GEMEENTE MIDDELBURG Aanleg kademuur gestart 4 i lUimÉwbiuiw.4 iiilsmiiili Wijkopruimdag Stromenwijk Project Buitengewoon Veilig van start in de Keurhove Nieuw zwembad in aantocht Afsluiting President Rooseveltlaan - Boassonlaan Werkzaam heden Zuidsingel Ontsluiting Poelendaele Commissie bezwaar- en beroepsschriften Samenwerking wijkbeheer en stadstoezicht Woensdag 13 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 24 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 In verband mei asfalteringswerk- zaamheden aan de Pres. Roose veltlaan en Boassonlaan in Mid delburg worden deze wegen van 13 juni tot en met 15 juni afgeslo ten. De afsluiting kan afhankelijk van de weersomstandigeheden langer duren dan hiervoor aange geven. De omleidingsroute Veersepoorl - Prooyenspark wordt met omlei dingborden aangegeven via de Gen. Hawillwill Smithlaan - Sir Winston Churchilllaan - Noordsin gel - Sportlaan - Nassaulaan - Veerseweg. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u zich wenden tot de heer C.Reijerse, telefoon 675 226, van de sector Stadsontwikkeling afd. Nieuwe werken en Verkeer. Maandag 18 juni 2001 start fir ma Moerland uit St. Annaland met het herstraten van het ge deelte van de Zuidsingel van huisnummer 90 tot en met huis nummer 34. Het werk wordt in twee fases uitgevoerd en is uiter lijk in oktober klaar. De Zuidsingel krijgt een nieuwe puinfundering, waarop de nieuwe bestrating aangebracht wordt. Hoe het wordt kunt u zien in het vorige herbeslrate stuk Zuidsingel. Uit eindelijk wordt het trottoir, de weg, en de parkeervakken ver nieuwd. Fase 1 gaal van huisnummer 90 tot en met de Lutherse kerk. Fase 2 van de Lutherse kerk tot huisnum mer 34. De aannemer draagt zorg, dat fase 1 gereed is vóór de bouw vakvakantie van 13 juli 2001 tot 10 augustus 2001. Tijdens de bouw vakvakantie is de straat normaal open voor het verkeer. Op 13 au gustus 2001 start naar verwachting fase 2. De werkzaamheden zullen naar verwachting begin oktober 2001 gereed zijn. Weersinvloeden kunnen de aanleiding zijn dat ge noemde data wijzigen. Voor de uitvoering van de werk zaamheden zal de straat voor het verkeer moeten worden afgesloten. Met de bereikbaarheid van bedrij ven en scholen wordt zoals toege zegd zoveel mogelijk rekening ge houden. Er wordt getracht het on gemak tot een minimum te beper ken. Indien u nog vragen hebt, kunt u contact opnemen met de heer C. Mouthaan van de dienst Stadsbeheer, bereikbaar onder nummer 67 53 91Hij is tevens be last met het dagelijks toezicht op de werkzaamheden. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag IS juni tot en met zondag 24 juni 2001 Maandag Varkensvlees in fijne saus met stukjes appel, rode kool en aard appelpuree. Dinsdag Gebakken tartaar in pittige jus, savooi kool, aardappelpuree. Woensdag Dunne plakken rundvlees, spi nazie, aardappelen. Donderdag Kipschnitzel 'cordon bleu', worteltjes, aardappelpuree. Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwtjes, worteltjes, aardappelen. Zaterdag Witlofschotel met ham en aard appelpuree. Zondag Wat de pot schaft. Wethouder Laitwieler kijkt hoe de plaat in de bodem van het kanaal verdwijnt (foto: afd. Communicatie). De heistelling bij de start van hel werk aan de kademuur. Medewerkers van het project kij ken hoe wethouder Luitwieler de machine bedient (foto: afd. Communicatie Wethouder Luitwieler heeft vorige week de eerste plaat voor de nieu we kademuur in de bodent van het Kanaal door Walcheren getrild. Op de impressie onder dit artikel ziet u hoe die kademuur, als het werk klaar is, er ongeveer uit komt te zien. Het project Stationsgebied is in middels in volle gang. Er wordt ge werkt aan de nieuwe busterminal. de fietstunnel en de nieuwe Ka- naalweg. De aanleg van de kade muur, één van de meest bijzondere onderdelen van het project, is nu dus ook van start gegaan. Eerst wordt een damwand in de bo dem van het kanaal getrild, vanaf de Stationsburg ongeveer 200 me ter parallel aan de Kanaalweg. Dit gebeurt met een snelheid van onge- Een artist impression van de kademuur (stedenbouwkundig bureau Palmboom en van den Bout) Wijkbeheer Middelburg veer twintig meter per dag. Daarna wordt de ruimte tussen de dam wand en het talud opgevuld. Zo ontstaat ongeveer zes meter extra ruimte. Op deze kademuur komen ruime fiets- en voetpaden, open baar groen, bankjes en straatver lichting. De platen die in de bodem worden getrild worden per ponton aange voerd. Verkeersmaatregelen Op de Kanaalweg geldt een maxi mumsnelheid van 30 km/u in ver band met verkeersveiligheid. Er zijn twee rijstroken beschikbaar. Automobilisten vanuit richting Ar- nemuiden, die bij de stationsbrug gekomen rechtdoor of rechtsaf (over de brug) willen, rijden op één rijstrook. Ter hoogte van de Shell-pomp staan tijdelijke verkeerslichten om de verkeerstroom te begeleiden. Daar wordt gewerkt aan de nieuwe Kanaalweg. Zodoende is daar tijde lijk maar een rijstrook beschikbaar. Schone straten en geen rommel in het openbaar groen. Dat is normaliter het gevolg van een wijkop ruimdag. Woensdag 20 juni aanstaande houdt het Wijkbeheer van de gemeente Middelburg een wijkopruimdag in de Stromenwijk. Het gebied waar de opruimdag is betreft de volgende straten: IJsselstraat Rijnstraat Waalstraat Maasstraat Westerscheldeslraat Sloestraat Zandkreekstraat Veersegatstraat Westgatstraat Oostgatstraat Deurloostraat Wielingenstraat Kreekrakstraat Samenwerken De wijkopruimdag kenmerkt zich doordat de Gemeen telijke Stadsreiniging, de wijkonderhoudsploeg, politie en toezichthouders, woongoed en allerlei maatschappe lijke organisaties samenwerken met de bewoners om een goed woon- en leefklimaat creëren en behouden. Bewoners ontvangen ongeveer een week van te voren een bewonersbrief, waarin zij kunnen lezen wat er alle maal gaat gebeuren, een programma van de dag en waar zij zich als vrijwilliger kunnen opgeven. Op 20 juni krijgt de wijk Stromenwijk dus extra aan dacht van de gemeentelijke afdeling Stadsbeheer en Woongoed zal ook opknapwerkzaamheden in de wijk verrichten. De SKWM komt ons in de middag verster ken met de Troepgroep. Zij gaan het zwerfvuil in de wijk opruimen. De gemeente hoopt dal bewoners en thousiast raken door dit initiatief en zich opgeven als vrijwilliger. Er is op zo'n dag echt van alles en nog wat te doen en iedereen is welkom. De wijkbemiddelaar Rudolf van der Feen kunt u hier over meer vertellen. Hij zit op het Wijkondersteuningspunt (Woelige Werf) in de Rijnstraat 12, telefoon: 641180. Ook in andere wijken van Middelburg wordt dit jaar een wijkopruimdag georganiseerd. De wijktalels geven aan welke wijk uil een gebied aan de beurt is. Dit wordt vervolgens gepubliceerd in de Faam. De data van de wijkopruimdagen zijn al bekend: Gebied: West woensdag 20 juni 2001 Arnemuiden woensdag 12 september 2001 Dauwendaele woensdag 26 september 2001 Wit u meer weten over wijkbeer of over wijkopruimda gen neem dan contact op met afdeling Wijkbeheer van de gemeente, met A. Jonk man telefoon: 675788. Hier kunt u zich ook opgeven als u zich wilt mel den als vrijwil liger. Met het oog op de nieuwbouw van Rijkswaterstaat vinden de komende weken werkzaamheden plaats aan de Poelendaelesingel. Om de kavel Poelendaele beter be reikbaar te maken voor het bouw- verkeer wordt de berm doorgesto ken. De huidige halte voor de bus van de schoolzwemmers wordt een strook voor rechtsaf. Het werk moet voor de bouwvakvakantie en de seizoensdrukte gereed zijn. Vanwege dit werk is tijdelijk (in beide richtingen) een rijbaan ko men te vervallen. Als u met de auto bent, let u dan op de verkeersbor den. Als het zwembad straks gesloten is, start de sloop van het gebouw en hel bouwrijp maken van de kavel. Begin 2002 start de bouW van het nieuwe kantoor van Rijkswaterstaat directie Zeeland. De commissie, die het gemeente bestuur adviseert over bezwaar schriften, komt op donderdag 14 juni 2001 bijeen om belangheb benden te horen. De bijeenkomst vindt plaats in de Trouwzaal van het Stadhuis. Behandeld worden (onder voorbehoud) de navolgen de zaken: 16.30 uur: Bezwaarschrift tegen een besluit van hel college van burgemeester en wethouders van Middelburg waarbij een verzoek om vergoe ding van schade i.v.m. hel treffen van geluidsreducerende maatre gelen aan een woning is afgewe zen. 16.50 uur: Bezwaarschrift tegen een besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg waarbij een parkeervergunning 2001 is afgewezen. 17.10 uur: Bezwaarschrift tegen de besluiten van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg waarbij resp. een vergunning en een ontheffing is verleend voor de Dc- fensiedagen op de Loskade, Meestoof en Markt op vrijdag 18 en zaterdag 19 mei 2001. 17.30 uur: Bezwaarschrift tegen een besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg waarbij een subsidie voor het pro ject "Wereldreizen door Middel burg" werd afgewezen. Zoals u wellicht weet, worden in verschillende wijken nieuwe initiatie ven ontwikkeld in het kader van de herstructurering naoorlogse nieuwbouwwijken. Eerder hebben wij u op de hoogte gehouden van de verschillende projecten die ter versterking van de leefbaarheid in Mid delburg worden ontwikkeld. Deze week de samenwerking tussen wijk beheer en stadstoezicht. In enkele wijken van Middelburg werken de toezichthouders al in de wijk. De toezichthouders hebben een belangrijke taak in het signale ren van situaties die mogelijk in strijd zijn met de leefregels in de wijk. Zij vormen als het ware ook de ogen en oren in de buurt. Ook vanuit het wijkbeheer zijn wijkbe- middelaars in de wijken actief. De wijkbemiddelaars houden de stand van zaken in uw wijk in de gaten. Wat beide organisaties gemeen heb ben, is dal zij dal werk voor de be woners en met de bewoners samen doen. Wat ligt er dan meer voor de hand om een vorm van samenwer king te vinden tussen stadstoezicht en wijkbeheer? Sinds enige lijd zijn er gesprekken gaande tussen deze twee organisaties. De afspraak is gemaakt, dat de toezichthouders binnenkort de surveillance vanuit het WOP (wijkondersteuningspunt) in de wijk zullen gaan uitvoeren. In enkele wijken wordt nu al erva ring opgedaan. In Nieuw Middel brug en Arnemuiden is al een be scheiden proef gestart. Daar is nu al van te melden, dat deze proef suc cesvol verloopt. Bewoners reageren positief op de aanwezigheid van de toezichthouders en zij ervaren ook dat er nu ook meer in de wijk wordt opgelet. Dat is een goede stap in de richting van een nog veiliger wijk. Beide organisaties zullen er voor gaan zorgen, dat medio september in alle gebieden van Middelburg de toezichthouders in de wijken een begrip gaan worden. Tegen die tijd zullen wij u nader informeren. Wilt u reageren of meer weten over het wijkbeheer in uw wijk? Mailen naar wijkbeheer@middelburg.nl (of op de website kijken), telefoneren met Hans Vergeer, coördinator wijkbeheer (675520). De herstructurering van de Magistraatwijk is in vol le gang. De hoogbouwflats zijn gesloopt en de eerste paal van de unilocatie is geslagen. Ook de nieuw- bouwplannen voor de appartementen en het nieuwe winkelcentrum krijgen steeds meer hun definitieve vorm. Op de wijktafel Zuid van 28 juni aanstaande zal een tip van de sluier opgelicht worden over deze nieuwbouw-projecten. Wijkbeheer Middelburg Op bouwkundig gebied is er dus volop actie. Maar er worden niet al leen stenen gestapeld! Een belang rijk onderdeel van de herstructure ring heeft als doel het verbeteren van de leefbaarheid in de wijk. Uit het leefbaarheidsonderzoek dat is gehouden in de wijk kwam onder andere naar voren dat bewoners zich niet altijd even veilig voelen. Ook is gemeld dat er dringend be hoefte bestaat om de onderlinge band tussen de bewoners te verster ken. Daar gaan we wat aan doen. Naar aanleiding van deze signalen is een nieuw leefbaarheidsproject ontwikkeld dat de leefbaarheid in de wijk moet verbeteren. Dit pro ject heeft de titel "Buitengewoon Veilig" meegekregen. Het gaat om een project dat uit meerdere onder delen bestaat en waar verschillende organisaties en bewoners bij betrok ken zijn. In het project werken be woners, Woongoed Middelburg, Politie en Gemeente Middelburg nauw samen om de volgende on derdelen uit het plan te realiseren: - aanbrengen van achtcrpadver- lichting om de soms lange ach terpaden minder eng te maken - herbestraten achterpaden: alle achterpaden zullen weer opge haald worden en rechtgetrokken worden - opknappen voor- en achtertuinen. Aan de bewoners wordt gevraagd extra aandacht te gaan besteden aan het tuinonderhoud. Uit het leefbaarheidsonderzoek is geble ken, dat veel bewoners zich storen aan het soms slechte aanzicht. Tuingereedschap is te leen op het WOP Zuid aan de Rentmeesterlaan - aanpak schuttingen achterpaden. Veel schuttingen in de achterpa den zien er redelijk tot goed uit. Er zijn echter een aantal schuttin gen die niet voldoen aan de meest minimale kwaliteitseisen. Betreffende bewoners zal ge vraagd worden deze schuttingen te verwijderen of te vernieuwen - saneren illegale bouwsels en aan bouwen. Op enkele plekken zijn bouwsels in de tuinen gebouwd waarvoor geen toestemming van de woningbeheerder of een bouwvergunning is aangevraagd. Betreffende bewoners zal ge vraagd worden |n\ alsnog toe stemming te verkrijgen van de ei genaar (Woongoed) of en vervol gens alsnog een bouwvergunning aan te vragen om zodoende de zaak te legaliseren. Bouwsels die kwalitatief niet voldoen zullen moeten worden afgebroken - verbeteren veiligheid. In de toe gangen naar de achterpaden zul len bajonethekken worden aange bracht. Ook zullen op enkele plekken een "knip" aangebracht worden zodat ongewenst bezoek vanuit de achterpaden beter ge weerd kan worden - buurtpreventie. In samenwerking met de politie zal een aanvang ge maakt worden met dit projeclon- derdeel. Het betekent eigenlijk hel opnieuw introduceren van een ge wenste vorm van sociale controle. Deze week is Woongoed gestart met het herbestraten van de achterpaden en het aanbrengen van de achterpad verlichting. De betrokken huurders uil het complex Keurhove hebben hierover een brief ontvangen. Vlak na de zomervakantie zal een bewonersavond voor de bewoners van de Keurhove e.o. gehouden over het project. Deze bewoners avond is gepland op dinsdag 11 september. Vervolgens zal op don derdag 13 september samen met de bewoners de "officiële start" van het project gevierd worden. Bewo ners van de Keurhove krijgen nog een uitnodiging en programma voor de bewonersavond en de opening. Het project Buitengewoon Veilig zal in het najaar starten in Radenho- ve en Poortershove, waarna in de eerste helft van komend jaar de Joh. Costenobelstraat aan de beurt is. Middelburg en Vlissin- gen krijgen een nieuw zwembad. Helaas is er een periode waarin ons zwembad reeds gesloten is, maar het nieuwe nog niet gereed. Vanaf het seizoen 2001-2002 vinden de Middelburgse activi teiten plaats in het zwembad van Vlissingen. In dit artikel meer infor matie over de maatrege len die genomen zijn om de 'zwembadloze perio de' voor u zo aangenaam mogelijk te maken. Regelingen We begrijpen dat niet iedereen blij is met de zwembadloze periode, maar het kan helaas even niet anders. Om de gebruikers van het zwembad, u dus, tegemoet te komen, zijn een aantal regelingen getroffen. Wal de ze regelingen inhouden, leest u hier onder in het kort. De informatie staal ook uitgebreid in een folder. Deze folder is op te halen in het zwembad, de afdeling Communica tie van de Gemeente Middelburg (Stadhuisstraal 2) en in een nieuw in te richten informatiecentrum. Abonnenientenhouders - Houders van een Middelburgs abonnement kunnen op vertoon hiervan in Vlissingen gaan zwemmen. - Middelburgers die na 1 septem ber 2001 een abonnement kopen in Vlissingen kunnen de meer kosten ten opzichte van een ver gelijkbaar Middelburgs abonne ment vergoed krijgen. - Middelburgse abonnementhou ders die niet in Vlissingen willen gaan zwemmen, kunnen het res tant van de waarde van hun abonnement bij inlevering van het abonnement vergoed krijgen. Meerbadenkaarten Mensen die een meerbadenkaarl hebben, kunnen op vertoon van een geldige kaart terecht op vrij-zwem- lijden in Vlissingen. Na aanschaf van een nieuwe kaart, kan hel ver schil in prijs gedeclareerd worden. Leskaart Leskaarten, die na sluiting van zwembad .Poelendaele nog geldig zijn, blijven dit voor de geldig heidsduur ook in Vlissingen. Na aanschaf van een nieuwe kaart, kan het verschil in prijs gedeclareerd worden. Doelgroepen Aquafit, eindigend aan hel eind van het winterseizoen, wordt voortgezet in de reguliere aqualït-grocpen in Vlissingen. 55+ zwemmen (MB- VO) en het damesuur worden ver plaatst naar hel Vlissingse bad. Het dagelijks recreatief zwemmen van een aantal oudere zwemmers blijft ook in Vlissingen in de ochtenduren mogelijk. Het (betaald) parkeren is niet declarabel, omdat bij het zwembad Poelendeale deze voor ziening ook niet aanwezig is. Verenigingen Het gebruik door verenigingen van het Vlissingse zwembad is na uit voerig overleg goed geregeld. De verenigingen kunnen de extra reis kosten declareren. Vervoer Aan de hand van het gebruikrooster zal een busverbinding worden on derhouden naar het bad in Vlissin gen. Na een proefperiode van één maand wordt de vervoerregeling geëvalueerd en zonodig aangepast. Per (les)kind kan één ouder even eens gebruik maken van de bus. Men kan alleen gebruik maken van hel busvervoer, indien men in het bezit is van een geldig toegangsbe wijs voor het zwembad. Voor het vervoer van Middelburg naar Vlissingen v.v. zal aansluitend op de roostertijden voor deze groe pen een bus ingezet worden. Deze bus vertrekt vanaf de standplaats voor de toeristenbus op de Nieuwe Haven in Middelburg. Betaald par keren kan op hel naastliggende par keerterrein. Op dit terrein is ook een fietsenstalling aanwezig. VERTREK VANUIT MIDDELBURG Ma-di-do-vr om 06.30 en 07.00 uur Zaterdag om 08.30. 09.00, 09.30, 10.00. 10.30. 11.00. 11.30 uur 14.30 uur alleen op maandag Maandag t/m vrijdag om 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30 uur Maandag t/m vrijdag om 09.30 uur Dinsdag en woensdag om 19.30 uur VERTREK VANUIT VLISSINGEN Ma-di-do-vr om 07.50 en 08.20 uur Zaterdag om 09.50, 10.20, 10.50, 11.20, 11.50, 12.20, 12.50 uur Maandag t/m vrijdag om 16.50, 17.20, 17,50, 18.20, 18.50 uur Maandag t/m vrijdag om 11.30 uur Dinsdag en woensdag om 21.00 uur Informatiecentrum Dit centrum wordt ingericht in de Koestraat 28 en is geopend op maandag- en donderdagochtend van 10.00 lol 12.00 uur en op dinsdag en donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur en telefonisch te bereiken op nummer (0118) 62 64 51. Hier kunt u terecht met al uw vragen be treffende de lessen, hel vervoer etc.. maar ook voor het declareren van de prijsverschillen tussen de kaar- Het Middelburgse zwembad (luchtfoto: Sky pictures).

de Faam | 2001 | | pagina 3