Ringrijders starten klassewedstrijden Kwart eeuw bouwspeelplaatsen 'Summer' SALE op Woonboulevard Goes! |v Speeldag Westerzicht geslaagd buurtfeest Bezoek in de boeren-oek Woensdag 27 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 15 Door: Sjaak Janse. Het ringrijdersseizoen van de Zeeuwse Ringrij ders Vereniging (ZRV) is reeds enkele weken oud, en ondanks een moeizaam begin als gevolg van de Mond-en Klauwzeer perikelen zijn de laat ste weken de klassewedstrijden toch ongestoord verreden. De klassewedstrijden houden in dat er dertien drietallen strijden om de twee promotie plaatsen en proberen niet bij de twee degradan ten te horen. De ZRV kent een ereklas, een 1e, 2e, 3e en 4e klas, de 4e klas is een promotieklas se en wordt pas verreden tijdens de grote ringrij- derij in Vlissingen die dit jaar op 28 juli op het Bellamypark wordt gehouden. De hoogte klasse, de ereklas, werd verreden op 26 mei in Ritthem en was tevens de opening van het ringrijders- advertent ie) zondag 1 juli a.s.: u 55 (10-17.30 uur) 1 de 6e DORDTSE IJg BOEKENMARKT met 500 kramen L f in de binnenstad E O5 van Dordrecht, s. de grootste s s in west-nederland ifE www.boekenmarkt.dordt.nl °"a of VVV 0900-4636888 Tijdens de pordtse Boekenmarkt zijn ook de winkels van KUNSTRONDJE DORDT EXCLUSIEF GEOPEND In fo:www. kunstrondjedordt. nl seizoen. Het drietal van Ga- pinge 1 won met 88 ringen de wedstrijd en deze ringen wer den gestoken door Dennis Willeboordse 30, Krijn Cop- poolse 28 en Jan Gideonse 30. Om het kampioenschap te behalen moest het drietal van Gapinge 1 wel Domburg 1 verslaan, dit drietal stak dus ook 88 ringen en deze ringen werden gestoken door Lou Willemse 29, Robert Jan Pro voost 30 en Coen Minderhoud 30. Dat de prestaties erg goed waren bleek wel uit het feit dat er in totaal 1079 ringen werden gestoken in 1170 beurten wat een nieuw record betekende. Minder goed ver ging het de rijders van Sou burg 1 en Gapinge 3, deze drietallen werden namelijk met 79 en 78 ringen respec tievelijk twaalfde en dertiende en degraderen dus naar de eerste klas. Naast de titels Ringrijden wordt steeds meer sport. Foto: Ko Jan Provoost. voor de drietallen zijn er ook altijd twee persoonlijke titels te bemachtigen. Dit zijn prij zen voor de beste individuele prestatie, Dennis Willeboord se van kampioen Gapinge 1 werd met 30 ringen ook per soonlijk kampioen. De per soonlijk reserve titel ging naar Diana Wisse, ook met 30 ringen. Eerste klas Op 2 juni werd in Grijpskerke de eerste klas titel verreden. Hier is altijd de strijd welke twee drietallen eindigen het hoogst en mogen het volgen de jaar uitkomen in de hoog ste klas. Aagtekerke 1 werd kampioen met 84 ringen ge stoken door Johan van den Broeke 29, Petra Coppoolse 28 en Rinus Moens 27, om deze titel te bemachtigen moest er wederom een kamp aan te pas komen. De 2e plaats was voor Zuid- Beveland 1 en hier werden de 84 ringen gestoken door Peter de Vos, Leo Wabeke en Vin cent Bol, allen met 28 ringen. Naar de 2e klas degraderen de drietallen van (13e) en Zoutelande 2 (12e). Ook hier moest een kamp de beslissing brengen wie er per soonlijk kampioen werd en Ing- mar Alewijnse van Gapinge 5 werd uiteindelijk persoonlijk kampioen voor Roel Willemse van Domburg 3. Beide jeugdi ge rijders staken evenals Rian Janse van Zoutelande 1, 30 van de 30 ringen. Tweede klas Op 9 juni reisden de ringrij ders af naar Kapelle waar het 2e klas kampioenschap werd verreden. Het vorig jaar nog gedegradeerde Ritthem 2 werd nu kampioen van de 2e klas met 80 ringen gestoken door Jannis de Visser (26), Linda Zijl (28) en Ronny Stroo (26). Hier werd Souburg 3 met 77 ringen tweede, deze ringen werden gestoken door Reinier Sturm (25), Ulrike Duine (23) en René Dingemanse (29). Naar de 3e klas degradeerden Zuid-Beveland 2 (12e) en Kou- dekerke 6 (13e). Persoonlijk kampioen in de 2e klas werd René Dingemanse met 29 van de 30 ringen. Persoonlijk reserve kampioen werd Suzy de Pagter met 28 ringen. Op 23 juni werd de 3e klas in Aagtekerke verreden en hier sloegen de ringrijders van Biggekerke toe. Biggeker- ke 4 werd met 79 ringen kam pioen, deze ringen werden gestoken door Jannie Louws 23, Roald Leendertse 27 en Rino Koets 29, reserve kam pioen werd Biggekerke 5 met 71 ringen bijeen gestoken door Eline Francke 21, Robby Koets 28 en Jan Lampert 22. Ook de persoonlijke titels gin gen naar Biggekerke, Rino Koets werd met 29 ringen persoonlijk kampioen en Rob by Koets werd met 28 ringen persoonlijk reserve kam pioen. Tot zover een overzicht van het verloop van. het klasse sei zoen. Het volgende grote eve nement in de ringrijderij is de Folkloristische Dag op het Ab dijplein in Middelburg op 12 juli. DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dance voor ge vorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscen trum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Activiteitencentrum Vlis singen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17.30 u. 't Winkeltje van Jan netje Zoutelande, workshop patchwork en quilten, 14 u. VRIJDAG Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Pop pen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. Buurthuis Aldegon- de Vlissingen, r&b-avond met de groep Rainbow, 20 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Multi Colour Middelburg, Iris vouwen, 10 u. Langstraat Zoutelande, kinderrommel markt, 14 u. Langstraat Zou telande, kindertheater, 19 u. ZONDAG Fort Rammekens Ritthem, rondleiding door het natuur gebied Rammekenshoek en het fort, 14 u. De Drukkery Middelburg, lezing door Ben Sleeuwenhoek over zijn werk, 13.30 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen en line dance voor be ginners, 19.30 u. Zwem school De Parel Domburg, ba- byzwemmen, 15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Teke nen/Schilderen, 13 u. Koers- bal, 13.30 u. Cursus Spaans, 10 u. Cursus Surinaams ko ken, 17.30 u. Dansles, 19.30 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11-17 u. Boulevard tegenover het Wooldhuis Vlissingen, natuur wandeling door het Nollebos langs duinen en zeeldijk, 19 u. Camping Weltevreden Zou telande, kindertheater, 10 u. Camping De Meerpaal Zoute lande, kindertheater, 17 u. Zee Bos en Duin Zoutelande, oud Hollandse volksspelen, 19 u. Camping Janse Zoutelan de, kindertheater, 19 u. De bouwspeelplaatsen zijn elk jaar een enorm succes. In Middelburg wordt de bouwspeelplaats al weer voor de 25e keer ge houden en daarom koos de organisatie dit jaar voor het thema 'feest'. Van maandag 2 juli tot en met donderdag 5 juli kunnen kinderen van 4 tot 12 jaar zich uitleven op een manier die nor maal thuis meestal niet kan. Bouw en timmer je eigen hut, dat is waar het allemaal om draait tijdens de bouwspeel plaatsen. Planken en pallets DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Mensa Stichting Majoraat Vlissingen, sporten voor 50-plussers, 10- 12 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Klei- club, 13.30 u. Cursus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. Hoek Rid- derlaan-Jacob Brasserstraat Westkapelle, excursie rond de kreek, 19.30 u. Fort Ramme kens Ritthem, rondleiding' door het natuurgebied Ram mekenshoek en het fort, 19.30 u. Camping Janse Zoutelan de, springkasteel, 10 u. 't Winkeltje van Jannetje Zoute lande, hobbydemonstratie, 13.30 u. Het Kustlicht Zoute lande, kindertheater, 19 u. Tennisvereniging De Golfbre ker Zoutelande, tennis instuif vanaf 17 jaar, 19 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dance voor kin deren, 14 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. Clubhuis Wil len is Kunnen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plus sers, 9 u. Camping De Meer paal Zoutelande, springkus sen, 17 u. Langstraat Zoute lande, schminkactiviteit, 18 u. Langstraat Zoutelande, kin dertheater, 19 u. Zoutelande, stratenloop, 19 u. kunnen door de kinderen worden omgevormd tot cre atieve bouwwerken. De Mid delburgse bouwspeelplaat sen worden gehouden op het terrein 'Meiveld' en op het veld aan de Nassaulaan ach ter het Trefpunt. Aanmelden kan op een van de locaties vanaf 10 uur. De kleur van de deelnamekaart geeft aan in welke groep er gebouwd kan worden. Tijdens de bouwactiviteiten zijn er volwassenen die een oogje in het zeil houden, mee helpen en handige tips kun nen geven. Tussen de middag wordt er gezamenlijk gegeten, voor drinken wordt gezorgd. Kinderen van 4 tot 6 jaar kun nen om 13 uur (dus na het eten) worden opgehaald. De kinderen van 7 tot 12 jaar tim meren 's middags verder en zijn om 15 uur klaar. Meedoen kost 1,50 per kind. Ook aan de veiligheid is gedacht, voor noodgevallen of kleine onge lukjes is er een continu be mande EHBO-post. De organisatie kan nog steeds vrijwilligers gebruiken om de Wethouder Poppe-de Looff opende vorige week woensdag de kinderspeeldag in Westerzicht. Een initiatief van bewoner Rudi Hamers dat, begonnen als zo maar een ideetje, uitgroeide tot een groots opgezet en zeer ge slaagd buurtfeest. De opbrengst van het buurt feest werd aan het eind van de dag aan het die renasiel Vlissingen geschonken. Een hele dag dat was het feest in Westerzicht 606 tot 678. Zo wel klein als groot genoot van de spelletjes, de rommel markt, een praatje met buren die je anders nauwelijks spreekt, en een lekker drankje en hapje, 's Avonds was er een buurtbarbecue waar de bewoners niet alleen samen konden eten, maar ook eens nader kennis met elkaar kon den maken. Initiatiefnemer Rudi Hamers is zeer tevreden over de dag. „Het heeft heel wat voorbereiding gekost, ik ben er toch wel zo'n maand of vijf mee bezig geweest, maar het was zeker de moeite waard. De kinderen hebben enorm genoten, en de ouders ook. Sprak ik vorige week nog van 50 deelnemers aan de buurtbarbecue, het werden er uiteindelijk 88. Echt een succes, alleen een beetje sneu voor al die andere wijkbewoners die wel de lek kere geuren roken, maar niet meededen aan het buurtfeest. We zijn zeker van plan om het volgend jaar nog groter op te zetten, zodat heel Westerzicht mee. kan doen aan de speel dag." Na aftrek van de kosten heeft het buurtfeest 1.485 gul den opgebracht. Op de che que die 's avonds aan het Die renasiel werd overhandigd stond een bedrag van 1.125 gulden, maar toen Hamers de volgende morgen de definitie ve rekening opmaakte bleek daar nog eens een paar hon derd gulden bij te komen. Het dierenasiel zal het geld gaan gebruiken voor de toe komstige verbouwing. Met de straatspeeldag hebben de be woners van Westerzicht de verkeersveiligheid in de wijk weer eens onder de aandacht van de politiek gebracht en dat is waar het Hamers uitein delijk om ging. „Tijdens de speeldag heb ik met de wet houder afgesproken dat we binnenkort eens rond de tafel gaan om eens kritisch naar de situatie in de wijk en de rond weg te kijken, dat is een goe de start voor verbeteringen", stelt Hamers tevreden vast. Excursie natuurgebied- Ont dek de natuur langs het Veerse Meer tijdens een excursie door natuurgebied de Middelplaten. Zaterdag 7 juli om 10 uur vertrekt de boswachter bij het informa tiepaneel aan de Muidenweg tus sen Arnemuiden en Wolphaarts- dijk. De Middelplaten worden ge vormd door 3 zandplaten, die op verschillende manieren worden beheerd. Op de ene plaat zorgen Haflinger pony's voor het onder houd. De plaat ernaast, waar jaar lijks een kolonie meeuwen broedt, wordt door Natuurmonu menten aan het eind van de zo mer gemaaid. Op de derde gaat de natuur haar vrije gang. Aan melden voor de excursie is met nodig, deelname voor leden Na tuurmonumenten gratis. Niet-le- den betalen 5 gulden, kinderen tot en met 12 jaar 1 gulden. Rommelmarkt- Stichting Ma joraat houdt in en rond de men sa aan de Hogendorpweg 58a zaterdag 7 juli een rommel markt. Zowel binnen als buiten zijn er van 9 tot 15 uur allerlei tweedehands spullen te koop. Bomenwandeling- De stich ting IVN houdt zaterdag 30 juni weer een bomenwandeling door de Middelburgse binnenstad. Aan de hand van de brochure 'De boom die bindt' van Johan Antheunisse kan er onder bege leiding gewandeld worden langs de bomen van Middelburg. De start is om 19 uur bij de Drvkke- ry op de Markt. Ango collecte- De collecte die ANGO (Algemene Neder landse Gehandicapten Organisa tie) in de week van 11 tot en met 16 juni in de omgeving Oost- en West Souburg en Rit them hield heeft 4.607,30 gul den opgebracht. In Vlissingen was de opbrengst 5.642,25 gul den. Deze opbrengst is bedoeld voor financiële ondersteuning van mensen met een functiebe perking. Voor meer info: ANGO hoofdkantoor Amersfoort, tel. 033-4654343. Lezing- Van het werk van de Middelburgse kunstenaar Ben Sleeuwenhoek is onlangs een boek verschenen onder de naam 'Overzichtsboek'. Dit boek bevat een selectie uit het werk van Sleeuwenhoek uit de perio de 1987 tot en met 2001. Ter gelegenheid van de verschijning van dit boek houdt Ben Sleeu wenhoek zondag 1 juli om 13.30 uur een lezing in de Brasserie of het Binnenplein van de Drvkke- ry, Markt 51 Middelburg. Ango collecte- In het kader van de expositie 'het hangt in de lucht' houdt het Zeeuws Biolo gisch Museum woensdag 4 juli van 14 tot 16 uur een familie- middag onder de titel 'spelen met lucht'. De middag is be doeld voor families met kinde ren vanaf 8 jaar en ouder. Deel nemers maken op een educatie ve, speelse manier kennis met lucht in al haar facetten. Zo wordt de film 'Weersverwach ting, natte vingerwerk' ver toond. Maar er is ook de ten toonstelling met allerlei spelele menten als, als proefjes in de windtunnel, het weer voorspel len, een demonstratie van het broeikaseffect, longinhoud tes ten enz Buiten worden met de 'luchtkist' allerlei proefjes met en over lucht gedaan Een bal lonnenclown draait ballonfigu ren en uitleg over de lucht in de ballon, ledereen krijgt een bal lonfiguur mee naar huis. Tot slot worden de ballonnen opgelaten. Vooraf telefonisch aanmelden is noodzakelijk, tel. 582620. Kos ten 7,50 gulden incl. consump tie en luchtig hapje. Ontbijt met de boswach ter- In samenwerking met Staatsbosbeheer verzorgt het Zeeuws Biologisch Museum zondag 1 juli de rondleiding 'wandelen en ontbijt met de boswachter'. Onder leiding van de boswachters wordt een wan deling gemaakt door het natuur gebied 'De Manteling'. De wan deling start om 7 uur. Aanslui tend is er een ontbijt in muse- umlunchcafé 'De Orangerie'. Het ontbijt is om ongeveer 9.45 uur afgelopen. Aanmelden noodzakelijk, tel. 582620, kos ten 21 gulden, onder 10 jaar 12,50 gulden. Stratenloop Zoutelande- In Zoutelande wordt woensdag 4 juli een stratenloop voor wed strijdatleten gehouden. Deze loop gaat over vijf ronden van 2800 meter. Tevens is er een prestatieloop waar iedereen aan mee kan doen van 1 tot en met 4 ronden. De start is om 19.30 uur in het centrum van Zoutelan de. Inschrijfbureau en douche- gelegenheid in de voetbalkanti ne van V.V. De Meeuwen. Kos ten 5 gulden per deelnemer voor de prestatieloop en 7,50 gulden voor de wedstrijdloop, inclusief herinnering. Evangelisatiedag- Stichting 'De Goed Nieuws Bus' houdt 30 juni haar jaarlijkse evangelisatie dag op de markt in Middelburg met onder andere een boeken beurs, rommelmarkt en verschil lende muzikale optredens waar onder gospelband 'The Call' uit Middelburg. De dag duurt van 9 tot 16.30 uur. H. Schaftstraat 13 Middelburg. Kinderrommelmarkt - Zoute lande Actief houdt zaterdag 30 juni een kinderrommelmarkt in de Langstraat in Zoutelande. De kinderrommelmarkt begint om 14 uur en duurt tot 18 uur. Deel name is gratis. De kinderen moe ten zelf hun verkoopwaar mee brengen en een kleed om de spulletjes op uit te stallen. Naast de rommelmarkt zijn er ook aller lei leuke kinderactiviteiten. Heerlijk timmeren, bouwen en natuurlijk heel veel lol maken zijn de hoogtepunten tijdens de bouwspeelplaatsen. bouwdagen te helpen begelei den. Wie zich op wil geven als vrijwilliger kan zich aanmel den bij Yvonne Mens, tel. 0118-634450. Vitaal platteland is een moderne kreet aan het worden die te pas en te onpas gebruikt wordt, al was het maar om subsidie te krijgen. Dat vindt de Stichting Zeeuwse Boerenkoopda- gen. Om te laten zien hoe vitaal een klein stukje platteland in de driehoek Middelburg, Vlissingen en Koudekerke werkelijk is houden maar liefst 19 bedrijven zaterdag 30 juni vanaf 9 uur open dag Bezoekers kunnen terecht om te zien, horen, ruiken en proe ven wat er zo al wordt gepro duceerd en op welke wijze zij het platteland vitaal houden. De variatie is groot, van bloe menteelt tot bloemkolen, van aardappelen tot asperges. Om het de bezoekers makkelijk te maken rijden er de hele dag twee paardentrams langs de deelnemende adressen. Op stappen kan op het speciale parkeerterrein aan de Berg weg 2, maar natuurlijk ook er gens onderweg. Naast al deze individuele activiteiten wordt er op het koopdagterrein een boerenmarkt gehouden. De markt staat volledig in het te ken van Agro-Zeeland. Met deze markt wil de stichting la ten zien wat Zeeland zoal aan streekeigen producten te bie den heeft. Daarbij valt te den ken aan kaas, wijn, ijs, groen te, fruit, vis en vlees. Het ge heel wordt gecompleteerd door agro-getinte organisa ties, agro gerelateerde zaken en niet te vergeten een grote consumptietent. Ook worden er demonstraties met politie honden gegeven, er is een valkeniersshow en er kan on der begeleiding op kleiduiven geschoten worden. Ter afsluiting van de dag is er om 19.30 uur een touwtrek wedstrijd waar minicamping- houders uit de regio samen met hun gasten strijden om de minicampingbokaal. (advertentie) Kom profiteren van de... De speeldag in Westerzicht leverde het Vlissingse asiel maar liefst 1485 gulden op. foto: Jaap Wolterbeek ...U vindt het op de Woonboulevard! Mikro Electro, Brugman Keukens Et Badkamers, Trendhopper, Roobol Woonwinkels, Morgana Slaapkamers, Interieur Totaal, Le Bazar Wonen, GAMMA, Kwantum, TMC, Runner, Verf Et Wand, Pardio Parket Studio, Sleepy, MONTÈL, Deeorette en Beter Bed. MARCONISTRAAT, GOES

de Faam | 2001 | | pagina 15