SCHLECKER Vergadering Provinciale Staten Milieufonds Provincie Zeeland Algemeen bestuur SCHLECKER HOMESHOPPING WWW.SCHLECKER.com Woensdag 13 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 24/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Tot 1 oktober 2001 kunnen sub sidieaanvragen ingediend worden bij Gedeputeerde Staten voor het Milieufonds en het programma 'Leren voor duurzaamheid'. Deze week informatie over het Milieu fonds. Uit het Milieufonds worden inno vatieve projecten financieel ondersteund. Het Milieufonds kent subsidies toe aan drie soor ten projecten: duurzame land bouw, milieubesparende initiatie ven en Natuur- en milieueducatie. Met duurzame landbouw wordt bedoeld dat een project er toe moet leiden dat landbouwmetho den minder schadelijke effecten voor de omgeving veroorzaken door efficiënter of anders te gaan werken. Gedragsverandering Binnen de categorie milieubespa rende initiatieven kan subsidie toegekend worden om apparaten of methoden te ontwikkelen of in gebruik te nemen om de kwaliteit van het milieu te verbeteren. Door Natuur- en Milieueducatie wordt de kennis over de invloed van de mens op onze leefomge ving overgebracht op anderen. Met deze kennis wordt men meer bewust van het eigen gedrag en dat van anderen. Dit draagt bij aan een gedragsverandering bin nen het denken over het milieu en het eigen handelen. De provin- cie wil speciaal het bedrijfsleven oproepen om subsidieaanvragen in te dienen. Subsidiëring Niet aan alle projecten wordt sub sidie toegekend. Het moet ver nieuwend zijn. Apparaten die al in de handel verkrijgbaar zijn of werkwijzen die elders in Zeeland al beproefd zijn, komen niet in aanmerking voor een subsidie. De innovaties moeten anderen stimuleren om hetzelfde te gaan doen. Verder moet een subsidie verzoek passen binnen het pro vinciale beleid, met name binnen de thema's van het milieubeleids plan 'Groen licht' en het water huishoudingsplan 'Samen slim met water'. Particulieren, bedrij ven, instellingen en organisaties kunnen een subsidieverzoek in dienen. De projecten die zijn goedgekeurd krijgen in het alge meen tussen de 25 en 75% van de kosten vergoed. In 2000 waren er 40 verzoeken die voor ruim 1 miljoen aan subsidie uit het milieufonds vroegen. Hiervan zijn 28 aanvragen geheel of ge deeltelijk toegekend tot een totaal bedrag van ƒ481.203,-. Enkele voorbeelden van projecten: Duurzame landbouw De projecten richtten zich onder meer op opvangen van regenwa ter van een bedrijfsterrein om te gebruiken in de fruitteelt, mecha nische onkruidbestrijding en een innovatieve mestverdeelmachine. Milieubesparende activiteiten Accenten van toegekende subsi dieaanvragen zijn een tentoon stelling over zonne-energie, ondergronds bouwen en stimule ring van de inbouw van vuilwater- tanks in jachten. Natuur- en milieueducatie Voorbeelden van gesubsidieerde projecten zijn de bouw van een vleermuizenkelder in een natuur park, een milieudoe-programma voor het basisonderwijs bij Eco- scope, het maken van een leskist over Walcherse kreken en het project 'Week van de Zee' (een educatief programma over de natuur op en rond het strand). Informatie en aanvragen Informatie over het Milieufonds en het programma 'Leren voor duurzaamheid' wordt verstrekt door S. Bleyerveld, directie Ruimte, Milieu en Water, tel. 0118-631734, e-mailadres: milieufonds@zeeland.nl. Met hem kunt u ook een concept-aanvraag bespreken. Dit kan vragen voor komen en bijdragen aan een snel le afhandeling van de subsidie aanvraag. De subsidieverzoeken kunt u rich ten aan: Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de heer S. Bleyerveld, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Nieuws Op maandag 18 juni is er een vergadering van de commis sie Algemeen Bestuur. De vergadering begint om 13.45 uur, is openbaar en wordt gehouden in het provin ciehuis, Abdij 6, Middelburg. Aan het begin van de verga dering is er spreekrecht voor het publiek. Op de agenda staat het voor stel van Gedeputeerde Staten inzake het herindelingsadvies Zeeuwsch-Vlaanderen. Provinciale Staten stellen het herindelingsadvies aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties vast in hun vergadering van 29 juni 2001. De agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400.'E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30.tot 16.30 uur. De agenda en bijbehorende stukken zijn ook te raadple gen via de website van de provincie, vmw.zeeland.nl. Vrijdag 22 juni om 10.00 uur vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomst bij te wonen. De financien van de provincie komen in deze vergadering uitge breid aan bod. De jaarrekening 2000 staat als eerste op de Het positieve saldo van ruim 4,5 miljoen gulden wordt toegevoegd aan de algemene reserve. Inkomsten De uitkeringen van het rijk vor men de grootste bron van inko men. De doeluitkeringen van het rijk, 186 miljoen gulden, moeten worden besteed voor een bepaal de beleidstaak. Daaronder vallen het openbaar vervoer, bodemsa nering, Omroep Zeeland en de Provinciale Stoombootdiensten (PSD). De uitkering, die vrij be steedbaar is, bedraagt 122 mil joen. De opcenten motorrijtuigen belasting bedroegen vorig jaar 40 miljoen, de vervoersopbreng- sten PSD waren goed voor 29 miljoen gulden. Al deze inkom sten vormden samen met de aan wending reserves voor een besteedbaar bedrag van 530 mil joen gulden, in Euro's is dat 241 miljoen. Uitgaven De provincie heeft vorig jaar 525 miljoen gulden uitgegeven. Voor een groot deel betroffen de uitga ven uitkeringen van het rijk die moesten worden doorgesluisd naar Omroep Zeeland, jeugdhulp verlening, bodemsaneringen stads- en dorpsvernieuwing. Daarnaast zijn subsidies verleend in het kader van natuurbescher ming, welzijnsprojecten, economi sche en toeristische ontwikkeling en infrastructuur. De stijging van de materiële uitgaven werd mede veroorzaakt door de grote onderhoudsbeurt van de Zee- landbrug, een uitgave van ruim zeventien miljoen. Aan salarissen en kosten van ondërsteuning was de provincie 114 miljoen kwijt. De toevoeging aan de reserve bedroeg ruim honderd miljoen. De reserves worden in 2001 voor een groot deel weer uitge geven. Bestuursrapportage In de eerste bestuursrapportage van 2001 wordt ingegaan op de voortgang van beleidsvoorne mens, openstaande actiepunten en bestuurlijk relevante ontwikke lingen. Een belangrijk beleids voornemen is de opstelling van een strategische visie. Volgens de planning moet de visie over de toekomst van Zeeland na de zomer gepresenteerd worden aan de bevolking. Daarvoor zul len in september/oktober inloop bijeenkomsten worden georgani seerd. Voorjaarsnota In de voorjaarsnota worden de uitgangspunten aangegeven voor de begroting 2002 en wordt ingegaan op de budgettaire ruim te in de komende jaren. Alle be dragen worden in Euro's gepre senteerd. De budgettaire ruimte is behoorlijk vanwege de hogere dividenduitkering van DELTA Nutsbedrijven. Er wordt geen 'projectenlijst' aangelegd maar Gedeputeerde Staten wijzen erop dat de komende jaren rekening moet worden gehouden met de provinciale huisvesting. Vervan gende ruimte voor de kantoor units bij de directie Ruimte, Milieu en Water en aanpassingen aan het Abdijcomplex zullen een aardig beslag leggen op de bud gettaire ruimte. Dividend De provincie is aandeelhouder van DELTA Nutsbedrijven. Op de algemene vergadering van aan deelhouders zal worden besloten hoe de winst zal worden ver deeld. De winst die vorig jaar behaald is, wordt voor een deel als dividend uitgekeerd. De pro vincie ontvangt ruim 28 miljoen gulden. In de begroting van de provincie was rekening gehouden met een uitkering van ongeveer twaalf miljoen. GS stellen voor de hogere dividenduitkering van 16 miljoen toe te voegen aan de budgettaire ruimte voor 2002. Begrotingswijzigingen De 7e, 8e en 9e begrotingswijzi ging zijn de laatste agendapunten van de Statenvergadering. Een belangrijke wijziging is de finan ciële dekking van het 'Strategisch plan eindfase PSD'. Voor de periode 2001 t/m 2003 is een moet een bedrag van 1,87 mil joen worden gereserveerd. Informatie De agenda van de Staten vergadering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Joosse Interieurs Langstraat 2-4, Arnemuiden, tel. 0118-601273 Geopend van maandag t/m zaterdag en vrijdagavond. s-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 ïeTl^n,,e 9eldlg vanaf 6.6.2001 t/m 19.6.2001 p°ÖiS'rV°°""a Een nieuwe SCHLECKER service: www.SCHLECKER.com SCHLECKER HOMESHOPPING Simpel thuis bestellen, betalen op rekening en u ontvangt uw bestelling gratis thuis. [vanal een minimale beslelwaarde van HFL 30,-) Voor informatie over HOMESHOPPING ot het aanvragen van onze bestelcatalogus Hunt u ons natuurlijk ooli bellen: OU 18 - 59 55 33 Aanleg wateropvang bedrijventerrein Krabbendijke. Ergosleep, de enige iattenverlng die zich volledig aan de specifieke lichaamsbouw van elke slaper aanpast. Overdag wordt er heel wat druk uitgeoefend op uw rug, deze dagelijkse belasting vraagt heel wat van uw rug. Vandaar dat 'ontspanning' van uw rug zo belangrijk is. De meeste kans hiertoe krijgt u bij het slapen. Een correcte ondersteuning van het lichaam is dan ook dé voorwaarde voor een goede nachtrust. Dat vraagt om een perfect op elkaar afgestemd matras, lattenbodem en kussen. Op het computerscherm zie je hoe de lattenvering voor jou ingesteld moet worden. Met behulp van de computer meten we jouw Ilichaamsprofiel en volgt een berekening van hoe de latten voor jou ingesteld moeten worden. Verandert later je gewicht? Geen nood dan vraag je een nieuwe test aan en wordt je persoonlijke Instelling bijgestuurd. Pe. sltxcvpvvjtwbeJ wve^C GOES Marconistraat 13 tel. (0113) 22 4113

de Faam | 2001 | | pagina 7