CONSUMENTEN INFO pagina III I w/fffiZ ^<5^ DELTA Warmte zonderzorgen I l Zeeland is groenste provincie van Nederland 'IrC - Zon in Zeeland DELTA Prof ronde ZJZc-Zon in Zeeland Open daa Pompstation Ouddoro Niek Energiek Energiezuinige lamp in modem /as(e Laatste kans op afsluitfeest Cyberbuzz-tour! 20 FAAM/VLISSINGER NUTSBEDRIJVEN Op deze DELTA Consumentenpagina geven wij u tips, wetenswaardigheden en informatie over ons verrassend veelzijdige pakket producten en diensten. Deze pagina zal regelmatig verschijnen. Als u op deze uitgave wilt reageren, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Communicatie van N.V. DELTA Nutsbedrijven, Info: 0118-882 000 Postbus 5048, 4330 KA Middelburg, www.deltanutsbedrijven.nl e-mail: info@delta-zld.nl DELTA ACTIE ZEEUWS GROEN SUCCES In april ontvingen alle huishoudens in Zeeland een mailing over Zeeuws Groen, de groene stroom van DELTA. Ruim 37.000 klanten hebben zich naar aanleiding van deze mailing opgegeven voor Zeeuws Groen. Daarmee heeft Zeeland nu in vergelijk ing met andere provincies het hoogste percentage groene stroomklanten. Iedere klant die zich heeft opgegeven voor Zeeuws Groen, ontvangt binnenkort een brief van DELTA. Daarin bevestigen we de hoeveelheid groene stroom die we u gaan leveren. Heeft u niet gereageerd op de mailing en wilt u alsnog overstappen op Zeeuws Groen? Dat kan. Een telefoontje naar onze afdeling Klantencontact, tel. 0800 - 5150, is voldoende. "Zonne-energie is een groeimarkt. Zonne-energie gaan we deze eeuw met zijn allen heel gewoon vinden in Zeeland. Zeeland is niet voor niets de provincie met de meeste uren zon van heel Nederland". Deze woorden zijn afkomstig van bedrijfsleider Hijlke Boonstra van Energie Service Delta. Zonne-energie heeft de naam duur te zijn. En in principe is dat ook zo. Maar door een uitgekiend aanbod en dankzij diverse sub- siediemogelijkheden maakt Energie Service Delta toepassing van zonne-energie bereikbaar voor iedere Zeeuw. Door de actie Zon in Zeeland is de aan schaf van een zonneboiler of één of meerdere zonnestroompanelen nu aantrekkelijker dan ooit. Met een zonneboiler wordt de zon benut voor warm water. Met zonnestroompanelen voor het opwekken van eigen groene stroom. Meer weten? Kruis zonne-energie aan op bijgaande bon en stuur deze in een ongefrankeerde envelop naar: Energie Service Delta, Antwoordnummer 514, 4450 VB Goes. U ontvangt dan per omgaande het informatiepakket zonne-energie van Energie Service Delta. Ter afsluiting van de succesvolle Cybertour van ZeelandNet wordt iedereen uitgenodigd op een gezellig feestje in en om de Zeeland- Net studio's in Kamperland. Iedereen hier de laatste kans om gebruik te ^jt) maken van de fikse kortingen op een Een greep uit het feestprogramma: live Car- ribean-muziek, steltlopers, silhouettekenen, FAQ-man en Internet en zo, rad van fortuin, spe- ciale kinderactiviteiten en natuurlijk de prachtige Cyberbuzz. Zoals altijd is het ook nu weer mogelijk uw pc mee te nemen en problemen te laten oplossen en kunt u alle informatie krijgen over Internet. Verder wordt de breedbeeldtelevisie verloot onder diegenen die zich als abonnee hebben aangemeld bij de Cyberbuzz. Kortom, een dagje uit datje niet mag missen! Zaterdag 16 juni - 13.00 - 17.00 uur feest -16.00 uur prijsuitreiking - Het Rip 9 Kamperland Zorg dat u er op milieubewuste wijze warmpjes bij blijft zitten zonder uw portemonnee uit het oog te verliezen! Vervang bijtijds uw CV-ketel voor een moderne energie zuinige HR-ketel, sluit een all-in-garantie onderhoudsabonnement af of investeer in gratis energie van de zon. Dat kan u op termijn een hoop energie en geld schelen! Interesse? Vraag verdere informatie1 aan bij uw betrouwbare specialist. energieservicedelta Energie Service Delta B.V. Anthony Fokkerstraat 8, Goes Postbus 69, 4460 AB Goes Tel. 0113-884100, fax 0113-884040 E-mail: esd@delta-zld.nl www.energieservicedelta.nl Energie Service Delta is een 100% dochter van NV DELTA Nutsbedrijven Verhuur, plaatsing, onderhoud en service CV-ketels, zonne-energie, boilers en geisers Ja, stuur mij informatie over Warmte zonder Zorgen van Energie Service Delta CV-(combi) ketels Naam Zaterdag 8 september wordt de DELTA Profronde gereden, de opvolger van de Ronde van Midden- Zeeland. Om 12.30 uur starten de renners op de Middelburgse Markt. Tijdens de finale wordt nog drie keer over het aankomstparcours in Goes gereden alvorens de winnaar rond 17.00 uur aankomt. Vorig jaar kwam na een zinderende finale nationaal kampioen Leon van Bon solo over de streep. De afgelopen editie was een zware. Regen, bliksem en harde wind teisterden het 200 man sterke peloton. Het sterk uitgedunde rennersveld kreeg in Goes als welkom een waterig zonnetje te zien. Directeur van de Société du Tour de France Jean-Marie Leblanc, als speciale gast aanwezig bij dit wielerspektakel, toonde zich enthousiast over de DELTA Profronde. Dit jaar tracht het comité de Mercury-Viatel ploeg met onder meer oud-win naar Leon van Bon en Peter van Petegem aan de start te krijgen. De Domo-Farm Frites ploeg met publiekstrekkers als Johan Museeuw en Wilfried Peeters heeft reeds ingeschreven. In die ploeg zit ook Servais Knaven, de winnaar van de laatste Parijs-Roubaix en de DELTA Profronde, editie 1999. De ploeg van Patrick Lefèvre lijkt daarmee aan te tonen het de Rabo's niet te gemakkelijk te willen maken. Eddy Merckx heeft het comité toegezegd mee te komen als zoon Axel aan de start verschijnt. Het merendeel van het rennersveld moet nog worden gecon tracteerd. Dit zal na de Tour de France gebeuren. Wel staat vast dat een nieuwe wielermiss de winnaar opwacht. Het is Jill Lagaay (22) uit Goes die de studie Communi catie aan de Hogeschool Zeeland volgt. Het lijkt haar leuk als er een Italiaan wint. Alhoewel ze de taal niet echt machtig is, denkt ze op de 8e september een paar Italiaanse volzinnen te be heersen. Op zaterdag 16 juni a.s. houdt het nieuwe pompstation Ouddorp een open dag. Dit station van DELTA Nutsbedrijven levert drinkwater aan de be woners en bedrijven van Goeree-Overflakkee. Het pompstation is gelegen aan de fraaie Middel- en Oostduinen en is voor dit doel geopend van 10.00 uur tot 15.00 uur. Deze dag valt samen met de Zuid-Hollandse Waterdagen. Daarom vindt u op het terrein ook kraampjes van het Waterschap, de provincie Zuid-Hol land en Natuurmonumenten. Er is gelegenheid tot bezichtiging van het pompstation en het waterwingebied. DELTA hoopt u op zaterdag 15 juni te begroeten in deze fraaie omgeving. Het pompstation Ouddorp is te vinden aan de Hondsweg 12 in Goedereede. In vorige berichten heb ik u onze eerste drie klantnormen opgesomd: 1. hoe snel wij een storing aanpakken, 2. onze correspondentie afwikke len en 3. hoe wij afspraken maken. Deze klantnormen gelden voor kleinverbruikers. Voor grotere klanten gaan vanaf 1 juli 2001 andere, soortgelijke afspraken gelden. Gemiddeld bezit elk Nederlands gezin maar één spaarlamp. Vaak hoor je het bezwaar dat zo'n grote spaarlamp nergens in past, er zijn geen geschikte armaturen. Gelukkig komt daar snel verandering in. Lichtontwerper Marco Carenini ontwierp voor het Zwitserse "Ribag Light" een kleurrijke lamp in organische vormen. Uitgangspunt bij dit ontwerp was het maken van een energiezuinige lamp. De Italiaanse ontwerper verpakte de 18 watt sterke spaarlamp TC-TEL van Osram in een schokbestendige half- transparante vorm in polycarbonaat. Deze is verkrijgbaar in drie verschillende kleurtinten (geel, blauw en rood). Hij noemde dit model "Melo", De "Melo" kan zowel worden opgehangen als neergelegd. De spaarlamp heeft een ex treem lange levensduur en verspreidt door Carenini's creatie een aangenaam zacht licht. Om hetzelfde effect met een gloeilamp te krijgen, is een 90 watts lamp nodig. De warmteafgifte maakt dit echter onmogelijk. Spaarlampen zijn verkrijgbaar in veel verschillende vormen, formaten en vermogens. Wat ze gemeen schappelijk hebben, is hun lange levensduur (tot ca. 10.000 branduren is normaal, een gloeilamp houdt het na zo'n 1000 branduren voor gezien) en het lage energieverbruik (slechts een vijfde deel van een gewone gloeilamp). Spaarlampen kosten meer dan gewone gloeilampen, maar ze verdienen zichzelf ruimschoots terug. Door gebruik van lampen met een langere levensduur wordt de belasting voor het milieu verder beperkt. Veel fabrikanten van armaturen helpen ons bij een energiezuinige aanschaf door in hun brochures aan te geven voor welke lamp de armatuur geschikt is. Steeds meer zien we het symbool van de spaarlamp terug. Dat is een goed teken. Marco Carenini heeft het met zijn ontwerp goed begrepen door als uitgangspunt de energiezuinige spaarlamp te nemen. Hieromheen ontwierp hij de "Melo" die gemakkelijk in te passen is in elk modern interieur. Spaarlampen zijn in elke lichtwinkel te koop. De lamp "Melo" uit de collectie "Ribag Light" is in Zeeland verkrijgbaar bij Bas Mar de Jager Woninginrichting BV in Kapelle. Vandaag krijgt u de normen 4 en 6 van mij. Maar omdat de tekst van norm 4 de langste is van alle normen, geef ik u eerst een toelichting op norm 4. Deze gaat over het moment waarop wij tot uitvoering overgaan van werkzaamheden die wij met u zijn overeengekomen. Meestal zal dit binnen 3 werkdagen zijn. Als wij bij u werkzaamheden gaan verrichten waarvoor wij bij andere klanten de levering tijdelijk moeten onderbreken, moeten wij die andere klanten dit min stens 3 werkdagen van te voren laten weten (norm 6). Dit betekent dat u dan iets langer moet wachten. Grotere karweien (bijvoorbeeld de aanleg van een nieuwe aansluiting) vereisen meer voorbereiding. Ook dan kunnen we niet altijd binnen drie werkdagen starten, maar wel binnen 10 werkdagen. Norm 4 luidt: Met de klant overeengekomen werkzaamheden worden binnen 3 werkdagen uitgevoerd; indien daar voor de energielevering aan andere klanten moet worden onderbroken, bedraagt de termijn waarop de werkzaamheden aanvangen maximaal 10 werkdagen. Voor werkzaamheden waarmee volgens de plan ning meer dan 4 mensuren zijn gemoeid, bedraagt de termijn waarop de werkzaamheden aanvangen maximaal 10 werkdagen. Norm 6 luidt: Bij geplande werkzaamheden waarbij de energielevering kan worden onderbroken, wordt 3 werkdagen van te voren gewaarschuwd. Wij doen onze best voor u. Bent u niet tevreden en vindt u dat iets beter kan? Laat het dan gerust weten aan onze afdeling Klantencontact 0800-5150 of, als u wilt, per brief of e-mail. Zonne-energie O Onderhouds- Postcode abonnementen Plaats Boilers Telefoon Geisers e-mail Straat

de Faam | 2001 | | pagina 20