C I N E C ITYl Première: Shrek Uit in Reimerswaal en Borsele Straatfestival in Vlissingen CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant Tweede lounge 'n bounceparty in Middelburg F I L M W E E K PEARL HARBOR 12jr SHREK (originele versie) AL AL SHREK KEIZER KUZCO AL SPY KIDS AL SEVEN DAYS TO LIVE 16 jr BRIDGET JONES'S DAIRY 12 jr EXIT WOUNDS 16 jr DUDE, WHERE IS MY CAR? AL ALONG CAME A SPIDER 16 jr POKEMON 3 AL THE MUMMY RETURNS 12 ji THE MEXICAN 12 jr SNEAK PREVIEW F I L M W E E K ÏLES FLOTTANTES SOUS LE SABLE THE CIRCLE TRAFFIC voor midden-zeeland Verwacht: Evolution en One Night At Mc Cool's. Walter Hagenaars in 't Spui Woensdag 27 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 13 www.cinecity.nl Donderdag 28 juni t/m woensdag 4 juli Dagelijks* 13.45 18.30 20.30 22.00 uur indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuur spuwende draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur (Nederlands gesproken) Shrek moet de beeldschone prinses Fiona redden van een vuur spuwende draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Dagelijks 13.45 16.15 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Dagelijks 13.45 16.15 18.30 uur kinderen in een James Bond-achtig avontuur Zaterdag 24.00 uur Amanda Plummer wordt achtervolgd door visioenen over haar eigen dood Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Renée gaat op zoek naar 'de ware' Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur Steven Segal moet het opnemen tegen corrupte collega's Dagelijks 16.15 19.00 uur twee jongens gaan op zoek naar hun auto die ze tijdens een wil de nacht zijn kwijtgeraakt Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Morgan Freeman als detective Alex Cross Dagelijks 13.45 uur Ash gaat op onderzoek om zijn moeder te redden. Dagelijks 13.45 19.00 21.45 uur vervolg op de succesfilm uit 1999 Dagelijks 16.15 uur komedie met Brad Pitt en Julia Roberts Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber s MIDDELBURG Donderdag en zaterdag 19.30 uur Zondag 21.30 uur film over het leven van drie dertigers Donderdag 21.30 uur Maandag en dinsdag 20.00 uur Charlotte Rampling als vrouw waarvan de man plots uit haar le ven verdwijnt Vrijdag en zondag 19.30 uur Woensdag 20.00 uur film van de Iraanse filmmaker Panahi over de benarde positie van Iraanse vrouwen Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 21.30 uur met Oscars bekroonde film vol sterren en spanning over i Amerikaanse War on Drugs breed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 Er leefde eens in een afgele gen moeras, het knoestige monster Shrek. Zijn eenzame, maar aangename bestaan wordt ruw verstoord door de komst een groot aantal verve lende sprookjesfiguren. Ineens zitten er blinde muizen in zijn eten, lopen er dakloze biggen bij hem rond en ligt er een grote boze wolf in zijn bed. Dit alles is de schuld van de gemene Lord Farquaad die al deze sprookjesfiguren uit zijn koninkrijk heeft verban nen. Samen met zijn vreemde ezel besluit Shrek zijn plotse linge gasten te helpen, in de hoop zijn eigen huis en haard te redden. Spannende en zeer vreemde avonturen volgen. Shrek moet voor de gemene Farquaad de beeldschone prinses Fiona redden uit de klauwen van een vuurspu wende draak, zodat zij samen kunnen trouwen. Tijdens de zomermaanden is er geen Sneak Preview. Niet getreurd, vanaf half augustus is de 'verrassingsfilm voor een tientje' weer terug. Op heel Zuid-Beveland zijn meer dan ge noeg dorpskernen waar je op het eerste oog geen belangrijke culturele hoog standjes zou verwachten. Toch zijn er jaarlijks behoorlijk wat optredens van niveau in de di verse dorpshuizen. Podium Reimerswaal en de Culturele Raad Borsele presenteerden onlangs hun programma's voor het komende seizoen. Tijd dus om de agenda te trekken. ling die Youp van 't Hek vrij dag 5 april 2002 geeft in Luc- tor et Emergo in Rilland. Wie daar bij wil zijn, doet er goed aan een kaartje te sturen naar Podium Reimerswaal. Jac ques Boonman: „Er zijn nooit genoeg kaartjes voor een voorstelling van Youp van 't Hek. Daarom vragen we of ie dereen die er bij wil zijn ons een kaartje stuurt. Als er meer kaartjes zijn dan plaat sen gaan we loten. Overigens verwachten we ook topdrukte tijdens het optreden van de Jostiband in de Reimerswaal- hal in Kruiningen. Maar daar kunnen gelukkig genoeg mensen in". Het uit-programma voor het seizoen 2001/2002 - met dit jaar 24 voorstellingen - is ge bundeld in een boekje. In de gemeente Reimerswaal wordt dat huis-aan-huis verspreid. Het programma van Podium Reimerswaal (voorheen de Werkgroep Kulturele Evene menten Reimerswaal) begint donderdag 4 oktober met een optreden van de Turks/Neder landse schrijfster en cabaretiè re Nilgün Yerli. Yerli bracht aan het begin van dit jaar haar tweede boek 'De Garnalenpel- ster' uit: een autobiografisch boek waarin ze de bijzondere band met haar moeder be schrijft. In De Meiboom in Krabbendijke brengt ze de voorstelling 'Vreemde Vreemdgangers'. Yerli behan delt op haar eigen frisse ma nier een aantal vragen rond het thema 'vreemd' en wordt net als In haar eerste pro gramma begeleidt door pia nist Wim Veenhof. Ander hoogtepunt uit het aanbod van Reimerswaal is ongetwijfeld de leesvoorstel- Wie buiten deze gemeente grenzen woont, kan het opra- gen bij Boonman op telefoon nummer 0113 - 551 552. In Borsele heeft de werkgroep Podiumkunsten van de Cultu rele Raad een programma met tien voorstellingen gepresen teerd. De opening is voor het Scaldis Kwartet dat vrijdag 26 oktober speelt in de NH Kerk in 's-Hèer Abtskerke. Verder optredens van Rob Urgert, Stichting Dansz, De Doos, Rob Chrispijn, de Zeeuwse Koor school, Gerard van Maasak kers, Erik Koller en La Violetta. Overigens zal expeditieklim mer Hans van der Meulen vrij dag 18 januari volgend jaar een lezing met audio-visuele presentatie geven in De Sten- ge. Een brochure met het complete programma van Borsele is vanaf augustus ver krijgbaar op het gemeentehuis in Heinkenszand. Youp van 't Hek geeft volgend seizoen een leesvoorstelling in Rilland. Straattheater en muziek zijn van oudsher de ingrediënten van het Straatfestival in Vlissingen. Van 5 tot en met 8 juli is het weer zover. Het programma omvat dit jaar meer dan honderd voorstellingen. De opening van het festival wordt verzorgd door Michael Shalton, die naam maakte met imponerende bouwwerken. In het openingsstuk Circle of Life confronteren 3 acteurs, in een decor van 12 meter hoog en 10 meter breed, het publiek met universele angsten en verlangens. Aangevuld met vuurwerk, geluid en lichteffec ten ontvouwt zich een bijzon der spektakel. Op het Bellamypark staat tij dens het Straatfestival een groot openlucht podium voor pop-, jazz- en wereldmuziek. Er zullen onder meer optre dens zijn van Venice - vaak in één adem genoemd met Cros by, Stills Nash, The Eagles en Beach Boys. De band werd eind jaren tachtig opgericht en bestaat, uit broers en neven. Verder geeft percussionist Cheikh Lo uit Burkina Fasso acte de présence. Hij was van jongsafaan al een fan van de rumba uit Zaïre en hij heeft het drummen al vroeg onder de knie. Tot 1993 was hij voor al als studiomuzikant bezig in Parijs. Maar wanneer hij in 1990 terugkeert naar Senegal komt hij in contact met Yous- sou N'Dour, die in het jaar daarop zijn eerste cd produ ceert. De energieke mix van funk en Cubaanse muziek ma ken bezorgen hem de status van superster. Overigens zijn alle optredens van het Straatfestival in Vliss ingen vrij toegankelijk. Beeld van het Straatfestival van vorig jaar. foto Lex de Meester Een stel jonge Middelburgers vond dat er niet genoeg te beleven was in hun stad. Maar in plaats van bij de pakken neer te gaan zitten besloten Anna-Maria Nooy en Jaap Brust dan zelf het heft in han den te nemen. En zo wordt 1 juli alweer de tweede Lounge 'n Bounceparty gehouden in het Schuttershofcafé in de provinciehoofd stad. Zondag 10 juni was de eerste editie van een dergelijk feest. Kosten noch moeite werden gespaard om het afgehuurde Schuttershof om te toveren tot een echt 'loungeparadijs'. De muren werden voorzien van stijlvolle voorzetwanden, alle meubilair ging aan de kant om plaats te maken voor passende ban ken en tafels, de grootte van de dansvloer werd tot een maximum opgevoerd en last but not least werden een dj en een vj met aansprekende namen uit het Nederlandse clubcircuit ingehuurd. Het trendy publiek kwam, zag en vermaakte zich. Met als ge volg dat het de komende tijd elke drie weken bal is op zondagavond. Aanstaande zondag is het weer goed raak. Speciale gast is dan de toonaangevende Amsterdamse dj Le Fun- kubine. Een jaar of vijf geleden begonnen in het Haagse krakerscircuit en in sneltreinvaart uitgegroeid tot zo'n beetje het beste dat Ne derland te bieden heeft. Toen de gekte rond de zogenaamde Bigbeat uitbrak, stond Le Funkebine vooraan. En na die rage stortte hij zich op een aantal nieuwe stijlen in de dancewereld. Nu brengt hij een combinatie van breakbeats en meer rechttoe rechtaan four-to-the-floorbeats met een handjevol Afrikaanse en Latijns-Amerikaan- se ritmes. Hij verzorgde het voorprogramma van Saint-Germain, draait in hippe Amster damse clubs als West-Pacific en Mazzo, stond op Lowlands en Paaspop en speelde onlangs Paradiso nog volledig plat. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Boar ders, kledingzaak aan de Sint Janstraat in Middelburg. Walter Hagenaars, sinds eind vorig jaar woonachtig in Vlis singen, exposeert tot 4 juli 23 olieverfschilderijen in 't Spui in Vlissingen. Hagenaars - ge boren in Amersfoort - bracht zijn jeugd door in Bergen op Zoom en volgde de Academie Sint Joost in Beda. Kernthe ma's in zijn werken zijn bewe ging en kleur. Daarom vor men de paardensport en Bre- tagne grote inspiratiebronnen voor de schilder, die zegt ver liefd te zijn geworden op de grillige opaalkleurige luchten van de Bretonse kust. Behalve Bretonse landschappen is in de tentoonstelling onder an dere ook een schilderij van de vuurtoren van Westkapelle opgenomen. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 14 van dit blad. Bijbelverhalen uit Kameroen In de hervormde kerk Moria aan de markt in Westkapelle is tot en met 31 augustus (met uitzondering van 6 juli) elke vrijdag van 16 tot 22 uur tentoonstelling te bezichtigen. In de kerk zijn afbeeldin gen van bijbelverhalen uit Kameroen en de interessante exposi tie 'kerkelijke bouwkunst in papier' te zien. Deze laatste expositie laat modellen zien van bekende en minder bekende kerkgebou wen in Europa door de eeuwen heen. Tijdens de openstelling is er orgelspel en is er een kinderhoekje. De toegang is gratis. Kunst in Heemtuin Zeeuws Biologisch Museum In de Heemtuin van het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle is tot en met zondag 4 november de tentoonstelling 'Kunst Tuin Kunst' te bezichtigen. In de tuin zijn beelden te be zichtigen van Ad Braat (Zierikzee 1919-2000), Leendert Buth (Middelburg), Peter Jansen (Zierikzee), Margreet Leijdekker (Zierikzee), Ramon de Nennie (Middelburg) Eric Odinot (Zierik zee) en Gerda Ruttens (Middelburg). Van Ad Braat zijn 3 bron zen beelden te zien. Leendert Buth toont 3 werken zonder titel in een geometrisch abstracte stijl. Het keramiek van de in tui- nobjecten gespecialiseerde Peter Jansen kenmerkt zich door geabstraheerde natuurlijke motieven. Margreet Leijdekker, de coördinator van de tentoonstelling, toont een 14-delig werk in gemengde technieken getiteld 'Ode'. De bijdrage van Ramon de Nennie bestaat uit een 7-delig werk met als titel 'Wegwijzer'. Eric Odinot toont beelden in beton, polyesterbeton en polyuret- haan. Gerda Ruttens tenslotte laat 2 bronzen beelden en een werk dat bestaat uit 3 in aluminium cement gegoten beelden. Muzikale zoektocht naar de liefde Het Leids-Delfts kamerkoor 'Het Zingend Hart' brengt zondag 1 juli een gevarieerd muzikaal theaterprogramma de Kapel van Hoogelande. Het is voor het eerst dat dit opmerkelijke koor on ze regio aandoet. 'Het Zingend Hart' heeft dit charmante kerkje in Grijpskerke uitgekozen voor het laatste concert van het pro gramma Met Passie Pong, dat het afgelopen seizoen met veel succes in de Randstad op de planken heeft gestaan. Met Passie Pong is een muzikaal onderzoek naar de verschijningsvormen van liefde en passie. Van het hartstochtelijk Cor mio van Monte verdi, de liefde voor de natuur in De Waterlelie van Strategier en het speelse Mein kleiner grüner Kaktus van de Comedian Harmonists tot aan de gesublimeerde geestdrift in Japanse Hai ku's en Waka's en het devote Ave Maria van Da Vittoria. En dan is er natuurlijk de verrassend sportieve passie van de Twee da mes in Amerongen, op muziek gezet door Joh. Röntgen. Een speciale plek in Met Passie Pong is ingeruimd voor enkele nieuwe stukken van Walther Stuhlmacher, de 'huiscomponist' van Het Zingend Hart. De stukken M/V, Ken ik u niet ergens van, Blonde Frauen en Los Recuerdos de tu amor zijn eerder dit sei zoen in première gegaan en ook te horen geweest in de theaterproductie 'Kus me en Blijf'. Deze stukken zullen a capella gebracht worden met veel theatrale omlijstingen, kenmerkend voor de stijl van 'Het Zingend Hart'. Het koor heeft deze onge wone combinatie van zang en theater op een geheel eigen wij ze ontwikkeld om naast de muzikale kwaliteiten van de muziek ook de inhoud van de teksten zoveel mogelijk tot zijn recht te laten komen, en het publiek een visueel aantrekkelijk schouw spel te bieden. Kapel van Hoogelande, Hogelandseweg 3, Grijpskerke: zondag 1 juli 15 uur. Entree 12,50 gulden, kinderen 5 gulden. Kaarten aan de kerk en telefonisch reserveren tot 28 juni tel. 071- 5 32 08 47. Autovrije zaterdag in Goes Goes is zaterdag 22 september volledig autovrij. Om dat te vie ren zijn er tal van activiteiten in de stad. Kunstuitleen De Beve- landen houdt zaterdag 22 september tussen 10 en 17 uur een kunstmarkt op de Vlasmarkt in Goes, 't Beest grijpt de gelegen heid aan om het nieuwe programma te presenteren. Olieverven in 't Kunstuus Eén van de olieverfschilderijen van Clara Miedema-Sandee. In Galerie 't Kunstuus in Heinkenszand zijn tot en met 21 juli twee tentoonstellingen te zien. Clara Miedema-Sandee uit Wa- geningen exposeert haar olieverfschilderijen en Rie Weststeijn laat haar keramiek zien. 't Kunstuus is op woensdag en donder dag tussen 13 en 18 uur geopend, op vrijdag van 13 tot 18 en van 19 tot 21 uur. 's Zaterdags is de galerie in Heinkenszand tussen 10 en 12 en tussen 13 en 16 uur open. Zomeravondconcert Zoutelande In de Hervormde Catharinakerk in Zoutelande geeft saxofoon kwartet Esquire 5 juli een zomeravondconcert. Vanaf 20.30 uur zijn er werken van Paul Vellones, I. Albeniz, Astor Piazolla en Mike Curtis te horen. Het Esquire Saxofoonkwartet bestaat uit Ivo Ronkes (sopraansaxofoon), Floor Wittink (altsaxofoon), Emile van der Peet (tenorsaxofoon) en Erik Abbink (bariton saxofoon). Beeldend kunstenaars in rechtbank Tien beeldend kunstenaars exposeren momenteel in de centra le hal van het Gerechtsgebouw in Middelburg. De tentoonstel ling, samengesteld door het Middelburgs Instituut voor Kunst zinnige Vorming, bestaat uit werken van Peter Faas, James Ma- lawauw, Theo Manuhutu, Paul Melief, Piet Nijnatten, Dolf Pat- tianakotta, Jan Frans Sturm, Coen Tack, Eef van de Velde en Ri- nus van de Visse. De expositie loopt tot 10 augustus. Scheldegalm in Manhuistuin Goes Muziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert verzorgt zondag 1 juli het wekelijkse Manhuistuin-concert in Goes. In de schil derachtige tuin achter het Oosterschelde College (ingang in het poortje naast Zusterstraat 11) worden tussen 12 en 13 uur ge varieerde muziekstukken ten gehore gebracht. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk.

de Faam | 2001 | | pagina 13