GEMEENTE M ftliiaiéMlIhliMlE. 4 DDELBURG i y» Mill Weer een stap dichterbij «lillèmill Wijkopruimdag in Stromen wijk een succes! Grondsanering langs Kanaalweg afgerond! Zwembad in aantocht 4 Thuis in Middelburg Steunpunt Arnemuiden gaat dicht Laat je niet beet nemen Bekendmaking Vakantie-rooster 2001 Milieuklachtentelefoon Zeeland Rooiaanvragen TU op bezoek in Middelburg Project Buitengewoon Veilig van start in de Keurhove Woensdag 27 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 26 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De gemeentegids Thuis in Middel burg 2001-2002 is klaar en wordt de komende weken in de hele ge meente huis-aan-huis bezorgd. U vindt er alle belangrijke informatie in over de gemeente, maar ook over verenigingen, stichtingen, clubs en noem het maar op. Het steunpunt Burgerzaken in Ar nemuiden gaat dicht per 1 juli aan staande. Vanaf die datum kunnen inwoners van Arnemuiden gebruik maken van de diensten van de afde ling Burgerzaken in Middelburg. Die balie bevindt zich aan de Stad huisstraat 2, achter het Stadhuis aan de Markt. De openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur en op donderdag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Het voormalig gemeentehuis van Arnemuiden, aan de Langstraat, wordt omgebouwd tol historisch museum. Er komt ook onderdak voor de wijkbemiddelaar en het WOP (wijkondersteuningpunl), de politie, de toezichthouders. Natuur lijk blijft de mogelijkheid bestaan om in de Trouwzaal de huwelijks plechtigheid te voltrekken. Mensen die in de zomermaanden in de natuur komen, lopen een ver hoogd risico om door een teek ge beten te worden. Deze kleine spin achtige beestjes zijn soms besmet met een bacterie. Door een teken- beet kan deze bacterie in het mense lijk lichaam terechtkomen en de ziekte van Lyme veroorzaken. Re den voor de GGD Zeeland om even als vorig jaar, aan het begin van het nieuwe tekenseizoen, een uitgebrei de voorlichtingscampagne te starten over hel voorkomen van gezond heidsrisico's door tekenbeten. Bij de VVV's bibliotheken, huis artsen etcetera kunt u de speciale folder 'iaat je niet beetnemen' op halen. De folder is ook gratis te be stellen bij de GGD op telefoonnum mer 0113 - 24 94 00, of bij Postbus 51,0800-80 51. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg heeft in haar vergadering van 19 juni 2001 besloten dat ter waarborging van de bezwaar- en beroepsmogelijkheden van de burger de wijzigingsbeslui- ten inzake bestemmingsplannen in de periode van 4 juli lot 1 augustus 2001 niet gepubliceerd worden en ter visie zullen worden gelegd. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 2 juli tot en met zondag 8 juli 2001. Maandag Gemarineerd rundvlees, rode kool, aardappelen. Dinsdag Reepjes varkensvlees in room saus, wortelen, aardappelen. Woensdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelen. Donderdag Rundvleesrolletjes, sperziebo nen, aardappelen. Vrijdag Scheveningse schol, aardap pelpuree. Zaterdag Pannenkoeken. Zondag Wal de pol schaft.. Vorige week heeft HBG Vastgoed haar gronden in het Stationsgebied overgedragen aan de Gemeente Middelburg. De ontwikkeling van de parkeerkelder en de kantoren van het waterschap en de Gemeente aan de Kanaalweg is nu weer een stap dichterbij ge komen. Naar verwachting zal binnenkort ook een bouwteamovereenkomst ondertekend worden. Volgens plan ning zal HBG Utiliteitsbouw dan in oktober van dit jaar kunnen starten met de bouw van de parkeerkelder. In februari 2002 met de bouw van de kantoren. Bij de afdeling Communicatie van de Gemeente, Stadhuisstraat 2, is de maquette van de toekomstige Ka naalweg te bekijken. Zomervakantie van 30 juni tot en met 12 augustus (Voortgezet Onderwijs tot en met 19 augustus) Herfstvakantie 13 oktober tot en met 21 oktober Kerstvakantie van 22 december tot en met 6 janu ari 2002 WPOM-vergade- ring gaat niet door Vorige week kondigden we nog een extra vergadering aan van de com missie WPOM - Welzijn. Perso neelszaken, Onderwijs en Milieu - die vanavond zou plaatsvinden. Wegens omstandigheden gaat de ze vergadering niet door! De wijkopruimdag die in de Stromenwijk is gehou den is een succes gewor den. Wethouder Luitwie- lër gaf het goede voor beeld door in de directe omgeving van het WOP zwerfvuil op te ruimen. Om 10 uur begonnen alle werk zaamheden in de wijk. Stadsbeheer heeft waar het nodig was extra on derhoud verricht aan bestrating en openbaar groen. Een veegwagen heeft alle straten goed geveegd. Opvallend was het enthousiasme van de bewoners van de Stromenwijk. Er werd volop ge veegd geschoffeld en opgeruimd in de straten. De oudste vrijwilliger Wijkbeheer Middelburg De milieuklachtentelefoon Zeeland is dag en nacht te bereiken op nummer 0118 - 41 23 23. U kunt daar naar toe bellen als u klachten heeft over stank, stof, rook, roet of geluid, afkomstig van bijvoorbeeld be- drijfs - of landbouwactiviteiten, horecagelegenheden of als u bodem - waterverontreiniging constateert. klachten over bijvoorbeeld hel op- I-Iet milieuklachtennummer is per manent bereikbaar. Als u belt krijgt u een medewerker van de regionale brandweer aan de lijn die uw klacht registreert. Na uw melding wordt u teruggebeld door een medewerker van de instantie die over de afhan deling van de klacht gaal. U kunt dit nummer ook bellen als u getuige bent van een milieudelict, bijvoorbeeld het lozen van olie en het dumpen van afval in bermen en sloten. De milieuklachtentelefoon is niet te gebruiken voor algemene vragen en halen van huishoudelijk afval. Hier voor kunt u bij uw gemeente te recht. De dienst Stadsreiniging van de Gemeente Middelburg heeft een speciale informatielijn: 0118 - 675 322. U kunt een speciale folder over de milieuklachtentelefoon ophalen bij de provincie Zeeland, maar ook bij de afdeling Communicatie van Middelburg, Stadhuisstraal 2. Daar in ook aandacht voor de zwemwa tertelefoon en het meldpunt dubieu ze stoffen. met bezem was 92 jaar! Ook de re acties waren zeer positief. Omdat gezellig werd samengewerkt, kwa men steeds meer bewoners naar buiten en sloten zich aan om on kruid te wieden en op te ruimen. De bewoners waren ook dit keer weer in de gelegenheid gesteld klein grof vuil aan te bieden bij een vuilnis/kraakauto. Ook in ander wijken wordt dit jaar een wijkopruimdag georganiseerd. Wilt u weten wanneer uw wijk aan de beurt is, neem dan contact op met Anja Jonkman van de gemeen te, telefoon: 675 788. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1.30m bo ven het maaiveld, maximaal 3 bo men per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Drie coniferen en een esdoorn aan de Langevielesingel. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 67531 Een groep van ongeveer zestig studenten van de Technische Universiteit Eindhoven heeft vorige week een bezoek ge bracht aan onze gemeente. Het was voor de studenten de afsluiting van een serie colle ges over Middelburg en haar toekomstplannen. Vooral de bouwactiviteiten in het Sta tionsgebied en de Mortiere werden daarin onder de loep genomen. De Middelburgse plannen voor de toekomst blijven in het land niet onopgemerkt. Maar dat de stad centraal zou staan in Eind hoven was een beetje een ver rassing. Eerder dit jaar is bij voorbeeld wethouder Bruin- ooge op de universiteit geweest om mee te werken aan de colle ges. Na zeven lessen was het natuurlijk logisch dat de studen ten Middelburg echt zouden be zoeken. Daar kwam het vorige weck van. Na een ontvangst in het Stadhuis is de groep rond geleid in de Mortiere en in het Stationsgebied. De gronden langs de Ka naalweg zijn gesaneerd en schoongemaakt. Je kan wel /eggen dat ze in geen decennia zo schoon waren als nu. Zonder problemen kan nu wor den gestart met de ver nieuwing van de Kanaal weg en de bouw van de parkeergarage. Omdat in de laatste honderd jaar er verschillende bedrijven waren ge vestigd in het Stationsgebied is eerst een uitgebreid onderzoek ver richt om te kijken wat er allemaal in de grond zat. Er werden zware me talen en olieresten aangetroffen. De onderzoeksresultaten zijn verwerkt tot een saneringsplan en ingepast in de bouwplannen voor het Stations gebied. Zodoende zou de bouw vanwege de sanering geen vertra ging opgelopen. En, dat is gelukt want in mei dit jaar startte de grondsanering en nu is die op een haar na afgerond. De grondsanering stond onder lei ding van Wilco van den Berg van het ingenieursbureau Witteveen en Bos, een van de partners in de Combinatie Stationsgebied. Eerst werd een lap grond van 100 bij 26 meter lot 3,5 meter diep uilgegra ven, de zogenaamde Caltcx-locatie, waar vroeger een rangeerterrein was. Deze verontreinigde grond is naar Moerdijk gebracht.' Het vuile zand wordt daar schoongewassen en de vervuilde grond verbrand in speciale ovens. Toen was het de beurt aan de grond waar tot vóór kort de Fina-pomp stond. Daar za ten nog tanks in de grond en andere vervuiling. De tanks zijn verwijderd en de verontreiniging opgeruimd. De laatste saneringswerkzaamheden gebeuren langs de spoorrails achter de goederenloods. Daar zijn zware metalen aangetroffen. Met een week moet dal zijn opgeruimd. De grondverontrciniging is nu dus verdwenen. Al is het mogelijk dat tijdens de werkzaamheden van de komende jaren nog verontreiniging wordt aangetroffen. Die zal dan di rect volgens de regels worden opge ruimd. Donderdag op Wijktafel meer info nieuwbouw Magistraatwijk De herstructurering van de Magistraatwijk is in volle gang. De hoogbouwflats zijn gesloopt en de eerste paal van de multifunctionele accommodatie is gesla- WijkbcltCCT gen. Ook de nieuwbouwplannen voor de apparte menten en het nieuwe winkelcentrum krijgen steeds meer hun definitieve vorm. Op de wijktafel Zuid van morgen, donderdag 28 juni, zal een tip van de sluier opgelicht worden over deze nieuwbouw-projecten. Middelburg Op bouwkundig gebied is er dus volop actie. Maar er worden niet al leen stenen gestapeld! Een belang rijk onderdeel van de herstructure ring heeft als doel hel verbeteren van de leefbaarheid in de wijk. Uit het leefbaarheidsonderzoek dat is gehouden in de wijk kwam onder andere naar voren dat bewoners zich niet altijd even veilig voelen. Ook is gemeld dat er dringend be hoefte bestaat om de onderlinge band tussen de bewoners te verster ken. Daar gaan we wat aan doen. Na aanleiding van deze signalen is een nieuw leefbaarheidsproject ont wikkeld dat de leefbaarheid in de wijk moet verbeteren. Dit project heeft de titel "Buitengewoon Vei lig" meegekregen. Het gaat om een project dat uit meerdere onderdelen bestaat en waar verschillende orga nisaties en bewoners bij betrokken zijn. In het project werken bewo ners, Woongocd Middelburg, Politie en Gemeente Middelburg nauw sa men om de volgende onderdelen uil het plan te realiseren: - aanbrengen van achterpadverlich ting om de soms lange achterpa den minder eng te maken - herbestraten achterpaden: alle achterpaden zullen weer opge haald worden en rechtgetrokken worden - opknappen voor- en achtertuinen. Aan de bewoners wordt gevraagd extra aandacht te gaan besteden aan het tuinonderhoud. Uil het leefbaarheidsonderzoek is geble ken, dat veel bewoners zich sto ren aan het soms slechte aanzicht. Tuingereedschap is te leen op het WOP Zuid aan de Rentmeester laan - aanpak schuttingen achterpaden. Veel schuttingen in de achterpa den zien er redelijk tot goed uit. Er zijn echter een aantal schuttin gen die niet voldoen aan de meest minimale kwaliteitseisen. Be treffende bewoners zal gevraagd worden deze schuttingen tc ver wijderen of te vernieuwen saneren illegale bouwsels en aan bouwen. Op enkele plekken zijn bouwsels in de tuinen gebouwd waarvoor geen toestemming van de woningbeheerdcr of een bouwvergunning is aangevraagd. Betreffende bewoners zal ge vraagd worden om alsnog toe stemming te verkrijgen van de ei genaar (Woongoed) of en vervol gens alsnog een bouwvergunning aan te vragen om zodoende de zaak te legaliseren. Bouwsels die kwalitatief niet voldoen zullen moeten worden afgebroken verbeteren veiligheid. In de toe gangen naar de achterpaden zul len bajonethekken worden aange bracht. Ook zullen op enkele plekken een "knip" aangebracht worden zodat ongewenst bezoek vanuit de achterpaden beter ge weerd kan worden buurtpreventie. In samenwerking met de politie zal een aanvang gemaakt worden met dit project- onderdeel. Het betekent eigenlijk het opnieuw introduceren van een gewenste vorm van sociale con trole. Woongoed is al gestart met hel her- bestraten van de achterpaden en het aanbrengen van de achlerpadver- lichling. De betrokken huurders uit het complex Keurhove hebben hier over 'een brief ontvangen. Vlak na de zomervakantie zal een bewonersavond voor de bewoners van de Keurhove e.o. gehouden over het project. Deze bewoners avond is gepland op dinsdag 11 september. Vervolgens zal op don derdag 13 september samen met de bewoners de "officiële start" van het project gevierd worden. Bewo ners van de Keurhove krijgen nog een uitnodiging en programma voor de bewonersavond en de opening. Het project Buitengewoon Veilig zal in het najaar starten in Radenho- ve en Poortershovc, waarna in de eerste helft van komend jaar de Joh. Costenobelstraat aan de beurt is. Middelburg en Vlissingen krijgen een nieuw zwem bad. Helaas is er een periode waarin ons zwembad reeds gesloten is, maar het nieuwe nog niet gereed. Vanaf het seizoen 2001-2002 vinden de Middelburgse activiteiten plaats in het zwembad van Vlissingen. In dit artikel meer informatie over de maatregelen die genomen zijn om de 'zwembadloze periode' voor u zo aangenaam mogelijk te maken. Regelingen We begrijpen dat niet iedereen blij is met de zwembadloze periode, maar het kan helaas even niet an ders. Om de gebruikers van het zwembad, u dus, tegemoet te ko men, zijn een aantal regelingen ge troffen. Wat deze regelingen inhou den, leest u hier onder in het kort. De informatie staat ook uitgebreid in een folder. Deze folder is op te halen in hel zwembad EN de afde ling Communicatie van de Gemeen te Middelburg (Stadhuisstraat 2). Abonnementenhouders - Houders van een Middelburgs abonnement kunnen op vertoon hiervan in Vlissingen gaan zwemmen. - Middelburgers die na 1 septem ber 2001 een abonnement kopen in Vlissingen kunnen de meer kosten ten opzichte van een ver gelijkbaar Middelburgs abonne ment vergoed krijgen. - Middelburgse abonnementhou ders die niet in Vlissingen willen gaan zwemmen, kunnen- het res tant van de waarde van hun abon nement bij inlevering van het abonnement vergoed krijgen. Meerbadenkaarten Mensen die een meerbadenkaart hebben, kunnen op vertoon van een geldige kaart terecht op vrij-zwem- tijden in Vlissingen. Na aanschaf van een nieuwe kaart, kan het ver schil in prijs gedeclareerd worden. Leskaart Leskaarten, die na sluiting van zwembad Poelendaele nog geldig zijn, blijven dit voor de geldig heidsduur ook in Vlissingen. Na aanschaf van een nieuwe kaart, kan hel verschil in prijs gedeclareerd worden. Doelgroepen Aquafit, eindigend aan het eind van het winterseizoen, wordt voortgezet in de reguliere aquallt-groepen in Vlissingen. 55+ zwemmen (MB- VO) en. het damesuur worden ver plaatst naar hel Vlissingse bad. Hel dagelijks recreatief zwemmen van een aantal oudere zwemmers blijft ook in Vlissingen in de ochtenduren mogelijk. Het (betaald) parkeren is niet de clarabel, omdat bij het zwembad Poelendeale deze voorziening ook niet aanwezig is. Verenigingen Het gebruik door verenigingen van het Vlissingse zwembad is na uit voerig overleg goed geregeld. De verenigingen kunnen de extra reis kosten declareren. Vervoer Aan de hand van het gebruikrooster zal een busverbinding worden on derhouden naar het bad in Vlissin gen. Na een proefperiode van één maand wordt de vervoerregeling geëvalu eerd en zonodig aangepast. Per (les)kind kan één ouder eveneens gebruik maken van de bus. Men kan alleen gebruik maken van het bus vervoer, indien men in het bezit is van een geldig toegangsbewijs voor het zwembad. Voor het vervoer van Middelburg naar Vlissingen v.v. zal aansluitend op de roostertijden voor deze groe pen een bus ingezet worden. Deze bus vertrekt vanaf de standplaats voor de loeristenbus op de Nieuwe Haven in Middelburg. Betaald par keren kan op het naastliggende par keerterrein. Op dit terrein is ook een fietsenstalling aanwezig. VERTREK VANUIT MIDDELBURG VERTREK VANUIT VLISSINGEN Ma-di-do-vr om 06.30 en 07.00 uur Ma-di-do-vr om 07.50 en 08.20 uur Zaterdag om 08.30, 09.00. 09.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 uur Zaterdag om 09.50, 10.20, 10.50, 11.20, 11.50, 12.20, 12.50 uur 14.30 uur alleen op maandag Maandag l/m vrijdag om 15.30, 16.00, 16.30, 1 17.00, 17.30 uur Maandag t/m vrijdag om 6.50, 17.20, 17.50, 18.20. 18.50 uur Maandag t/m vrijdag om 09.30 uur Maandag t/m vrijdag om 11.30 uur Dinsdag en woensdag om 19.30 uur Dinsdag en woensdag om 21.00 uur Informatiecentrum Dit centrum wordt ingericht in de Koestraat 28 en gaat in september open. Openingstijden zijn dan maandag- en donderdagochtend van 10.00 tol 12.00 uur en dinsdag- en donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Straks kunt u daar terecht met al uw vragen betreffende de lessen, het vervoer etc., maar ook voor het declareren van de prijsverschillen tussen de kaarten. Middelburg-Ondertekening overdracht gronden. foto Frank Viergever

de Faam | 2001 | | pagina 3