VAN DE GEZAMELIjKE PUBLICATIE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN 71 e\*e begint in Woensdag 20 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 18 INFORMATIE OVERHED INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN ijlfmnilitHMinilliiiMl. li GEMEENTE MIDDELBURG HUURSUBSIDIEBELEID VOOR HET HUURSUBSI DIEJAAR 2001/2002 Burgemeester en wethouders van de gemeenten Middelburg, Vlissin- gen en Veere maken bekend dat voor het huursubsidietijdvak 2001/2002 hiernavolgend beleid met ingang van I juli 2001 in werking treedt 1. Alle huishoudens moeten zo veel mogelijk "passend" gehuis vest worden. 2. De doelgroep van het huur- subsidiebeleid heeft op de ont spannen en ruime Walcherse woningmarkt voldoende moge lijkheden zich passend te huisvesten. 3. De huurgrens waarboven altijd negatief wordt geadviseerd, be draagt (gelet op het bepaalde sub. 2.) voor huishoudens tot 23 jaar f 658 incl. subsidiabe le servicekosten per maand maximale huurgrens voor jon geren onder de 23 jaarj.Voor huishoudens van 23 jaar en ouder wordt als regel negatief geadviseerd bij een huurgrens hoger dan 865 incl. subsidiabele servi cekosten per maand ge meentelijke aftoppingsgrens). Uitzonderingen voor deze laat ste categorie zullen mogelijk zijn voor: a. woningen met een subsi diabele huur tussen f 866 en de aftoppingsgrenzen (f 942 en 1.010); deze woningen kunnen zonder tussenkomst van de ge meente worden toegewezen aan: één- en twee persoons huishoudens die exclusief toeslagen) niet meer dan f 448 huursubsidie nodig hebben; éénpersoonsouderenhuis- houdens die niet meer dan 452 huursubsidie nodig hebben; meerpersoonsouderenhuis- houdens die niet meer dan f 456 huursubsidie nodig hebben; b. woningen met een subsidia bele huur tussen f 866 en de aftoppingsgrenzen (f 942 en f 1.010) ;deze woningen kunnen zonder tussenkomst van de ge meente en met inachtne ming van passendheid worden toegewezen aan huishoudens van: senioren die een senioren woning (een O-traps wo ning) betrekken; sociaal en medisch urgen ten die op een dergelijke dure woning zijn aangewe zen; huishoudens van meer dan 7 personen die op een grote, dure woning zijn aangewezen. 4. Fiatteren voor ouderen met een huur boven de aftoppings grenzen van f 942 dan wel 1.010 zal plaatsvinden uit sluitend ten behoeve van: huurders vanaf 65 jaar voor zover het een senioren-woning betreft (een O-traps woning); sociaal en medisch urgen- ten die op een woning bo ven de aftoppingsgrenzen zijn aangewezen; grote gezinnen (meer dan 7 personen) die zijn aangewezen op een grote woningboven de aftop pingsgrens. Er zal een negatief advies aan de minister van VROM worden gegeven indien naar het oor deel van burgemeester en wet houders beter (financieel) pas sende huisvesting beschikbaar is of binnen redelijke termijn zal komen. Er wordt vanuit ge gaan dat de verhuisnorm niet wordt overschreden. Voor nieuwbouwprojecten kunnen vooraf met de verhuurder des gewenst specifieke afspraken worden gemaakt. 5. De verhuurders dragen er zorg voor dat de huursubsidie-uitga vennorm niet wordt overschre den. De ruimte die bij een ver huurder ontstaat door een ge matigd huurbeleid mag niet worden gebruikt door andere verhuurders. Indien de huursubsidie-uitga- ven van een verhuurder uitko men boven de toegestane ge normeerde stijging, zal de ge meente al dan niet aan de desbetreffende verhuurder ei sen kunnen stellen ten aan zien van het toewijzingsbeleid. Het gebruik van huursubsidie mag niet leiden tot verstoring van de concurrentieverhoudin gen. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving MELDINGEN artikel 8.41 Wet milieubeheer Burgmeester en wethouders van Middelburgmaken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de mel dingen ingevolge de Wet milieube heer van: 1. De heer C. Smit te Middel burg voor een horecabedrijf, gelegen op het perceel Lange Delft 125 te Middelburg; 2. Transportbedrijf Corn. L van Keufen te Middelburg voor op slag en transport, gelegen op het perceel Voltaweg 23 te Middelburg; 3. De heer K.F.Wong te Middel burg voor een horecabedrijf, gelegen op het perceel Euro- markt 12 te Middelburg; 4. Stichting Scouting Berdenis van Berlekom te Middelburg voor een horecaaangelegen- heid, gelegen op het perceel Zuidsingel 92 te Middelburg; 5. Nazar Market te Middelburg voor een detailhandel, gelegen op het perceel Maasstraat 58 te Middelburg; 6. Boone Melse b.v. te Middel burg voor een installatiebedrijf, gelegen op het perceel Klevers- kerkseweg 18 te Middelburg; 7. Stichting Scouting Paul Krüger- groep te Middelburg voor een horecaaangelegenheid, gelegen op het perceel Kinderdijk 86 te Middelburg; 8. Schildersbedrijf Kallemein te Middelburg voor een schilders bedrijf, gelegen op het perceel Jodengang 50 te Middelburg; 9. Copy Shop Middelburg te Mid delburg voor een detailhandel, gelegen op het perceel Vlas- markt 12 te Middelburg; 10. De heer L Christiaanse te Kamperland voor opslag en transport, gelegen op het per ceel Oostperkweg 45 te Mid delburg. Ten aanzien van de voornoemde inrichtingen zijn de voorschriften van de daartoe vastgestelde alge mene maatregelen van bestuur op grond van artikel 8.40 Wet milieu beheer van toepassing. VERKEERSMAATREGEL TOUWBAAN Burgemeester en wethouders heb ben besloten het parkeren te ver bieden op een aan de Touwbaan gelegen parkeervak, behalve voor de invalide waarvoor het parkeer vak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere be langhebbende op grond van de Al gemene wet bestuursrecht tot I augustus 2001 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedag tekend en gemotiveerd bezwaar schrift Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet, de President van de Arrondissementrechtbank ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de President van de Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg.Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierechten gehe ven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de sectie Interne en Juridi sche Zaken van de dienst Stadsbe heer, Vlissingsestraat 21 te Middel burg ter inzage. VERKEERSMAATREGEL LOSKADE Burgemeester en wethouders heb ben besloten het parkeren te ver bieden op een aan de Loskade ge legen parkeervak, behalve voor de arts waarvoor het parkeervak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere be langhebbende op grond van de Al gemene wet bestuursrecht tot I augustus 2001 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedag tekend en gemotiveerd bezwaar schrift Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet, de President van de Arrondissementrechtbank ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de President van de Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015,4330 KA Middelburg.Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierechten gehe ven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de sectie Interne en Juridische Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. ARBEIDS VOORWAARDENREGELING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij de 20e wijziging van de Arbeids voorwaardenregeling gemeente Middelburg hebben vastgesteld. Deze wijziging ligt met de bijlagen ter inzage bij de afdeling Commu nicatie (Stadhuisstraat 2) van de Bestuursdienst JAARREKENING 2000 Met ingang van heden liggen bij de afdeling Communicatie (Stad huisstraat 2) voor een ieder ter in zage de concernjaarrekening 2000 met verslag inclusief ac countantsrapport en verantwoor ding van het college. HERINRICHTING ACHTER DE HOUTTUINEN- LANGEVIELE-POTTENMARKT- VLASMARKT- KROMMEWEELE Op 8 juni 2001 werd een informa tiebijeenkomst gehouden in ver band met de herinrichting van de straten Achter de Houttuinen, Lan- geviele, PottenmarktVlasmarkt en Krommeweele, waarbij voorlopige tekeningen werden getoond. Deze informatiebijeenkomst heeft niet geleid tot het bijwerken van de te keningen. Het definitief ontwerp van genoemde herinrichting ligt van 21 juni tot en met 18 juli 2001 ter inzage bij de dienst Stadsontwik keling aan de Vlissingsestraat 21. In het verlengde hiervan ligt even eens ter inzage het ontwerp voor de beweegbare palen van het af sluitingsregime van het hiervoor genoemde her in te richten deel van het Kernwinkelgebied. Dit ontwerp ligt ook op het hier voor genoemde adres en over de zelfde periode ter inzage. Contactpersonen zijn de heer H. Houtekamer, telefoonnummer 6752II of de heerA.J. Pekaar, telefoonnummer 675210. ONTWERPBESTEMMINGS- PLAN SINT PIETERPOORT Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het ontwerpbestem- mingsplan Sint Pieterpoort vanaf 25 juni 2001 gedurende vier we ken voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Communicatie, Stadhuisstraat 2, en de dienst StadsontwikkelingVlissingsestraat 21.Tevens ligt het ontwerpbestem- mingsplan desgevraagd na telefo nische afspraak (toestel 675236) op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling. De gemeenteraad heeft het oor spronkelijke ontwerpbestemmings- plan Sint Pieterpoort (gedateerd augustus 1999) in de vergadering van 20 maart 2000 niet vastge steld. Naar aanleiding hiervan heeft de opdrachtgever van het bouwplan, Woongoed Middelburg, contact gezocht met het bestuur van de bewonersvereniging "De Vijf Ringen" en is men tot een compro misplan gekomen. Dit compromis plan wordt juridisch-planologsich vastgelegd in het nu opnieuw in procedure gebrachte ontwerpbe- stemmingsplan Sint Pieterpoort. Dit plan heeft betrekking op de bouw van woningen, de aanleg van bijbehorende infrastructurele wer ken en de verbouwing van het ak- huis aan de Pauwpoort 2 tot wo ning. Het plangebied betreft hoofd zakelijk het voormalige terrein van de Rijks-HBS aan de Sint Pieter straat 2512 7 en wordt begrensd door de Suikerpoortgang, Suiker poort, Isabellagang, Pauwpoort en Sint Pieterstraat. Gedurende bo vengenoemde termijn kan een ie der zijn zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan, schrifte lijk en gemotiveerd, kenbaar ma ken bij de gemeenteraad van Mid delburg. Het geschrift dient te wor den gezonden aan de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het plaatsen van een kozijn en deur in de muur achterplaats op het perceel Vlasmarkt 4; het aanbrengen van zonwering op het perceel Damplein 30; het bouwen van een dakkapel, liftkoker en toiletruimte op het perceel Langstraat 35 te Arne- muiden; het bouwen van een tuinkasje op een perceel van het volkstui nencomplex Baaijenompad; het bouwen van een elektrici teitshuisje/trafostation op het perceel Uijterschootweg 8; het aanpassen van het interieur e.d. op het perceel Lange Delft 94; het bouwen van een blokhut op het perceel Oude Vlissingseweg 9; het uitbreiden van de woningen op de percelen Tarweakker 15/13 te Arnemuiden; het bouwen van een erker op het perceel Kriekenhofstraat 14; het uitbreiden van de woning op het perceel Oude Vlissingseweg 135; het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Presi dent Kennedylaan 31; het verbouwen van een entree partij op het perceel Kousteen- sedijk 3; het bouwen van een woning en garage op het perceel Zilver meeuwstraat 23; het bouwen van een muur en vlaggenmast op het perceel Bui tenruststraat 14; het plaatsen van een bijkeuken op het perceel President Wilson- laan 192; het bouwen van een bedrijfsver zamelgebouw op een perceel aan de Ampereweg; het bouwen van een opslag voor landbouwmachines op het per ceel Oude Veerseweg 12 7; het vervangen van de dakgolf platen van de schuur op het perceel Oude Veerseweg 129; het uitbreiden van de woning op het perceelVeersesingel 244. N.B.:Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd (tussen haakjes staat de datum van verzending): het aanbrengen van lichtrecla me op het perceel Karei Door manplein 30/De Ruyterstraat 21 (6-6); het aanbrengen van reclame op het perceel Lange Delft 70-74 C7 <s;. het plaatsen van een dakkapel op het perceel Kuipers Rietberg kwartier 29 (7-6); het plaatsen van een dakkapel op het perceel Belfort 41 (7-6); het bouwen van een tuinhuis op het perceel J. Brasserstraat 39 (7-6); het vernieuwen/vergroten dak kapel op het perceel Stadhou derslaan 13 (7-6); het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Titus Brandsma- kwartier 27 (7-6); het bouwen van een tuinkamer op het perceel Torenweg 8 (7- 6 het uitbreiden van het bedrijfs pand op het perceel Arnestein- weg 33 (7-6); het verbouwen van de woning op het perceel Langstraat 11 te Arnemuiden (7-6); het wijzigen van een reeds ver leende vergunning tot verbou wen van de schuur op het per ceel Ter Hoogestraat 30 (8-6); het verbouwen van de garage tot studeerkamer op het perceel A. Pouwerstraat 10(11-6); het verbouwen van pakhuizen en woonhuis tot kantoor op de percelen Breestraat 3/Oostkerk- plein 14(11-6); het uitvoeren van sloopwerk zaamheden in verband met ver bouw panden Breestraat 3/Oostkerkplein 14(11-6); het aanbrengen van een luifel en het verplaatsen van het geld automaat op het perceel Vrij landstraat 53 A I I -6); het bouwen van een woning met garage op het perceel Zil vermeeuwstraat 5 11-6); het verlenen van een gebruiks vergunning voor het pand Koor kerkstraat I (11-6); het plaatsen van een dakkapel op het perceel Oude Koudekerk- seweg 83 (I I-6). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes we ken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61,4330 AB Middelburg. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg maakt bekend dat zij voornemens is met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Hazen- burg ten behoeve van: het bouwen van een woning op het perceel Hengst 19 te Arne muiden; het bouwen van een woning op het perceel Hoogaars 27 te Ar nemuiden; het bouwen van een woning op het perceel Hoogaars 31 te Ar nemuiden. De aanvragen liggen met ingang van vrijdag 22 juni gedurende vier weken (tot en met 19 juli 2001) ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwik keling,Vlissingsestraat 21. Gedurende de termijn van ter in zageligging kan een ieder schrifte lijk zijn zienswijze omtrent de aan vragen kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. ARTIKEL 46, LID 6 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat er een aan vraag om aanlegvergunning is inge komen ten behoeve van het graven van een sloot aan de van 't Hoff- weg-Geerheulsprink te Middelburg. Aangezien er geen grond is om de vergunning te weigeren en er voor het gebied waarin het werk of de werkzaamheid zal worden uitge voerd, voordat de aanvraag is inge komen: een voorbereidingsbesluit in werking is getreden; dient de aan vraag op grond van artikel 46, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening (WRO) te worden aange houden.Aangezien het werk (de werkzaamheid) niet in strijd is met het in voorbereiding zijnde bestem mingsplan 'Buitengebied Middel burg', dan wel met het provinciaal en nationaal ruimtelijk beleid zijn burgemeester en wethouders voor nemens om met toepassing van ar tikel 46, lid 6 WRO de aanhouding te doorbreken en positief op de aanvraag te beslissen. De aanvraag ligt vanaf vrijdag 22 juni 2001 ge durende 4 weken (tot en met 20 juli 2001) voor een ieder ter inza ge bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21Gedurende de ze periode kan een ieder schrifte lijk zijn zienswijze omtrent de aan vraag kenbaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61 4330 AB Middelburg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 22 juni tot en met 5 juli 2001 liggen op de sectie Bouwen en Wo nen van de dienst Stadsontwikke ling de aanvragen om een vergun ning op grond van de Monumen tenwet 1988 ter inzage voor: het bouwen van een dakkapel, liftkoker en toiletruimte op het perceel Langstraat 35 te Arnemuiden; het restaureren van de kapcon structies en daken en het plaat sen van dakramen op het per ceel Kinderdijk 80; het aanpassen van het interieur e.d. op het perceel Lange Delft 4. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61,4330 AB Middelburg. Zie voor andere informatie van Middelburg pagina 3 in de Faam/Vlissinger, Maximaal Text 830 of www.middelburg.nl INSPRAAK VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN LAM- MERENBURG II Wij maken bekend, dat vanaf @tv:20 juni 2001 tlm I augustus 2001 @tin het stadhuis (begane grond, kamer 034) en in de open bare bibliotheek, Spuistraat 6 en Kanaalstraat 56 ter inzage ligt het voorontwerp van het bestem mingsplan Lammerenburg II. Dit voorontwerp voorziet in een juridisch-planologische regeling voor de toekomstige ruimtelijke si tuatie van Lammerenburg II. Het betreft een nog uit te werken be stemmingsplan voor de uitbreiding van de tweede fase van de wijk Lammerenburg. De uitbreiding vindt plaats noordelijk van de eer ste fase van Lammerenburg. Zij wordt aan de noordzijde begrensd door de Jacoba van Beierenweg en aan de oostzijde door het be staande Zuidbeek, waar direct langs het plangebied de weg S14 zal worden aangelegd (de weg wordt niet opgenomen in dit be stemmingsplan).Ten zuiden vor men de eerste uitbreiding van Lammerenburg en de manege Scheldestad de begrenzing.Ten westen wordt het gebied begrensd door de Vlissingsestraat Gedurende bovenvermelde termijn kan iedereen ten aanzien van dit onderwerp een inspraakreactie in dienen bij ons college. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het verbouwen van een winkel pand Gildeweg 6 - het bouwen van een portaal Zuiderbaan 9 - het verbouwen van de voorgevel Aagje Dekenstraat 5 - het bouwen van een tuinhuis Han Diekmannlaan 23 - het verbouwen van een winkel ruimte Lange Zelke 7 - het wijzigen/veranderen van de voorgevel Spaarnestraat 11 - het uitbreiden van een garage Steengrachtstraat 61 - het bouwen van een garage/ber ging Vrijburgstraat 40 - het vebouwen van een winkelge bouw Rehobothstraat 2 - het verbouwen van een bedrijfs gebouw riolwaterzuiveringsin- stallatie Walcheren Fort De Ruij- terweg 4 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aan vragen is beslist Het is mogelijk dat de tekeningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het uitbreiden van twee slaap kamers en het plaatsen van twee dakkapellen Gerbrandy- straat 154 - het slopen van twee autoboxen Van Doornlaan 35 - het bouwen van een bedrijfswo ning Bosschaartsweg 4 - het slopen van plafonds en wan den van eternit Scheldestraat 60 - het bouwen van een tuinhuis Handelsweg 19 - het verbouwen van de voorgevel Aagje Dekenstraat 5 - het bouwen van een dakkapel aan de achterzijde van de wo ning Van Ginkelstraat 12 - het slopen van de voormalige conciërgewoning Edisonweg 2 - het slopen van een tuinhuisje Bilderdijklaan 6 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending daarvan be zwaar worden gemaakt bij het colle ge van burgemeester en wethouders. WELSTANDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie is op 28 juni 2001 a.s. Uw plan moet tenminste één week voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht inge diend zijn. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art. 4.5.2. van de Alge mene Plaatselijke Verordening Vliss- ingen) is ontvangen van - DhrA.G. Pekaar, Badhuisstraat 178, voor het verwijderen van een populier uit de achtertuin Badhuisstraat 184 te Vlissingen Wij zijn van plan deze vergunning te verlenen. Nadere informatie over de ka- paanvraag kunt u krijgen bij de sector Beheer, sectie Beplantingen, Vredehoflaan 50, telefoon 487373. Vlissingen, 20 juni 2001 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE W i (o|cy no o OIOII f) 111 \V/| nfïsn ii l( O v

de Faam | 2001 | | pagina 18