bij het project te betrekken. Het Kadaster heeft een toedelingson- derzoek verricht naar de moge lijkheid om zowel de oostelijke als de westelijke helft uit te rui len. Investerings programma 2001 De Economische Visie en het Investeringsprogramma 2001 (TIPP) van de provincie Zeeland is het resultaat van samenwerking tussen het Zeeuwse bedrijfsle ven, de gemeenten en de provin cie. Het document is tevens een Meer weten In de voortgangsrapportage 2000 zijn de gedetailleerde gege vens van het Natuurcompensatie programma Westerschelde opge nomen, inclusief de financiering. Het rapport is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. actualisering van het sociaal- economisch beleidsplan 1998- 2002. De visie kan worden gezien als een versterking van het huidige economische beleid van de provincie. Wie meer wil weten kan het docu ment opvragen bij het informatie centrum van de provincie Zeeland. Natuurontwikkelingsproject Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Wie klachten heeft over het vliegverkeer van vliegveld Midden: Zeeland kan hiervoor terecht bij de havendienst van het vlieg veld. Deze dienst zorgt voor registratie en beantwoording van klachten. De ingediende klachten worden doorgegeven aan de 'Commissie 28 luchtvaartwet". Deze commissie heeft onder meer als taak er op toe te zien dat vragen en klachten over geluid naar behoren worden afgehandeld. In de commissie zit ten vertegenwoordigers van: de gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere, omwonenden, gebruikers van het vliegveld, de exploitant, de ministeries van Verkeer en Water staat, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, de Zeeuwse Milieufederatie. Voorzitter van de commissie is de gedeputeerde voor milieuzaken, mr. drs. A.J.G. Poppelaars. De werkzaamheden van de commissie staan uitgebreid beschreven in een folder. Daarin staat ook de procedure voor het afhande len van klachten. Het klachtennummer Is: 0113-670018 Schriftelijke klachten over vliegverkeer van het vliegveld Midden Zeeland kunnen worden ingediend bij het secretariaat van de commissie, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. De informatie folder is verkrijgbaar bij de betrokken gemeenten en het infor matiecentrum van de provincie Zeeland. Diversen Ontwerp-statenbesluit wijziging Kiesreglement waterschappen provincie Zeeland c.a. Het ontwerp-statenbesluit van provinciale staten tot vaststelling van de wijziging van het Kies reglement waterschappen provin cie Zeeland en een aanpassing van de beide Zeeuwse water schapsreglementen ligt van 28 juni tot en met 25 juli 2001 op werkdagen tijdens kantooruren en desgevraagd builen kantoor uren voor een ieder ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg. Het ontwerp-besluit kan op verzoek (telefoon 0118- 631161) worden ingezien. Voorts ligt het ontwerp ter inzage ter griffie van het waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes en ter griffie van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen te Ter- neuzen alsmede in de Zeeuwse gemeentehuizen. Voorts ligt het ontwerp-besluit, voorzover het betrekking heeft op wijziging van het Reglement van het (interprovinciale) water schap Zeeuwse Eilanden gedu rende bovenstaande periode ter inzage in het gemeentehuis van Woensdrecht en ter grif fie van de Noord-Brabantse waterschappen Het Schelde- kwartier te Wouw en Hoog heemraadschap West-Brabant te Breda. Belanghebbenden kunnen even tuele bedenkingen tegen dit ontwerp-besluit van provinciale staten van Zeeland (en van pro vinciale staten van Noord-Brabant voorzover het betrekking heeft op wijziging van het Reglement voor het waterschap Zeeuwse Eilanden) uiterlijk 26 juli 2001 indienen bij gedeputeerde staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Verkeer en Vervoer Financiële verdeling activiteiten Stimuleringsregeling Verkeersveiligheid Zeeland 2001 Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om voor het jaar 2001 een bedrag van fl. 158.000,= beschikbaar te stellen voor regionale en lokale verkeersveiligheidsactiviteiten in het kader van de Stimulerings regeling Verkeersveiligheid Zee land (SVZ). Zeeuwse gemeenten, water schappen, bedrijven en instellin gen kunnen een aanvraag in dienen bij het ROVZ, Postbus 726, 4330 AS Middelburg De financiële budgetverdeling SVZ 2001 van de verkeersveilig- heidsactiviteiten is als volgt onderverdeeld: fl. 12.500,= 3VO verkeers- proef fl. 85.500,= Verkeerseduca- tie Voortgezet Onderwijs (VEVO) fl. 50.000,= Activiteiten passend binnen een ver- keersveiiigheidsplan, gebiedsgerichte aanpakken waarvoor convenanten of intentieverklaringen zijn gesloten en regio-overstij gende activiteiten van gemeenten, waterschappen en bedrijven. fl. 10.000,= Autorijvaardig- heidstraining BROEM en vergelijkbare opfriscur sussen Voor informatie omtrent de SVZ kunt u zich wenden tot mevrouw J.A.B. Minheere, tel. 0118- 631217. UW SYSTEEMBOUWER IN DE REGIO I Systeembouw I Naar wens gebouwd I In elk stadium op te leveren I Duurzaam bouwen I Komo y' I Bouwgarant oSlSm? I N.V.O.B. aannemer NVOB Vraag onze gratis dokumentatie aan JANSSEN BOUW B.V. Schoenmakerij 12 4762 AS Zevenbergen tel. (0168) 32 83 05, fax (0168) 33 66 97 E-mail:info@janssen-bouw.nl YY.janssen-bouw.nl Wij doen u graag vrijblij vend prijsopgave van: 0 schuifpuien dakkapellen Kunststofmontagebedrijf F.P. POORTVLIET Dekkersweg 12 Nieuwdorp 0113-613395 - 0118-602935 dakgootbekleding BEL VOOR EEN VRIJBLIJVENDE OFFERTE 0113 - 613395 ZONNEHEMEL HUREN 3 weken -incl. installeren thuisbezorgd vanaf 130,- 4e WEEK GRATIS Hoofddealer Hapro en Vakspeciaalzaak Verkoop van diverse: lampen - cosmetica - sauna's - airco's Dorpsplein 25 - 4371 AB Koudekerke Telefoon: 0118-552939 Showroom Hun leven is een hel. Dagelijks. Door collega's! Drie op de tien werknemers worden gepest, één op de tien ernstig. Herkent u iets? NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID GRATIS INFOBROCHURES: bel NFGV (030) 29711 97 of schrijf naar NFGV, postbus 5103,3502 JC Utrecht of info@nfgv.nl Internet: www.nfgv.nl Voel je ervoor om in 2 jaar opgeleid te worden voor een landelijk erkend diploma laagspanningsnetten, waarbij je naast de theorie op school om de twee weken vier dagen een praktijkgerichte opleiding krijgt als voorbereiding op je werkzaamheden. Dit kan als je een VBO-diploma hebt, of een andere opleiding en technische interesse. Alle kosten voor deze opleiding worden door ons betaald. Omdat je ook werkt in een van onze 19 vestigingen op de dagen dat je niet wordt opgeleid, krijg je uiteraard ook een salaris, vakantiedagen en een vaste gratificatie. Om je flexibel en mobiel te kunnen verplaatsen in de leer- en werksituatie mag je tijdens je opleiding rijden op een Aprilia Rally 50 AC scooter, die je natuurlijk ook in je vrije tijd kunt gebruiken. Zie je dit wel zitten, vul dan de bon in en stuur hem op of, als je meer wilt weten, bel dan even naar het hoofdkantoor in Amersfoort en vraag naar Bart Visser. Aan: Nettenbouw bv, afd. Opleidingen, Antwoordnr. 287, 3800 VB Amersfoort Naam: Adres: Telefoonnummer: Leeftijd: WIhmwh' Postbus 725. 3800 AS Amersfoort Tel. (033) 450 22 11 Fax (033) 455 98 12 info©nettenbouw.nl vYww.nettenbouvv.nl Nettenbouw bv is een technisch installatiebedrijf met ca. 1000 personeelsleden en 19 vestigingen. Het hoofdkantoor staat in Amersfoort. De kernactiviteiten zijn: aanleg en onderhoud van Technische Infrastructuur o.a. E-G-W, (Openbare) Verlichting en Verkeersinstallaties. ■tenhoef-Mill-Nieuwegeir

de Faam | 2001 | | pagina 7