C S Voorpremière: Pearl Harbour I N E C I T Y EEST Première: Keizer Kuzco 24e Walcherenrit voor Old-Timers CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant zeeland Sneak Preview: Streetparade met megabarbecue in Middelburg Derde Internationale Muziekfeest Middelburg vol variatie F I L M W E E K i I 12 jr K KUZCO 1 SPY KIDS DRACULA 2000 16 jr SEVEN DAYS TO LIVE 16 jr BRIDGET JONES'S DAIRY 12 jr EXIT WOUNDS 16 jr DUDE, WHERE IS MY CAR? AL SEE SPOT RUN AL ALONG CAME A SPIDER 16 jr POKEMON 3 AL THE MUMMY RETURNS 12 jr MEN OF HONOR 12 jr THE MEXICAN 12 jr SNEAK PREVIEW F I L M W E E K SOUS LE SABLE TRAFFIC CHROUCHING TIGER, HIDDEN DRAGON SIMON MAGUS F I L M W E E K SIMON MAGUS den Woensdag 20 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 15 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 21 juni t/m woensdag 27 juni Woensdag *21.00 uur L indrukwekkende film die de historie op onnavolgbare wijze in beeld brengt Dagelijks 13.45 16.15 uur Disney animatiefilm over verwende keizer die wordt veranderd in een lama Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur kinderen in een James Bond-achtig avontuur premièrej Donderdag, vrijdag, zondag en dinsdag 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur Dracula ontsnapt en maakt New Orleans onveilig. Zaterdag 24.00 uur Amanda Plummer wordt achtervolgd door visioenen over haar eigen dood Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Renée gaat op zoek naar 'de ware' Dagelijks 19.00 21.45 uur Steven Segal met het opnemen tegen corrupte collega's Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur twee jongens gaan op zoek naar hun auto die ze tijdens een wilde nacht zijn kwijtgeraakt Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 16.15 uur een drughond duikt onder nadat hij een maffiabaas heeft gebeten Dagelijks 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Morgan Freeman als detective Alex Cross Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Ash gaat op onderzoek om zijn moeder te redden. Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur vervolg op de succesfilm uit 1999 Dagelijks 19.00 uur Cuba Gooding Jr. moet het opnemen tegen drillinstructeur Robert de Dagelijks 19.00 21.45 uur komedie met Brad Pitt en Julia Roberts Maandag 21.45 uur verrassingsfiim voor de echte liefhebber Donderdag en zaterdag 19.30 uur Zondag en woensdag 20.00 uur Charlotte Rampling als vrouw waarvan de man plots uit haar leven ver dwijnt Donderdag 21.30 uur Vrijdag 22.00 uur met Oscars bekroonde film vol sterren en spanning over de Amerikaan se War on Drugs Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur twee vechtkunstenaars gaan op zoek naar een bijzonder magisch vechtzwaard Maandag en dinsdag 20.00 uur film over Hongaarse magiër die de Parijse politie te hulp Donderdag en vrijdag 20.30 uur oogstrelende film over Hongaarse magiër die de Parijse politie te hulp komt BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) Ben Affleck, Josh Hartnett en Kate Beckinsale brengen in deze film de Japanse aanval op de Amerikaanse marinebasis Pearl Harbour tot leven. Deze aanval betrok destijds de Verenigde Staten bij de tweede wereldoog en betekende een keerpunt in deze oorlog. Een tekenfilm over een door- en door verwende keizer in een ver land. Door zijn jaloerse hofhouding wordt hij veranderd in een lama. Hoe vindt een verdwaalde Keizer-lama de weg in het onbekende oerwoud en hoe vindt hij zichzelf? iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. Een zomerspektakel met megabarbecue, een modeshow, een waanzinnige optocht en een super trendy after-party. Dat zijn globaal de ingrediënten van de Streetparade die donderdag 28 juni in Middelburg gehouden wordt. Kijken, bekeken worden, dansen, eten en drinken en wie weet uitverkozen worden tot meest trendy Streetparadebezoeker. Het is nog niet eerder ver toond in Middelburg, maar de Streetparade belooft een waar spektakel te worden. Een bon te optocht van ruim 25 wa gens met extravagant uitge doste feestgangers, licht shows en DJ's laat Middel burg die avond bruisen. Het feest begint om 18 uur met een mega-barbecue voor Café Brooklyn aan de Markt. Terwijl de feestgangers zich te goed doen aan de gegrillde lekkernijen kunnen zij om 19 uur genieten van een spette rende modeshow. Om 19.45 uur vertrekt de parade voor een wervelende optocht door de Middelburgse binnenstad. De parade eindigt om 21 uur weer bij Brooklyn waar de party natuurlijk gewoon door gaat. Rond middennacht wor den de buitenactiviteiten afge sloten. Vanaf dat moment gaat in Café Brooklyn en The Dance en spektakel tijdens de Streetparade. Opera de trendy after-party van start die duurt tot vijf uur vroeg in de morgen. Kaarten voor dit megafestijn Het Internationaal Muziekfeest Middelburg beleeft de tweede helft van juni zijn derde editie. Tussen 21 en 30 juni staan in de sfeervolle Burgerzaal van het Middel burgs stadhuis vijf concerten van kamermuziek geprogram meerd. Bij elkaar komen ongeveer twintig werken tot klin ken, die in stijl, instrumentatie en periode van ontstaan een breed spectrum van de muziekgeschiedenis bestrijken. Handzaam gezegd: van Barok tot Bartók. Nieuw dit jaar is dat de organiserende Stichting Kamermuziek Zeeland een voorzichtig begin maakt met het muziekfeest meer 'naar de stad' te brengen. Dit laatste gebeurt in samenwerking met De Drvkkery. Op de eerste zaterdag, 23 juni, verplaatst het festival zich naar bui ten: dan is de markt van Middelburg het podium voor jonge ren die daar kunnen musiceren tijdens een muzikale 'vrij markt'. Die gelegenheid is er tussen 12 en 14 uur. Aanslui tend, van 14.30 tot 15.30 uur, treden verschillende musici, die later op de dag het avondconcert zullen verzorgen, op in De Drvkkery. Nederlandse componist Artistiek leider van dit aerde Kamermuziekfeest in de Zeeuw se hoofdstad is ook nu weer de altviolist Daniël Raiskin. Hij is in Rusland geboren maar woont al een aantal jaren in Am sterdam. Voor de laatste dagen van juni neemt hij een twin tigtal verwante musici mee naar Middelburg. Bij de programmering heeft Raiskin gekozen voor een brede opzet. Net als in vorige edities is er sprake van een zeer ge varieerde samenstelling van de ensembles tijdens de ver schillende concerten: van solo-cello tot een groep van zeven strijkers en blazers. Het muzikale bereik van het Muziekfeest 2001 is groter dan in de vorige twee jaargangen: bij elkaar bieden de vijf concerten een overzicht van drie eeuwen ka mermuziek, Bach en Boccherini tot Bartók, Piazolla en de Rus Alfred Schnittke. Elk van de vijf optredens omvat wel een werk dat uit de twintigste eeuw afkomstig is. Inspelend op de toenemende belangstelling voor zijn werk is ook de Neder landse componist Leo Smit opgenomen in de programme ring. De Viissingse Boulevard Bankert vormt za terdag 23 juni het vertrekpunt voor de 24e Walcherenrit voor Old-Timers. Zo'n honderd klassieke auto's en motoren met de respectabele leeftijd van 30 jaar of ouder ver trekken om 9 uur vanaf de 'Naald van Volte' voor een rit door Walcheren. Vanaf Vlissingen trekt de stoet ouwetjes via Koudekerke naar Park Westduin, waar de eerste stop wordt ingelast. Van 10 tot 11 uur is er hier volop gele genheid om de oldtimers van dichtbij te bekijken. Na de stop gaat de tocht ver der langs Zoutelande en West- kapelle naar Domburg waar in het Badhotel de lunch wordt gebruikt. Terwijl de deelne mers de inwendige mens ver zorgen kan het publiek tussen 11.45 en 13.15 uur al het schoons bewonderen in het centrum van Domburg. Na de lunch, zo rond 13.15 uur ver volgt de rit langs Oostkapelle, Vrouwenpolder naar Veere. De Veerse Markt vormt tussen 14 en 14.30 uur het toneel van de derde stop. Via Gapinge, Mid delburg en Koudekerke ein digt de rit weer in Vlissingen. De verwachte aankomsttijd in Vlissingen is 15.30 uur. Hier De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 16 van dit blad. Eerste kunstmarkt in Vlissingen Voor het eerst in de geschiedenis wordt er in de Viissingse bin nenstad een heuse kunstmarkt gehouden. Verspreid over de oude Markt, kleine Markt, Scheldeplein en Lange Zelke staan 24 kramen waar 28 kunstenaars aan het werk te zien zijn. De ge spreide opzet zorgt voor een heerlijke struintocht langs schilde ren, etsen, en beelden. Uiteraard is al het werk dat tijdens de kunstmarkt te zien is ook te koop. De Evenementen Commissie Vlissingen heeft voor de twee dagen ook voor een muzikale omlijsting gezorgd. Zaterdag speelt de brassband Ceacila en zondags zorgt Frans Kasander voor muziek op de diverse loca ties. Parijse sferen in Vlissingen dus. Light in sight In kunstuitleen De Bevelanden aan de Wijngaardstraat 3 te Goes exposeert, tot 4 augustus, Gerrie Starreveld met fotogra fie. De opening van deze expositie is zondag 1 juli om 13 uur. Vorig jaar was er al werk van haar te zien in de Grote Kerk te Veere. In woonzorgcomplex De Haagbeuk heeft zij, in samen spraak met de bewoners, ook een fotografieproject uitgevoerd. Tijdens de opening geven Gerrie Starreveld en de bewoners commissie Haagbeuk een toelichting op projecten in de open bare ruimte. De Bevelanden is na de vernissage geopend van woensdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur. Koopavondconcert Onda zijn tot en met woensdag te koop bij Brooklyn en The Ope ra. Kosten: vijftien gulden, in clusief barbecue. Cornetsectie jeugdorkest Onda Christelijke brassband Onda geeft donderdag 21 juni een koop avondconcert op de Middelburgse Markt. Onda verzorgt dan, onder leiding van Ger Blom een afwisselend programma voor het winkelend publiek. Dit koopavondconcert is het laatste con cert van Onda voor de zomervakantie. Sessie in Brooklyn Zondag 24 juni om 17 uur begint een optreden van de Grandpa Nick Sessieband in het Middelburgse café Brooklyn. Hierbij wordt een greep gedaan uit de verschillende muziekthema's die het afgelopen jaar door de gastartiesten met de band zijn ge speeld. Tijdens het optreden komen Brian van Zwietering (Dooby Brothers), Danny Polfliet (Elvis Presley), Lana Wolf (Ab ba), Johannes Papilaja (Kool and the Gang) en Marjon van Iwaarden (Tina Turner) voor het voetlicht. Jazzebel live Ooit begonnen als gelegenheidsformatie maar nu als permanent en semble speelt Jazzebel dinsdagavond 26 juni in De Mug. In dit café aan de Vlasmarkt in Middelburg brengt het kwintet een optreden met zogenaamde 'jazz-standaards' in eigen interpretatie. Sylvia Klein, Fred Flohr, Jan Net, Tonie Wesdijk en Wim Arendzen brengen muziek om mee te swingen, te luisteren maar vooral om van te genieten. zijn de antieke auto's en moto ren uit binnen- en buitenland nog tot 17 uur te bezichtigen op de Zeemanserve, terwijl MI mmtmÊÊÈI een gezellige band zorgt voor live-muziek. Dit is tevens de plaats waar de prijzen aan de deelnemers worden uitgereikt. iPiekafsluiting Vrijdag 22 juni sluit De Piek aan de Viissingse Hellebaardier straat het seizoen af met de TexMex accordeonlegende Flaco Jimenez. Max Tax verzorgt het voorprogramma. Aanvang 22 uur, toegangskaarten 27,50 gulden aan de kassa, 25 gulden in de voorverkoop. In verband met de te verwachten drukte (de kaarten zijn al bijna uitverkocht) is de zaal al om 20.30 uur geo pend. 15 september start het nieuwe seizoen met een optreden van de Bootleg Doors, ter herdenking van het 30 jarig overlij den van Jim Morrison op 3 juli van dit jaar. Vlijt en Volharding op de Burg De slagwerkgroep van Vlijt en Volharding tijdens een uitvoering op de Burg. Vrijdag 22 juni is er een optreden door de muziekvereniging 'Vlijt en Volharding' op de Karolingische Burg van Oost Sou burg. Het gevarieerde programma wordt uitgevoerd door de Koninklijke harmonie 'Ons Genoegen' met het leerlingenorkest en de Deltaband, de band Expression, Vlijt en Volharding met het jeugdkorps en het amusementsorkest Humoreske. Deze avond, die dit jaar voor de vijfde keer gehouden wordt, duurt van 19.30 tot 22 uur. Einduitvoering Muziekschool In het Arsenaaltheater te Vlissingen is zaterdag 23 juni de eind uitvoering van het kinderkoor, het gemengd ensemble en het strijkersensemble van de Zeeuwse Muziekschool regio Walche ren. Het kinderkoor zingt onder leiding van Leny Stokman, en het strijkersensemble speelt staat onder leiding van An Reusen. Tijdens de voorstellingen worden het wel en wee van een bij zonder reisbureau muzikaal uitgebeeld. De voorstelling begint om 19.30 uur en vanaf 19 uur zijn de toegangskaarten aan de kassa van het theater verkrijgbaar. Zomerconcert Zeeuws Orkest Aan het begin van de zomer biedt het Zeeuws Orkest de Zeeu wen en de toeristische gasten een avond ontspanning met meeslepend muziek voor jong en oud. Met Haydn, Schuman en Dvorak brengen het orkest en soliste Klara Würtz onder leiding van dirigent Joan Berkheimer een afwisselend en lichtvoetig programma. Het concert is donderdag 28 juni om 20 uur in de Middelburgse concertzaal; vrijdag 29 juni in de Grote Kerk in Brouwershaven en 30 juni in de Sint Baafskerk te Aardenburg.

de Faam | 2001 | | pagina 15