Meer geld voor uw club! Samen onder dak Statenvergadering Leren voor duurzaamheid ^Officiële Mededelingen 4 VERANDA PALACE De Mooiste Serre VERANDA I WH keuken Liüll studio b.v. GROTE CLUBACTIE Woensdag 20 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij pr°vi"^e|and Nieuws Vrijdag 29 juni, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 25/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Met een bijdrage van de rijks overheid wil de provincie het pro ces ondersteunen om een meer duurzame en leefbare samenle ving te bereiken. Een samenle ving waarin de kinderen van uw kleinkinderen ook kunnen genie ten van bijvoorbeeld natuur, natuurlijke hulpbronnen, schoon water, vruchtbare landbouwgron den. Als we dit willen moeten we het denken nog meer omzetten in doen. Duurzaamheid mpet als automatisme opgenomen worden in onze dagelijkse activiteiten; vergelijk dit met het evenwicht houden op de fiets. Dit is een leerproces. De provincie wil be drijven, overheden, maatschappe lijke organisaties en onderwijsin stellingen in dit proces financieel ondersteunen. Het resultaat moet zijn dat duurzaamheid opgeno men wordt in het beleid en de producten van deze organisaties. Samenwerking binnen en tussen organisaties, uitwisseling van ken nis, zijn hierbij sleutelbegrippen. Subsidie Als ondersteuning van de uitvoe ring wordt subsidie beschikbaar gesteld voor projecten die ver nieuwend zijn, die anderen stimu leren om hetzelfde te gaan doen en die passen binnen het provin ciale beleid. Projecten mogen internationele, multi-culturele en of mondiale aspecten van duur zaamheid in zich hebben. Overheden en het bedrijfsleven dienen minimaal 25% van de pro jectkosten zelf te dragen. Voor maatschappelijke organisa ties en onderwijsinstellingen is deze grens 15%. Verder wordt vanuit het programma maximaal f 50.000,- toegekend aan een project. Subsidieaanvragen moet voor 1 oktober 2001 worden ingediend. Voorbeelden De gemeente Schouwen-Duive- land heeft een subsidie ontvan gen voor een Masterclass "Leren voor duurzaamheid". Een aantal sleutelfiguren op Schouwen-Duive- land gaan hun visie in groepsver band weergeven over duurzaam heid en leefbaarheid. De gemeen te neemt deze visie mee in haar beleidsvorming. De gemeente Tholen gaat haar milieubeleids plan opstellen waarbij zij de inwo ners van de gemeente actief laat meedenken over duurzaamheid en leefbaarheid. Dit wordt inter actieve beleidsvorming genoemd. Het ROC Westerschelde gaat duurzaamheid opnemen in het lesprogramma. Zij gaat dit in de proefperiode doen met een aan tal Vlaamse scholen. De bedoe ling is dat op termijn duurzaam heid in alle lesprogramma's opge nomen is op een tiental scholen in Zeeland en Vlaanderen. Het ROC doet het project in nauwe samenwerking met het bedrijfsle ven, de toekomstige werkgever van de studenten. Informatie en aanvragen Informatie over het programma 'Leren voor duurzaamheid' wordt verstrekt door S. Bleyerveld, directie Ruimte, Milieu en Water, tel. 0118-631734. Met hem kunt u ook een concept-aanvraag be spreken. Dit kan vragen voorko men en bijdragen aan een snelle afhandeling van de subsidieaan vraag. De subsidieverzoeken kunt u richten aan: Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de heer S. Bleyerveld, postbus 165, 4330 AD Middelburg, e-mailadres: milieufonds@zeeland.nl Wegwerk zaamheden Vanaf 14 juni wordt gewerkt aan de verbreding van het fietspad aan de zuid-westzijde van de N665 tussen Nieuw- en St. Joos- land en de Torenweg te Middel burg. Door de verbreding wordt fietsverkeer in twee richtingen mogelijk. Het noordoostelijk fiets pad, tussen de Eendrachtsweg en de Torenweg, komt te verval len. Het opbreken van dit deel zal na de bouwvakvakantie plaats vin den. Tijdens de werkzaamheden zullen fietsers en bromfietsers in beide richtingen over het noordoostelijk fietspad worden geleid. Als gevolg van de werkzaamheden is er voor het wegverkeer een rij baan afgesloten. De verkeersaf wikkeling wordt geregeld via ver keerslichten. Als alles volgens planning verloopt zal het nieuwe fietspad voor de bouwvakvakan tie (14 juli) gereed zijn. Herindeling Direct na de opening van de ver gadering door de Commissaris van de Koningin, de heer Van Gelder, komt het herindelingsad vies Zeeuwsch-Vlaanderen aan de orde.' Provinciale Staten brengen advies uit aan de minister van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties over de wijzigingen van de gemeentelijke grenzen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het advies wijkt af van het ontwerp van 27 februari 2001: de herindeling van Sluis-Aardenburg en Oostburg gaat een jaar later in en de ge meente Axel gaat ongedeeld over. Geadviseerd wordt de her indeling in te laten gaan op 1 januari 2003 en voor de ge meenten Sluis-Aardenburg en Oostburg op 1 januari 2004. Zeeuwse Bibliotheek Het convenant budgetfinanciering tussen de gemeente Middelburg, de provincie Zeeland en de Zeeuwse Bibliotheek liep tot 1 januari van dit jaar. Er ligt nu een voorstel van van Gedepu teerde Staten (GS) om een con venant aan te gaan voor de perio de 2001-2004. Tevens heeft de bibliotheek een beleidsplan voor diezelfde periode opgesteld, 'Ondernemen in kennis, cultuur en ontmoeting'. Het onderhouds- en vervangingsplan 2001-2021 wordt ook in dit voorstel van GS behandeld. Aansluitend wordt voorgesteld de heer C.P. Polder man te benoemen als bestuurslid van de Zeeuwse Bibliotheek. Hij moet de opvolger worden van de heer Van Heukelom. Monumentenfonds Het jaarverslag Monumenten fonds 2000 bevat onder andere een overzicht van ingetrokken, verleende en uitbetaalde subsi dies voor onderhoudskosten van kerken, kastelen, landhuizen, bui tenplaatsen en molens. Na aftrek van reeds gedane toezeggingen bleef er op 31 december een bedrag over van 93.000,-. GS overwegen dit bedrag beschik baar te stellen als subsidie voor de verplaatsing naar Goes van de goederenloods aan de Ka- naalweg te Middelburg. Landschapsverordening Deze regeling heeft als doel het beschermen van landschaps- schoon. Dit is vooral aan de orde in gebieden buiten de bebouwde kom. Bedrijventerreinen buiten de bebouwde kom vallen niet onder de regeling. Met het instel len van de landschapsverorde ning wordt beoogd dat allerlei objecten, die kennelijk bedoeld zijn als reclame, uit het land schapsbeeld verdwijnen. GS stel len voor de 'Landschapsverorde ning Zeeland 2001' vast te stel len en de Provinciale Milieuveror dening Zeeland te wijzigen. Delta 2003 De herdenking van de water snoodramp in 1953 zal in 2003 leiden tot tal van activiteiten. GS zijn van mening dat het van belang is dat die activiteieten op elkaar worden afgestemd. Voor deze afstemming is organisatie structuur nodig. De voorberei ding en afstemming van de her denkingsactiviteiten is vooral een zaak van de getroffen provincies, Zeeland, Zuid-Holland en Noord- Brabant. GS stellen voor een pro jectbureau in te stellen dat belast wordt met de coördinatie, af stemming en het mogelijk samen brengen van herdenkingsactivitei ten. Strategische visie Het Zeelanddebat kende een grote respons. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het opstellen van een concept strate gische visie. Voor fase drie, het opstellen van de visie, worden nog een aantal activiteiten voor zien waarvoor een aanvullend kre diet wordt gevraagd van twee- honderduizend gulden. De terug koppeling zal geen inspraaktra ject worden maar een gedachten- wisseling tussen politiek en bevol king, waarin de keuzes nader kunnen worden toegelicht. Overige voorsteilen De hier voor beschreven agenda punten zijn niet de enige. Op de agenda staan verder de ontwikke- In beroep Op 26 juni 2001 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 14:30 uur wordt het bezwaar schrift van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg behandeld tegen een besluit van GS inzake het subsidieverzoek voor de activiteit 15e Historische Studiedag in het kader van het Stimuleringsprogramma Cultuur participatie Zeeland 2001-2004. om 15:00 uur wordt het bezwaar schrift van Greenpeace Neder land te Amsterdam behandeld tegen een besluit van GS inzake lingen Euregio Scheldemond, een bijdrage aan het project Land- bouwzorg voor ouderen, deelna me van provincies is de Stichting Landelijk Meldpunt Afvalstoffen, kwaliteitsborgingssystematiek, de relatie provincie - gelieerde instel lingen, subsidie Proefboerderij Rusthoeve en ZLTO, jaarstukken Zeeuws Participatiefonds, veror dening Plattelandsontwikkeling Zeeland, aankoop van een stukje grond en de invoering van het hoofdstuk verlof in de Collectieve Arbeidsvoorwaarden. Informatie De agenda van de Statenverga dering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. het verlenen van toestemming aan Broomchemie B.V. voor het uitvoeren van een proefproductie voor het FR-720 proces. om 15:30 uur wordt het bezwaar schrift van Sagro Recycling Zee land BV te Terneuzen behandeld tegen een besluit van GS inzake de afwijzing van het verzoek om toezending van een aantal stuk ken. om 16:00 uur wordt het bezwaar schrift van Hercules, thans Eastman te Middelburg behan deld tegen een besluit van GS inzake het opleggen van een last onder dwangsom voor een over treding van de Regeling verbran den gevaarlijke afvalstoffen. Voor meer informatie over deze zaken kunt u contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tel. 0118-631377. Diversen 21 juni 2001 tot en met 9 augustus 2001 Voorontwerp Gebiedsplan Zeeland Het voorontwerp Gebiedsplan Zeeland ligt met ingang van 21 juni tot en met 9 augustus 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren (na telefonische afspraak met J.K. Wandel tel. 0118-631787), alle gemeenten in Zeeland, op de voor de gemeenten gebruike lijke tijdstippen, en de Water schappen in Zeeland, even eens op de voor de waterschap pen gebruikelijke tijdstippen. HMMM WÊÊÊÊÊÊÊËÊÊÊËÊÊÊ Het voorontwerp Gebiedsplan betreft onder meer de begren zing van natuurgebieden in Zee land, met daarbij een beperkt aantal wijzigingen ten opzichte van de huidige begrenzingenplan nen Natuurbeleidsplan. Omdat de evaluatie van de beheersgebie den eerst in 2002 zal plaatsvin den, wijzigt de begrenzing van de beheersgebieden vooralsnog niet. Daarnaast worden in het vooron twerp gebiedsplan de natuurdoe len en doelpakketten (Programma Beheer) aangegeven. Een ieder kan tot en met 10 augustus 2001, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, zijn/ haar zienswijze(n) ten aanzien van het voorontwerp Gebiedsplan Zeeland naar voren brengen. Het voorontwerp plan en nadere informatie is voor belanghebben den verkrijgbaar bij Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water(J.K. Wandel, telefoon 0118-631787). Milieu Saneringsplan voormalig gasfabrieksterrein aan de Wijnbergsekade te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Wijnbergsekade te Vlissin gen ernstig en urgent is en heb ben met saneringsplan ingestemd (artikel 29 en 39 van de Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 21 juni tot en met 1 augustus 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en desge- vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlissin gen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 2 augustus 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij gedeputeerde staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt op 3 augustus 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen- den tot mevrouw M. Hordijk (tel. 0118-631778). Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113-221221 - fax: 0113-221170 http:/www.zeelandnet.nl/veranda Showroom geopend: dagelijks van 9.00-17.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur vindt u bij: (paiatf- WAT KAN LION KEUKENS VOOR U BETEKENEN? WIJ LEVEREN HET TOPPRODUCT LEICHT EEN PERFECT KEUKENONTWERP OP MAAT VAKKUNDIG INMETING TOTALE INSTALLATIE VAN UW REUKEN EIGEN MONTAGE DIENST MET 30 JAAR ERVARING 10 JAAR GARANTIE OP DE PLAATSING PRIMA ADVIES EN BEGELEIDING COMPLETE VERBOUWING VAN UW WONING Ook het adres voor uw kunststof kozijnen Livingstoneweg 44 4462 GL - Goes Telefoon 0113-252143 Wilt u de clubkas spekken? Meld dan uw vereniging aan voor de jaarlijkse Grote Clubactie. De enige nationale loterij voor het Nederlandse verenigingsleven. 80% voor de vereniging! De Grote Clubactie zorgt al 29 jaar dat clubs en verenigingen elk najaar extra geld in kas krijgen. Het is een succesformule. Waarbij maar liefst 80% van de opbrengst van de lotenverkoop in de club kas terecht komt Methode: u koopt voor 1,20 een lot en u verkoopt het voor 6,-. Dat is 4,80 pure winst voor uw club. Ook uw lotenkopers vallen in de prijzen! Natuurlijk kopen mensen in de eerste plaats een lot om uw vereniging te steunen. Maar dat is niet alles: ze maken ook kans op de hoofdprijs van 200.000 gulden belastingvrij, mooie reizen of één van de vele geldprijzen met een totale waarde van 1,8 miljoen gulden, leder lot geeft ook nog recht op leuke kortingen bij een aantal bedrijven. Meld u aan! De Grote Clubactie brengt voor het Nederlandse verenigingsleven jaarlijks zo'n 15 miljoen gulden op. Daarom doet uw club toch zeker ook mee? Vraag de informatie. 2) Postbus 90100 5000 LA Tilburg, tel. 013 - 455 28 2S fax 013 - 455 29 38 e-mail: grote@clubaaie.nl www.clubaaie.nl

de Faam | 2001 | | pagina 7