GEMEENTE M llfrlE. 4 DDELBURG ilÈbii-'iÉiÉiiièlilill Museum in voormalig stadhuis Arnemuiden ililimiijl Warm water voor de halve prijs Wijkopruimdag in Reijershove Kiss me! Veegdienst binnenstad ook in weekends Gemeenteraadsvergadering Woensdag 20 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl [üvvl Tafeltje SO Dekje Iftgf "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 25 juni tot en met zondag 1 juli 2001 Maandag Gebakken vleesballetjes in pittige saus, snijbonen, aardappelen. Dinsdag Rundervink in jus, gesmoorde kool, gestampte aardappelen. Woensdag Gepaneerde varkensschnitzel, gemengde groenten, gebakken aardappelen. Donderdag Gepaneerde kalkoenschnitzel, zomergroente, aardappelen. Vrijdag Visschotel 'neptunus', broccoli, wortelen, bloemkool, aardappelen. Zaterdag Nasigoreng met kipsateh. Zondag Wat de pot schaft. Week 25 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Extra WPOM- vergadering De commissie WPOM - Welzijn. Personeelszaken, Onderwijs en Mi lieu - houdt op woensdag 27 juni een extra vergadering. Die vindt plaats in het Stadhuis en begint om 19.30 uur. Het agendapunt voor de ze vergadering luidt: presentatie Stedelijk Sociaal beleid. De heer Frits van vugt, extern adviseur, zal hierover een presentatie geven. Steunpunt Arnemuiden gaat dicht Het steunpunt Burgerzaken in Ar nemuiden gaat dicht per 1 juli aan staande. Vanaf die datum kunnen inwoners van Arnemuiden gebruik maken van de diensten van de afde ling Burgerzaken in Middelburg. Die balie bevindt zich aan de Stad- huisstraal 2, achter het Stadhuis aan de Markt. De openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur en op donderdag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Het voormalig gemeentehuis van Arnemuiden, aan de Langstraat, wordt omgebouwd tot historisch museum. Er komt ook onderdak voor de wijkbemiddelaar en het WOP (wijkondersteuningpunt), de politie, de toezichthouders. Natuur lijk' blijft de mogelijkheid bestaan om in de Trouwzaal de huwelijks plechtigheid te voltrekken. Fietsenstalling Strandweg Dishoek Sinds begin juni is langs de Strand weg bij Dishoek een bewaakte fiet senstalling te vinden. De stalling is een initiatief van waterschap Zeeuw se Eilanden. Uil onderzoek van het waterschap bleek dat strandbezoe- kers behoefte hebben aan de moge lijkheid hun fiets bewaakt te kunnen stallen. Reden voor Zeeuwse Eilan den om een proefproject op te zet ten. Medewerkers van LétE, de voormalige Werkplaatsen Walche ren, zorgen dagelijks voor de bewa king van de fietsen. Van 09.00 tot 18.00 uur zijn zij aanwezig. Wilt u er zeker van zijn dat uw fiets na een dagje strand nog op z'n plek staat? Stal uw fiets dan voor slechts 1,50 per dag in de bewaakte fietsenstal ling langs de Strandweg bij Dishoek. In de maanden juni, juli en augustus kunt u er iedere dag terecht. Zeeuws Archief Het Zeeuws Archief kondigt aan dat de openbare vergadering van het Algemeen Bestuur plaatsvindt op vrijdag 22 juni om 10.30 uur in het Zeeuws Archief, aan het Hofplein in Middelburg. Postagentschap Van Citterstraat dicht Met ingang van maandag 11 juni is het postagentschap klein aan de Van Cit terstraat in Middelburg gesloten. Als vervangend kantoor is aangewezen het postkantoor aan de Lange Noordstraat. De gemeenten Vlissmgen, Middelburg en Veere houden nog tot en met eind augustus de Actie Zonnig Walcheren. Inwoners van Walcheren kunnen dan grote subsidies krijgen bij de aanschaf van een zonneboi ler of zonnepanelen. Zaterdag 23 juni vindt in het gemeentehuis van Veere in Domburg een speciale infomarkt plaats. De subsidies maken de aanschaf èn de installatie van een zonneboiler (voor warm water), eventueel in combinatie met een nieuwe HR- verwarmingsketel zeer aantrekke lijk. Verder is er ook de mogelijkheid om voordelig een zonnepaneel (voor zonneelektriciteit) aan te schaffen. De (lijdelijke) subsidie op de aanschaf van een zonneboiler kan oplopen tot ongeveer 2.125.-. Voor een zonnepaneel is dit onge veer 10,- per Wp (voor een stan daard lOOWp paneel is dat onge veer 1.000,-). Informatie Voor hel aanvragen van gratis infor matiepakketten met alle informatie over de "Actie Zonnig Walcheren" en alle vragen over de zonneboilers en (HR-)verwarmingsketels is een speciaal telefoonnummer openge steld bij het Actie Callcenter, 030 - 300 24 70. Dit nummer is te berei ken lussen 9.00 en 18.00 uur. De "Actie Zonnig Walcheren" werd mo gelijk door subsidies van het Rijk en een bijdrage van de deelnemende gemeenten. In totaal kan de subsidie op de aanschaf van een zonneboiler oplopen tot ongeveer II. 2.125,=;in combinatie met een HR-ketel zelfs tol 11. 2.250,=. De financiële bespa ring per zonnepaneel is met de hui dige energieprijzen ongeveer 11. 36,= per jaar, bovenop de subsidie. De informatiemarkt vindt plaats zaterdag 23 juni in gemeente Vee re, Gemeentehuis, Traverse 1, Domburg van 10.30-15.00 uur. Op verzoek van de bewoners is onlangs een Wijkopruimdag gehouden in Reijershove. In samenwerking met Gemeente, Politie, de Toezichthou ders, de Troepgroep, Woongoed, de SKWM en de Wijkvereniging met vrijwilligers, is hard samengewerkt om de wijk onder handen te nemen. De wijkopruimdag werd geopend door het hoofd van de afdeling Stadsreiniging, de heer H. Hubregt- se Hij opende de dag door een boomspiegel in de Torentrans te verfraaien met bloemen - de boom- spiegel is het stukje grond rond een boom in de bestrating. Dit goede voorbeeld leidt er hopelijk toe dat bewoners dit initiatief opvolgen. Bewoners kunnen een boomspiegel adopteren. Info hierover is te ver krijgen bij Wijkbeheer telefoon 675788/675237. Of bij het Wijkon- dersteuningspunt in de Rentmees- lerlaan 4. telefoon: 640111. Om 10 uur begonnen alle werk zaamheden in de wijk. Stadsbeheer verzorgde het zogenaamde "grijs en groen". Dus daar waar nodig is ex tra onderhoud verricht aan bestra ting en openbaar groen. Een veeg- wagen heeft alle straten goed ge veegd. Woongoed heeft opknap- werkzaamheden verricht. In de middag was er versterking van de Troepgroep. Zij hebben er voor ge zorgd dat het zwerfvuil weer eens goed is opgeruimd. De bewoners zelf hebben zo hier en daar flink opgeruimd of de tuin eens flink aangepakt. Ook konden zij klein grof vuil aanbieden bij een vuilnis auto van de Gemeente, zodat zij ook in een keer in huis schoon schip konden maken. Hier is dit keer redelijk gebruik van gemaakt. Al met al kunnen we terugkijken op een geslaagde dag. Het weer was fantastisch, de samenwerking o.k., het was gezellig en de wijk is weer schoon. Ook in ander wijken wordt dit jaar een wijkopruimdag gehouden. Wilt u welen wanneer uw wijk aan de beurt is, neem dan contact op met Anja Jonkman van de gemeente, afdeling Wijkbeheer, telefoon: 675 788. De Limburgse kunstenaar Sjer Jacobs leent een bronzen beeld van een kussend meisje geruime tijd uit aan de Gemeente Middel burg. Wethouder Visser van cul tuur onthulde het beeld dat staat op de pittoreske Vismarkt met een kus. De kunstenaar exposeert op dit mo ment in Galerie T en was blij ver rast toen hij de Vismarkt voor het eerst bezocht. "Een plein voor een beeld van mij" moet hij hebben gedacht. Hij vertelde het galerie- houdster Lia Hector, die het een goed idee vond en nu staat het kunstwerk op de Vismarkt. Het blijft daar tot het einde van het zo merseizoen slaan. Met een kus onthulde wethouder Visser het kunstwerk van Sjer Jacobs (Foto: R. O reel). Maandag 25 juni aanstaande is er weer een vergadering van de ge meenteraad van Middelburg. De ze vindt plaats in de Raadzaal in het Stadhuis. Vanwege het grote aantal agendapunten is besloten de vergadering al om 16.00 uur te laten beginnen. Van 18.00 uur tot 19.30 is het pauze. Om 19.30 uur gaat de vergadering verder. Iedere belangstellende kan vanaf de publieke tribune de vergadering bij wonen. De publieke tribune is te be reiken via de toren van het Stadhuis op de hoek van de Lange Noord straat en de Markt. Personen die slecht ter been zijn, kunnen van te voren contact opnemen met de bo den. Zij zijn telefonisch te bereiken op nummer (0118) 67 54 03. De agenda voor deze vergadering is voorlopig als volgt: 1Vaststelling notulen vergadering van de raad van de Gemeente Middelburg, gehouden op 22 januari 2001. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Verlenging zendtijdtoewijzing Cool FM. 4. Energiebeleid nieuwe stijl. 5. Restauratie-uitvoerings programma 6. Planschade Veldzigt. 7. Beschikbaar stellen krediet herhuisvesting alleenstaande minderjarige asielzoekers (OC-opvang). 8. Onlwerp-begroling 2002, jaar rekening 2000 en jaarverslag 2000 Zeeuwse Muziekschool. 9. Begroting 2002 van de Gemeenschappelijke Regeling inzake de subsidiëring van de Stichting Indicatie Orgaan Walcheren. 10. Jaarstukken 2000 en 2e begro tingswijziging 2001 van de Ge meenschappelijke Regeling inzake de subsidiëring van de Slichting Regionaal Indicatie Orgaan Walcheren. 11. Benoeming bestuursleden Archipel. 12. HerbesLemming voormalig stadhuis Arnemuiden. 13. Vaststelling actualisatie Integraal Huisvestingsplan Onderwijs. 14. Begroting 2002 Gemeenschap pelijke Regeling Maatschappe lijke Zorg Walcheren, onderdeel Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG). 15. Jaarstukken 2000 van de Ge meenschappelijke Regeling Maatschappelijke Zorg Walcheren, onderdeel WVG. 16. Wijziging delegatie- en machti gingsbesluit i.v.m. gehandicaplenparkeerkaart. 17. Beschikbaar stellen middelen ten behoeve van: personele maatregelen voor Sociale Zaken ten behoeve van schuldhulpver lening. Hel doen van onderzoek naar de toekomstige organisatie van de schuldhulpverlening in Middelburg 18. OLAZ jaarrekening 2000 en begroting 2002. 19. Beleidsverslag Abw 2000. 20. Gemeentelijk Onderwijsach terstandsplan 2001-2002. 21. Verzoek om vrijstelling art. 19, lid 1 Wet Ruimtelijke Ordening ten behoeve van handels kwekerij Blommendale. Van '*t Hoffweg 4 te Sint Laurens 20. 22. Detailhandelsvestiging Molendijk 59 te Nieuw en St. Joosland. 23. Tarieven rioolrechten 2002. 24. Verwerving gronden van Dijke-Verhoeven in de Mortiere. 25. Vestiging recht van opstal Mei veld t.b.v. opstallen speeltuin. 26. Financiering Algemeen Maatschappelijk Werk 2001 27. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2001 en het verlenen van kredieten. 28. Aansluiting bij de Stichting Zeeuwse Ombudsman. 29. Regionaal A-theater/realisatie parkeerkelder. 30. Vaststelling Concernjaar rekening en jaarverslag 2000. 31. Vooij aarsnota 32. Wijziging parkeerbeleid per 1 januari 2002. 33. PC's voor de minima. 34. Financiële stukken Zeeuws Archief. 35. Verstrekken investeringssubsi die aan Stichting Kinderopvang Walcheren voor aankoop pan den Arnelaan 57 en Sint Jorisstraat 35. De stukken behorende bij deze agen dapunten liggen minimaal twee da gen voor de vergadering ter inzage bij de afdeling Communicatie, Stad huisstraat 2, geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. burg. Hel secretariaat zal voor een juiste beantwoording van de klacht altijd terugkoppelen naar de haven meester van het vliegveld. Rooiaanvragen In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiame- ter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Zes iepen, twee veldesdooms, acht lijsterbessen, vier eiken, zes kastanjes, twee elzen, een mei- doorn, vier sierappels en acht populieren aan de Poelendaele- singel.(huidig zwembadterrein) In verband met het verbeteren van groeiomstandigheden of groen structuur is de gemeente voorne mens het bomenbestand langs de navolgende wegen uil te dunnen of te vervangen: Breeweg; negen iepen vervangen door linden. Koninginnelaan; twee iepen ver vangen door esdoorns. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groen beheer, 0118- 675312 Ook ruimte voor WOP, politie en toezichthouders met september wordt de binnen stad op zaterdagavond van 17.00 lot 19.00 schoongemaakt. Desgevraagd zegt de heer De Jong van de Stadsreiniging: "Normaal werken wij van maandag tot en met vrijdag en in de weekends na eve nementen. Er wordt altijd langer gewerkt als dat nodig is om de stad schoon te krijgen. Maar in de zo mer zijn er natuurlijk de speciale evenementen als de koopjesdagen, kermis, defensiedagen, muziekfes tivals en koopzondagen die veel mensen trekken. Wij willen dat die mensen dan een schone stad bezoe ken. De afdeling Stadsreiniging heeft een speciale informatielijn, tele foonnummer 01 18-675 322. Kantoren gesloten In verband met een personeelsbij eenkomst zijn de diensten Stadsont wikkeling en Stadsbeheer woens dag 27 juni aanstaande vanaf 15.30 uur gesloten voor het publiek. De sectie Parkbeheer sluit deze dag om 15.00 uur Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Vliegveld Midden-Zeeland is ge legen nabij het recreatiegebied Oranjeplaat en camping "De Wit te RaaP'. Een gevolg van de lig ging en hel gebruik van het terrein is dal er geluidhinder kan optreden voor omwonenden en aanwezige recreanten. Klachten over het vlieg verkeer van het vliegveld kunnen telefonisch worden ingediend bij de havendienst van het vliegveld, klachtentelefoon: (01I3)-670018. De havendienst draagt zorg voor ontvangst, registratie en beantwoor ding van de klacht. Daarnaast wor den de ingediende klachten doorge geven aan de Commissie 28 Lucht vaartwet. Schriftelijke klachten kunnen worden doorgegeven aan het secretariaat van de commissie 28, Postbus 165, 4330 AD Middel- Onlangs zijn dc plannen gepre senteerd om het voormalige ge meentehuis van Arnemuiden een nieuwe functie te geven die het pand én Arnemuiden waardig zijn. De gemeenteraad neemt in de vergadering van 25 juni een officieel besluit over de herbe stemming. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor in het voormalig stadhuis aan de Langstraat een historisch muse um te vestigen. Nu wordt er al geëxposeerd door de Oudheidkun dige Kamer van Arnemuiden. Maar in het voorstel slaat ook dat dc Trouwzaal haar functie kan blijven behouden, dat het Wijkondersteu ningpunt (WOP), de politic en de toezichthouders in het gebouw aan de Langstraat kunnen worden ge huisvest. De herbestemming heelt wel tot gevolg dat het steunpunt Burgerzaken, dal nu in de Langstraat is gevestigd, per I juli a.s. gesloten wordt. De raadsver- commissie CORT wil dat ook de Raadzaal als Trouwzaal wordt op geknapt. Dit zou nog eens 1,5 ton kosten. Inrichting In de herbestemming is nadrukke lijk rekening gehouden met de toe gankelijkheid van het gebouw voor gehandicapten. De gemeente wil Hink investeren om die toeganke lijkheid te garanderen: de entree wordt daarom aangepakt, er konu een lift in het gebouw, en ook een Het voormalig gemeentehuis van Arnemuiden (foto: A. van Riet). aangepaste toiletgroep. In de plannen wordt de voormalige burgemees terkamer de werkruimte voor dc wijkgerichte politie. In het huidige ondersteuningspunt burger zaken komt hel WOP, waar ook de wijkbemiddelaar is gehuisvest. De Trouwzaal in Arnemuiden blijft be staan, zo ook de mogelijkheid er te trouwen. Het museum zal in grote lijnen de geschiedenis van Arnemuiden laten zien door middel van schilderijen, foto's, maquettes, scheepsmodellen, bijzondere voorwerpen, sierraden etcetera. Hoe de inrichting er uit zal zien is nog niet precies te zeggen, maar wel is zeker dat de collectie van de Oudheidkundige Kamer zal worden uitgebreid, simpelweg omdat er meer ruimte beschikbaar is. Veel in woners van Arnemuiden willen uit privé-eigendom hun bijdrage leve ren, en ook is er sprake van dat een enorme verzameling klederdracht in het museum komt. Voor de ambachtsheer van Arne muiden, de heer Van Vollenhoven wordt een permanente tentoonstel ling ingericht. Al met al staal er dus veel te gebeuren in Arnemuiden. Als alles goed gaat kan het museum in april 2002 open voor het publiek. De Stadsreiniging heeft de weekend-veegdienst in de zomermaanden weer ingevoerd. Gedurende de maanden mei tot en met september zal iedere zaterdagavond van 17.00 tot 19.00 in de binnenstad worden ge veegd. In de uren dat menigeen thuis aan het eten is, zorgen de mede werkers van de Stadsreiniging ervoor dat u ook 's avonds in een nette binnenstad kunt uitgaan. De afdeling Stadsreiniging van de Gemeente Middelburg telt ongeveer 25 personen voor het uitvoerende werk in de hele stad. Tot haar taken behoren onder andere het vegen van de straten, het legen van de prullen bakken en vuilcontainers, ophalen van oud papier bij bedrijven en na tuurlijk hel ophalen van het huis houdelijk afval. De medewerkers van deze dienst zijn erg belangrijk voor de Gemeente. Zij houden onze stad schoon. Eigenlijk voert de Stadsreiniging veel van haar werk uit in dc scha duwzijde, want öf in de vroege morgen öf na de afsluiting van een evenement doet de Stadsreiniging veel van haar werk. Je ziet ze na tuurlijk ook overdag, maar dat is het reguliere werk. Vooral na evene menten in de zomermaanden, maar ook na de maandelijkse koopzon dag, wordt door de afdeling veel overgewerkt om de stad schoon te houden. De prullenbakken moeten dan leeg en de straten geveegd. Onder ande re op verzoek van de winkeliers is weer gestart met de weekend-veeg dienst in de binnenstad. Nog tot en Informatieavond bouwplan AZZ (Prins Bemhardstraat) Een medewerker van de Stadsreiniging aan het werk (foto: F. Viergever). Door de Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland is een plan ontwikkeld voor het bestaande terrein aan de Prins Bemhard straat te Middelburg. Dit plan behelst een totale vernieu wing van het terrein. Op het terrein zal nieuwe accommodatie gebouwd worden bestaande uit een centrum voor voorzieningen en dagactivitei ten, een kantoor en vier eenheden voor groepswoningen. Naar aanleiding van diverse reac ties omtrent het plan in het kader van het voorontwerpbestemmings plan Nieuw-Middelburg is besloten een informatieavond te beleggen. De informatieavond wordt gehou den op dinsdag 26 juni 2001 in de Schouwburg, aanvang 19.30 uur. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd aanwezig te zijn op de informatieavond over de bouwplan nen van het AZZ aan de Prins Bemhardstraat. Foto Wijkbeheer De heer Huibregtse opende de wijkopruimdag bij deze boomspiegel.

de Faam | 2001 | | pagina 3